Anket Sonuçlarını Göster: Zina

Oylayanlar
3997. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • Aynen katılıyorum

1.427 35,70%
  • Kesinlikle katılmıyorum ceza şart

1.434 35,88%
  • Etiğe bu kadar aykırıyken hayret..

306 7,66%
  • Bence çok ağır cezası olmalı

701 17,54%
  • Beni ilgilendirmiyor

129 3,23%
+ Konuyu Yanıtla
11 / 18 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415161718 SonSon
101 den 110´e kadar toplam 174 ileti bulundu.

Konu: Zina

Zina Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    işçi, Türkiye.
    İletiler
    85
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Alıntı:Alıntı yapılan üye ; commodore1tr:
    Eklenme - 10 Eylül 2004 : 09:49:54 ibrahim38g nin ilk yazısı
    --------------------------------------------------------------------------------
    Bu sabah sakin masama oturdum gece geç yatmıştım sebebide Star TV de kiaçık oturumdu (zina Konulu) oturumu izldim geç saatlere kadar bazen üzüldüm bazende sevindim.
    Üzüntüm şu idi, karşıt görüşlerde iki görüş vardı biri zinayı şuç sayıyor diğeride avrupa insan hakları diye bir şeyi getirmiş yarım yamalak okuyarak zina şuç olamaz diyor. bunu izaha başlayan yetkiliye cevap verecegi zaman ortalığı biliçli bir şekilde karıştırarak haklı sözlerini susturmaya çalışıyorlardı.
    güldüm )))))

bu sabah bu forma bakınca da ytazıları okudum

Öncelikle Sayın Alişankay ve commodore1 ye teşekkür etmek istiyorum.

Toplumsal bir dünyada yaşarken sadece kendi isteklerimi yapıyorum diye 3. sahısların haklarına müdahale edemem

Aç kaldım karnımı doyurmak için hırsızlık yapacagım bu kimi ilğilendirir demek gibi birşey olur sanırım.

Eğerki deniz in dediği gibi iki insan birbirini seve bilir gönül fermen dinlemez doğru bir söz. madem iki insan birbirini seviyorsa bunlar da evli iseler eşlerini aldatmamak adına eşlerini bırakırlar ve sevdikleri insanla ister hergün birlikte olurlar isterse haftaa vs..... böyle bir duruma suç yokki.

hatta evlensinler, sevgi o kadar basit birşeymi sayon deniz, sevginin bedelleri vardır onu yerine getirmelisiniz

Burada anlatılan sevgi değil Zina Lütfen zina ile sevgiyi ayıralım ve sevginin bedeli olarak 3. kişileride mahdur etme kimsenin hakkı değildir

ZİNA SUÇTUR VE BU YASA ÇIKMALIDIR.
    ibrahim38g nin 2. yazısı )

Öncelikle paranoyakxx a katılıyorum ,

zina konusunda da şunu söylemek istiyorum,

Bırakın Zina eski haliyle kalsın, zaten toplumda kadın zina yaparsa eşi onu öldürür. (genel Konuşuyorum) erkeğin ise zina yapma hakkı var olmalı,

yasanın yasal çözümü aramasına gerek yok toplum bunu çözüyor bir yolu ile.

başka yasalarda bu zinayı durdurmaz.

Bir erkek eşinin zina yaptığını bilir ve görürse onu öldürdüğünde ve zina yaptığı kişiyide birlikte öldürürse kaçyıl hapis yatar. burada ağır tahrik unsuru olurmu.

yok zina suç olarak yasalaşırsa yasa o zaman bunun cezası yasa verecek sen veremessin deyip ceza indirimi yapmazmı.
    bu konudaki bilğilerinizden yaralanmak istiyorum
    teşekkürler

Yahu hangisini savunuyorsun oda belli değil ben ikisinide diyeyimde sonuçta her ahvalde haklıyım mı diyeceksiniz ???
    Kaldı ki 'Bırakın Zina eski haliyle kalsın, zaten toplumda kadın zina yaparsa eşi onu öldürür. (genel Konuşuyorum) erkeğin ise zina yapma hakkı var olmalı' ne demek aklım havsaşam almadı. Zina yapan kadın öldürülsün ve üldüren erkek tahrikten yararlansın erkeğin ise zina yapmaya hakkı olmalı hı??? breh bteh bu ne biçim mantık ? Ne biçim izan bu güne kadar yazdığım tüm yazılar için sorry ibrahim bet şimdi tam kendinizi ifade ettiniz...
    Gerçi zina tek başına yapılmaz erkeğin hakkı varsa var diyelim paşa gönlün için erkek bir kadınla zina yapacak dimi ? pEKİ O KADINDA BAŞKA BİRİSİYLE EVLİYSE O KADINDA ZİNA YAPIYORSA AYNI ANDA ne olacak biri mezara öteki başka kadına kocanın diğeri ağır tahrik ten azıcık hapse... yaşasın hukuk ? Sizin kafanızda hiç hukuk yok ki Türkiyede var mı diye soruyorsunuz....

ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum
    .

Hukuki NET Güncel Haber

Zina konulu yargıtay kararı ara
    Zina konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    166
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ya imrahimg 38 sen hu siteye herkese çatmak içinmi giriyon. Ne dediğini açıkla bilelim. bir gün böyle başka gün şöyle.
    anlayan anladı diyon. açıkça anlat hepimiz bilelim. Zina suç olsun diyonuz iyi güzel, çocuklarını yüzüstü bırakıp gidenlere, nafaka vermeyenlere ne yapalım o suç olmasınmı.

özgürlüğümü kimseye vermem

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın g ;
    Anlamsız mesajınıza teşekkür ederim. İroni yapmasını bilmiyorsan yapmayacaksın Biliyorsan kuralına göre yapacaksın. Yazınızı kimsenin anlaması mümkün değil çünkü anlamsız sizin gibi yani .
    Koca Ragıp paşa sanki sizin için demiş .. ' Şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler! ''
    Saygılarımla

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Peki benim sorum şu
    Bir erkek beni bekarım diye kandırdı ama ilişki gelişmeden ben tesadüfen onun evli olduğunu öğrendim. Öğrenmeseydim ve bir ilişki yaşasaydım ne olacaktı bende mi zina yapmış olacaktım ?
    Lütfen İbrahim38 haricinde kim cevap verirse versin onu anlamıyorum

Bilgi paylaşıldıkça çoğalır

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

AKP YASA TASARISINI GERİ ÇEKTİ.herhangi bir aksilik olmazsa bakın Tasarıdaki Zina cezası evli eşlerin birbirini aldatmamaları amacı ile ve aldattılarsa bunu cezalandırmak amacı ile ortaya konuldu.Takibi şikayete bağlı olduğu için de pekçok sorunun cevabı otomatikman veriliyor.Mesela İmam nikahlılar.Boşanma da zina bir kez affedildiğinde artık zina nedeni ile dava açılamayacağı hükmü vardır.İmam nikahı olan ve kuma hayatı yaşayan kadınlar da buna baştan rıza göstermiş olurlar ve yasada belirlenecek olan ceza kapmasına girmezler.Evli bir erkek sizi kandırıp sizinle cinsel ilişkiye girerse bunun zaten bir cezası vardır.İlişkiye girerken evli olmadığını düşünmeniz.Sizin onunla evlenebileceğini düşünmenize neden olmuş olmalı.Diğer şahısta bunu bilerek evliliğini saklarsa bunun yasa da cezası var.Evlilik vaadi ile kızlık bozma gibi.Olmasaydı bile bu suçun kapması sadece evlileri ilgilendirdiği için sizin ilişkiniz bu suçun kapsamına girmeyecekti.Ama ilişkiye girdiğiniz evli erkek bu cezayı şikayet halinde alacaktı.Şikayet de mağdurdan gelmeli.

Gelelim ben zina yapmış olacak mıyım.Yasa da yalan söylemenin cezası yok ama yalan söylediğiniz de yalan söylemiş oluyorsunuz.Zinanın da cezasız olması sizin zina yapmadığınız anlamına gelmez evet suç olsa da olmasa da siz de zina yapmış olursunuz.

Yapamam deme yapan senden iyi değildir

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın pınark önemli bir konuya değindi. evli bir erkeğin kendisini kandırdığını, ancak ilişkiye girmeden öğrendiğini yazmış.
    Şimdi, evli birinin, başka biriyle beraber olması, zina mıdır? yoksa cinsel ilşki mi gerekir?

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın ragipatay sadakat farklıdır.
    Mesela yargıtaya göre uzun süre karşı cinste başka biriyle internette yazışmayı, veya cep telofonuyla görüşmeyi, mesajlaşmayı boşanma nedeni saymıştır.Eşler sadık olmalı.O erkek sadık değil ama zina için bildiğiniz üzere cinsel ilişki gerekir.O erkek zina yapmamış ama sadakatli de davranmamıştır

Yapamam deme yapan senden iyi değildir

Nerede
    gaziantep, Türkiye.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

BU KONU İLE İLGİLİ OLARAK SON YORUMUMU YAPMAK İSTİYORUM..

