+ Konuyu Yanıtla
47 / 97 Sayfa İlkİlk ... 71727373839404142434445464748495051525354555657677787 ... SonSon
461 den 470´e kadar toplam 963 ileti bulundu.
    Nerede
    Samsun
    İletiler
    55
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Firar eden (firari) subay ve astsubaylarla ilgili ceza hükümleri ve muhakeme usulü

Alıntı Dokuzharf rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba arkadaşlar,

İnfaz kararı geldikten sonra öğrencilik veya iş nedeniyle erteleme talebinde bulunabiliyor muyuz? Ya da şöyle sorayım: Daha önce bu ve benzeri sebeplerden dolayı infazını erteletmiş arkadaşlar var mı? Çünkü bu süreçten henüz geçmeyenler ertelenemez vs diyecekler eminim.

İkincisi, diyelim ki erteleme olmadı, kamuda çalışan bir birey bundan nasıl etkilenir? Tekrar işe dönme sürecinde sıkıntı olur mu?

Son olarak da emekli sandığından re'sen emekli olduk. Peki sigorta başlangıcı, derece vs haklarımız ne oldu? Eğer ödenen parayı o an SSK veya Bağkura aktarsaymışız bu haklarımız devam ediyor olacakmış, ama şimdi sigorta başlangıcı, derece, kademe vs haklarımız tamamen siliniyormuş. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Bu nasıl iştir değerli arkadaşlar, onlarca sorun çıkıyor karşımıza, kimse de burada böyle bir sorun var çözelim demiyor. Biz mi gölgesiziz anlamadım ki.. İşten ayrıldık, ceza kapıda, tazminat gelecek ödemesi tam bir sorun, 30 yaşında sigorta başlangıcı yaptıracaksın, cezadan sonra tekrar iş bulmaya çalış, derken evliliğini ertele.. Kısaca bize kırmızı hap vermişler haberimiz yok. Pessimist miyim? ASLA. Ama bu kadarı da fazla be kardeşim..
    Sayın Dokuzharf, hislerinizi çok iyi anlıyorum süreç içinde o kadar çok belirsizlik var ki insan çoğu kez umutsuzluğa kapılıyor.Erteleme talebinin kabul edilmediğini biliyorum.Ayrıca hüküm verilmeden diyelim bi boşlukta adli arşiv sicil belgesi alıp kamuda çalışmaya başladık ceza gelince ne olacak bunu ben de araştırdım.Bazıları atama iptal edilir derken bazıları da memurluktan çıkarılmayı gerektiren bir suç olmadığı için hak saklı kalır diyor.Benim de görüşüm bu yönde(ve umudum).
    İlişiğiniz kesildiğinde Emekli Sandığından yatırılan para Em.San. birikiminiz değil ikramiyenizdir, onu gönül rahatlığıyla harcayabilirsiniz ancak birikiminiz saklı kalır(eğer talep ederseniz onu da alabilirsiniz).Yani ikramiye res'en yatırılıyor, ancak birikim talep üzerine. Bu nedenle o parayı eğer talep ederek almadıysanız hizmet birikiminiz saklı kalacak ve yeniden işe başladığınızda hangi kuruma bağlıysanız oraya aktarılacaktır.
    Daha önce, forumdaki bir arkadaşımız bütün hakları devam eder şekilde memurluğa başladığını yazmıştı,hatta ilk göreve başlayanlar normalde aday memur olmasına rağmen kendisinin asli memur statüsüyle işe başladığını yazmıştı.
    Biliyorum,size yeteri kadar yardımcı olamadım ama yapılabilecek çok fazla bi şey yok.Ancak umutsuzluğa kapılmayın,evet belki zaman alacak,çok sıkıntı yaşanacak ama yapılacak en iyi şey bence süreç sonrası için gerekli hazırlıkları yapıp bizi aşan şeyleri düşünmemeye çalışmak..
    Saygılarımla,

Hukuki NET Güncel Haber

Firar eden (firari) subay ve astsubaylarla ilgili ceza hükümleri ve muhakeme usulü konulu yargıtay kararı ara
    Firar eden (firari) subay ve astsubaylarla ilgili ceza hükümleri ve muhakeme usulü konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Firar eden (firari) subay ve astsubaylarla ilgili ceza hükümleri ve muhakeme usulü

