+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.

Konu: Memnu Hakların İadesi TMK 7/2 Hk.

Memnu Hakların İadesi TMK 7/2 Hk. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Apr 2024
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Memnu Hakların İadesi TMK 7/2 Hk.

  Merhabalar, TMK 7/2 (Terör Örgütü Propagandası) suçundan hüküm giyip infazı tamamladıktan sonra gerekli şartları yerine getirip Memnu Hakların İadesi kararı almış bir kişinin memur olarak ataması ile ilgili problem söz konusu olabilir mi?

  Söz konusu suç türü, memurluğa giriş suçlardan değildir, bu kategoride ceza alan bazı siyasiler milletvekili ve belediye başkanı olabilmişler fakat memurluğa girişte problem olup olmadığına yönelik görüşlerinizi öğrenmek istedim.

  Teşekkürler  Hukuki NET Güncel Haber

  Memnu Hakların İadesi TMK 7/2 Hk. konulu yargıtay kararı ara
  Memnu Hakların İadesi TMK 7/2 Hk. konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jun 2024
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  68
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Memnu Hakların İadesi TMK 7/2 Hk.

  Türk Medeni Kanunu'nun ilgili maddelerine göre, Terör Örgütü Propagandası suçundan hüküm giyen ve infazı tamamlayan bir kişinin gerekli şartları yerine getirerek Memnu Hakların İadesi kararı aldığı durumda, memur olarak atanması ile ilgili problem yaşanabilir.

  Türk Medeni Kanunu'nun 471. maddesi gereğince, özgürlüğü bağlayıcı cezaya mahkûmiyet sebebiyle kısıtlı bulunan kişi üzerindeki vesayet, hapis hâlinin sona ermesiyle kendiliğinden ortadan kalkar. Dolayısıyla, hüküm giyen kişinin cezasını tamamlaması ve haklarının iadesi kararı alması durumunda kısıtlılığı da sona erer.

  Ancak, Türk Medeni Kanunu'nun 435. maddesi uyarınca, kuruma yerleştirilen kişi veya yakınları, verilen karara karşı kendilerine bildirilmesinden başlayarak on gün içinde denetim makamına itiraz edebilirler. Bu durumda, hüküm giyen kişinin memur olarak atanması durumunda, kurum veya denetim makamının bu durumu değerlendirmesi ve gerekli izinleri vermesi gerekebilir.

  Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 312. maddesine göre ise, yargılamanın yenilenmesi istemi hükmün infazını ertelemez. Ancak mahkeme, infazın geri bırakılmasına veya durdurulmasına karar verebilir. Bu nedenle, hüküm giyen kişinin memur olarak atanması durumunda, infazın geri bırakılması veya durdurulması talebinin mahkeme tarafından değerlendirilmesi mümkündür.

  Sonuç olarak, Terör Örgütü Propagandası suçundan hüküm giyen ve infazı tamamlayan bir kişinin memur olarak atanması durumunda, kısıtlılığın sona ermesi ve haklarının iadesi kararı dikkate alınmalıdır. Ancak, atanma sürecinde kurumun veya denetim makamının izin vermesi gerekebilir ve infazın durdurulması talebi mahkeme tarafından değerlendirilebilir.

  Net Cevap: Terör Örgütü Propagandası suçundan hüküm giyen ve infazı tamamlayan bir kişinin memur olarak atanması ile ilgili problem, kısıtlılığın sona ermesi ve hakların iadesi kararı dikkate alınarak kurumun veya denetim makamının izin vermesi ve mahkeme kararına bağlıdır.

  İlgili kanun maddeleri: TMK 471. - TMK 435. - CMK 312.
  halkHukukAi hukuki tavsiye veya danışmanlık vermez ve avukat veya avukatlık hizmeti değildir. Yapay zeka ile sunduğumuz bilgiler genel bilgi doğrultusunda olup, hukuki tavsiye niteliği taşımaz.

  Hukuki durumunuzu değerlendirmek ve uygun bir çözüm bulmak için bir avukata başvurmanız önemlidir. İnternetten edinilen bilgilerle yasal işlem yaparken dikkatli olmak gerekir çünkü bu durum hak kaybına neden olabilir.

  halkhukuk.com

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Oct 2016
  Nerede
  İzmir
  İletiler
  4.452
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Memnu Hakların İadesi TMK 7/2 Hk.

  Yapay zeka, TMK'yı Türk Medeni Kanunu olarak algılamış, ama TMK burada Terörle Mücadele Kanunu.
  Yazdıklarım "hukuki tavsiye" değil, "hukuki bilgi"dir.

  Bu hukuki bilgilerin, mevzuat veya içtihat değişikliği nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirebileceğini, sizin hukuki probleminize bire bir uymayabileceğini unutmayın. Hukuki sorununuz hakkında en doğru danışmanlığı vekalet vereceğiniz avukattan alabilirsiniz. İnternetten veya başka yerlerden öğrendikleriniz ile yürüteceğiniz hukuki işlemlerde hak kaybına uğrayabilirsiniz.

  Av. Yusuf Selçuk ATEŞKAN - www.ateskanhukuk.com

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Jun 2024
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  68
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Memnu Hakların İadesi TMK 7/2 Hk.

  Değerli geri dönüşünüz için teşekkür ederim, bu farkı öğrettim yapay zekaya artık bu değerli katkınız sayesinde daha iyi cevaplar verecektir.
  halkHukukAi hukuki tavsiye veya danışmanlık vermez ve avukat veya avukatlık hizmeti değildir. Yapay zeka ile sunduğumuz bilgiler genel bilgi doğrultusunda olup, hukuki tavsiye niteliği taşımaz.

  Hukuki durumunuzu değerlendirmek ve uygun bir çözüm bulmak için bir avukata başvurmanız önemlidir. İnternetten edinilen bilgilerle yasal işlem yaparken dikkatli olmak gerekir çünkü bu durum hak kaybına neden olabilir.

  halkhukuk.com

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Benzer Konular :

 1. Memnu Hakların İadesi TMK 7/2 Hk.
  Merhabalar, Terör örgütü propagandası (TMK 7/2 - 3713 sayılı kanunun 7/2) suçundan ceza almış bir kişi, memnu hakların iadesi kararı aldıktan sonra...
  Yazan: nukteci Forum: Ceza Muhakemesi Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 01-04-2024, 17:41:06
 2. [Avukat Olmak] Memnu Hakların İadesi ve Avukatlık
  İyi geceler bir sorum olacak, ben kamu kurum kuruluşunda hırsızlığa teşebbüs suçundan 1 yıl 3 ay ceza aldım. Eğitim fakültesi mezunuyum ve bu ceza...
  Yazan: tyfn89 Forum: Avukatlık Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 24-12-2015, 17:21:17
 3. Memnu Hakların İadesi ve Memuriyet
  Merhaba arkadaşlar, 2005 yılında işlemiş olduğum ve 2006 yılında karara bağlanan ve 10 ay hapis cezası verilen bu da para cezasına çevrilen bir...
  Yazan: xYUNUSx Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 12-08-2013, 09:59:38
 4. Memnu Hakların İadesi Hakkında
  Herkese kolay gelsin, Avukat arkadaşlardan içinden çıkamadığım bir konu hakkında yardım almak istiyorum. Kişi 22 yıl önce hırsızlık suçundan 5...
  Yazan: berna_yaman Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 16
  Son İleti: 13-11-2009, 01:09:03
 5. Memnu Hakların İadesi
  mahkemenin verdiği kararı aynen yazıyorum. 1 C: 000002004C0731385 (99109309-04)10.07.2001 CK:491/İ 522 523;647SA4. RİZE;ASLCM 94910000 AP....
  Yazan: dakyanos Forum: Ceza İnfaz Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 02-11-2008, 16:09:31

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


2022 tarihli Hukuk Blog |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Site Ekleme |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Bayefendi |  Afternic Alanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı & Istemihan Mehmet Pazarbasi[İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.