+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 31 ileti bulundu.

Konu: Spor

Spor Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Spor

Hafta sonu sezonun ilk derbisi Fb-Bjk arasında oynanacak.Dileğimiz macın dosluk ve centilmence geçmesi.Bu Beşiktaş,bu Fenerbahçeyi yener

Hukuki NET Güncel Haber

Spor konulu yargıtay kararı ara
    Spor konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın avukatlarımızdan biri Milli Basketbolcularımıza verilen,primi yargıya taşıdı.Dün bir tv de izledim,ekonomik durumu bizden daha iyi olan ülkeler sporcularına ne kadar pirim verdikleri haberini dinleyince,şok oldum.Miktarlar aynen 160 bin avro,250 bin dolar,gibilerindendi.Bakalım yargı bu davada nasıl karar verecek.

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Prim olayına karşı değilim.Basketbol takımımız yüksek meblağ prim alacak.Abd 1 ci oldu 25 er bin dolar almış.Yanılmıyorsam olimpiyatlarda da aynı para verilmiş.Sırp basketbolcu keşke TÜRK milli takımında oynasaydım demiş.EEE yüksek prim,altın ödülü,iş adamlarından hediyeler mini servet demek. Başarı görmeye görmeye başarı geldiği zaman sanırım yağlar eriyor.Ayrıca futbol takımımız şampiyonalarda çok kötü performansla elenmişti.Kötü sonuca ceza denilseydi,kimse daha forma giymek istemeyebilirdi tahminim.Daha önce futbol milli takımımıza ödül tartışılmıştı.Fransa sanırım hiç ödül vermiyordu.Platini eleştirmişti ödülü. BJK avrupa kupası maçında iyi değildi.İnşallaf Fenerbahçe takımını rahat yeneriz. Genelde favori gösterilen kaybediyor.

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Cevap: Spor

"Dünya Halter Şampiyonasında 69 kiloda mücadele eden Mete Binay, koparmada 160 kilo ağırlık kaldırarak altın madalya kazandı."

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Almanya macını izliyorum,aklıma gelenleri paylaşmak istedim.Peki güçlü takım,milli takımın başında kim olursa olsun bizi yenecek güçteler buna tamam.Ancak bizim takıp bu kadar kötü neden oynadı.Başında kim olursa olsun böyle kötü bir maç çıkartabilir mi?Çıkarta bilir onada tamam.O zaman neden fazla TFF neden bukadar yüksek paralara hocaları başa getiriyorlar,bir değişim olmayacaksa.Örneğin Yılmaz Vural,Ertuğrul Sağlam,Rıza Çalımbay,Rıdvan Dilmen,daha sayamadığım bir sürü değerli futbol hocalarımız.Bunlar milli takımın başında olsalar takım bundan dahamı kötü oynıyacak.Bir anlam verebilmiş değilim.

Nerede
    manisa
    İletiler
    378
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Ertuğrul hoca, futbolcularına hayata dair dersler veriyor

Bursaspor'un başarılı teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, futbolcularına taktiğin yanında hayat dersleri de veriyor. Şampiyon takımın hocası, tesislerdeki tahtaya bazen kendi bazen de spor dünyasının ünlülerinin sözlerini yazarak talebelerinin düşünmesini sağlıyor. Futbolcular hocalarının şu sözünü hiç unutmuyor: 'Kaybetmeyi hazmetmek, kazanmaktan daha zordur.'

Genç yaşına rağmen Bursaspor'u şampiyon yaparak Anadolu devrimine imza atan başarılı teknik direktör Ertuğrul Sağlam, taktiğin yanı sıra futbolcularına hayata dair dersler de veriyor. Sağlam, kendi hayat felsefesinin temellerini oluşturan kimi sözlerini tahtaya yazarak futbolcuları ile paylaşıyor.

Futbolda elde ettiği başarılara rağmen mütevazılığından asla ödün vermeyen başarılı taktisyen, Özlüce Tesisleri'ndeki odasında bulunan beyaz tahtaya her hafta bir söz yazıyor. Bu, bazen futbol dünyasının ünlü isimlerinin, bazen de kendine ait sözleri oluyor.

