+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 16 ileti bulundu.

Konu: ...TV Hem Suçlu Hem Güçlü

...TV Hem Suçlu Hem Güçlü Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    163
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı ...TV Hem Suçlu Hem Güçlü

Tv aboneliğimi geçen sene iptal ettirdim. Beni aradılar, "Aylık 46 TL verin devam edelim" dediler, istemedim. Daha sonra tekrar aradılar "Aylık 39 TL" verin devam edelim" dediler, yine istemedim. En son birisi genel müdürlükten aradığını söyledi, "35.90 TL verin devam edelim" dediler, ben de devam ettim. telefonda yaptığımız konuşmaya göre bu anlaşma 1 senelik olacak ve ben anlaşmayı bozup iptal ettirirsem fark ödemem gerekecek. Aslında benim tuttuğum takım Süper Lig'de oynamıyor ama nedense devam ettim.

Bu ay bana fatura gelmiş, 38.90 TL... Aradım, müşteri hizmetleri(!)nde yetkili bayanla görüştüm, "3 TL'lik bu farkın eklenen birkaç kanaldan dolayı" olduğu söylendi. "Böyle bir isteğimin olmadığını" söyledim, "Yeni paketlerimiz bu şekilde" dendi. "Paketlerinizi istemiyorum, 3 TL'lik farkı da ödemek istemiyorum, 35.90 TL'lik 1 yıllık anlaşmanın uygulanmasını, uygulanmayacaksa iptal edilmesini istiyorum" dedim, "O zaman anlaşmayı bozduğunuz için fark ödemeniz gerekir" dendi. "Anlaşmayı kimin bozduğuna dair kararı yargı verir" dedim ve iptal ettirdim. Parasını peşin ödediğimden 9 Mart'a kadar izlemem mümkünmüş... Uzun sözün kısası ilgili firmadan şikayetçiyim...

Nasıl bir yol izlemem gerekir?

Hukuki NET Güncel Haber

...TV Hem Suçlu Hem Güçlü konulu yargıtay kararı ara
    ...TV Hem Suçlu Hem Güçlü konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    163
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Lig TV Hem Suçlu Hem Güçlü

Digiturk'den aradılar, anlaşma sağlayamadık.

Kısa bir detay geçip fikir sormak istiyorum.

1-) 1 yıllık Lig Tv aboneliğimi kasım ayında bitirdim.

2-) Lig Tv'den aradılar, uzatmak isteyip istemediğimi söylediler, 46 TL fiyat pahalı gelince kabul etmedim. İkinci aramalarında biraz daha düşürdüler, yine kabul etmedim. Üçüncü aramalarında 35.90 TL/ay olmak üzere 1 yıllık anlaştık.

3-) 2-3 ay sonra Lig Tv kendi kafasına göre paket değiştirmiş, sadece Lig Tv içeren paketi kaldırmış, 7-8 kanalın barındığı bir paket belirlemiş, bunun karşılığı olarak da faturalara 3 TL ilave ücret yansıtmış. (Ben bunu şubat ayı kredi kartı ekstreme bakınca öğrendim. Bana hiçbir şekilde bildirilmedi ve onayım alınmadı) Hangi kanalların eklendiğinden bilgim yok, uydudan aramadım bile ve üstelik bana üste para verseler o kanalları yine seyretmem.

4-) Lig Tv'yi arayınca 3 TL'lik farkın nedenini bu şekilde öğrendim. Kendilerine bunu kabul etmediğimi söyledim, onlar da yeni fiyat politikalarının bu olduğunu söylediler. Ben "35.90 TL/ay olan 1 yıllık anlaşmanın devam etmesini, mümkün değilse yeni politikalarını kabul etmediğimi" beyan ettim. Sonuçta aboneliğimi iptal ettirdim.

5-) Sonra onlar aradı, bu sefer bana, kartı iade etmem gerektiğini, anlaşmayı bozduğum için de ekstradan fark çıkaracaklarını söyleyerek hem gözdağı verme, hem de "Eğer mart ayından itibaren 1 yıl daha uzatırsanız sizinle 34.90 TL'den anlaşabiliriz" dediler. (Tabii daha önceki anlaşmayı bozup keyfi politikalar yürüten bir şirketin, sözde bu yeni anlaşmayı bozup daha yeni politikaları (!) gündeme getirip getirmeyeceğini takdirlerinize bırakıyorum). Ben talebimi yineledim, 'Anlaştığımız gibi 35.90/ay üzerinden 1 yıllık' haricinde hiçbir söyleminizi kabul etmiyorum" dedim. "Sisteme müdahale edemediklerini" söyleyerek yapacak bir şeyleri olmadığını beyan ettiler.

