+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.

Konu: Kopya Banka Kartı

Kopya Banka Kartı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kopya Banka Kartı

İyi günler,
    Dört gün önce XXX adlı bankada bulunan hesabımdan, 2000 ytl ye yakın para, sahte banka kartı ile bir ATM'den çekilerek çalınmıştır. İşlemin gerçekleştiği ATM, oturduğum yerden çok uzak ve bulunmadığım bir ilde(İstanbul'da) bulunmaktadır.
    Başıma gelen bu olaydan sonra bahse konu bankaya defalarca kez başvurrmama rağmen paranın verileceğine dair olumlu bir cevap gelmemiştir.
    Olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundum.
    Paramı bankadan geri almak için ne gibi bir hukuki yol izlemem gerekir ve izleyeceğim yol sonucunda bankadan paramı geri alabilme ihtimalim nedir?

Yardımcı olursanız çok sevinirim, forumlarda genelde internet banka mağdurları ile ilgili açılmış ve cevaplanmış konular var ama "banka kartı kopyalaması" ile ilgili konu olmadığı için ayrıca bir konu açıyorum, bilginize.
    Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Hukuki NET Güncel Haber

Kopya Banka Kartı konulu yargıtay kararı ara
    Kopya Banka Kartı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kızılay/Ankara
    İletiler
    242
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Kopya Banka Kartı

Tüketici mahkemesine başvurarak uğradığınız zararın tazminini talep edin.

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Atm Kart Kopyacılığı

11 aralık 2007 tarihinde akbank hesabımıda bulunan 2000 ytl'lik para hesabımdan muhtemel sahte atm kartı ile istanbuldaki bir atm'den çekilmişti. bu paranın 1000 ytllik kısmı direk atmden diğer 1000 ytllik kısmı ise başka bir kişinin hesabına havale şekli ile çalımıştır. konu ile ilgili sacılığa suç duyurusunda bulundum ve bankaya yaklaşık 10 adet dilekçe yazdım. 15 ocakda konu ile ilgili bankadan aradılar ve problemin olumlu olrak sunuçlandığı telefon ile banka yetkililerince bildirildi. ancak 25 ocakta banka şubesine bizzat başvurmam neticesinde çalınan paranın sadece 1000 ytllik(atm den çekilen kısmı) kısmını vereceklerini diğer 1000 ytllik(atm den başka şahısa havale edilen kısım) kısmı vermek için önce savcılığa verdiğim dilekçenin fotokopisini vermemi ve birde kendi banka avukatlarının kaleminden çıkan bir tahaatnameyi imzalamamı söylediler. ancak taahütnamede şu ibareler geçmekte idi
    "....,hesabımdan çekilen bu havale bedelinin, yatırılan şahıs trafından Akbank T.A.S.'den alep edilerek bankaca yasal olarak ödemek zorunda kalınması halinde havale bedelini derhal iade edeceğimi , havale iadesi nedeniyle Akbank T.A.S. den istenecek her türlü maddi ve manevi tazmnat taleplerini ve ferilerini Akbank T.A.S. adına karşılayacağımı ve açlabilecek davalarda Akbank T.A.S. yanında davaya katılacağımı kabul ve beyan ederim."
    yukarıda yazılan taahütnamede yazılan ibarelerin imzalanması halinde paramın iade edilmesinin yanısıra ileride başıma başka işler açabileceğini değerlendirmekteyim. sizce bunu imzalamalımyım yada ne yapmalıyım?

İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Atm Kart Kopyacılığı

Alıntı senyusuf rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    11 aralık 2007 tarihinde akbank hesabımıda bulunan 2000 ytl'lik para hesabımdan muhtemel sahte atm kartı ile istanbuldaki bir atm'den çekilmişti. bu paranın 1000 ytllik kısmı direk atmden diğer 1000 ytllik kısmı ise başka bir kişinin hesabına havale şekli ile çalımıştır. konu ile ilgili sacılığa suç duyurusunda bulundum ve bankaya yaklaşık 10 adet dilekçe yazdım. 15 ocakda konu ile ilgili bankadan aradılar ve problemin olumlu olrak sunuçlandığı telefon ile banka yetkililerince bildirildi. ancak 25 ocakta banka şubesine bizzat başvurmam neticesinde çalınan paranın sadece 1000 ytllik(atm den çekilen kısmı) kısmını vereceklerini diğer 1000 ytllik(atm den başka şahısa havale edilen kısım) kısmı vermek için önce savcılığa verdiğim dilekçenin fotokopisini vermemi ve birde kendi banka avukatlarının kaleminden çıkan bir tahaatnameyi imzalamamı söylediler. ancak taahütnamede şu ibareler geçmekte idi
    "....,hesabımdan çekilen bu havale bedelinin, yatırılan şahıs trafından Akbank T.A.S.'den alep edilerek bankaca yasal olarak ödemek zorunda kalınması halinde havale bedelini derhal iade edeceğimi , havale iadesi nedeniyle Akbank T.A.S. den istenecek her türlü maddi ve manevi tazmnat taleplerini ve ferilerini Akbank T.A.S. adına karşılayacağımı ve açlabilecek davalarda Akbank T.A.S. yanında davaya katılacağımı kabul ve beyan ederim."
    yukarıda yazılan taahütnamede yazılan ibarelerin imzalanması halinde paramın iade edilmesinin yanısıra ileride başıma başka işler açabileceğini değerlendirmekteyim. sizce bunu imzalamalımyım yada ne yapmalıyım?
    İmzalama yukarıdaki yer yasal diyor yasal olmadan zaten hesabından para çıkaramıyacaklarına göre o parayı sana vermek istemiyorlar ve bir küçük not ne kadar böyle sorun varsa %99 AKBAN'tan çıkıyor neden diğer banka kartları kopyalanmıyorda hep bunlar Akbank kullanıcılarının başına geliyor ayrı bir konu.

Nerede
    manisa, Türkiye.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Re: Atm Kart Kopyacılığı

Alıntı serhat_61 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İmzalama yukarıdaki yer yasal diyor yasal olmadan zaten hesabından para çıkaramıyacaklarına göre o parayı sana vermek istemiyorlar ve bir küçük not ne kadar böyle sorun varsa %99 AKBAN'tan çıkıyor neden diğer banka kartları kopyalanmıyorda hep bunlar Akbank kullanıcılarının başına geliyor ayrı bir konu.
    Akbank bu konuda gerçekten çok kötü bir sınav vermiştir.

www.memurlar.net adresinde akbank banka kartlarının kopyalanması ile ilgili çok geniş bir haber var ve adı geçen site bunu ikinci kez haber yapmasına ve sadece kendi üyeleri arasında yüzden fazla mağdur bulunmasına rağmen akbanktan herhangi bir cevap alamamıştır.

benim kendi başıma gelmedi Allahtan ama akbankta hesabım olduğundan dolayı internet bankacılığını her açtığımda acaba hesabım boşaltıldı mı diye içim cız etti durdu hep...

çünkü bu olayın bir benzeri baldızımın başına da geldi 800 ytl si akbank bankamatikerinden kart kopyalama yoluyla çalındı...

o da bankaya bir çok kez başvurdu olumlu bir yanıt alamayınca da savcılığa suç duyurusunda bulundu...

kesin olan şu ki akbank o kadar büyük bir banka olmasına rağmen bu olaylarda rüşdünü ispat edememiştir...

yazık ki o kadar büyük bir banka bu kadar başarısız yöneticiler tarafından yönetiliyor...

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba senyusuf, benimde başımdan geçen olay tıpkısının aynısı yalnız benım hesabımdan sadece atmden para çekmişler havale v.s yok.Bende dilekçe yazdım bankaya gönderdim henüz 5 gün oluyor ve savcılığa dilekçe vermedim vermem gereklimi?bu bırıncı sorumdu 2. si ise bu süreç kaç gün sürüyor?Lütfen cevap verirmisiniz.