Beyaz tahtaya kendisine ait, 'Kaybetmeyi hazmetmek, kazanmaktan daha zordur.' ifadesini nakşeden Sağlam, galibiyetin yanında mağlubiyeti kabullenmenin de erdemine dikkat çekiyor. Genç çalıştırıcı, her insanın kazandığı zaman sevineceğini ancak kaybettiğinde göstereceği duruşun çok daha önemli olduğuna vurgu yapıyor. Kaybeden kimi teknik direktörlerin, rakibini kutlamayı beceremediğini de ifade eden şampiyon takımın hocası, "Kaybettiğiniz zaman rakibinizi tebrik edebilmelisiniz ki, kazandığınız zaman da tebrik edilmeyi hak edesiniz." ifadelerini kullanıyor. Yeşil-Beyazlı futbolcular ise başarılı teknik adamın insani değerlere verdiği öneme dikkat çekiyor. Bursaspor kaptanı Ömer Erdoğan, Sağlam'ın "Adam gibi adam" ifadesini tam anlamıyla üzerinde taşıdığını dile getiriyor. Ertuğrul hocanın kişiliği ve karakterinin futbolculara da örnek olduğunu belirten Ömer, "Dışı nasılsa içi de öyle bir insan. Gerek futbol gerekse özel hayat konularında çok anlayışlı ve açık sözlüdür. Her türlü sıkıntımızı kendisiyle paylaşabiliyoruz ve o da bize tecrübelerini aktarıyor, yol gösteriyor. Ertuğrul hoca, futbolcunun karakterine çok önem veriyor." diye diye konuşuyor.

Genç yıldız Sercan Yıldırım ise Sağlam'ın liderlik vasfının çok iyi olduğuna işaret ederek, hocası hakkında şu ifadeleri kullanıyor: "O taktik anlayışından önce hayatta nasıl durulacağını bize gösterdi. Takım olmayı öğrendik. Sayesinde ekip ruhunu yakalamayı başardık. Ertuğrul Sağlam'ın inanıyorum ki, takım içerisinde herkes için özel bir yeri var.

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Milli takım sorumlularının bana göre yapacağı en faydalı şey,takıma geleceği olan gençleri monte etmeleri ve onlara sabır göstermeleridir.Yenilecekse onlar yenilsin.Hiç değilse tercrübe kazanır ve bir döneme damgalarını vurabilirler.Bilmem ben böyle düşünüyorum.

Nerede
    manisa
    İletiler
    378
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Hagi imzayı attı

Galatasaray'da Frank Rijkaard'ın yerine göreve getirilen Gheorghe Hagi, sarı-kırmızılı futbol takımında ikinci teknik direktörlük dönemine resmen başladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, kulüp başkan yardımcısı Yiğit Şardan'ın da katılımıyla gerçekleştirilen törende, daha önce 1,5 yıllık sözleşme imzalanan Rumen teknik adam ve yardımcılığını üstlenecek olan Tugay Kerimoğlu medya mensuplarına tanıtıldı.

Galatasaray'daki futbolculuk döneminde Türkiye'de ve Avrupa'da birçok önemli başarı elde ederek taraftarların efsanesi haline gelen Gheorghe Hagi, Fatih Terim'in ikinci dönemi sonrasında 2003-04 sezonunun son 7 haftasında ve 2004-05 sezonunda sarı-kırmızılı takımın başında ilk teknik direktörlük deneyimini yaşamıştı.

Hagi yönetimindeki Galatasaray, 2004-05 sezonunu ligde 3. sırada tamamlayıp, ezeli rakibi Fenerbahçe'yi finalde 5-1 yenerek Türkiye Kupası'nı kazanmıştı.

YAPTIĞIM ŞEYLER UNUTULMADI

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde medya mensuplarının karşısına çıkarılan Hagi, kalabalık bir basın grubunun bulunmasına işaret ederek, ''Demek ki Türkiye'de yaptığım şeyler unutulmadı ve beni sevdiğiniz için buradasınız. Galatasaray'da futbolcu ve teknik direktör olarak yaptıklarımın unutulmadığını düşünüyorum'' dedi.

Zor bir dönemde Galatasaray'ın yeniden başına geçtiğinin söylenmesi üzerine Rumen çalıştırıcı, ''Galatasaray'ı tercih etmemin nedeni, 1996 yılında futbolcu olarak tercih etmemle aynı'' derken, şu ifadeleri kullandı:

''Çünkü Galatasaray büyük bir kulüp. Türkiye'nin ve Avrupa'nın önemli kulüpleri arasında. Benim için büyük bir rekabet doğuracağı için bu kulübü seçtim. Her zaman söylüyorum, Galatasaray'da teknik direktörlük yapmak büyük şereftir. Zor ve hassas bir dönem olduğunu çok iyi biliyorum. Ama elimden geleni yapacağım. Potansiyel olmadığını düşünseydim buraya gelmezdim. Bence Galatasaray'ın potansiyeli var ve buna inanıyorum. Ümit ediyorum ki, işimi Galatasaray'da ilk görev yaptığım dönemden daha iyi yaparım. En azından bunu yapabilirim diye düşünüyorum. İkinci beklentim ise Avrupa kupalarında mücadele edebilmek. Geçen defa bu konuda şanssızlık yaşadım.''

