+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 19´e kadar toplam 19 ileti bulundu.

Konu: Devam eden boşanma davasındaki sorunlar

Devam eden boşanma davasındaki sorunlar Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    bursa
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bumu ADALET!!!!

Çocuğumu nafkayı düzensiz ödediğim için değil bana acı çektirmek için göstermiyolar.Biliyolar icra memuruna her hafta 125 veremiyeceğimi.Düzene bak yaa,sen A'dan Z'ye düğünü yap evi al, arabanı sat zinet al,onca borca gir ondan sonra istiyeceğin şey huzur onuda bulama.Elin kızı gelsin istediği gibi borusunu öttürsün.canı sıkılınca toplasın eşyalarını annesinin evine gitsin.Annesinin evinde intihar etsin.Onuda bana yüklesin psikolojosini bozdum diye intihar etmiş.Her şeyde tehdit etsin."alırım çocuğu giderim" diye,sen kurtulmak isteyince ağzındaki takma dişe kadar alsınlar.Mahkemedeki yalanları hiç sorma zaten.Hergün dövüyormuşum,psikopatmışım,ruh sağlığım yerinde değilmiş.Bırak o zman beni kurtul benden ne diye geri gelmeye çalışıyosun.Böle adalette olmaz kanunda olmaz hepsinden önce böle bi insan olmaz.Biraz allah korkusu olur.Ama olsun bu dünyada bu mahkemeler varsa,ahirettede allahın mahkemesi var.Orada şahidede gerek kalmıcak bütün yalanlar ortaya çıkacak

Hukuki NET Güncel Haber

Devam eden boşanma davasındaki sorunlar konulu yargıtay kararı ara
    Devam eden boşanma davasındaki sorunlar konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Devam eden boşanma davasındaki sorunlar

Alıntı Başak Şahin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın dardayım,

Sayın mehmetarda cep telefonu mesajlarını delil olarak kullanmak istiyor, görüşme kayıtlarını değil. Bir başkasının cep telefonundan kendisine mesaj çekmek çok şey ifade edebilir, bunu belki siz yapmazsınız ama yapma ihtimali bulunan yada yapan birçok insan vardır. Karşıdaki insanı zor durumda bırakmak isteyen kişi onun telefonundan bir hakaret, tehdit mesajı çeker, bunu da mahkemeye sunar. Yada msn kayıtlarını değiştirir, eşi aldatıyormuş izlenimi verir. Eğer bunlar mahkemeler tarafından kesin delil olarak değerlendirilseydi yanlış kararlara sebep olabilirdi. Yanlış anlaşılmasın kimseye bir isnatta bulunmuyorum.

Sanırım siz bu mesaj ve telefon görüşmelerini bir üçüncü şahısla eş arasında oluyormuş gibi değerlendirdiniz. Ben de eşler arasındaki mesajları ve görüşmeleri ele aldım. Sonuç olarak elektronik deliller yan delillerle desteklenmelidir. Dediğiniz gibi hakimin takdiri sonucu belirleyecektir.
    Sayın hocam doğru diyorsunuz..ben bu mesaj ve telefon görüşmelerini bir üçüncü şahısla yapılmış gibi algıladım ve değerlendirdim. siz ise birbirleri arasında olmuş olarak ele aldınız.. Anlaşmazlık bu yönde.. Yine elektronik delillerin yan delillerle desteklenmesine inanıyorum.. Ancak çok sayıda sms ve telefon görüşmesinin de bu yönde kanaat oluşturacağını düşünüyorum. Düşününüz 2 kişi arasında 1 ayda 200 SMS ile 200 telefon görüşmesi hem uzun süreli görüşmeler hemde görüşme saatleri manidar (atıyorum akşam saat 22:00 den sonra 24:00 den sonra gibi) kaldıki görüşülen kişinin yakınlığı yada bu kişi ile olan statünün açıklanamamasıda ayrı bir kanaat nedenidir diye düşünüyorum.
    Belirttiğiniz gibi cep telefonunda eşinden geldiğini iddia ettiği SMS leri kullanmak ise maksat, bunun tek başına bir anlamı olmayacaktır. Şüphe belki ancak delil ve tanık anlatımları ile de ispatı şart sanıyorum..
    İyi akşamlar..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bumu ADALET!!!!