Nerede
    TRABZON
    İletiler
    103
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı senyusuf rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İyi günler,
    Dört gün önce XXX adlı bankada bulunan hesabımdan, 2000 ytl ye yakın para, sahte banka kartı ile bir ATM'den çekilerek çalınmıştır. İşlemin gerçekleştiği ATM, oturduğum yerden çok uzak ve bulunmadığım bir ilde(İstanbul'da) bulunmaktadır.
    Başıma gelen bu olaydan sonra bahse konu bankaya defalarca kez başvurrmama rağmen paranın verileceğine dair olumlu bir cevap gelmemiştir.
    Olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundum.
    Paramı bankadan geri almak için ne gibi bir hukuki yol izlemem gerekir ve izleyeceğim yol sonucunda bankadan paramı geri alabilme ihtimalim nedir?

Yardımcı olursanız çok sevinirim, forumlarda genelde internet banka mağdurları ile ilgili açılmış ve cevaplanmış konular var ama "banka kartı kopyalaması" ile ilgili konu olmadığı için ayrıca bir konu açıyorum, bilginize.
    Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Burada birşey sormak istiyorum...Bu kopya kartı kullanabılmek için ilk önce asık kart sahıbının kartının manyetık bılgılerı kopyalanıp sonrada şifresının bılınmesı gerekmıyor mu.?
    Konu hakkında internette biraz arştırma yaptım ve başka bir yolu olmadıgını öğrendim.

Ozaman kartının kopyalanmasını ve şifresını nasıl ele geçirecekler demekkı ya kopyalayan sizi tanıyor -yada çok düşük ihtimal olarak 2. şık kartınızı bır yerde kullanırken çaktırmadan kopyalamışlar ve şifrenızıde tuşlarken görmüşler yada gızlı kamerayla kaydetmişlerdır....Başka bir yolu oldugunu sanmıyorum..

Şayet bu 2 şekilde de olmuş sa kopyalamak zaten düşününce başka yöntem bulamıyorum ki neden banka sorumlu olsun sızın kartınızın kopyalanıp şifrenızın başkasının elıne gecmesınden...Kartına ve şifrene sahip olamıyorsan neden sorumlusu banak olsun ki.

Bankacı degılım bankaların pekçok yanlısını görmüşüm bankalar tarafından çok zarara ugramısım ama mantıken düşünürseniz herkes kartını ve şifresını kullanmasını ve korumasını bilmelidir.
    Bazı art niyetli kişiler k.kartlarında şifre işlemi çıkmadan önce alışverişe gidiyordu ve imzayı da yanındaki arkadaşına attırıyordu..daha sonra extre geldıgınde ben böyle bir alışveriş yapmadım deyip parasını geri aliyordu...birkaç esnaf arkadaşımın başına geldi benzer olaylar.

Konu hakkında ayrıntılı bilgisi olanın yazmasını rica ederım.
    Konu mesaog tarafından (01-02-2008 Saat 17:55:46 ) de değiştirilmiştir. Sebep: .

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mesaog rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu kopya kartı kullanabılmek için ilk önce asık kart sahıbının kartının manyetık bılgılerı kopyalanıp sonrada şifresının bılınmesı gerekmıyor mu.?

Ozaman kartının kopyalanmasını ve şifresını nasıl ele geçirecekler demekkı ya kopyalayan sizi tanıyor -yada çok düşük ihtimal olarak 2. şık kartınızı bır yerde kullanırken çaktırmadan kopyalamışlar ve şifrenızıde tuşlarken görmüşler yada gızlı kamerayla kaydetmişlerdır.
    Benim kardeşimin de sadece Akbank'ın bir tek şubesindeki ATM'de kullandığı bankamatik kartı kopyalandı.

Karttan başka bir şehirden para çekilmesi ardından ek hesaptan para çekilmesi sonucunda Akbank müşteri temsilcisi kardeşimi arayarak şüpheli durumu bildirdi.

Nasıl kopyalandığı konusunda çok kafa yorduk. Şifreyi başkası bilmiyor. Daha önce tek bir ATM'de ve her seferinde para çekmek veya yatırmak için kullanılmış. Yani ATM içine bir cihaz takılarak kopyalanması da mümkün değil. Kredi kartı olsa, alışveriş yaptığı türlü yerlerde kopyalanma ihtimali var, ama bankamatik kartı.

Tek ihtimal olarak bankanın sisteminden hacking yoluyla kart bilgileri ve şifrenin elde edildiği kalıyor.

