Anket Sonuçlarını Göster: Zina

Oylayanlar
3997. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • Aynen katılıyorum

1.427 35,70%
  • Kesinlikle katılmıyorum ceza şart

1.434 35,88%
  • Etiğe bu kadar aykırıyken hayret..

306 7,66%
  • Bence çok ağır cezası olmalı

701 17,54%
  • Beni ilgilendirmiyor

129 3,23%
+ Konuyu Yanıtla
16 / 18 Sayfa İlkİlk ... 6789101112131415161718 SonSon
151 den 160´e kadar toplam 174 ileti bulundu.

Konu: Zina

Zina Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

TCK bugün mecliste kabuledildi. Zina kapsam dışı bırakıldı. Ama yine çarşı karıştı bu sefer de CHP bazı diğer kanun maddeleri ile birlikte (Birisini anayasa mahkemesine götüreceğini resmen açıkladılar) AKP ye yüklendi ve bunu Ab nin diretmesine karşı yapılan bir uygulama saydı.
    Gerçektende madam bu kadar dirayetsiz bir hükümet iş başında ne demeye zırt pırt ortamı geriyorlar? Katılıp katılmamak ayrı bir husus ama bir devlet olarak bu kadar küçük düşmeyi hak etmediğimiz kanaatindeyim.

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Hukuki NET Güncel Haber

Zina konulu yargıtay kararı ara
    Zina konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    kars, digor, Türkiye.
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın commodore1tr burada yazan bazı insanlar ve meclistekiler. Herkes şov yapıyor. Birisi yazmış, ankete bakın herkes zinaya karşı. diğeri yazmış, halkımız böyle istiyor. Peki kardeşim, genelevlerin kapısına dikilin, pavyonların önünde bekleyin, tavernalara bakın, (disko ve barları saymıyorum, orada bekar insanların var olduğunu varsayıyorum)bütün erkekler, kadın peşinde. Normal şartlarda onlara da sorsanız zinaya karşılar. Peki kardeşim kim zina işliyor bu ülkede ya.

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ankete hayır zina suç olmasın diyen %34'ün, %34'ü işliyor olabilir.Bir ankette siz açın.Hiç zina yaptınız mı diye?O sorunun yanıtını istatiksel olarak alalım.

70 milyonun %34'ü 23,8 onun da %34'ü 8 bundan genel olarak uygulanabilirlik açısından kadınların bir kısmını çıkardığım 5 milyon insan bu iyimser bir fikir.
    İllere ve il başına düşen genelev ve hayat kadını sayısına baktığımızda da sizin gördükleriniz çok normal sayın tebrone.

Namus lekesi değil alnımda gördüğünüz,
    Vurulmuşum, vurulmuş düşmüşüm güpegündüz.
    Şakağımdaki kansa, o benim gülüşümdür,
    Namert sürünmektense, erkekçe ölüşümdür.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın tebrone;
    Çok doğru söylüyorsunuz. Gerek bu anket genel tv lerden izlediğim diğer anketler sadece zina konusunda değil tüm konularda mükemmel olduğumuzu gösteriyor.
    Halkımız zinaya karşı
    Halkımız Televole Kültürü dediğimiz programları zinhar seyretmez (reytingler sahte!!)
    Halkımız trafik kurallarına uyar
    Halkımız silaha karşıdır.
    Halkımız çok iyilikseverdir.

Ama bende anlamıyorum bu kadar suç bu kadar kaza (2003 istatistikleri sadece Türkiye'nin trafik kazalarının tüm Avrupanın 3 katını aştığını ortaya koyuyor yani rekor yetişilmesi olanaksız biçimde bizde!!) bu tip dizilerin peş peşe ve en iyi izleme zamanında gelmesi nasıl oluyor???
    Seyreden yok kural ihlali eden yok demekki bir Türkiyr daha var bizden içeri...

Bilgi paylaşıldıkça çoğalır

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Evet bir Türkiye daha var ve sabrı taşmakta olan bir TÜRKİYE,
    Zinanın neden cezasız kalması gerektiğini çağdaşlıkla açıklamaya çalışan insanlardan sıkılan, ABD de seks özgürlüğünün bunalıma gittiğini gören ve ABD'nin ondan kurtulmaya çalıştığını gören bir Türkiye daha ve bu Türkiyede yaşayanlar kendilerine karşı çıkanların geriye dönük 10 ileetisine baktığı zaman sadece alıntı yazı ve sataşma görüyorlar.Pekçok gerçekte bilimsel bir açıklama yapamadan sadece suçlayıcı tavırla yazılanları gören bir Türkiye vr.Hukuki gerekçe isteyip, sıralanan gerekçelere bakmayın.Çağdaşlıktan ve saygıdan nasibini almamış insanları sadece izleyen ve henüz sessiz kalan bir Türkiye daha var.Bir fikir tartışmasında Doğu Türkistan tartışılırken neden hatayda ölen balıkları tartışmıyorsunuz diye düşünenlerin ama o tartışmayı kendisi de açamayanların Yaşadığı ülkeden farklı bir Türkiye daha var.Dünyadan gelişmelerden bi haber.Dünyanın bıktığı, anarşiyi yaratan özgürlükleri istemeyen.Herkesin her istediğini yaptığı bir yerde, kimsenin istediğini yapamayacağını gören bir ülke daha var.Ve tartışma kilitlendiğinde sadece kimliğine ve ülkesine saldırılmasından eleştiriden bıkan bir ülke daha var.Herşey ters gidiyor diye haykıranların, herşeyin ters gitmesinin tek sebebi olduğunu bilenlerin bir Türkiyesi daha var.
    İstanbulda beyoğlunda gezip, internette yorum yapanların yanında.Köyünde taş fırınında devletine bağlı, ahlakına bağlı, kültürüne bağlı samimi dürüst ve ya sabır çekenlerin yaşadığı bir ülke var.Sessiz atın çitmesi pek olur derler.

Sessiz ama kocaman bir çoğunluk var.Tıpkı tvlerde üçbeş kendini bilmezin eylemlerini görüntüleyip.165 bin kişinin katıldığı bir topluluğu gözardı edenlere inat bir Türkiye daha var.

İnsan psikolojisidir.Siz mükemmelsiniz.Her söylediğiniz doğrudur.Ama gerçekten mükemmel olmak için çaba harcayanlar var.Sözlerim sivrileşmeye başladı.Forumlarda fikir beyan etmeyenlerin, sadece soru soran eleştiren gülenlerin yazılarına karşı daha fazla kibar kalamam.

Sevgili tebrone.Çay kuru gitmez diyen birine oğlancılıkla ilgili yazdığınız yazı ile zaten bana nasıl bir karakterde olduğunuzu gösterdiniz.Sizden başka kaç kişi bunu o anlamda yorumladı merak ediyorum.Sevgili pınark sizde, nasıl bir çevrede yaşıyorsunuz bilmiyorum.Umarım siz bahsettiğiniz gruba dahil değilsinizdir ve benim gerçekten hoşgörülü saygılı, diğer insanları da en az kendileri kadar düşünen diye tanımlayabileceğim gruptansınızdır.Lütfen birisini desteklerken o kişinin daha önce yazmış olduğu yazıları da inceleyin.Ne niyetle yazıldığını göreceksiniz.Umarım niyetide iyidir ve ben yanılıyorumdur.Ama gerçekten harika bir Türkiye ve Türk insanı daha var.Onlar sizi bulmaz.Onlar sizi aramaz.Onların size ihtiyacı yoktur.Onlar sadece temiz kalple doğruları göstermeye çalışırlar.Bundan yararlanmak sizin elinizde.Bazen insanlar çevrelerindeki ışıkları fark etmeyip, kargaları klavuz olarak seçebilir.

Bu yazımı kimsenin üstüne alınmasını istemiyorum.iki farklı insan grubunu tanımlamaya çalıştım, o kadar.ŞUNU DA SÖYLEMELİYİM ASLA ŞOV YAPMIYORUM.EĞER BUNLAR ŞOVSA VE GEREKÇELERİ BİLİMSEL DEĞİL TAMAMEN DE MANTIKSIZSA KARŞI TEZLERİNİZLE ÇÜRÜTÜN.HER BULDUĞUNUZ FIRSATTA SATAŞARAK DEĞİL

Namus lekesi değil alnımda gördüğünüz,
    Vurulmuşum, vurulmuş düşmüşüm güpegündüz.
    Şakağımdaki kansa, o benim gülüşümdür,
    Namert sürünmektense, erkekçe ölüşümdür.

Nerede
    kars, digor, Türkiye.
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın alisinkay, şahsımı hedef alan yazınız, maalesef beni üzdü. Diğer Türkiye'den bahsedelim o zaman. Yalnız öncelikle "zinanın Ceza Kanunundan çıkarılmasını" istemekle "zinayı savunmak" farklı şeyler. Bunu unutmayın.
    Hukukçu olduğunuz zaman, adliyelerdeki kız kaçırma, tecavüz, tasaddi, vs. gibi suçların yoğunluğuna ve faillerinin kişiliğine bir bakın. Ne göreceksiniz. Sizn yadığınız gibi, bu insanların hiçbirisi beyoğlunda entel takılan insanlar değil. sorarsanız onlar da manevi değerlere sahipler. Kendi kızkardeşini sokağa salmayan insanların, genelev ya da pavyondan dost tuttuklarını da göreceksiniz.
    Aile içi cinselliğin boyutları, ahlaki gerekçelerle tartışılmıyor. Ama evden kaçan kızların, "hadi ben gideyim de orospu olayım" diye mi kaçtığını sanıyorsunuz.
    Ya da kapalı toplumlarda dul olmanın, (salt dul olmak bile yetiyor) bir handikap olduğunu ve mahallenin gözünün onda olduğunu hiç gözlemlediniz mi? Ya da kırsal kesimde hayvanların bu işe alet edildiğini bilmiyor musunuz.
    Çay kuru kuru gitmez esprisi(ama sadece bir espriydi) benim değil. Orada, eczaneden çayın yanına gidecek birşeyler alalım diye başlatılan bir muhabbetin devamıydı. Yarası olan gocunur.
    sizin türkiyenize sorun bakalım, evli olmayan kızları başka bir erkeğin evinde birkaç gün misafir kalıyorlar mı?

Nerede
    kars, digor, Türkiye.
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Aile içi şiddet giderek artıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı araştırmaya göre, aile içi şiddet her geçen yıl artıyor.

NTV

4 Haziran 2004— Son iki yılda aile içi şiddetin tırmanışa geçtiği belirtilen araştırmada, şiddete en çok da kadınların maruz kaldığı tespit edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nce yapılan bir araştırmada son dört yılda aile içi şiddete yönelik 17 bin 505 olay meydana geldi. Bu olaylarda 8 kişi öldü, 10 bin 914 kişi yaralandı ve 18 bin 932 kişi de yakalandı.

EN ÇOK KADINLAR ŞİDDET GÖRÜYOR

Yapılan araştırmada aile içi şiddetin özellikle son iki yılda tırmanışa geçtiği belirlendi. 2004 yılının ilk dört ayında 2 bin 95 aile içi şiddet olayının meydana geldiğine işaret edilen araştırmada, en çok kadınların şiddete maruz kaldığı ortaya çıkarıldı.

Buyrun bilimsel tartışmayı başlatalım.

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Şartların ne olduğunu bilmeden az önce misafirime de sataştınız, bilmiyorum farkında mısınız.Sadece zina konusu olsa sorun değil, tartışmaya devam ederim.Ama okuyabildiğiniz tüm yazılarda benzer şeylerle karşılaştım.
    Türkiyede olan olayları biliyorum.Ama bir oran veremezsiniz.Ama söyleyiş tarzınız o haldeki Türkiyenin çoğunluğu o anlattıklarınız gibi bunu asla ama asla kabul etmiyorum.Pınark de öyle demiş.Türkiyedeki çoğunluk sizin gördüğünüz değil.Halkımızın % kaçı adliyelik oluyor sanıyorsunuz.Biraz vicdanlı davranın Antalya yada İstanbul böyle diye heryerin böyle olması gerekmiyor.Olmadığını da biliyorum.Ne dünya yaşadığınız yer kadar küçük neden Türkiye halkımızın çoğunluğunun o yapıda olduğunu nasıl gösterdiniz.Anketi söylememi eleştiren arkadaşımız.Bu anket mükemmellik anketi değil.Ankete katılanların çoğunluğu zinanın cezası olsun istiyor mu istemiyor mu?Bir tartışmada soru soranlar ancak tv kanallarında reyting peşinde boş konuşanlar olur.Bir fikir tartışması var.Yasal dayankları sosyal dayanakları sıraladık.Ankete katılanlar somut bir veri, elbette dikkate alınmalı.Şimdi bu anket doğruyu söylemiyor diyorsunuz.Unutmayın bu ankette sadece bir kez oy kullanılabiliyor.Yani ben her gün girip zina ceza olsun diye oyda kullanamıyorum?Tek bilgisayardan tek oy.Şimdi elinizde anket varsa yayınlayın sonucu görelim.Evden kaçan kızlar nasıl kaçıyor.Sizce aile içi Cinsel istismardan.Bence güvenilmez birinin peşine takılıp reşit olmadan kaçıyor.Ardından da hamile kalıp, yada kalmadan uğruna ailesini terk ettiği kişi tarafından sokağa atılıyor.Ama oran verirseniz unutmayın.Bu ülkenin 70 milyon vatandaşı var.Çoğunluk dediğinizde 35 milyondan fazla olmalı.Bu sayının yarısı bile bir ülkeyi mahvetmeye yeter de artar bile

"AKILLI KONUŞUR, ÇÜNKÜ SÖYLEMEK İSTEDİKLERİ VARDIR; APTAL KONUŞUR, ÇÜNKÜ KENDİSİNİN BİR ŞEYLER SÖYLEMEK ZORUNDA OLDUĞUNU SANIR."

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Arthur Koestler'in 13. kabile adlı kitabında anlatılan ve 740 yıllarında Hazarların,Oğuzların bulundukları bölgelerde yaptığı gezilerde tuttuğu notlar, o dönemin Türk toplumlarının hayatını kısmen açıklayabiliyor. Aynı zamanda Arap toplumunun bakış açısıyla Türk Toplumlarını anlatması, her iki toplumun değer yargılarındaki farklılığı göstermesi açısından da ilginç.

" Oğuzların bir karar alırken uyguladıkları demokratik yöntemler ise dinsel ve totaliter bir sarayın elçisine daha da şaşırtıcı gelmektedir. A.K."

" Bunlar deri çadırlarda oturan göçebe insanlar. Bir süre bir yerlerde kalıp sonra başka yerlere gidiyorlar.Yol üstünde bunlara ait çadırların her yanda kurulu olduğunu görüyoruz.Yaşayışları güç,ama kendileri de yollarını yitirmiş eşekler gibi davranıyorlar.Onları tanrıya bağlayan bir dinleri yok.Mantıklarını da kullanmıyorlar.Hiç bir şeye tapmıyorlar.Başlarındakine BEY diyorlar.İçlerinden biri BEY'e danışmak istediği zaman ona gidip "bey,falanca işet ne yapayım?" diye soruyor.Ne yapacağına aralarında yaptıkları toplantıda hep birlikte karar veriyorlar.Ama kararı verip uygulamaya geçecekleri zaman,içlerinden en basit, en aşağılık olanı bile ortaya çıkıp karara kariı gelebiliyor. (İbni Fadlan)

"Oğuzların ve öteki kabilelerin cinsel davranışları bu gözlemciye göre bir serbestlik ve vahşilik karışımıdır. (A.K.)

"Kadınları,ne kendi erkeklerinin ne de yabancıların yanında peçe kullanıyorlar.:vücutlarını da örtmüyorlar.Bir gün bir Oğuz'un evinde oturuyorduk.Karısı de yanımızdaydı.Biz konuşurken kadın bir ara vücudunıun görünmemesi gereken bir tarafını açıp kaşıdı.Hepimiz gördük.Hemen ellerimizle gözümüzü kapatıp "Allah'ım sen bize günah yazma" diye yakardık.Kocası güldü,çevirmenimize şunları söyledi: "Sizin önünüzde açılmamızın nedeni, gördüğünüz halde kendinizi tutmayı öğrenesiniz diyedir.ÇÜNKÜ ULAŞAMAZSINIZ.Böyle olması, gizli olup da elde edilebilir olmasından daha iyidir." Zina bu insanlara ÇOK YABANCI.Ama birisinin zina işlediğini öğrenirlerse onu iki parçaya ayırıyorlar. (İbni Fadlan)

ceteris paribus

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bence zinanın suç olup olmaması gerektiği konusunu hukukçu olmayan (en azından hukuk tekniğini bilmeyen) kişilerle tartışmak faydasız.Zira olaya çok popülist yaklaşılıyor.Cemil Çiçek'in de dediği gibi ''tartışmalar hukuki zeminden uzaklaştı''.''Devletin yatak odasında işi ne'' deniyor.Çok saçma bir düşünce tarzı.Yatak odasında karınızı/kocanızı öldürseniz yahut müessir fiilde bulunsanız devlet oraya girmeyecek mi?
    Tespit ettiğim bir diğer husus da zinanın suç olmaması gerektiğini şiddetle savunan kesimin ''evlilik içi tecavüz''ün ağır cezayı müstelzim bir suç olması konusunda avaz avaz bağırdıklarıdır...
    Bu ne perhizdir,bu ne lahana turşusu?Hani devlet yatak odasına girmesindi? Korunan hukuki menfaat konusunda bir arkadaşımız olaya aynen baktığım yönüyle bakmış.Basit bir sövme cürmüne maruz kaldınız diyelim ki,öte yandan eşiniz zina yaptı.Hangi durumda hukukun sizin akıl sağlığınızı (ki bunu da vücut tamlığı mefhumu içinde idrak ediniz) korumasını istersiniz?Birinci diyen varsa ve evliyse bence gözden geçirmesinde fayda var hislerini

quid pro quo

+ Konuyu Yanıtla
16 / 18 Sayfa İlkİlk ... 6789101112131415161718 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

zina hukuki ceza

soner karaaslan

Forum