Alıntı mehmetarda rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Çocuğumu nafkayı düzensiz ödediğim için değil bana acı çektirmek için göstermiyolar.Biliyolar icra memuruna her hafta 125 veremiyeceğimi.Düzene bak yaa,sen A'dan Z'ye düğünü yap evi al, arabanı sat zinet al,onca borca gir ondan sonra istiyeceğin şey huzur onuda bulama.Elin kızı gelsin istediği gibi borusunu öttürsün.canı sıkılınca toplasın eşyalarını annesinin evine gitsin.Annesinin evinde intihar etsin.Onuda bana yüklesin psikolojosini bozdum diye intihar etmiş.Her şeyde tehdit etsin."alırım çocuğu giderim" diye,sen kurtulmak isteyince ağzındaki takma dişe kadar alsınlar.Mahkemedeki yalanları hiç sorma zaten.Hergün dövüyormuşum,psikopatmışım,ruh sağlığım yerinde değilmiş.Bırak o zman beni kurtul benden ne diye geri gelmeye çalışıyosun.Böle adalette olmaz kanunda olmaz hepsinden önce böle bi insan olmaz.Biraz allah korkusu olur.Ama olsun bu dünyada bu mahkemeler varsa,ahirettede allahın mahkemesi var.Orada şahidede gerek kalmıcak bütün yalanlar ortaya çıkacak
    Sevgili mehmetarda sakin lütfen.. Kızgınlıkla sinirlenmekle bağırıp çağırmakla yada yakıp yıkmakla bir yere varamazsınız.. Aksine kendinizi yıpratırsınız.
    Siz o yukarıda saydıklarınızı mutlu bir evlilik yapmak yuva kurmak için yaptınız. Yani iyi bir amacınız vardı. Saydığınız ve eşinizin yaptığını söylediğiniz diğer eylemler sayı olarak çok olmasına rağmen özünde ayrılıklarda uygulanan genel yöntem. Şahsınıza alınmayın. Elbette dava aşamasında karşılıklı iddialarınız olacak eşinizin size siizn eşinize.. Ama unutmayın herkes iddiasını kanıtlamakla mükellef. siz dövmemişseniz, siz psikopat değilseniz, siizn ruh sağlığınız yerinde değilse ispatlamalarını bekleyin.. Unutmayın boşanma herşeyin sonu değil.. Hayat herşeye rağmen devam ediyor ve edecek.. Sizde alışacaksınız emin olun.. Elinizdeki her türlü bilgi belge delil tanık artık ne varsa avukatınızla paylaşın.. onsuz (yani avukatınız) olmadan ve ona güvenmeden bu işin üstesinden gelmeniz zor görünüyor.. Geçmişolsun..
    Konu Abdullah Yaman tarafından (20-10-2008 Saat 15:47:01 ) de değiştirilmiştir.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ

Nerede
    Ankara, Yenimahalle, Turkey.
    İletiler
    2.490
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın dardayım, her iki iletinizde belirttiklerinize aynen katılıyorum.

Evliliğe adım atarken mutlu bir yuva ve bu mutluluğu sağlayacak sevgi, saygı, geçim gücü gibi unsurlar dışında başka hiçbir beklentisi olmayan eşler ayrılırken tanınamayacak kadar değişebiliyor ve farklı beklentiler içine girebiliyorlar. Bunda etkili olan evlilik sırasında yaşanan maddi yada manevi şiddet, bir takım huzursuzluklar yada dış etkenler olabildiği gibi boşanma sırasında ortaya çıkan maddi menfaatler, kişisel çıkarlar, hırslar da olabilmektedir. Ne yazık ki, anlaşmalı boşanmalar dışında hemen hemen birçok boşanma davasında olumsuz örnekler görülmektedir. Hatta yine ne yazık ki, hiçbir suçu, kabahati, hatta durumdan haberi bile olmayan çocuklar bile bu düşmanlığa, hırs çatışmasına alet edilmektedir.

Bu durumda sabırlı olmak, kendi hak ve çıkarlarını korumak için çalışmak, mümkünse avukattan yardım almak ve Türk yargısına güvenmek yapılabilecek en doğru şeydir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Başak Şahin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ...Hatta yine ne yazık ki, hiçbir suçu, kabahati, hatta durumdan haberi bile olmayan çocuklar bile bu düşmanlığa, hırs çatışmasına alet edilmektedir...
    İşte burada EYS 'ye dikkat etmek gerekiyor.. Çocuklar küçücük yaşlarında bir ebeveyne çok yakın diğerine yerli yada yersiz düşman edilebiliyor. Uzaktaki ebeveyni üzen de sinirlendirende zaten bu davranışlar..

Nerede
    bursa
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İspatlayamıyolar çünki yok öle bişey.Benim sinirlendiğim olay,evlilikler bitebilir.Eşler belirli zamanlardan sonra fikir ayrılıkları olur buna tamam,ama bi çocuğu babasından kaçırmak ne oluyo? buna kimsenin hakkı yok.Avukat konusuna gelince duruşmalarda çok pasif.sürekli yapabiilcek bişeyimiz yok diyo.Bakın ben size bişey anlatayım.1 senedir ayrıyız.bu süre zarfında çocuğumu 2 kere gördüm oda icra yoluyla.İkinci sefer gördüğümde icra memuru başka çocuk alımına gidecekmiş çocuğumu geri götürürken gelmedi yanımda.Ben saatinde çocuğumu götürdüğümde,bi ordu gibi 10 kişi karşıladı beni icra memuru olmadığı için çocuğu ALMADILAR.Bende aldım çocuğumu yanıma ayrıldım ordan.5 dk.geçmeden karakoldan aradılar.Çocuğumu kaçırdım diye şikayetçi olmuşlar.Gittim karakola durumu izah ettim nöbetçi memur tutanak falan tuttu ifadelerimizi aldı.Şimdi söylermisiniz bana böyle bi insanlık olabilirmi? zaten çocuğumu 2 saat görüyordum.Çocuk ağlamaktan fenalık geçirdi.Ben hayatımda ilk defa karakola girdim.Böle bi mantık olabilirmi yani? çocuğum o zaman 16 aylık falandı.o yaşta çocuk karakol köşelerinde.Ben bunlara kızıyorum işte.Benden nafaka istemesini biliyosun.Ben vemicem demiyorum durumum el verdiğince vericem ama benimde çocuğumu görme hakkım var,hadi beni geç oğlum 20 aylık oldu babayı unuttu.Baba nedir bilmiyo

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

uzun suredır gelıyorum ama sorularımın coguna yanıt almakta zorlanıyorum yardımcı olabılırmısınız?

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

malesef böyle ruh hastaları var.boşanma davasını açalı dört yıl oldu.davayı açmadan önce ortak konuttak kullandığımız bilgisayarda okul arkadaşım ve arkadşlarla olan resimleri bildiği halde ben davayı şiddetli geçimsizlikten açmıştım hani hep erkeklerden bekleniyor küfür darp hakaret ama malesef bizde tersiydi mizaç olarakta uysal biriyim.dava açıldı ve ben ortak konuttan ayrıldım annem benim üst katımda ufak bi kızım var onu yukarı bırakma bahanesiyle defalarca geldi ve ben uyuduğm zamanlarda benim telefonumdan cinsel içerikli msj atıyor isimsiz bir boş hatta sanırım kendisinin aldığı ve o hattan aynı cinsel içerikli msj geliyor bunu hafıza karına atıp çıktı alıyor.dava dosyasınada delil olarak koyup onu okul arkadaşımla aldatığımı ve boşanmak istemediğini söylüyor.inanınki böyle birşey asla olmadı.benim birkaçtane hayatımda gerçekten önemli olan gerektiğinde maddi manevi yanımda olan yıllara dayanan bir dostluk.beni süründüreceğini söylüyor .bu dört yıl içinde oluşan kavga ve hakaretler hep karakolda son buldu yolumu kesip bana aileme etmediği küfür kalmadı erkekliğime kadar laf söylüyor kızımı koz olarak kullanıyor bana karşı. çocuğu görmek istediğimde ben getiricem yoksa göremezsin diyor yan yana gelincede kıyamet kopuyo üstünü başını yırtıp karakola gidip eşim beni dövdü diyor ..ailesiyle önümü kesip bana küfür,hakaretve darp ediyorlar o engame içinde kendi öz abisi onu kolundan tutu ve kolu kırıldı .bunu benim yaptığımı söyleyip ayrı bir dava açıldı bunuda mahkemede bana kullanıyor.haytı tamamen yalan ve iftirayla dolu arkadaşımın msni bulup şifresini çalıyo ve zavalı kızın kendi tek olan resimlerini ortak pc yüklüyo karşılıklı atmışız gibi inanın şeytan yanında masum kalır zaten mecburi yapılmış bir evlilikti genelde derler ya erkek kadıını kandırdı ve aldı mallesef bizde okadar tersineki içki kullanan biri diyilim 19 yaşında kadın nedir bilmiyodum ve cahiliğin kurbanı oldum aklım başıma gelince bunu telafi etmek için evlendik ama hep sorun hep sorun evde hiç birzaman düzen olmadı annem evime yıllarca gelmedi çünkü kendi ailesinden başkasıyla görüşmek istemiyomuş.çocuk istemediğimi bildiği hale son dönemlerde kavga boyutlarıda artmıştı ve korunduğunu söylüyodu ve hamile kaldı ve ben ozaman aldırmasını istedim ve ona bu çocuk babasız büyümek zorunda kalacak dedim ailesinede. o benim garantim dei ve doğurdu kızım iki aylıkkende boşanma davasını açtım şiddetli geçimsizlikten ve dört yıldır sürüyo tanık getiremedi yanlızca yukarıda anlatığım gibi resim ve kendi yapıp benim yaptığımı idda ettiği msjlar ve küçük not kağıtlarına cinsel içerikli yazılar yazıp benim cebimde bulduğunu söyledi bilir kişi ye gönderildi ve yazıların benim olmadığı raporu geldi. kendisi bu ayrılık süresinde facebook ,istanbul net gibi arkadaşlık sitelerinde kayıtlı resimli olarak ve başka bir erkeğin aşkım diye kendisen yazdığı duvar yazıları ve iki üç erkekle yan yana eline omuzuna atan erkeklerle resimlerini mahkemeye sundum .benim ikitanede şahitim bu davada tanıklık yaptı ve şiddetli geçimsizliğin yıllardır sürdüğünü ve anneme kadar ağır küfürler ettiğini.erkeklik onur ve haysiyetimi küçük düşürücü söz ve davranışlarda bulunduğunu söylediler. fakat hakim bayan adalete olan inancım sonsuz fakat erkekmisin geber sürün ben kendisine delileri verdim baktı etti. ve hala bir sonuca varmadı ama yemin ederimki bana bakışı haksızmışım gibi bırakın bana cevap hakkı bile tanımıyor.karşı tarf hala boşanmak istemediğini söylüyor. mahkeme çıkışında ise şuan oturduğu benim anneme aiit olan evi istiyo ver boşanıyım ev zaten benim diyil anneme ait olan bişeyi nasıl verebilirimki.yıllardır evliykende annemin desteğiyle eve baktım şuan zaten bu piskolji altında çalışamıyorum inanın annemin verdiği maddi destekle kızımı kreşe verdimki sosyal bir ortamda olsun diye kendi çalışıyor ssk var aylık geliri bir milyar fakat onda bile mahkemeye 740 aldığını söyledi ben itiraz edince hakim maaş bordrosunu istedi ve dediğimin doğru oldu görüldü .bu arada arkadaşıma yapmadığı pislik kalmadı en son kız davacı oldu ve hakkında 6 ay kesinleşmiş hapis cezaı verildi arkadaşım beni annemi yıllardır tanır zaten komsu sayılırızdabenim annem ve kızım için acıdı ve davdan vazgeçti fakat hakkında kamu davası oluştuğu için yanlızcaertelemeye gidildi beş yıl içinde herhangi bir suç işlerse bu hapis cezasıda eklenip hüküm verilecek.son boşanma duruşmasında hakim delil beyanında bulunmamızı istedi her iki taraf içinde .ve adli tatilen sonraya dava günü verdi bu delil beyanı hakkında bilgisi olanlar lütfen yardımcı olsu ..( bu arada lütfen burda bütün bayanlar asla aynı değildir.mallesefki böyle istisnai durumlar olabiliyo. )bu konuda bilgisi olan varsa ve bana yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden herkese teşşekür ederim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Devam eden boşanma davasındaki sorunlar

başak hanım 2009 yılından beri ileti yazmamışsınız aktif kullanmıyorsunuz sanırım ?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar: