Anket Sonuçlarını Göster: Zina

Oylayanlar
3997. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • Aynen katılıyorum

1.427 35,70%
  • Kesinlikle katılmıyorum ceza şart

1.434 35,88%
  • Etiğe bu kadar aykırıyken hayret..

306 7,66%
  • Bence çok ağır cezası olmalı

701 17,54%
  • Beni ilgilendirmiyor

129 3,23%
+ Konuyu Yanıtla
15 / 18 Sayfa İlkİlk ... 56789101112131415161718 SonSon
141 den 150´e kadar toplam 174 ileti bulundu.

Konu: Zina

Zina Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Aslında normal koşullarda, bu yazıyı hukuk mizah köşesine yazmayı düşünüyordum. ama hukuki bir tartışmada, Kuran ne diyor diye, hele laik bir ülkede sorup, örneklenebiliyorsa buraya yazmanın da sakıncası olmadığına karar verdim.
    Aslında yasa geri çekilip, Türk Ekonomisi, bilmemkaç katrilyon zarar uğradıktan sonra "tama tekrar meclise getiriyorum" demek, mizahın alası oluyor. Veya şaka yapmış oluyor

>Zina suç sayılıyor, 15 ila 18 yaşındaki gençler arasındaki ilişki suç
    >sayılıyor. kısaca devlet girmiş girebileceği kadar özel hayata. e bari tam
    >olsun. ne zaman nasıl sevişileceğini de bilsinler. devlet kontrolü dışında
    >sevişmekte suç olsun bitsin. ancak bu kağıtla sevişebilelim
    >---------------------------------------------------------------------------
    -
    >pozisyon değiştirelim mi hayatım ?
    >-olmaz şükufe sadece misyoner için geçerliymiş bu belge. diğer pozisyonlar
    >için başımıza bir şey gelirse devlet sorumlu değil diye bir belgeyi noter
    >tastikli istiyorlar
    -
    >
    >buyur yenge.
    >-şey ben şey kağıdı alacaktım bu gece için, bizim beyin işi varmış beni
    >yolladı.
    >-hallederiz yenge, hangi pozisyonlarda kaç defa.
    >-ayy valla bir tek misyoner, o da 2 dakika sürse iyi.
    >-anladım yenge, sizinkine sevişme kağıdı da denmemeli aslında ama. az önce
    >bir çocuk çıktı ansiklopedi gibi dört sayfa sırf yapacakları vardı valla.
    >-ayy ne yapiim ben ayol anlatma bana öyle.
    >-kızma yenge hehehe, hayır zina yapacaksan at sen bir 20'lik ben size bir
    >kağıt çıkarırım. kimsenin ruhu duymaz. gencin adresi de var.
    >-şey, ben, dört sayfa mı demiştiniz.
    -
    >
    >- baba şurayı imzalar mısın ?
    >- ver bakayım neymiş o ?
    >
    >" sevgili damat
    >
    >kızımla yaklaşık 4-5 aylık bir ilişkin var bunu yakından gözlemliyorum.
    >artık bazı noktaları aştığınıza da hiç şüphem yok. işte bu noktada bazı
    >ihtiyaçlar beliriyor cinsel anlamda. bu ihtiyaçları gidermek için bana
    >danışmanı ve benden izin istemeni büyük bir olgunlukla karşılıyor ve
    >kızımla girişeceğiniz misyoner, doggystyle, bacakomza, trampet vb.
    >pozisyonlarda allah yüzünü kara çıkartmasın diyorum.
    >
    >adı soyadı
    >imza
    >tarih"
    >
    >- bu ne len kızım ?
    >- ya feridun hazırladı işte heheh izin istiyor senden
    >- hmm çağırsana o feridun'u sen bana
    >- ya babaaağğğğ
    >- çağır dedim çağır samimi çocukmuş
    -
    >
    >- efenim sevisme izin kagidi almaya geldim
    >- ilk kez mi aliyorsunuz yoksa yeniliyor musunuz
    >- ee sey ilk olacak is arkadasimizla sevisicez de..
    >- iyi o zaman simdi bu formu alip tukenmez kalemle doldurup kullacaginiz
    >organlarinizi belirtin sonrasinda 3.kat a cikacaksiniz . korunma icin
    >gerekli techizat raporunuzu verdikten sonra harc parasini odeyip sevisilmek
    >icin uygundur yazisiyla asagidaki vezneden harc ve pul parasini da yatirip

