Anket Sonuçlarını Göster: Zina

Oylayanlar
3997. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • Aynen katılıyorum

1.427 35,70%
  • Kesinlikle katılmıyorum ceza şart

1.434 35,88%
  • Etiğe bu kadar aykırıyken hayret..

306 7,66%
  • Bence çok ağır cezası olmalı

701 17,54%
  • Beni ilgilendirmiyor

129 3,23%
+ Konuyu Yanıtla
3 / 18 Sayfa İlkİlk 12345678910111213 ... SonSon
21 den 30´e kadar toplam 174 ileti bulundu.

Konu: Zina

Zina Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın xewer ;
    Dünyaya gelmek ve yaşamak zorunda olmaktan başka hiç bir günahı olmayan masum bebekleri !! konuya karıştırarak aslında zinanın ne iğrenç bir suç olduğunu kanıtlıyorsunuz.
    Bu çocukları dünyaya getiren anne ve baba eğer üçüncü bir şahıs çıkarsa uygarlıktan nasip alarak boşanmalılar. Elbetteki boşanmanın yarası ( elbette aslında hatalı sanıyorum ki daha doğru ) zina nedeniyle hapiste yatan bir ana/babanın yarasından hafif olacaktır. (görünüşte) Ancak bunu düşünmek zorunda olanlarda zinayı yapan anne/baba değil midir ? Sanırım soruyu yanlış adrese sordunuz. Kadın içinde erkek içinde doğru tercih birinci şarttır. Ona sözüm yok zaten doğru tercih zinayı engeller.
    Peki şöyle düşünün zinayı en son nedense eş duyar bu atasözüdürde aynı zamanda ' en son boynuzlanan kocanın haberi olur ' der bilenler. Evli bir çiftin zina yoluyla olan (anne aldatıyor) çocuğunun durumu bunu öğrenirse ne olacak ? Dolayısıyla hiç hoş durum değil o yüzden dedim zaten caydırıcı olmalı zina suçunun cezası kişi bu suçu işleyeceğine boşanmalı ...
    Sayın Denizz_71 bu yaşıma kadar bu tip işlerden uzak durdum erdemin ne olduğunu bilirim. Her ortamda dediğim bir söz var ' boşanmam için tek şey lazım ihanet' onun dışında asla ve kata, insan hatalarının bedelini çekmeli... Evlilik kurumu ciddidir bekar olmama rağmen saygı duyarım. Erkek milleti Horoz olmadıkça yada kız milleti dişi kedi kimse bana zinayı masum göstermesin lütfen Horoz her tavukla yatmak ister erkek değil...

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Hukuki NET Güncel Haber

Zina konulu yargıtay kararı ara
    Zina konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir, Türkiye.
    İletiler
    48
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Syn. Commodore1tr, baştan beri demek istediğimizi anlamamışsınız. Hiç birimiz zinanın olağan bir şey olduğunu söylemiyoruz ya da eşler birbirini aldatsın, birbirini aldatan çiftler boşanmasın da demiyoruz. Tabiki evli çiftlerin arasına üçüncü bir şahıs girdiği zaman çiftler boşanmalıdır. Düzgün giden bir evlilikte hiç kimse eşini aldatmaz, aldatıyor ise ya yaptıkları evlilik baştan sevgi temellerine oturmamıştır ya da aldatmak için geçerli bir nedeni vardır. İşte böyle durumlarda yani soyut olarak bitmiş evliliklerde, boşanmanın da uzun bir süreç aldığı düşünülürse insanları bir de hukuki yaptırımlarla zorlamak hayatı daha da çekilmez hale getirir. Evlilik ticari bir alışveriş değildir ki katı hukuk kuralları ile şekillendirilsin. Evlilik kurumunu yasal yaptırımlarla ayakta tutmak mümkün değildir ve nedensiz yere aldatmanın cezası insanın vicdanındadır bizim anlatmak istediğimiz budur.

Dediğim gibi anne-baba geçimsizliği, anne ve babanın ayrı yaşaması, boşanma her çocuğun başına gelebilir bu durumlar olağan karşılanmalıdır çünkü neticede anne ve baba da insandır.

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın xewer ;
    Boşanma aşamasındaki evlilik bitmiştir. Eğer boşanma sebebi taraflardan birisinin başkasını sevmesi ve onunla olmak istemesi ise olay çok farklıdır. Anlamadığınız yer sanırım evlilik devam ederkenki aldatmanın konu olmasıdır.
    İnsan başkasıyla birlikte olup akşam evine dönüp hiç bir şey yokmuş gibi davranmasını tartışıyoruz burada yoksa başkasına duyulan aşktan dolayı olan boşanma aşamasını değil...

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Commodore 1tr bu ikinci yazmam sayfa siliniyor bu seferde silinirse bir daha denemeyeceğim....
    Her neyse efendimmm.Belliki biz ayrı yönleriyle değerlendiriyoruz olayı ama yine de ben sizin erdeminize dil uzatmayacağım ..Tabirinizle biz erdemsiz olmuşuz ya o açıdan.....
    Efendim sizde bilirsiniz bekarmışsınız da üstelik ''Bekara kadın boşa mak kolaydır '' derler....
    Umarım yaşantınız boyu tüm doğrularınızla erdemli bir şekilde yaşarsınız ve hayat umarım değişmez diye düşündüğünüz fikirlerinizden sizi saptırıpta yıpratmaz..Temennim karşı fikirlere bu kadar sinirlenmeden önce biraz daha düşünmenizdir....
    Saygılarımlaaaa......

Nerede
    izmir, Türkiye.
    İletiler
    48
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Syn. denizz 71, bu foruma katıldıktan sonra kendimi mühendis olduğum için şanslı sayıyorum. Biz mühendisler olayların şeklen varlığından çok gerçekliğine önem veriyoruz hayatı da öyle yaşıyoruz. Zaten piyasada iş yapan adamın işini de bürokrasi ve düzeltilmesi gereken bazı yasalar zorlaştırıyor.

Borçlar-İcra İflas vs. Hukuku katagorisinde muhtemelen harita mühendisi olan bir arkadaş, “Bu nasıl bir adalet mekanizması” adında bir forum açarak yargı eliyle uğradığı zararı anlatmış ilgilenen yok. Ancak biri Ceza Hukuku katagorisinde “adam öldürmek” adında fantazi ağırlıklı bir forum açmış herkes seferber olmuş. Herhalde akşama kadar kafa yorsak benzer bir çok ( halamın bıyıkları olsa amcam mı olurdu?) forum açarız.

Syn. Commodore1tr , sizi kızdırmamak için cümleleri özenle seçmeme rağmen yine sinirlenmişsiniz. Daha açık ve net nasıl yazılabilir. Eğer devam eden bir evlilikte eşlerden biri diğerini aldatıyor ise mutlaka geçerli bir neden vardır yani suçun bir kısmı da aldatılandadır. Ya da baştan seçimi yanlış yapan aldatılandır ve bunun sonucuna katlanmalıdır. Eşinizin sizi aldatması, ortağınızın size kazık atmasına veya birinin sizi dolandırmasına benzemez ve benzemediğinden hukuken cezası olmamalıdır sadece boşanma sebebi olmalıdır. Eğer aldatılıyorsan boşanırsın, aldatmayacak birini bulursun. (eşiniz sizi aldatırsa kusurun bir kısmını da kendinizde arayın lütfen) Evliliğinizi hukuki yaptırımlar üzerine kuracaksanız eşinizden evlenmeden önce bir de boş teminat senedi alın, aldatılırsanız işleme sokarsınız işi sağlama alın bence eşiniz kımıldayamasın ömür boyu mesut olun.(bu işin şakası sakalara açık olalım)