Banka durumu kendisi tespit etti. Kardeşimi arayıp doğrulatınca kartı iptal ettirdi. 1-1,5 ay içinde çekilen para hesaba iade edildi.

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim başıma gelen konu ile ilgili olarak kesin olmamakla beraber aldığım bilgi, kart bilgilerimin bankanın bilgisayar sistemlerine girillerek alınması yönünde. bu tabi akla bankanın içerisinden birinin olabileceği sorusunu akla getiriyor.
    Benim yaşadığım olayla ilgili olarak tüketici mahkemelerinde hakkımı armayı düşünüyorum.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba,

Bankamatik kartımın kopyalanması yolu ile paramın çalınması durumu geçtiğimiz 1 hafta içerisinde benim 2 defa başıma geldi. Benim hesabımdan 21.04.08 salı günü gece 2.30 da 1000ytl havale ve 1000ytl başka biri hesabına havale ve 25.05.08 pazar günü eşimin hesabından 1000ytl nakit çekim ve 1000ytl başaka biri hesabına havale yapılarak toplamda 4000ytl paramız çalındı.

internet bankacılığı iki hesaptada açıktı. Benim hesabıma internet bankacılığı yolu ile girerek kartımı kopyaldıklarını söyledi akbank müşteri temsilcisi. Ama Dikkat İnternet bankacılığıma giremeden de olsa kartım nasıl kopyalanır anlayamıyorum. 21.05.08 tarihinden benim hesabımda çlınan 2000 ytl hariç 2500ytl daha vardı. ama o çalınmadı çünkü hırsız kartt ile maksimimum 1000ytl nakit+1000ytl havale yapabiliyor. Yoksa internet bankacılığıma gire bilse 30000ytl havale limiti olduğundan bbütün paramı çalabilirdi!!!

eşimede geçtiğimiz perşembe günü internet bankacılığı açtırdım.. sırf otomatik ödemeleri yapabileyim diye ve 2. şok pazar günü de onun hesabından 2000ytl çalınabiliyor.

Banka müdürü ile görüştüm bana dediği şu son zamanlarda internet bankacılığı kullananların çok sık başına geliyor!!!

Bankamatik kartım ve eşimin kartı ile hiç bir zaman alışveriş yapmadık. para çekme haricinde kartı kullanmadık. Kaybetmedik. internet bankacılığına girerken kart nosunu yada şifresini tuşlamadık. Nasılolurda sırf internet bankaılığımız var diye kartımız kopyalanabilir.. Bu kadar basit mi???

Zararımın 10 günlük bir araştırma süresi sonrasından büyük ihtimalle karşınacağını ve şu anan kadar parası bu yolla çalınan bütün müşterilerinin zararının karşılandıklarını ifade etti!!! Ama ne zaman sorusuna bir türlü kesin yanıt alamadım....

AKBANK a en ufak bir güvenim kalmadı ve çalıştığım şirketin müdürünü ikna edip 285 çalışanımızın akbank a yatan maaşlarının başka bir bir bankaya transferi konusunda ikna ettim. Artık akbank ile bütün ilişkimizi kapartıyorum..

AMA PARAMI NASIL VE NE ZAMAN GERİ ALACAĞIM KONUSU HALEN SORU İŞARETİ????

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kart kopyalama para iade

banka kartı kopyalanan ne yapmalı

kartim kopyalandi ne yapmaliyim

kart kopyalama mağduru ne yapmalı

kredi kartı kopyalama mağdurlarıkartim kopyalandi parami nezaman alirimkart kopyalama mağdurukredi kartı kopyalama banka sorumluluğukredi kartım kopyalandı ne yapmalıyımkart kopyalamada para iadesikart kopyalama banka sorumluluğu para iadesibanka kartım kopyalandı ne yapmalıyımkart kopyalama suc duyurusubankamatik kartının kopyalanması bankanın sorumluluğukarttm.kopyalanmş para çektiler ne.yapmam lazımkart kopyalama para iadesikart kopyalanınca para ıadesıbanka kamerasi icin savciliga dilekceparakartin kopyalanmasikart kopyalanmasipara bandiyla hesap karti kopyalamakart kopyalama dilekçeatm den kopya kart para cekenleratm kartım kopyalandıatm kart bilgileri savcilik
Forum