Velhasıl, anlaşamadık. İlkesizliklerine boyun eğmeyi düşünmüyorum, Bana çıkaracakları ekstra faturayı ödemeyi ise hiç mi hiç düşünmüyorum.

Hukuki prosedürü bilmediğimden desteğe ihtiyacım var, ne yapmalıyım? Şimdi sorularıma gelelim.

1-) Faturayı ödemediğim için mağdur olur muyum, bu faturaya bir itiraz yapmalı mıyım? İtiraz edeceksem hangi kanalla etmeliyim? İtiraz etmediğim ve ödemediğim takdirde Lig Tv beni mahkemeye verirse başımdan geçenleri açıklama hakkım nedir?

2-) Yukarıda yazdıklarımı dilekçe olarak herhangi bir savcılığa verip suç duyurusunda bulunmam mümkün mü?

3-) Resmi olarak Lig Tv'yi nereye şikayet etmeliyim? (Telekomünikasyon Kurumu, Futbol federasyonu gibi...) Mahkemeye vereceksem avukat tutma zorunluluğum var mı?

Teşekkürler...

İletiler
    163
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Lig Tv avukatı bugün ihtar göndermiş, ödemezsen hakkında yasal işlem yapacağız diye... Bekliyorum bakalım...

Nerede
    İzmir
    İletiler
    600
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bağlı olduğunuz ilçe kaymakamlık tüketici sorunları hakem heyeti ne şikayet dilekçesi verin. Bence gecikmeyin.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı pekerol rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1-) Faturayı ödemediğim için mağdur olur muyum, bu faturaya bir itiraz yapmalı mıyım? İtiraz edeceksem hangi kanalla etmeliyim? İtiraz etmediğim ve ödemediğim takdirde Lig Tv beni mahkemeye verirse başımdan geçenleri açıklama hakkım nedir?

2-) Yukarıda yazdıklarımı dilekçe olarak herhangi bir savcılığa verip suç duyurusunda bulunmam mümkün mü?

3-) Resmi olarak Lig Tv'yi nereye şikayet etmeliyim? (Telekomünikasyon Kurumu, Futbol federasyonu gibi...) Mahkemeye vereceksem avukat tutma zorunluluğum var mı?
    İlamsız icra takibini tebellüğ ettiğiniz takdirde borca itiraz hakkınız var. Kısmi itirazı açık ve net şekilde belirtmeniz gerekir.

Olayda suç vasfı yoktur.

Şu anda hukuki desteğe ihtiyacınız olduğu açık ve net. Çözümü de elbette avukatınızdadır.

İletiler
    163
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Geçende "Öde, yoksa biz yapacağımızı biliriz" türünden cep telefonuma da mesaj atmışlar. "Tabi, ondan" dedim. Çıkardıkları fark faturası 58 TL... Hem ligin en heyecanlı anlarını izleme zevkinden mahrum edilmiş, 3 TL için mağdur edilmiş, üstüne üstlük zaman sorunu ve işlerin yoğunluğu nedeniyle bir adım atamamış birisi olarak avukat ayarlayıp "Altta kalanın canı çıksın" tartışmasına girecek durumum yok.

Kısa ve net olarak başka birşey yapmam gerekiyorsa onu sanırım halledebilirim. Ama açacakları davayı kaybedersem sonuna kadar giderim o ayrı mesele...

İletiler
    163
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Lig TV Hem Suçlu Hem Güçlü

Bugün postacı İlamsız Takiplerde Ödeme Emri getirdi. İtiraz edeceğim, ne yapmam gerekir? Bilen varsa memnun olurum.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Lig TV Hem Suçlu Hem Güçlü

İtirazlarınızı dilekçe haline getirip icra dairesine sunmalısınız.
    Süresinde yapmış olduğunuz itirazla icra takibi duracaktır, alacaklı taraf avukatları vasıtasıyla itirazınızı iptal etmek için mahkemede dava açacaklar.
    Bir avukat tutmanızı mümkün değilse dilekçenizi bir avukata yazdırmanızı öneririm.

İletiler
    163
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: .....TV Hem Suçlu Hem Güçlü

az önce dilekçe yazdım, yarın adliyeye gideceğim. bunu versem olur mu? ya da tavsiyeleriniz var mı?

* * *

T.C.
    BEYOĞLU 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE
    DOSYA NO:

Tarafıma gönderilen İlamsız Takiplerde Ödeme Emri'ni 04/08/2009 tarihinde aldım. Sözkonusu ödeme emrine itiraz ediyorum. Benim ilgili firmaya hiçbir şekilde borcum olmadığı gibi 6 TL alacağım vardır. Şöyle ki;

Ayda 32.90 TL ödediğim Digitürk Lig Tv aboneliğim 2008 yılı Kasım ayında bitti. Lig Tv'den arayıp uzatmak isteyip istemediğimi sordular, aylık 46 TL ödeyebileceğimi söyleyerek devam etmeyi önerdiler, 46 TL fiyat pahalı gelince kabul etmedim. İkinci aramalarında "Aylık 38.90 TL" verin devam edelim" dediler, yine kabul etmedim. En son birisi genel müdürlükten aradığını söyleyerek "Aylık 35.90 TL" teklif edince fiyatı makul bularak kabul ettim. Telefonda yaptığımız konuşmaya göre bu anlaşma bir senelik olacak ve ben anlaşmayı bozup iptal ettirirsem fark ödemem gerekecekti.