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın denizz_71 ve sayın xewer ,
    İletilerimi bir kez daha okudum ve sinirli olduğum bir yeri bulamadım. Gösterirseniz sevinirim... Farklı bir fikri savunmak sizler için sinirlenmekse evet anormal sinirlendim !!!! hatta yerimde duramadım önüme gelene dalaştım. Bu formun amacı fikirlerin yoğunlaşarak aslında neyin ne olduğunun anlaşılmasıdır. Gerçekte oylama hariç özellikle hukukçu kimliği taşıyan arkadaşlarımızın katılımı az olmuş , tabiiki toplumumuzda zinanın suç olmasını savunan kadar olmamasını savunanlarda çıkacaktır. iki düşünceyede temelde insan olarak saygı dumak birinci görevimizdir. Kaldı ki ilk şıkta 'cezanın yanlış olduğu yönündedir.' Ben sadece yüksek bir katılımla ve neticeden toplumsal bir veri olarak neticeyi analiz etmek istedim. Hiç bir yerde sinirlenmedim ve aşırı tepki göstermedim.
    şaka yı sevdiğiniz için yazayım gelişmiş ülkelerde dandik sayılacak bir deprem bizdeki MÜHENDİSLER MİMARLAR sayesinde katliama döndü , JAPONYA DA 25 senedir olan hızlı tren bizdeki muhendisler sayesinde KATLİAMA DÖNDÜ... EE bu tip muhendislerimizin bu olayıda böyle görmesi son derece normal değil mi? Hızlı tren konseptini dünyaya tanıtan Japonyada eşini aldatan treni ni durduk yere deviren 7,8 şiddetinde kidepremde evi yıkılan mühendis HARAKİRİ YAPIYOR bakan İSTİFA EDİYOR düzen değişiyor. Norveç'te evli çiftler arasında aldatmada 14 sene hapis ve evlilikten men katolik aleminde afaroz uygulanıyor doğru ya onlarda gerzek... ne depremde öleni var nede inşaat mühendisleri sayesinde durduk yere yıkılan apartmanları daha da acısı bunu yapanların MÜHENDİSLER ODASI BAŞKANI olduğu tek ülkedir canım vatanım... o yüzden siz haklısınız...
    Sayın Denizz_71;
    Sanırım sizde bekarsınız , eşinizin başka bir kadınla birlikte olup akşam birşey olmamış gibi sizinle oturup yemek yemesini allah nasip etmesin , sevgi başkadır tutku başka aşk başka (iclal aydın a göre aşk a bakınız) bunlar karıştığı zaman karmaşa çıkar 30 küsür senedir istte yaşayan birisi olarak neyin ne olduğunu hele istte iyi bilirim. Ne demek istediğinizide anladım o yüzden size bir şey demiyorum sadece anladım ama anlamam sizin haklılığınızı göstermez..
    Sayın xewer;
    eğer o 'adam öldürmek ' isimli formu bir daha okursanız o form başlığı altında bir üstadla bir hukuk öğrencisinin 'tecrübe -eğitim' diyoloğunu görürdünüz. Belki form yeri yanlış ama yazışmalar muhteşem eğitici ben okumamıştım sayenizde okudum. Ancak ilk yanıtı ben vermişim bu bir fantezi diye... sonraki konular o değil.. lütfen okuyun bir kez daha ;
    demişsiniz ki '' Biz mühendisler olayların şeklen varlığından çok gerçekliğine önem veriyoruz hayatı da öyle yaşıyoruz'' nasıl yani ??? yaptığınız evler sapır sapır dökülürken mi? durdk yere yıkılırken mi? Kaldırımlar her sene sökülürken mi ? Trenler çarpışırken mi? Hangisinde???
    Lütfen yazdıklarımı birkere daha okuyunuz açık ve net diyorum ki evlilik kurumu çerisinde aldatma olmamalı eşler gündüz başka gece başkasıyla olmamalı başkasını seven eş olabilir saygı duyarım o zaman boşanıp istediğini yapsın en azından DÜRÜSTÇE tavrını ortaya koysun başkasıyla olurken evliliğin sürdürülmesi kelimenin tam anlamıyla bunu yapan için sahtekarlıktır. Aldatılanın kusuru ise bir başka konudur ki konumuzla ilgisi yoktur. Çünkü o her ne sebepse direkt BOŞANMA NEDENİDİR asla ALDATMA DEĞİL umarımkibabalar çocuklarının gerçek babası olsun anlatabilmişimdir inşallah...

Nerede
    izmir, Türkiye.
    İletiler
    48
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Zina Konusu:
    Syn.Commodore1tr sanırım sona yaklaşıyoruz. Aldatılanın da kusurlu olduğu konusunda hem fikiriz herhalde. Ayrıca bu durum bu forumda tartışılmayacak da nerede tartışılacak!! Devam eden evlilikte sizi aldatıp akşam yemekte hiçbir şey olmamış gibi davranan o sahtekara gelince, işte o sahtekarla sizi zorla kimse evlendirmedi, seçimi siz yaptınız kendi isteğinizle evlendiniz o sahtekarla. Hal böyle iken kendi hatanıza yanın bence, gereken cezayı sözlü olarak verin ve boşanın. <span id='hl' style='background-color: #FFFF00'>Devletin sizin şahsi seçiminizle ilgili olan bir evlilik gibi bir konuda sizi koruyacak yasa çıkarmasını beklemeyin.</span id='hl'> Sizi aldatan biri ile evliliğini devam ettireceksin diye seni zorlayan da yok zaten boşan bitsin.

Evlilik kurumu içinde aldatma olsun zina hoş bir şeydir diyenimizde yok. Sadece aldatılmanın dolandırılma ile aynı kefeye konulmaması gerektiğini söylüyoruz.
    Ayrıca ceza olacak ise zinanın cezası idam olsun böylece gayrimeşru çocuk sayısı azalır, tüm evlilikler sağlam temellere oturur.

Diğer konu:
    Ben bir meslektaşıma hitaben forum konusu haricinde iki paragraf yazı yazmıştım. Bu ne hiddet bu ne celal!!! taarruza geçmişsiniz.Depremden girip tren kazasından çıkmışsınız. Başka bir forum açın tartışalım. Doktorlar hakkındaki yorumlarınızı da bekliyoruz, Ah şu doktorlar!
    Norveçlilere gelince, cezanın ne kadar etkili olduğunu turistlik yörelerimizdeki genç delikanlılarımızla tartışın isterseniz ya da Norveç'e gidin orada yaşayın evliliğinizi garanti altına alın.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Commodore 1tr iyi akşamlar öncelikle yazınızı okurken şahsı-mesleğimize yaptığınız üzücü atıflarınız beni üzdü sebebi konuyla ilgili olmaması Ama haklısınız diyecek sözüm yok her meslekte olduğu gibi insan insan dır ve malesef Türkiye de kirlenmemiş meslek tanımıyorum ben.Neyse benzetmelerinizin sonucu kafamda üzücü senaryolar oluştu bir an geçmişe gittim geldim ve keşke böyle bir forum konusunu buralara çekmeseydik...
    Evet bekarım ama inanın evlenince de düşüncelerim değişmeyecek ben 1-2 günlük gönül ilşkilerinden bahsetmemiştim..Evet üzülürüm eşim bir başkasıyla beraber olursa ama sırf başka birine aşık oldu diye onu cezalandırmam yollarımızı ayırırız o kadar ....
    Ve evet beni anlamış olmanız sevindirici Tabiki bana katılmak zorunda değilsiniz ..Önemli olan düşüncelerimizi düzeyli bir şekilde belirtmek ve paylaşmak ...
    Sitedeki arkadaşlarıma ve size saygılarımla efendim

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Denizz_71 ;
    Bu yazınızda aslında açıkça aynı şeyi dediğimiz anlaşılıyor. Temeldeki mantığım şu benim. Elbette sevgi aşk tutku cezalandırılamaz elbette kişiler o yada bu şekilde bir başkasına aşık olabilir bu bekar olduğu gibi evli birisinin de başına gelebilir, buraya kadar herşey normal üzücüde olsa evlilik için normal olabilir. Ancak evli olan taraf bu durumu eşinden saklayıp hayatı normal sürdürmeye devam ederse o zaman zina suçu oluşuyor. Bundan sonra çok ciddi bir şekilde aldatmanın yanında sahtekarlık ortaya çıkıyor.
    Bittiyse çeker gidersin en azından bunun girişimini yasal olarak yaparsın eğer engel ondan sonra çıkarılıyorsa en azından aldatmayı yapmamış olursun, çünkü açıkça söylemiş anlatmış olursun o zaman böyle bir tepki gelmez ama akşam evinde ' canımsın balımsın senden başkasını gözüm görmüyor ' diyecek sabah başkasına koşacaksın budur işte olay aldatma budur.
    Sizinle bu konuda anlaşalım sevgi asla cezalandırılamayacak kadar değerli ve kutsaldır. Yukarıda anlattığım zina şekli ise rezalet çünkü aslında şöyle düşünün aldattığınıda aldatıyor..
    Meslek konusuna gelince maalesef sizde haklısınız her meslekte ciddi çürük yumurta çıkıyor daha kötüsü bu çürük yumurtalar ayıklanacağına sanki taltif ediliyor.. Sayın meslektaşınız xewer in yazısında aslında üstü kapalı diğer meslekleri küçümseyen hitabı olmasaydı bu kadar keskin yazmazdım.. En azından o çürük mühendisin yaptığı yapılara siyasi veya maddi olarak göz yumanlara da ikiçift lafım olurdu ama formun konusu bu değil . Sizi kırdımsa çok özür dilerim.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Commodere 1 tr sizin ne demek istediğinizi bende anlıyorummmmm.. Ama inanın yaşam o kadar kolay anlaşılır bir şey değil insanın başına gelince daha iyi anlıyor bazı şeyleri .Hııı ben yaşadım mı hayır yaşamadım ama o kadar çok yakınımın başındaki bu olay o yüzden ben belirli sınırlamalar getirmek istemiyorum bu konuya herkes kendi yaşadığından sorumludur başkasını rahatsız etmediği sürece diyorum
    Diyelimki bir evlilik var Eşler mutlu değil mutsuz da ama herşey alışkanlığa dönüşmüş .Sürekli çareler arıyorsun ama nafile sen istiyorsun o düzelmiyor o istiyor sen yanaşmıyorsun..Evlilik öyle bir hal almışki hukuğunda değimiyle sadece aynı hayatı paylaştığın bir sözleşme boyutuna dönmüş herşey....
    Ama boşanmakta istemiyorsun insan olarak seviyorsun onu veya da artık alışkanlıkla yürütüyorsun durumu...
    Bu arada birine aşık oluyorsun dünyaya yeniden gelmiş gibi hissediyorsun kendini yapacak hiçbirşey yok dolu dizgin yaşıyorsun aşkını sahipleniyorsun sonuna kadar çünkü kalbe kilit vuramıyorsun...
    Tabi eve gidipte evdeki eşe de canım cicim yok sizin tabirinizle çünkü o safhalar zaten yıllar önce bitmiştir evlilikte..Evlilik olağan seyrinde devam eder Neyaptın ne ettin bugün nasıldı vesaire
    Söylermisiniz Allahaşkına hangi evlilikte 5-10 yıl sonra herşey eskisi gibi sürer zaman bu herşeyi değiştirir Sizi de Onu da
    Aynı evin içinde belki sexide ara sıra paylaştığın bir olay gibi yaşarsın gider

Aslında neler söyliyecektim nerelere geldimmmm Kusuruma bakmayın konu sevgi va aşk olunca konum ne olursa olsun savunma isteği doğuyor içimde

Diyeceğim sevgili arkadaşım konu ne olursa olsun yazdıklarımız çizdiklerimiz kadar basit anlaşılır değil aslında her olay her durum kendi yaşandığı bağlamda anlam kazanıyor o yüzden yorumlarımızın çoğu bence yaşadığımız şu anı bağlıyor
    Mühendislere atıflarınıza gelince kırılmadım çünkü her meslekte buna benzer durumlar var ve o sözleri diğer arkadaşa gönderme olarak söylediğiniz anlaşılıyordu zaten ben sadece sözlerinizle o trajik olayları tekrar yaşadığım için üzüldüm hepsi bu..
    Bu konular yazmakla bitmez o yüzden güzelce siz tatlıya bağlamışsınız zaten sevginin kutsallığını sizde dile getirmişsiniz. Neyse daha genciz ve yaşayıp hayatı kendi gözlerimizle görüp tartacağımız çok günler var önümüzde
    Saygı ve sevgiyle kalınız efendim

+ Konuyu Yanıtla
3 / 18 Sayfa İlkİlk 12345678910111213 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

zina hukuki ceza

soner karaaslan

Forum