+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.

Konu: Hamdolsun

Hamdolsun Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jun 2006
  Nerede
  İstanbul / Beyoğlu
  İletiler
  3.411
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Hamdolsun

  Adalet Bakanlığı'nda tartışılan Kanun teklifine göre; evlenme yaşı 14'e düşürülsün. 14 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz ile işlenen suç "ailenin şikayeti" ne bağlansın, 14 yaşında kıza tecavüz eden eğer "evleneceğim" derse ceza almasın.

  "Üzmez" böyle teklifler...


  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni ile ilişkisini öğrendiği 16 yaşındaki öz kızının, ilişkisine göz yummak adına öğretmenden 15.000 YTL.'lik senet alan baba tutuklandı.

  "Eli öpülecek baba ile hoca"...


  Cinsel ilişki bahanesiyle evine çağırıp erkek arkadaşları ile döverek 5.000 dolarını aldığı emekli öğretmene, 15.000 YTL.’lik de senet imzalattığı öne sürülen kadın yakalandı.

  Kulu olunacak kadın...


  Cezaevinde işkence ile öldürülen Engin Ceber ile birlikte tutuklanan kadın: "Bizi poliste birbirimize kelepçelediler. O da yetmedi, erkek arkadaşlarımızın kemerleri ile bağladılar. Yere yatırdılar. Bir polis üzerimize basarken başka bir polis da aynı Ebu Garip’te olduğu gibi fotoğraf çekti. Facebook’a koyarız" dedi.

  Korumayan polis...


  Ağrı'da, kocam beni dövüyor iddiasıyla polise sığınan kadın, korunduğu halde öldürüldü.

  Koruyan polis..


  Şimdi merakla bekliyorum :

  Şu bıyıklı kadınlarımız başta olmak üzere kadınlar sadece bu bir günün haberlerine ne tepki verecekler?


  Neyse bir sonraki haber Gayya Kuyusu'ndan Adn Cenneti'ne atlamamı sağladı:

  Hamdolsun "regl" törenine davetliyiz.

  Genç kızlığa ilk adımın kutlu olsun Ezgi...  Hukuki NET Güncel Haber

  Hamdolsun konulu yargıtay kararı ara
  Hamdolsun konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Aug 2006
  İletiler
  613
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Hamdolsun

  Yukarıdaki haberlerin ilk üçü içinde yazmaya başladım. Ancak neresinden tutacağımı bilemedim. Demek bir nokta var ki insanın dili, eli tutmuyor. Bir çeşit felç hali geliyor.

  Sonuncuya gelince ne hamdolsun denecek kadar kötü, ne şükredecek kadar iyi bir haber...


 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Jun 2006
  Nerede
  İstanbul / Beyoğlu
  İletiler
  3.411
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Hamdolsun

  Yazı rehberi:o

  Gayya Kuyusu : Cehennemin en kötü yeri
  Adn Cenneti : Cennetin en güzel ve özel yeri
  Hamdolsun : Çok şükür (Başka birinin hangi duruma göre kullandığından bağımsız olarak.)

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Aug 2006
  İletiler
  613
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Hamdolsun

  Alıntı Harun Gür rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Yazı rehberi:o

  Hamdolsun : Çok şükür (Başka birinin hangi duruma göre kullandığından bağımsız olarak.)

  Haberin şükredilecek (=hamdedilecek) bir yanı olmadığında ısrarlıydım. Ancak haberi kızıma gösterince o şükretti. Neyse ki Ezgi'nin yerinde değilim diye..

  Not: Hamedetmek şükretmek toplumun bazı kesimlarinde farklı anlamdaymışcasına kullanılabilmektedir. Şüphesiz ki bu yanlıştır. Sayın Gür'ün belirttiği şekilde ikisi de aynı anlamdadır.
  Konu gecem1970 tarafından (18-10-2008 Saat 00:17:21 ) de değiştirilmiştir.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Aug 2006
  İletiler
  613
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Hamdolsun

  Bir söz oyunu yapayım derken konuyu ana mesajından bayağı uzaklara çektiğim için özür diliyorum.