Faturayı da otomatik ödemeye bağladım. Zaten ne e-mail adresime ne de ikametgah adresime hiçbir şekilde fatura gönderilmedi. İlk iki ay, yani Kasım ve Aralık aylarında bana 35.90 TL, Ocak ve Şubat için ise 38.90 TL tahakkuk ettirilmiş. Ben bunu şubat ayındaki kredi kartı ekstremden öğrendim. Digitürk'ün 0212.4737373 nolu Müşteri Hizmetleri'ni aradığımda ise "3 TL'lik bu farkın eklenen birkaç kanaldan dolayı" olduğu söylendi. "Böyle bir isteğimin olmadığını" söyledim, "Yeni paketlerimiz bu şekilde" dendi. Haberim ve rızam olmadan beni Lig Tv Paketi'nden Ailecekli Lig Tv Paketi'ne aktarmışlar. Hangi kanalların eklendiğinden bilgim yok, uydudan aramadım bile ve üstelik bana üste para verseler o kanalları yine seyretmem... "Yeni paketinizi istemiyorum, 3 TL'lik farkı da ödemek istemiyorum, ilk anlaştığımız gibi 35.90 TL'lik bir yıllık anlaşmanın uygulanmasını istiyorum" dedim. "Sisteme müdahale edemediklerini" söyleyerek yapacak bir şeyleri olmadığını beyan ettiler. Sonuçta iptal oldu.

Daha sonra ilgili firmadan beni aradılar. Önce "Kartı iade etmem gerektiğini, anlaşmayı bozduğum için de ekstradan fark çıkaracaklarını" söylediler, sonra da "Eğer mart ayından itibaren 1 yıl daha uzatırsanız sizinle 34.90 TL'den anlaşabiliriz" dediler. (Tabii daha önceki anlaşmayı bozup keyfi politikalar yürüten bir şirketin, sözde bu yeni anlaşmayı bozup daha yeni politikaları (!) gündeme getirip getirmeyeceğini takdirlerinize bırakıyorum). Ben de 'Anlaştığımız gibi 35.90/ay üzerinden bir yıllık' haricinde hiçbir söyleminizi kabul etmiyorum" dedim. "O zaman anlaşmayı bozduğunuz için fark ödemeniz gerekir" dendi. "Ben anlaşmayı bozmadım, siz bozdunuz" dedim.

Daha sonra bana 52 TL fark faturası gönderdiler. destek@digiturk.com.tr adresine gönderdiğim maillere telefonla irtibata geçerek söylemlerini tekrarlamaktan başka bir şey yapmadılar. "Telefonla bilgi almak istemediğimi, 52 TL'lik fark faturasının neden istendiğinin maille bildirilmesini" ifade ettiğimde ise mailime "Digitürk e-mail cevaplama prosedürü telefonla yürütülmektedir" denilerek yine bilgi verilmedi. Hiçbir şekilde Digiturk tarafından bilgilendirilmeden keyfi politikalarına uymaya ve gönderdikleri faturaları ödemeye zorlandım. Aboneliğim süresindeki dört faturanın tamamını ödedim. Bu hukuksuz duruma prim vermeyeceğim için de borcum olmayan meblağa itiraz ediyorum. Kendilerinden alacağım 6 TL'nin de yasal faiziyle beraber tarafıma iade edilmesini istiyorum.

Mağduriyetimin giderilmesini saygılarımla arz ederim.

EKLER:
    İlamsız Takiplerde Ödeme Emri fotokopisi
    5 adet Online Fatura çıktısı
    4 adet e-mail itirazı çıktısı
    SikayetVar.com çıktısı
    Digiturk İhtarnamesi fotokopisi

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: .....TV Hem Suçlu Hem Güçlü

Ben beğenmedim. İcra dairesine ibraz edilecek itiraz için fazla açıklayıcı ve uzun. Mümkünse bir avukata yazdırın derim. İlla avukat parası verin diye demiyorum. Beyanlarınıza istinaden açılacak itirazın iptali davası için açık kapılar bırakmamışsınız. Karşı tarafa da çok manevra kabiliyeti sağlamışsınız.
    Burda nasıl yazmanız gerektiğini de izah etmek mümkün değil. Esenkalın.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: