+ Konuyu Yanıtla
1 den 2´e kadar toplam 2 ileti bulundu.

Konu: AKP şeker fabrikalarını da satıyor

AKP şeker fabrikalarını da satıyor Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Nov 2006
  Nerede
  izmir
  İletiler
  2.370
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı AKP şeker fabrikalarını da satıyor

  AKP Şeker Bayramı'na girilirken Şeker Fabrikaları'nı satmak için düğmeye bastı.

  Geçtiğimiz hafta, 2010 özelleştirme programını açıklayan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), yeni satış sezonunda birinci önceliği Türkiye Şeker Fabrikaları'na (Türkşeker) vereceğini gösterdi. ÖİB tarafından yapılan "yatırımcılara davet" başlıklı ihale çağrısıyla Türkşeker'e ait Kastamonu, Kırşehir, Turhal, Yozgat, Çorum ve Çarşamba Şeker Fabrikaları satışa çıkartıldı.

  Satılacak ve kapatılacaklar
  ÖİB'den yapılan ihale ilanı, Şeker Fabrikaları'nın satışına yönelik üçüncü girişim oluyor. Portföy A ihalesinin başarısızlığının ardından Portföy B'yi atlayarak Portföy C'yi satışa çıkartan ÖİB, özelleştirme davetinde diğer portföy e gruplarındaki şeker fabrikalarının özelleştirilmesine yönelik ihalelerin hazırlıklarının sürdüğünü" ve "B ve E Portföy Gruplarının 2009 yılı son çeyreği içinde; A, D ve F Portföy Gruplarının ise 2010 yılında özelleştirme ihalelerinin başlatılacağını" müjdeliyor.
  Geçtiğimiz hafta satışa çıkartılan Portföy C, Kastamonu, Kırşehir, Turhal, Yozgat, Çorum ve Çarşamba Şeker Fabrikaları'nı içeriyor. Bu fabrikalar 2008-2009 kampanya yılında Türkiye'nin şeker üretiminin beşte birini gerçekleştirdiler ve 576'sı memur, 2039'u daimi ve 395'i geçici işçi olmak üzere toplam 3010 kişiye ekmek sağlıyorlar. Diğer yandan, bu portföyde bulunan Yozgat, Kastamonu ve Çarşamba fabrikalarının satıldığı taktirde alıcı tarafından kapatılacağına ve birer gayrimenkul olarak rant amacıyla değerlendirileceğine kesin gözüyle bakılıyor.
  Pancar şekerinin rakibi olan nişasta bazlı şeker (NBŞ) üreten Cargill, öteden beri Türkiye'nin toplam üretimin yüzde 10'u olan NBŞ kotasını düşük buluyor ve Türkiye'nin pancar şekeri üretimini azaltarak NBŞ kotasını yükseltmesi için lobi faaliyeti yapıyor. Bunun temel sebebi, Bursa'a bulunan ve kanunsuz biçimde birinci sınıf tarım arazisine yapılan fabrikasının 440 bin tonluk kapasitesinin, Türkiye NBŞ kotasının fazlasıyla üstünde olması. NBŞ kotasını birkaç yıl Bakanlar Kurulu kararıyla yüzde 15'e çıkartmayı başaran Cargill, bu kararlara yargı yolu açık olduğu için kotanın yasalarda değişiklik yapılarak kalıcı olarak yükseltilmesini istiyor.

  Kim Kimdir?
  Türkşeker Genel Müdürü Azmi Aksu, aynı zamanda Türkiye'nin şeker politikalarını belirlemekle görevli olan özerk Şeker Kurulu'nun başkanlığını yapıyor. Aksu, bu kurulda, NBŞ üreticilerini temsil eden ve Cargill Murahhas Azası Mustafa Sayınataç ile birlikte çalışıyor. Azmi Aksu, Türkiye siyasetinin gedikli sağcı isimlerinden, AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu'nun öz kardeşi. Ayrıca AKP'de, başta Başbakan Erdoğan olmak üzere pek çok ismin Cargill ile çıkar ilişkileri bulunduğu biliniyor.
  Gözde bürokrat Metin Kilci'nin başkanlıktan ayrılmasından bu yana ÖİB Başkanvekili görevinde bulunan ve Türkşeker'in satışını yürütmekte olan Ahmet Aksu'nun ise Azmi ve Abdülkadir Aksu biraderlerle isim benzerliğinden başka bir bağlantısı bulunmuyor. Çekirdekten yetişme bir dinci olan Ahmet Aksu, 1977'de Ankara İmam Hatip Lisesi'nden mezun olmuş. Türkiye gericiliğine en büyük hizmeti ise 1990'larda yükselen memur eylemliliğinden doğan KESK'e karşı önce Sağlık-Sen Kurucu Genel Başkanı, sonra da gerici memur sendikaları konfederasyonu Memur-Sen Genel Başkanlığı görevlerini yaparak vermiş.
  Memur-Sen'in eski genel başkanının bugün Türkiye'nin baş özelleştirmecisi olması ise Memur-Sen'in nasıl bir konfederasyon olduğu konusunda hayli önemli ipuçları veriyor.

  Yazının Tamamı:http://www.yorumanaliz.com/akp-seker...iyor-1271.html  Hukuki NET Güncel Haber

  AKP şeker fabrikalarını da satıyor konulu yargıtay kararı ara
  AKP şeker fabrikalarını da satıyor konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Dec 2009
  Nerede
  Sömürgistan
  İletiler
  446
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: AKP şeker fabrikalarını da satıyor

  Sata sata bitiremedik


  Bu demirbaşları sattıktan sonra ne satacaklar merak ediyorum.

  300 milyar dolar dış borcu,200 MİLYAR DOLAR İÇ BORÇ yüksek faizleri nasıl ödeyeceksiniz?

  Kapitalizmin genel kuralıdır bu.

  HEP BANA HEP BANA RABBENA.

  BORÇ ALAN emir alır.

  TANZİMAT DÖNEMİNİ ;

  Duyuni UMUMİYEYİ ne çabuk unuttunuz?

  Unutanı ALLAH 'ta UNUTUR.

  DURMAK YOK YOLA DEVAM

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Tip 2 Şeker Hatası Askerlik
  Arkadaşlar Merhabalar ben 41 yaşındayım şu an şekerim 240 derecenin üzerin de birliğime teslim olcağım. Şeker HBA1C 8.6 altı kolestorol 206 son...
  Yazan: yılmaz422 Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 16-12-2018, 00:12:12
 2. Şeker hastalığı ve ceza davası
  Sayın okuyucuların konu ile ilgili görüşlerini merak etmekteyim... Konu: TCK 106.1 / 43.1 / 123 / 53.1-2 Ceza Davası Olay özeti: Sms ile...
  Yazan: kayae Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 28-10-2011, 14:08:03
 3. Nişasta bazlı şeker alarmı!..
  Nişasta bazlı şeker alarmı!.. Üç tehlikeli beyaz olarak bilinen ‘un, şeker ve tuz’un insan sağlığına etkisi tartışılırken, daha az maliyetle elde...
  Yazan: Erhan Yurdayuksel Forum: Sağlık ve Hastalıklar
  Yanıt: 6
  Son İleti: 05-10-2011, 08:52:39
 4. Vadeli şeker Satiş Sözleşmesi
  Vadeli şeker Satiş Sözleşmesi
  Yazan: Yönetim Forum: Sözleşme Örnekleri
  Yanıt: 0
  Son İleti: 19-04-2008, 18:48:32
 5. Ekmek Ve Toz Şeker
  EKMEK VE TOZ ŞEKER Sözcükler biriktirdim Birer birer Ayrı ayrı Üç günde öldürdüm üç gündüzü Bilemediniz dört Ekledim geceye Yalnızca...
  Yazan: Av.Mehmet Özkan Forum: Edebiyat ve Sohbet Köşesi
  Yanıt: 14
  Son İleti: 08-09-2007, 15:07:53

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.