Değerli arkadaşlar,

Aynı yollardan geçmiş, benzer sorunlar yaşayan insanlar olarak paylaşımlarınız için teşekkür ederim. İnanın "saçmalık" diyebileceğim bu uygulamalar içinde belki hissi belki de mantıklı olarak benzer düşünceleri paylaştığım insanları görmek beni mutlu etti. Gerekli kurumlara başvuru yapıyorum. Gündemimizde böyle çalışma yok diye cevap geliyor. Biz ne zaman gündeme geleceğiz? Bu, kanayan yara değil de nedir? Yanlış anlaşılmasın kendim için söylemiyorum ama ben okul hayatım boyunca emsallerim arasında daima ilk üçteydim. Başarılarla dolu bir eğitim hayatım var. Ama düştüğümüz hallere bak. Yapmak istediklerimi erteleye erteleye psikoljik travma geçirmeye başladım. Başladım artık bir yerden. Şimdi de ceza gelince ne olacak bunu düşünüyorum. Saçlarım herşeye rağmen dökülmemek için direniyor. Bu kabuğu kırmak istiyorum. İnanın çekirdek aile dışında kimsenin umrunda değil bu süreç. Onlara sımsıkı sarılın. Ama onların da hoş olmayan yüzlerini görebiliyorsunuz. Bu süreçten sağlam çıkacaklar ve ruh sağlığı yerinde bir aile düzeni kuracak ve sağlam bireyler yetiştirecekleri şimdiden tebrik ederim. Bazı avukatlar erteleme talebinde bulunuruz vs diyorlar. Hiç kabul edildiği görülmemiş mi bu taleplerin?

Alıntı oziris rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İlişiğiniz kesildiğinde Emekli Sandığından yatırılan para Em.San. birikiminiz değil ikramiyenizdir, onu gönül rahatlığıyla harcayabilirsiniz ancak birikiminiz saklı kalır(eğer talep ederseniz onu da alabilirsiniz).Yani ikramiye res'en yatırılıyor, ancak birikim talep üzerine. Bu nedenle o parayı eğer talep ederek almadıysanız hizmet birikiminiz saklı kalacak ve yeniden işe başladığınızda hangi kuruma bağlıysanız oraya aktarılacaktır.
    Daha önce, forumdaki bir arkadaşımız bütün hakları devam eder şekilde memurluğa başladığını yazmıştı,hatta ilk göreve başlayanlar normalde aday memur olmasına rağmen kendisinin asli memur statüsüyle işe başladığını yazmıştı.
    Sayın Oziris emek harcayıp cevap verdiğiniz için teşekkürler. 5000 TL civarı bi miktar Ziraat Bankasına yatırılmıştı. Bu ikramiye miydi? Bu arada buradaki ikramiye kavramını anlamadım. Ayrıca bu konudan emin misiniz? Çünkü bu forumda başka bir sayfada bir arkadaş böyle olmadığını haklarımızın geçtiğini söylüyor. Bu konuyu çok merak ediyorum..

Nerede
    İzmir
    İletiler
    235
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Oziris emek harcayıp cevap verdiğiniz için teşekkürler. 5000 TL civarı bi miktar Ziraat Bankasına yatırılmıştı. Bu ikramiye miydi? Bu arada buradaki ikramiye kavramını anlamadım. Ayrıca bu konudan emin misiniz? Çünkü bu forumda başka bir sayfada bir arkadaş böyle olmadığını haklarımızın geçtiğini söylüyor. Bu konuyu çok merak ediyorum..
    Sayın dokuzharf aynı para bana da yattı, gönül rahatlığıyla harcayabilirsiniz. SSK'lı bir vatandaş işten atılırsa nasıl ikramiyesini veriyorlar, bu da aynen öyle. Bana ayrıca bir dilekçe geldi, eğer kurumda birikmiş paranızı da alarak kurumla tümden ilişiğinizi kesmek istiyorsanız doldurup gönderiniz diye, ben onu doldurup gönderseydim o zaman benim adıma birikmiş primleri de göndereceklerdi ama emeklilik yaş hesabım sıfırlanacaktı. Bu bilgi tam ve doğrudur, güvenebilirsiniz.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    55
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Değerli arkadaşlar,

Aynı yollardan geçmiş, benzer sorunlar yaşayan insanlar olarak paylaşımlarınız için teşekkür ederim. İnanın "saçmalık" diyebileceğim bu uygulamalar içinde belki hissi belki de mantıklı olarak benzer düşünceleri paylaştığım insanları görmek beni mutlu etti. Gerekli kurumlara başvuru yapıyorum. Gündemimizde böyle çalışma yok diye cevap geliyor. Biz ne zaman gündeme geleceğiz? Bu, kanayan yara değil de nedir? Yanlış anlaşılmasın kendim için söylemiyorum ama ben okul hayatım boyunca emsallerim arasında daima ilk üçteydim. Başarılarla dolu bir eğitim hayatım var. Ama düştüğümüz hallere bak. Yapmak istediklerimi erteleye erteleye psikoljik travma geçirmeye başladım. Başladım artık bir yerden. Şimdi de ceza gelince ne olacak bunu düşünüyorum. Saçlarım herşeye rağmen dökülmemek için direniyor. Bu kabuğu kırmak istiyorum. İnanın çekirdek aile dışında kimsenin umrunda değil bu süreç. Onlara sımsıkı sarılın. Ama onların da hoş olmayan yüzlerini görebiliyorsunuz. Bu süreçten sağlam çıkacaklar ve ruh sağlığı yerinde bir aile düzeni kuracak ve sağlam bireyler yetiştirecekleri şimdiden tebrik ederim. Bazı avukatlar erteleme talebinde bulunuruz vs diyorlar. Hiç kabul edildiği görülmemiş mi bu taleplerin?

Sayın Dokuzharf, para ile ilgili mevzuyu Sayın Recidivist benden çok daha iyi ve açık bir şekilde açıklamış, ben de taahhüt ediyorum bilginin doğruluğunu.

Aslında ülkemiz maalesef insan hakları ve boyutlarında hukuksal olarak o kadar eksik ve zıt yönlü ki, değişimin iradesi bizimle aynı fikirde olsa da daha acil ve ana problem sahalarından sıyrılıp bizim mevzumuza gelinmesi sanırım biraz daha zaman alacaktır. Bu süreçte bizim manen yapabileceğimiz boş ya yapay problemlerle esas problem sahalarından uzaklaşılmamasını umut etmek olacak sanırım. Baştan, sözlerimin bir tavsiye olarak algılanmamasını sadece tecrübelerimi aktarmak olduğunu ifade ederken muhtemel yanlış anlamalar için yetersiz söylemimden ötürü şimdiden özür dilerim.
    Sizi göreceli olarak anlayabilirim (belki yeterli değil) ancak sanırım sizi en iyi(ya da daha doğru bir ifadeyle en yakın) sizin durumunuzdaki biri anlayabilir.Ben de başta(ve halen bazen boşlukta kalınca) okul hayatında benden çok daha az başarılı bir arkadaşımı iyi bir mevkide görünce üzüldüm,pişmanlık duydum,mutsuz ve depresif bir ruh haline büründüm.Ama sonra şunun farkına vardım: bunun bana kazandırdığı hiç bi şey yok hatta kendi değişimim için ihtiyaç duyduğum enerjiyi olumsuz etkiliyor.Bu nedenle kendi adıma verdiğim yanlış kararlardan ders alma lüksünü saklı tutarak içinde bulunduğum duruma kendi kararlarımla geldiğimi ve bunu kabullenmem gerektiğini sürekli kendime söyledim yani bu kendi özgür irademle şekillenen kaderimdi. Ve pişmanlıkla boğuşacağıma bu durumumu değiştirmek için bütün imkanlarımı seferber etmeliyim diye düşündüm. Önce yapabileceklerimi sıraladım, bana en uygun olan ve en çok istediğimden başlayarak oluşturdum bu listeyi(malum fazla seçeneğim de yoktu ama aynı konuma tekrar düşmemek için sevgi ve ilgiden ziyade bana uygunluğunu daha çok önemsedim listeyi oluştururken).Sonra listedekiler için gerekli olan şeyleri tesbit ettim ve elde etmeye çalıştım(memurluk için kpss,bilgisayar belgesi,ales ve kpds notu,vs).Şimdi ise eşim ve çocuğumdan ayrı bi şekilde üzerime düşen bu görevleri(listedeki gereklilikler) yerine getirerek sürecimi takip ediyorum.Belki süreç olumlu sonlansa bile başka bir ilde çalışan eşimden bir kaç yıl daha ayrı kalmak zorunda kalacağım.Ama bunları düşünmemeye çalışıyorum çünkü başta da söylediğim gibi bu beni zayıflatıyor ve direncimi kırıyor.Gelecek için hazırlıkları yaparken henüz olmamış,gerçekleşmemiş sıkıntıları düşünmek ve onlar için üzülmek çok doğru değil sanırım.Kaldı ki süreç hiç ummadığımız kadar iyi bir şekilde de devam edebilir; belki ben eşimle aynı şehre atanırım ya da o yanıma gelir ya da siz başladığınız işte özveri ve kapasitenizle yükselip çok iyi bir konuma gelirsiniz,kısa sürede mutlu bir yuva kurarsınız.Tabi bu hayallerle de kendimizi doldurmamamız gerekir diye düşünüyorum sonradan hayal kırıklığına uğramamak için.Yani nötr ve aktif bir bekleme bence en iyi seçenek bizim için.
    Sözlerimin başında benim bile sizi tam olarak anlayamayacağımı söylemiştim kaldı ki en yakınlarımızın bizi anlayamayaçağı maalesef acı bir gerçek.Ama bu, onların sevgi eksikliklerinden ya da ilgisizliklerinden değil yaratılışın doğasından ileri geliyor yoksa emin olun kimse anne ve babamızdan daha çok bizim iyiliğimizi isteyemez.Ama bazen onların iyi niyetle söyledikleri ya da yaptıkları şeyler bizi üzebilir,çünkü doğru olarak düşündükleri şey aslında doğru değildir bazen.Evet bi çok kez adımıza karar verirken ya da bize dair bi şeyler söylerken yanlış yaparlar ama unutmamalıyız tamamen iyiliğimizi düşünürler.Burdan da şöyle bi şey çıkarabiliriz diye düşünüyorum: onların bu iyi niyetle yaptıkları ve bizi çok üzen hatta bazen hayatımızı çok olumsuz etkileyen hatalarını tecrübe ederek kendi çocuğumuzu yetiştirirken bu edimden yararlanabiliriz.Çünkü iyi bir ebeveyn olarak onları sağlam bir birey olarak yetiştirmemek gibi bir lüksümüz yok ve zaten yakındığımız bi çok şeyi düzeltecek değişimi sağlayacak sosyolojik altyapı ancak bu şekilde oluşacak...
    Saygılarımla,

Nerede
    izmir
    İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba arkadaşlar. Askeri mahkeme kararı ile ilişiği kesilmiş bir askeri personelim.Hakim kararı açıkladıktan sonra (Tsk dan çıkarma ve 1 yıl hapis cezası) serbest bıraktı. O günden sonra sürekli izin istirahat kullanarak beklemedeyim. (yani karar ikametgahımın olduğu sivil mahkemeye gelecek ve onlarda beni şu gün gelip cezanızı yatın diye yazı ile çağıracaklar sanıyordum.) Askeri mahkemden ikametgahımın bulunduğu sivil mahkemeye yazı geldikten sonra, hakkımda yakalama emri çıkarılıp kolluk kuvvetleri tarafından alınıp ceza evine gönderilirsin diye bir yakınımdan bilgi aldım. Sürekli küçük bir ihtiyaç çantası hazırda bulundur polisler geldiğinde dedi. Benim merak ettiğim şu. Bir zarfla şu gün gelin diye davet mi gelir yoksa arkadaşın söylediği gibi polisler yakalama kararı ile gelip mi götürürler? Şimiden teşekkür ederim cevap verecek olan arkadaşlara..

Nerede
    izmir
    İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın recidivist bu konuda sizde aynı durumdasınız sanırım. Beni aydınlatabilir misiniz?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    235
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı plenty rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    (yani karar ikametgahımın olduğu sivil mahkemeye gelecek ve onlarda beni şu gün gelip cezanızı yatın diye yazı ile çağıracaklar sanıyordum.)
    Sayın plenty vallahi ben de böyle biliyorum, bakalım yaşayıp göreceğiz...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    451
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı plenty rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba arkadaşlar. Askeri mahkeme kararı ile ilişiği kesilmiş bir askeri personelim.Hakim kararı açıkladıktan sonra (Tsk dan çıkarma ve 1 yıl hapis cezası) serbest bıraktı. O günden sonra sürekli izin istirahat kullanarak beklemedeyim. (yani karar ikametgahımın olduğu sivil mahkemeye gelecek ve onlarda beni şu gün gelip cezanızı yatın diye yazı ile çağıracaklar sanıyordum.) Askeri mahkemden ikametgahımın bulunduğu sivil mahkemeye yazı geldikten sonra, hakkımda yakalama emri çıkarılıp kolluk kuvvetleri tarafından alınıp ceza evine gönderilirsin diye bir yakınımdan bilgi aldım. Sürekli küçük bir ihtiyaç çantası hazırda bulundur polisler geldiğinde dedi. Benim merak ettiğim şu. Bir zarfla şu gün gelin diye davet mi gelir yoksa arkadaşın söylediği gibi polisler yakalama kararı ile gelip mi götürürler? Şimiden teşekkür ederim cevap verecek olan arkadaşlara..
    Hakkınızda yakalama emri çıkmaz.İkmetgahınıza yakın savcılık tarafından ya muhtarlık ya da karakol aracılığıyla ,adresinize bir yazı gönderilecek teslim olmanız hususuyla ilgili.Savcılığa teslim olduğunuz vakit sizlere 3 adet açık cezaevi tercihi sunulacaktır.Bu cezaevlerini siz belirleyeceksiniz.

Nerede
    izmir
    İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın diaz ve recidivist sizlere çok teşekkür ederim bugüne kadar daraldığım her konuda yardımcı oldunuz. erteletme imkanımız olmadığı kesin mi? sanki 6 ay kadar erteletebiliriz gibi bir duyum almıştım.

Nerede
    izmir
    İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın recidivist yazılarınızı şimdi okudum. hislerimize tercüman olmuşsunuz. teşekkürler. umarım hepimiz için en iyisi olur.

+ Konuyu Yanıtla
47 / 97 Sayfa İlkİlk ... 71727373839404142434445464748495051525354555657677787 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sözleşmeli erliği bırakanlar

tsk mecburi hizmet dolmadan istifa

tskdan firar edenler

uzman erler sozlesmeyi birakip geldiginde cezasi

firar eden subaylar

astsubay firar ederse ne olur

uzman erbas istifa ettiginde kpss ye girebilirmi

firari subaylar

astsubay firar ceza hükümleri

13 yasinda subay

tsk subay firar

firar ve cezasi hukuki net

http:www.hukuki.netshowthread.php17837-Firar-eden-firari-subay-ve-astsubaylarla-ilgili-ceza-hukumleri-ve-muhakeme-usulupage84tsk gorev birakma cezasiaskeriyeden istifa edenlersubaylar sozlesme dolmadan ayrilmqfirar eden TSK personeli https:www.hukuki.netshowthread.php17837-Firar-eden-firari-subay-ve-astsubaylarla-ilgili-ceza-hukumleri-ve-muhakeme-usulusozlesmeli er firar mahkemesisozlesmeli erligi birakanlarhttps:www.hukuki.netshowthread.php17837-Firar-eden-firari-subay-ve-astsubaylarla-ilgili-ceza-hukumleri-ve-muhakeme-usulu&page=32sozlesmeli erlikten istifa askeri mahkemetsk mecburi hizmet dolmadan istifa 2016tsk da firarfatih karabiyik firar etti
Forum