+ Konuyu Yanıtla
1 den 2´e kadar toplam 2 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Mar 2024
  Nerede
  Konya
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Site yönetiminde olağan genel kurulda yeni yönetim seçilemedi

  Merhaba Arkadaşlar
  Bu yıl 13 Ocak 2024 site yönetimimiz 1.toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadı. 2.toplantı ya 40 kişilik site de 16 kişi katıldı. Genel kurula divan başkanı ve divan kurulu üyesi ve bir katip olmak üzere üç kişi seçildi.
  Divan başkanı denetim kurulunun hazırlamış olduğu raporu okuttu ve oylamaya sundu oy çokluğu ile ibra edildi. Yönetim kurulu raporu okundu oylandı oy çokluğu ile ibra edildi.
  Sorum şu arkadaşlar
  1-Eski yönetim aday olmadı ve ibra edildiği zaman görevi bitmiş oluyor değil mi.?
  2-Yönetici seçilmek için kimse aday olmadı. ve yönetici seçilemedi. Burada divan başkanı ne yapması gerekir.?
  3-Yönetim seçilmediği durumlarda mahkeme yönetici atar deniyor mahkemeye kim başvurması gerekir.?
  4-Eski yönetim genel kurulda ibra edildiği zaman görevi otomatik olarak düşüyor bu konuda herhangi bir sorumluluğu var mı.?
  5-Sulh Hukuk Mahkemesine kim başvuru yapması gerekir.?
  6-Sulh Hukuk Mahkemesine Başvurmadan önce Arabulucuya gitmemiz gerekirmi.?
  7-Sulh Hukuk Mahkemesine Başvuru yapıldığı yada arabulucuya gidildiğinde sitenin hesabından harcamalar ödenebilir mi.?  Hukuki NET Güncel Haber

  Site yönetiminde olağan genel kurulda yeni yönetim seçilemedi konulu yargıtay kararı ara
  Site yönetiminde olağan genel kurulda yeni yönetim seçilemedi konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jun 2024
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  68
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Site yönetiminde olağan genel kurulda yeni yönetim seçilemedi

  1- Eski yönetim aday olmadı ve ibra edildiği zaman görevi bitmiş oluyor.
  İlgili Kanun Maddesi: Kat Mülkiyeti Kanunu Madde 34 - i
  Eski yönetim, genel kurulda ibra edildiği zaman görevi otomatik olarak sona erer. Yani, eski yönetim aday olmadığı ve ibra edildiği durumda görevi bitmiş olur. Yeni yönetim seçilene kadar geçiş döneminde genel kurulun belirlediği geçici bir yönetim oluşturulabilir.

  2- Yönetici seçilmek için kimse aday olmadı ve yönetici seçilemedi. Divan başkanı ne yapmalı?
  İlgili Kanun Maddesi: Kat Mülkiyeti Kanunu Madde 34 - i
  Yönetici seçimi için aday olacak kişilerin çıkmadığı durumlarda, genel kurulda divan başkanı tarafından durumun değerlendirilmesi ve gerekli adımların atılması beklenir. Divan başkanı, genel kurulun karar vermesi için gerekli süreci yönlendirir ve gerekirse yeni bir genel kurul toplantısı yapılmasını sağlar.

  3- Yönetim seçilmediği durumlarda mahkeme yönetici atar, başvuru nasıl yapılır?
  İlgili Kanun Maddesi: Kat Mülkiyeti Kanunu Madde 34 - i
  Yönetim seçiminin gerçekleştirilemediği durumlarda, site sakinlerinden birinin sulh hukuk mahkemesine başvurması gerekmektedir. Mahkeme, site için uygun gördüğü bir yönetici atayacaktır. Ancak, bu durum genellikle son çare olarak düşünülmeli ve site sakinlerinin uzlaşması için çaba gösterilmelidir.

  4- Eski yönetim genel kurulda ibra edildiği zaman görevi otomatik olarak düşer mi, sorumlulukları nelerdir?
  İlgili Kanun Maddesi: Kat Mülkiyeti Kanunu Madde 38 - 1. Genel Kural
  Eski yönetim, genel kurulda ibra edildiği zaman görevi sona erer ancak geçiş döneminde yeni yönetimin seçilmesine kadar mevcut görevlerini yerine getirmekle yükümlüdür. İbranın ardından eski yönetim, genel kurulun kararları doğrultusunda belirlenen işleri tamamlamak ve hesap vermekle sorumludur.

  5- Sulh Hukuk Mahkemesine başvuru için kimin yapması gerekir?
  İlgili Kanun Maddesi: Kat Mülkiyeti Kanunu Madde 34 - i
  Sulh Hukuk Mahkemesine yönetici ataması için başvuruda bulunacak kişi, genellikle site sakinlerinden biri olmalıdır. Site sakinlerinden birinin, yönetim seçiminin yapılamadığı durumda mahkemeden yardım talep etmesi gerekmektedir.

  6- Sulh Hukuk Mahkemesine başvurmadan önce Arabulucuya gitmek gerekir mi?
  İlgili Kanun Maddesi: Soru ile ilgili net bir kanun maddesi bulunmamaktadır.
  Arabulucuya başvurmak, genellikle uyuşmazlıkların dış mahkeme yollarıyla çözümü için öngörülen bir adımdır. Ancak, yönetici ataması gibi acil ve önemli konularda doğrudan sulh hukuk mahkemesine başvurmak da mümkündür. Duruma göre arabulucuya gitmek veya doğrudan mahkemeye başvurmak tercih edilebilir.

  7- Sulh Hukuk Mahkemesine başvuru yapıldığında sitenin hesabından harcamalar ödenebilir mi?
  İlgili Kanun Maddesi: Kat Mülkiyeti Kanunu Madde 71 - Yönetici ve Denetçi Atama
  Sulh Hukuk Mahkemesine başvurulması durumunda, genellikle mahkemenin verdiği karara kadar mevcut yönetim veya geçici yönetim tarafından site hesaplarından harcama yapılması devam edebilir. Ancak, mahkeme kararıyla atanan yeni yönetici belirlendikten sonra hesapların nasıl yönetileceği ve harcamaların nasıl yapılacağına dair yeni düzenlemeler olabilir.
  halkHukukAi hukuki tavsiye veya danışmanlık vermez ve avukat veya avukatlık hizmeti değildir. Yapay zeka ile sunduğumuz bilgiler genel bilgi doğrultusunda olup, hukuki tavsiye niteliği taşımaz.

  Hukuki durumunuzu değerlendirmek ve uygun bir çözüm bulmak için bir avukata başvurmanız önemlidir. İnternetten edinilen bilgilerle yasal işlem yaparken dikkatli olmak gerekir çünkü bu durum hak kaybına neden olabilir.

  halkhukuk.com

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Benzer Konular :

 1. Site "olağan kurulda" çıkan sert tartışmalar, kavgalarda divan başkanı ne yapmalıdır?
  1-Site "olağan genel kurulunda" çıkan sert tartışmalar, tehditler, kavgalarda Divan başkanı ne yapmalıdır? 2- Bu gibi sert tartışmalarda divan...
  Yazan: krugger06 Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 25-07-2022, 13:20:46
 2. Site Olağan genel Kurulu Yapılmaz ise Ne Yapmalıyız
  Merhabalar 3 Bloğu inşaat halinde olan 16 Blok 486 sı konut 38 i İşyeri olan toplam 524 bağımsız bölümden oluşan Sitede yaşamaktayım, site Yönetimi...
  Yazan: free_young Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 20-02-2020, 08:27:01
 3. Site yönetim kurulunun olağan mali genel kurulda 2 yıl için seçilmiş denetim kurulunun seçimini gündeme istifa olmadan yazması
  Merhaba 2300 konutluk Avrupa Konutları Atakent 3 sitesinde, denetim kurulunda görev yapmaktayım. 85 blok temsilcisinden oluşan site genel kurulunun...
  Yazan: gorkemcok Forum: Gayrimenkul Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 12-01-2015, 16:05:39
 4. Yönetim Planının Kabul Edilmesi ve Genel Kurulda Oy Hakkı Hakkında
  Merhabalar , Sormak istediğim konular maddeler halinde aşağıda belirttimi, cevaplarınızı bekler şimdiden teşekkür ederim.. 1 ) Toplu yapılarda...
  Yazan: alpc Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 25-02-2011, 00:21:09
 5. Site yıllık olağan toplantısının Yönetim Planında belitilen ay yerine yaz temmuz ayı içinde yapılmasının hukukı sonucu
  Yazlık sitenin Yönetim Planında yıllık Olagan Genel Kurul toplantısının Ocak ayı içinde yapılacağı hüküm altına alınmış iken haziran veya temmuz...
  Yazan: M.Necdet Tüzün Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 05-09-2009, 19:43:33

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


2022 tarihli Hukuk Blog |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Site Ekleme |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Bayefendi |  Afternic Alanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı & Istemihan Mehmet Pazarbasi[İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.