BU KONU YAKLAŞIK 4 HAFTADAN BERİDİR GÜNDEMDE.BU DURUMU ANLAMSIZ BİR TRAJEDİ OLARAK KABUL EDİYORUM MAALESEF...

BİR DELİ KUYUYA TAŞ ATMIŞ 40 AKILLI UĞRAŞMIŞ AMA ÇIKARAMAMIŞ..

ARKADAŞLAR BU 4 HAFTA İÇERİSİNDE.
    BU KONUYU TARTIŞTIĞIMIZDAN BU YANA OLUMLU BİR İLERLEME OLDU MU?

TABİKİ VE TABİKİ KOCAMAN BİR HAYIR!!! AKSİNE GERİLEME VE YİNE GERİLEME....BORSA DÜŞTÜ KISACA BİR ÇOK OLUMSUZ GELİŞME OLDU..

UYARI!(TOPLUMU DEĞİŞTİRME GİBİ BİR KAYGIM YOK)

HEY jawusjan SANA GELİNCE... BENİM GÖRÜŞLERİME KATILMAYABİLİRSİN AMA YAZDIĞIM CÜMLELERİ Tİ YE ALMA HAKKINA SAHİP DEĞİLSİN!..

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Alıntı:Alıntı yapılan üye ; paranoyaxx:
    ÖNCELİKLE BÖYLE HİÇBİR CİDDİYETİ OLMAYAN KONUYU BENDE DAHİL OLMAK ÜZERE YAKLAŞIK 83 KİŞİ YANITLAMIŞ... ÇOOK YAZIK...

BU BİZİM NE KADAR ENAYİ VE BOŞ OLDUĞUMUZUN GÖSTERGESİDİR NE DİYEYİM İSTER ALININ İSTER ALINMAYIN...

İŞTE BU ZİNA KONUSU EMİN OLUNKİ ÇOK ÖNEM TAŞIYAN BİR KONU OLSAYDI KİMSE BU KONUYU FAZLA KURCALAMAZDI NE DİYEYİM BEN SİZE BIRAKIN ARTIK BU İŞLERİ LÜTFEN İNSANLIK VE EKOLOJİK BİR TOPLUM ADINA BİR ŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞALIM...

Sayın paranoyax, bir hukuk sitesinde, CEZA HUKUKU alt başlığındaki bir forumda bulunuyorsunuz şu anda. Bize ve kendinize "enayi" sıfatını yakıştırmışsanız, sözlerinizi ti ye almamıza da kızmayın. Sizin de bu forumdakilere "boş işlerle uğraşıyorsunuz, siz boşverin yeni yasa çıkıyomuş, zina suç oluyormuş, enayi ve boşuz" demeye hakkınız yoktur.

en iyiyi bulmak için çalışırken, iyiyi kaybetmeyin...

Nerede
    ankara, Türkiye.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bilindiği üzere her suçta korunan hukuki yarar vardır. Genel olarak bir fiilin ceza yaptırımına bağlanmış olmasının sebebi kamu düzenini korumaktır. Bunun istisnası şikayete tabi suçlardır. Şikayete tabi suçların işlenmesi durumunda kamu yararı unsuru ağırlıklı olmadığı için suçtan zarar gören kişinin şikayeti aranmıştır. Yeni ceza kanunda zina şikayete tabi bir suç olarak düzenlenmesi düşünülmektedir. Eşitlik prensibi açısından suçun maddi unsuru kadı ve erekek için aynı şartlarda oluşacaktır. Ancak bu suçla korunan hukuki yarar eşlerin karşılıklı olarak birbirne sadakati ve evlilik birliğinin devamının sağlanması ise bu çok ilkel bir düşünce sistemidir. Zira eşler arasında cinsellikten öte evliliğin devamını sağlayan daha önemli unsurlar vardır. Eğer kanun koyucu zina nedeniyle şeref ve haysiyeti zedelenen eşi korumak istiyorsa bunu manevi tazminat yoluyla yapabileceği görüşündeyim. Zaten zina bir boşanma sebebidir. Bununla birlikte bir tazminat sebebi olabilir. Zinanın suç olarak ceza kanununda yer alacak olması AKP hükümetinin kendi tabanına yönelik olarak şovanist bir tutum olduğunu düşünüyorum. Ayrıca İslam hukuku kökenli bu cezanın Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarında yer alacak olması AKP hükümetine ön yargılı olmama neden olmaktadır.

adalet mülkün temelidir

+ Konuyu Yanıtla
11 / 18 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415161718 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

zina hukuki ceza

soner karaaslan

Forum