>4
    >katta sevismek icin gerekli
    >saglik belgelerini onaylatip tekrar 3.kata cikip seviseceginiz kisi ya da
    >kisilerin adini kagida beyan edip bir dilekceden sonra bana gelin
    >kimliginizi cikartalim
    -
    >
    >- merhaba, benim bir erkek arkadasim var artik da, sevisme izni almam
    >gerekiyormus buradan galiba?
    >- kizim sen git, anan gelsin

Hukuki NET Güncel Haber

Zina konulu yargıtay kararı ara
    Zina konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Laik kelimesinin nasıl algılandığını bilmiyorum.

Laiklik din ve devlet işlerinin ayrılması ve devletin dini himaye altına alması mıdır.Yoksa Fransızca kökenli osmanlıya girdiği La- Dini yazılışı ile yani dinsizlik demek midir.Eğer Dinsizlikse Diyanet İşleri kurumu, İmam Hatipler, İlahiyat fakülteleri neden var.V enasıl fetva veriyorlar.Devletin bir kurumunun hazırlamış olduğu mealde aynen geçen ayet bu şekilde ve elbette inancı olanlar.Herhangi biri ne demiş bunu merak ettikleri gibi Allah ne demiş bunu da merak ederler.Zina günahtır, haramdır.Halkın çoğunluğu da bu şekilde düşünüyor.Zina günah veya haram değil diye iddia eden birisi var mı merak ediyorum.
    Öyleyse bir Müslüman olarak bunun bir yaptırımı olmasını istemem çok doğal.

Yapamam deme yapan senden iyi değildir

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

3. Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır. (NİSA SURESİ 3. AYET)

11. Allah size, çocuklarınız hakkında, erkeğe, kadının payının iki misli (miras vermenizi) emreder

25. İçinizden, imanlı hür kadınlarla evlenmeye gücü yetmeyen kimse, ellerinizin altında bulunan imanlı genç kızlarınız (sayılan) cariyelerinizden alsın. Allah sizin imanınızı daha iyi bilmektedir. Hep aynı köktensiniz (insanlık bakımından aranızda fark yoktur). Öyle ise iffetli yaşamaları, zina etmemeleri ve gizli dost da tutmamaları şartı ve sahiplerinin izni ile onları (cariyeleri) nikâhlayıp alın, mehirlerini de normal miktarda verin. Evlendikten sonra bir fuhuş yaparlarsa onlara, hür kadınların cezasının yarısı (uygulanır). Bu (cariye ile evlenme izni), içinizden günaha düşmekten korkanlar içindir. Sabretmeniz ise sizin için daha hayırlıdır. Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.

bEN DE MÜSLÜMAN OLARAK BUNLARI İSTİYORUM. AMA CARİYE NERDE BULUNUR BİLMİYORUM.
    ne yapalım, zinaya karşı, cariye iyi fikir

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Zinanın cezasız kalması gerektiğini söyleyen arkadaşlar bence ne demek istiyor?

Ben eşimi aldatmak istiyorum ama bunun bir cezası olması beni korkutuyor.Bizi rahat bırakın eşimi istediğim gibi aldatabileyim.Evlilik birliği, genel ahlak kuralları hiç umrumda değil.Takibi şikayete bağlı diyorsunuz ama benim eşim benim onu aldatmama rıza göstermiyor ki, gösterse zaten sorun kalmayacak.Ben eşim izin vermese bile onu aldatmak istiyorum.

Cezası olmalı çünkü Müslümanım.
    Cezası olmalı çünkü aldatıldığımda şeref ve haysiyetime gururuma en önemlisi insanlara olan güven duyguma darbe alıyorum.
    Cezası olmalı çünkü devletimin mazlumun yanında olduğunu görmek istiyorum.
    Cezası olmalı çünkü ülkemde yapılanların, insanların yanına kar kalmasından bıktım.
    Cezası olmalı sonucunda aile birliğim yıkılıyor.
    Cezası olmalı çünkü aile birliğini korumak devletin görevi.
    Cezası olmalı çünkü ben sesini duyuran azınlıktan, televoleci kültürden haysiyetsizce bir yaşamı tüm damarlarına enjekte etmiş topluluktan değil, İçine kapalı, mütevazi ama içten içe bir volkan gibi kaynayan sessiz çoğunluktanım.
    Cezası olmalı çünkü anket sonuçlarına bakın

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    116
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Cezası tabi ki olmalı, burada tartışma konusu olan "insan", eş ayrımını hayvanlar yapmazlar ragıp bey...
    İnsanlar, başkalarıyla beraber olmak için mevcut eşlerinden ayrılmalıdır.
    Başka bir forumda, sokaktaki "kedi-köpek gibi önüne gelenle yatan" deyip tepki almıştım ama bu gerçekçi bir örnek, insan dışında hiçbir canlı nikah yapamaz.
    Eğer nikahın bu yönde bağlayıcı bir etkisi yoksa nikaha ne gerek var, isteyen avrupalılar gibi "national geographic" modelini kullanabilir.

Nerede
    balıkesir, Türkiye.
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Başından beri tartışılanların tamamına vakıf değilim. Bu açıdan bakan oldu mu bilmiyorum. Bilindiği üzere AB uyum yasaları adı altında özel hayatın gizliliğine ilişkin pek çok norm hukuk sistemimize dahil oldu. Hatta bu hükümler anayasaya alındı. Hakim kararı olmaksızın insanların evi üzeri vs. aranamıyor. Farzedelim ki zina fiili bir evde gerçekleşiyor. Diğer eş bu evi amiyane tabirle "baskın verecek" karakola gittiğinde dur bakalım diyecekler önce hakimden karar getir. Şart değil ama insanlar bu tarz işleri genelde gece yapacaklarından Hakim bey (bayan) o saatte rahatsız edilecek aranıp bulunacak. Hadi bulundu diyelim. Epey bir vakit geçmiş olacağından atı alan da üsküdarı çoktan geçmiş olacak. Hangi hakim böyle bir kararın altına imza atabilir. Kesin suç şüphesi yoksa ve ev boş yere basılırsa ne olacak. Hakim bu riske girer mi. Ben hiç sanmıyorum. Bu yasa çıksa bile ancak genelev veya randevu evi gibi yerlerde yakalanan evli erkeklerin başını ağrıtmaktan başka hiçbir işe yaramaz. Çünkü yukarıda anlattığımız gibi korunmak çok basit, kapıyı yarı çıplak halde açan şahıs karşısında polisi görünce "hakim kararınız varmı?" diye soracak "yok"cevabını alıncada iyi akşamlar deyip kapıyı kapatacak. Bu haliyle yasanın çıkması. Ne eşini sürüm sürüm süründürmek isteyen bayanların ne de mahallenin namus bekçisi abilerin pek bir işine yaramayacak ancak anlaşıldığı kadarı ile biz bu ülkenin anlı şanlı hukukçuları bu çağda hala böyle saçma sapan konuları tartışıp dururken hop oturup hop kalkan dolar kurları sayesinde birileri yine çok fena zengin olacak.

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Zinanın suç olması gerektiğini savunanlara, bir şey dediğimi hatırlamıyorum. sonuçta bir görüştür.katılır ya da katılmazsınız, saygı görmeye layıktır.Konunun farklı alanlara çekilmesine tepki gösterdim. Ama nedense ragıp bey muhatap alınıyor. o zaman ragıp beyin sorduklarına yanıt verin.
    1- çocuklar aileden değil mi? eğer ailenin korunması amacındaysınız yanıtlayın. Niçin eşin şikayeti gerekiyor. "Babam(ya da annem) zina yapıyor. aile zarar görüyor şikayetçiyim." bu hakkı niçin çocuklara vermekten kaçınıyorsunuz.
    diğer soruları, yanıt verilirse soracağım.
    (Not: zinayı savunmakla zinanın ceza kanununda suç olarak yer almamasını savunmak farklı şey)

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Elbette size katılıyorum.Çocukların ve anne babanın da bu şikayeti yapabilmesi gerekir.Çünkü onların onurları da zedeleniyor.Annesi fa...şe damgası yiyen bir çocuğu düşünün.Gerçi onlar şikayet yerine gizlemeyi daha çok düşünür ama bu hak verilmeli, Bakın ragip bey zina suç olmalı demek, AKP hükümetinin yasal düzenlemesi hoşuma gidiyor demek değil.Zinayı sosyal bir olgu olarak düşünün.Cevap konusu yukarılarda geçen yazılarımda sorular sordum malesef cevaplanmadı özellikle cevap beklediğim;

Zina yapan biri, eşinin güven duygusuna zarar vermiyor mu?Hukuğun bu menfaati koruması gerekmiyor mı?

cevap çok basit
    a)hayır zarar vermiyor, koruması da gerekmiyor
    b)evet zarar veriyor ama koruması gerekmiyor
    c) evet zarar veriyor koruması gerekiyor
    d) hayır zarar vermiyor,koruması gerekiyor

Nerede
    hatay, Türkiye.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Evlilik bir özel hukuk akti olduğuna göre devletin bu alanda cezai bir düzenleme yapması sonderece anlamsız...Kaldı ki zina halihazırda zatern boşanma nedeni olarak düzenlenmiştir.Olayın hukuki elle tutulabilir hiç yanının olmadığı aşikar(Kira kontratı da netice de özel hukuk aktidir bu akte riayetsizlik halinde cezai bir sorumluluk öngörülebilinir mi?)
    Unutulmamalı ki salt ahlaki bir yaklaşımla kanun koyucunun kanun yapmasına verilecek onay ileride kanun koyucunun özel alanlara müdahalesini peşinen kabullenmek anlamını da taşıyacaktır.

isk.avukat

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Yani sayın lawyer,
    Özel hukukta sözleşmeye uymamanın yaptırımı var mı.Nasıl bir hukuk mantığı ile baktığınızı anlayamıyorum.Aldatılan eş zarar uğramıyor mu ve zarar veren cezasız mı kalmalı, özel hukukta şu, bu...
    Allahaşkına özel hukuktaki pek çok düzenleme yasalarda cezayı gerektiriyor.Yaptırımları var.

Ceza hukuku özel hukuktaki pekçok şeyi cezalandırarak suç olmasını ve ceza hukukuna girmesini sağlamıştır.

Özel hukuk ve ceza hukuku arasındaki fark nedir söyler misiniz?Salt ahlakı nedenlerle değil.Şu ankete bakın kaç kişi katılmış ve kaçı ceza olmasını istiyor.Halkın çoğunluğunun olmasını istediği birşey sırf ahlaki nedenlerle mi cezalandırılıyor diye düşünüyorsunuz.Sosyal boyutları var.Lütfen yukarıdaki sorularıma cevap verin.

Tehdit bir suç hapis cezası veya para cezası verilir.Müessir fiilde öyle.Ceza verilme nedeni kişinin vücut bütünlüğünü ve sıhhatini korumak ve haksız olarak bu sıhhate zarar verenleri cezalandırmak.Zina yapan eş bu zararı veriyor mu vermiyor mu, burada hukukun koruması gereken değer yok mu,
    eşi aldatan insanlar sadece duygusal zarara mı uğruyor sanıyorsunuz.Beynin kimyası depresif etki nedeniyle bozuluyor.İnsan hayattan zevk alamıyor.İntihara kadar gidebiliyor.Hayatı altüst oluyor.Zina yapanın yanına kar mı kalsın.Hukuğu yorumlama tarzınıza şaşırıyorum.Nasıl hukuki bir dayanağı yok dersiniz.Hukuki dayanağın en büyüğü kişiye haksız olarak verilen zarar.Daha açık bir hukuki dayanak olabilir mi.Eşiniz sizi aldattığında zarara uğramayacak ve gülüp eğlenip hayatınıza devam mı edeceksiniz.

+ Konuyu Yanıtla
15 / 18 Sayfa İlkİlk ... 56789101112131415161718 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

zina hukuki ceza

soner karaaslan

Forum