  Ezginin annesinin çıkış noktasını anlıyorum. Ama iki noktadan bu duruma itiraz ediyorum.
  1. Regl olmak kutlaması olarak yapılan kutlama en az sünnet için yapılan kutlama kadar saçma. Sünnet olayının verdiği fiziksel acıları hatırlayın lütfen. Siz acı içinde kıvranırken birilerinin göbek atması hoş muydu? Kadınlar üyerlerin bana hak vereceğine eminim.
  2. Biri erkekliğini kutlasın. Diğeri kadınlığını kutlasın. Peki ama biz ne zaman insanlığımızı kutlayacağız?
  3. Bu ülkenin çocuklarının tamamının doyduğu, tamamının okullu olduğu, tamamının aşılandığı günleri görmeden yeni bir kutlama geleneği icat edilmesini benim yüreğim kabul etmiyor.
  Konu gecem1970 tarafından (18-10-2008 Saat 00:16:36 ) de değiştirilmiştir.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  Salihli/Manisa
  İletiler
  7.141
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Hamdolsun

  Kimileri komplo teorisi deyip geçse de, savaşın artık topla tüfekle değil iletişim kaynakları ile yapıldığını, savaşın artık ekonomik ve psikolojik olduğunu defalarca yazdık, çizdik, konuştuk, tartıştık...

  "Medya gücünü eline geçirenlerin akıl almaz oyunlarıyla beyinlerimiz uyuşturuldu, bundan 20 yıl önce normal karşılamayacağımız her şey normalleşmeye başladı. Bilinçli olarak tepkisiz, sessiz, duyarsız bir toplum haline getirildik." dedik... Nasıl olduysa buna tepki geldi... "Paranoyaksınız siz!"


  Ekonomi mi bozuldu? Ne olmuş canım diyor artık sokaktaki vatandaş, sadece bizde değil ki, küresel bir kriz var ve biz de payımıza düşeni yaşayacak, göreceğiz... Daha az zararla, daha hafif nasıl atlatabiliriz, bunun için gerekli önlemler alındı mı diye sormuyor, sormayı geçtim düşünmüyor bile...

  Yasalar apar topar değişiyor, her türlü yolsuzluğa, çirkinliğe yasal zemin hazırlanıyor, ona buna özel yasalar çıkarılıyor. Aklımızın yettiğince, dilimizin döndüğünce açıklamaya çalışıyoruz, çıkan yasaların tarihlerine işaret ederek, ne için, kim için çıkarıldığını izah ediyoruz... I-ıh, gene tık yok, tepki yok... "Bana ne canım!"

  "Kadere inanma" nın bu olmadığını, teslimiyet olmadığını, kaderimizi belirlemekte "edilgen" değil "etken" olabileceğimizi, nasılını anlatmaya çalışıyoruz... Bunca insan arasında bana mı kaldı memleketi kurtarmak, hem artık böyle gelmiş böyle gider diye bir sessizlik çarpıyor suratımıza...

  Ya dine, siyasete, ticarete, her şeye alet edilen kadınlarımız?.. Bizler değil miyiz erkeğin günahlarını aklamak için "günah keçisi" ilan edilen... Bizler değil miyiz çocuk yaşta evlendirilip, evliliğin evcilik oyunu olmadığını anladığımızda kadere isyan eden... Bizler değil miyiz ekonomik özgürlüğümüz olmadığı için özgürlüğümüzü kısıtlayanlarca yöneltilen şiddete ve baskıya boyun eğdirilen... Bizler değil miyiz, ağa (baba), ağabey ve de bey için ama hep ağa-beyler için, onların kuralları ile yaşamayı kabullenen... Bizler değil miyiz "kadere isyan ederken" 14 yaşındaki kız çocuklarının evlenmelerine ilişkin, bir "ademoğlu"ndan gelen teklifli normal görerek tepki göstermeyen...

  Senin "kader" diye kabullenip boyun eğdiğin, bir ağa/bey'in senin yaşamına müdahale ederek yön vermesinden başka bir şey değil gör artık, anla artık be anam, kardeşim, teyzem, ninem...

  "O" da ademoğlu, "sen" de...

  Kadere bak!..


  *****

  Umarım yazının özünden uzaklaşmamışımdır. Bu yazıyı yazmama vesile olan yazınız için teşekkürler Sayın Gür.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2021 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.