Gheorghe Hagi, yardımcılığı görevine getirilen Tugay Kerimoğlu'na, kendisine destek olduğu için teşekkür ederek, ''Benim futbolculuk dönemimde de en iyi arkadaşlarımdan biriydi. O da benim gibi ve diğer takım arkadaşlarımız gibi şampiyondur. Biz bu evin insanlarıyız ve bu evi çok iyi biliyoruz. Bütün bu güvenimizi oyuncularımıza da taşıyacağımıza inanıyorum'' derken, bir Rumen yardımcı antrenör ve bir kondisyonerin de göreve başlayacağını duyurdu.

-''BİR MAÇ İÇİN GELMEDİM''-

Rumen çalıştırıcı, Galatasaray'da görev almasının hemen ertesinde ezeli rakipleri Fenerbahçe ile önemli bir derbi maça çıkacağının hatırlatılması üzerine, Tugay ile birlikte önlerindeki kısa dönemde çok fazla şey yapmaları gerektiğini kaydetti.

Oyuncularının hem fiziksel hem de mental olarak durumlarını öğrenmesi gerektiğini ifade eden Hagi, ''Galatasaray'ın adının geçtiği her yerde kazanmak gerekir. Galatasaray olarak mücadele etmek için sahaya çıkacağız. Ben buraya sadece 1 maç için gelmedim. Gerçekten önemli bir derbi maçı olacak ve derbi maça çok güzel işler başarmak için gideceğiz. Bu maçtan 3 puan çıkarmak istiyoruz'' diye konuştu.

Galatasaray'a gelişinin sebebinin, felsefesini uygulayarak iş yapmak olduğunu anlatan Hagi, ''Ligde her maç önemlidir. Fenerbahçe sahasında oynanacak maçlar her zaman zor geçmiştir. Fenerbahçe'ye saygımız büyüktür ama biz de Galatasarayız ve orada sahaya iyi oynamak ve kazanmak çıkacağız'' dedi.

-''SORUNLARI ÇOK İYİ BİLİYORUM''-

Galatasaray'da yaşanan sorunları çok iyi bildiğini kaydeden Hagi, kendisinin tek bir felsefeye sahip olduğunu anlatıp, şöyle devam etti: ''Galatasaray takımında çok iyi bir kolektif grup oluşturmaya çalışacağım. Çok değerli oyuncular yer alacak ve onlara güvenim sonsuzdur, ancak oyuncular da hep takım için çalışmalılar. Çünkü takım olarak kazanırız, takım olarak şampiyon oluruz. Takımdaki farkı iyi ya da kötü olarak oyuncular yaratır. Önemli olan tekrar takıma o ruhu kazandırabilmek. Bunun için çalışacağız. Oyuncular antrenmana gelirken zevkle gelecek, antrenmanda zevkle çalışacak ve tesislerden mutlu ayrılacak, takıma için de verimli olacak. Genel felsefem budur. Beni çok iyi tanıdığınıza inanıyorum. Disiplini çok sevdiğimi biliyorsunuz. Organize, disiplinli bir takım kurmak istiyorum. Sahada her şeyini verebilecek bir takım oluşturmak istiyorum. Her maçı kazanmak zorundayız ve bunun için hazırlıklı olmalıyız. Neticesinde neler olacağını hep beraber göreceğiz. Şimdi ise oyuncuları tanımaya çalışacağım. Onlar da beni tanıyacaklar. Hep birlikte başarılı olacağımıza inanıyorum.''

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Pazara kadar değil mezara kadar!

Türkiye'nin en ünlü mezarlığının hemen kıyısında kurulan Öz Karacaahmetspor, 'Herkes bir gün Karacaahmetli olacak' sloganıyla İstanbul Süper Amatör Lig'de mücadele ediyor.

Radikal / Efkan BUCAK

İSTANBUL -Üsküdar ilçesinin Zeynep Kamil Mahallesi’ndeki dar bir sokakta, iki katlı şirin bir lokal. Kapıda son derece zekice düşünülmüş, espirili ancak bir o kadar da gerçek bir slogan: “Herkes bir gün Karacaahmetli olacak.” Ali Şen’in unutulmaz “Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak” sözüyle Kuran-ı Kerim’deki “Her canlı ölümü tadacaktır” ayetini harmanlayıp kendine slogan yapan bu kulübün ismiyse Öz Karacaahmetspor.

Bu sezon İstanbul Süper Amatör Lig’de mücadele eden Öz Karacaahmetspor 1980’de federe olmasına karşın kuruluşu 50’li yıllara dayanıyor. Aydın Türköz ve arkadaşları tarafından Karacaahmetspor olarak kurulan kulüp, 1986’da kulübün binası önünde bir kişi vurulunca, 80 sonrası sıkıyönetim kuralları çerçevesinde kapatıldı. Bir sezon sonra başına ‘Öz’ eklenerek tekrar kuruldu. Uzun yıllar 1. Amatör ve 2. Amatör arasında asansör takım hüviyetinde olan Öz Karacaahmetspor, geçen sezon tarihinde ilk kez Süper Amatör Lig’e yükselme başarısı gösterdi.

Bir gün herkes onları tutacak
    Öz Karacaahmetspor’u geçen hafta Ayazağaspor’la oynadıkları maç öncesi lokallerinde ziyaret ettik. Kulübün Başkanı Hüseyin Gülahmetoğlu, Genel Kaptan Barış Mısırlıoğlu ve Yönetici Yavuz Erkovan amatör ruhu yaşatan, kısıtlı imkânlarla mücadele veren az sayıdaki mahalle kulübünden biri olduklarını dile getirdiler. Bundan birkaç sezon öncesine kadar ‘çanta kulüp’ olan Öz Karacaahmetspor yöneticilerin iş yerinde toplanırken, Mayıs 2008’de yeni yönetimin gelmesiyle önce bir minibüs sonra da lokal sahibi oldu. Ancak lokal kirada. Yöneticilerin özverileriyle kulüp ayakta duruyor.

Ölümüne oynuyorlar(!)
    Mezarlık nedeniyle isimden kaynaklanan soğukluk dışında Karacaahmet’in dışarıya kapalı bir semt olması, geçmişte kulübün maçlarında yaşanan olaylar İstanbul amatör camiasının Öz Karacaahmetspor’a soğuk bakmasına neden oluyor. Kulüp federe olmadan önce yapılan cumartesi-pazar turnuvalarında semtin takımını destekleyenler saha kenarında içki içer, bir olay çıktığında şişeyi kapıp sahaya dalarmış! Yönetici Yavuz Erkovan “İstanbul Futbol İl Temsilciliği’nde ceza dosyaları içinde en kalını Öz Karacahmetspor’un” diyor, ancak son dönemde olaylar tamamen bitmiş durumda, bilakis Öz Karacaahmetspor’un taraftarı centilmenliğiyle konuk takımların bile takdirini kazanmış durumda.

Asla yalnız yürümüyorlar!
    Öz Karacaahmetspor’un son derece ateşli bir taraftarı var... Taraftar grubu ‘Çardak’, ismini maçlardan önce toplandığı yerden alıyor. Öz Karacaahmetspor amatör ligde tribünleri doldurabilen nadir kulüplerden biri. Yönetimin de bunda büyük fedakârlığı var zira iç saha maçlarının oynandığı Selimiye Stadı’nda (çoğu amatör sahanın aksine) bilet uygulaması var ve kulüp yönetimi taraftarlarının girebilmesi için bu parayı kendisi ödüyor.

‘Esrarcıyı futbolcu yaptık’
    Karacaahmet semti denince akla önce mezarlık, ardından semtteki cemevi geliyor. Mezarlık kuytularının genelde uyuşturucu ve alkol bağımlılarının sığınağı olması nedeniyle semt bir dönem çevre halk tarafından pek ‘güvenli’ kabul edilmiyordu. Öz Karacaahmetspor bu noktada önemli bir misyon sahibi. Kulüp Başkanı Hüseyin Gülahmetoğlu, “Biz eskiden esrarcıları, hapçıları oynattık. Onlara spor yaptırttık” diyerek Kırmızı-Siyahlılar’ın bu kişileri topluma kazandırmakta önemli bir rol oynadığının altını çizdi. Kulübün şimdiki futbolcularıysa genelde çalışanlar ve öğrenciler. İdmanlar 20.30’da Haydarpaşa Sahası’nda. Maçlar ise suni çim mecburiyeti nedeniyle Selimiye Stadı’nda. Ancak Selimiye Stadı ücretli ve bu ücretleri de yöneticiler bizzat kendi kredi kartlarıyla ödüyor!

Prim olarak mezar yeri!
    Kulübün ismi üzerine çeşitli şakalar ve söylentiler olmuş, olmaya da devam ediyor. Bir dönem basında, Öz Karacaahmetspor’un futbolcularına prim olarak mezar yeri verdiği yönünde asparagas haberi yapılmış. Hatta kulüpten yetişen ve daha sonra Fenerbahçe, Kardemir Karabük formaları giyen Erdoğan Yılmaz mizansen olarak mezarlıkta poz vermiş. O mezarlığın o haber için alındığı, daha sonra satıldığı da söylentiler arasında! Öz Karacaahmetspor’un ismi çeşitli şakaların da konusu olabiliyor. Misal bir deplasmanda rakip takım taraftarı futbolcularına “Gömün bunların hepsini” demiş kendi takım futbolcularına. Kırmızı-siyahlı taraftarlardan biri yanıt vermekte gecikmemiş haliyle: “Sen gel, biz gömelim seni Karacaahmet’e.”

Nerede
    manisa
    İletiler
    378
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Derbiye dakikalar kaldı
    Ezeli rakipler Fenerbahçe ile Galatasaray, saat 19.00'da Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda karşı karşıya gelecek.

İstanbul - Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile Galatasaray arasında yapılacak derbi maç öncesi Kadıköy'de büyük bir hareketlilik yaşandı. Maça gelecek taraftarlar havanın da güzel olması nedeniyle kendilerini adeta sokağa atarak, Kadıköy ilçesinin çeşitli semtlerindeki mekanlarda maç saatini beklemeye başladı.

Taraftarlar üzerlerinde Fenerbahçe formalarıyla Kadıköy'ü adeta sarı ve lacivert renklere boyadı.

Özellikle öğle saatlerinden itibaren Bağdat Caddesi başta olmak üzere stada yakın bölgelerde trafik kilitlendi.

Stat kapıları 16.00'da açıldı

Derbi maç için stat kapıları saat 16.00'dan itibaren açılırken, taraftarlar da tribünlere alınmaya başlandı.

Stat çevresinde erken saatlerden itibaren toplanmaya başlayan taraftarlar, İl Spor Güvelik Kurulu'nda alınan karar gereği 16.00'dan itibaren içeri girmeye başladı.
    Stat dışında oluşturulan güvenlik çemberi içine biletsiz seyirci alınmazken, taraftarlar titiz üst aramaları sonucunda stada sokuldu.

Migros kale arkası tribününde iki takım taraftarları arasında güvenlik nedeniyle bir kısım boşluk bırakılırken, bu kısımda çevik kuvvet personeli ve özel güvenlik elemanları ile güvenlik duvarı oluşturuldu.

''Dejavu"

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, daha önceki büyük maçlarda olduğu gibi maraton alt tribünde hazırlanan kareografiyle, sarı ve lacivert renkli kartonlarla ''Dejavu'' yazıldı.
    Sarı-lacivertli ekibin, bu yazıyla, ezeli rakibi karşısında Kadıköy'deki üstünlüğü ve derbiden yine galip ayrılacağının ima edildiği düşünüldü.

Geniş güvenlik önlemleri

İstanbul polisi, iki takım taraftarları arasında yaşanabilecek gerginlik ve kavgalara erken müdahale edebilmek amacıyla Kadıköy'de geniş güvenlik önlemleri uyguluyor.
    Emniyet tedbirleri saat 15.00'den itibaren uygulanmaya başlarken, Galatasaray taraftarlarının stada geliş güzergahlarında da çok sayıda çevik kuvvet personelinin bulundurulduğu görüldü.

Derbi maç için polisin yanı sıra 950 de özel güvenlik görevlisi güvenliği sağlıyor.
    Ayrıca statta 15 polis kamerası ve 179 stat kamerası olmak üzere toplam 194 kamerayla tespit çalışmaları yapılacak.

Karşılaşmayı Migros kale arkasındaki misafir seyirci tribününde 2 bin 478 Galatasaray taraftarı izleyecek.

Esnaf bayram etti

Derbi hareketliliği Kadıköy esnafının da yüzünü güldürdü. Erken saatlerden itibaren Kadıköy'e gelerek maçı bekleyen taraftarlar, yaptıkları alışverişlerle iş yerlerine satış hareketliliği getirdi. İstanbul'un dışından çok sayıda ilin yanı sıra derbi için yurt dışından da taraftarlar stada geldi.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: