+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.

Konu: İşe davet yazısındaki belirsizlik

İşe davet yazısındaki belirsizlik Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jul 2020
  Nerede
  BURSA
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Exclamation İşe davet yazısındaki belirsizlik

  "... işyerinde kanunun öngörmüş olduğu şartlarla işe başlatılmanıza karar verilmiştir."

  şartlar tam olarak belirtilmemiş ben işyerine arayıp şartları sorduğumda maaşın eski net maaştan 70 tl az olduğunu ve yemek verilmediğini onun yerine ticket verildiğini ve devet ettikleri iş yeri evime eski işimden daha yakın mesafede ama servis olmadığını onun yerine yol parası ödendiğini belirtti.

  1-)bu şartlarda ben sözleşme yapmazsam ve eski iş yerimde boş kadro açılana kadar beklemek istediğimi belirtsem benden habersiz başlattıkları sigorta girişini de iptal ettirsem iş kanunu 31/4deki yasal hakkım biter mi?

  2-)bu şartlarda iş sözleşmesini imzalarsam ilerde kadro açılırsa eski iş yerime geçmek isteyebilir miyim?  Hukuki NET Güncel Haber

  İşe davet yazısındaki belirsizlik konulu yargıtay kararı ara
  İşe davet yazısındaki belirsizlik konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Mar 2018
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  281
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İşe davet yazısındaki belirsizlik

  abi sen işe başla maaşını yatırsınlar ticket versinler servis ücretini versinler. minimum maaş dönemini bekle. tam maaşı bir yatırsınlar.
  işe iade davası sonrası kimse artık eski çalışanı almak istemez. bir şekilde yolunu bulup tazminatsız göndermek ister. her türlü pislik ve iftirayı göz önünde bulundur. en ufak falso verme.

  işe iade başvurusu yaptığın için artık işe gitmen gerekli. gitmezsen işe iade davasından kazndığın şeyleri geri verebilirsin. (4+4 teki ikinci 4 ü, ilk 4 ü aldığını düşünüyorum) he kıdem ihbar tazmina eski dönemde varsa alacağın tekrar alabiliyosun ama işe iade davasını boşa açmış oluyosun.

  dediğim gibi sen önce bir işe git gösterdikleri yerde ve şartta.

  sana işe daveti noterle yapmışlar anlaşılan. yani işverenin demek istediği şu ben mahkemenin istediği daveti yaptım işçi işe gelmedi.

  1. soru davet yapıldıktan sonra gitmezsen üstte dediğim gibi işe iade den yararlanamazsın kadro olunca gelirim vs yok. davetten sonra 2-3 gün içinde galiba işe gitmen gerek.

  2.işe başladıktan sonra işverenle görüşüp kendini transfer vs edebilirsin tabi mutabık kalmayla beraber bu istek senin inisiyatifinde olur ancak sen işe davet üstüne işe gidip burda iş yok seni muğlaya gönderiyoruz derse o iş olmaz (yani o ihtarnamenin de samimiliğine güvenme artık bi kulağın kesik olarak gezeceksin)

  sen işe git durumu gör. eski şartların sağlanmadığına inanıyosan noterden ihtarname çek 1-2 hafta içinde gene çalışmaya devam et. maaş bi bakalım geliyo mu. gelmezse tekrar ihtarname çekip o mahkeme kararındaki ikinci 4 ü maaşı kıdem ihbarı talep et.

  not: durum çok hassas avukatla takip etmen daha doğru olur gelişmeleri yaarsın

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Jul 2020
  Nerede
  BURSA
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İşe davet yazısındaki belirsizlik

  Çok sağolun cevabınız için dün işverenle yeni bir iş sözleşmesi imzaladık. maaş olarak eski işyerindeki brüt maaş olarak yatıracaklarını eski şartların aynn devam edeceğini söyledi. yemek olarak ticket kart vereceklermiş bunda bir problem yok fakat yol parası da onun içinde olacakmış, yol parasını maaşa ek nakit vermiyorlar eski iş yerimde sabit olarak 150-200 tl arası her ay sabit yol parası (bordroda yol parası yazmıyordu ama "Prim müşteri" ibaresi yazıyordu) alıyordum onu yani ki ticket kartın içine yükleyeceklermiş. yol parasını yemek parası olarak yatırmaları yasal bir şey olmasa gerek
  bu duruma itirazı şimdi mi yoksa maaş yatınca ispat açısından sonra mı yapmam lazım

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Mar 2018
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  281
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İşe davet yazısındaki belirsizlik

  hayırlı olsun.
  inşallah söylenileni yaparlar ancak ben bu işlerden geçmiş biri olarak tekrar söylüyorum "söze asla güvenmemek gerekir".

  işe iadenin temelinde amaç mağdur çalışanın eski işine iadesi. aynı şartlarda aynı pozisyon.

  ancak tabi şirketler kapanıyo salgın var vs şeylerde olabiliyor. mahkemelerde;işveren mesela sizi işe başlatmış olsun maaş versin yemek versin ama yol parası vermesin tekrar dava açarsanız mahkeme tamam kardeş bu adam seni işe başlatmış işte diyebiliyor. hani temelde %100 aynı şartlar ama pratikte biraz esneme mevcut. ama sizi işe çağırmış sgknızı yapmış maaş vermemiş yemek vermemiş çalışmak için ekipman vermemiş bi de üstüne yumruk atmışsa onun kaçarı yok. yani büyük resme bakmak gerekli. tabi siz gene benim dediklerimi tamamı ile almayın araştırmanızı yapın

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  20.072
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İşe davet yazısındaki belirsizlik

  İşe iadenize karar verildiğinde , yapılan fesih geçersiz kılınmış demektir. Aynı şartlarla aynı işyerinde çalışmaya devam etmenizi sağlaması gerekir işverenin. Bu da son çıktığınız ücretle tekrar başlatmak değil, geçersiz sayılan fesihten sonra yapılan zamların da uyarlanmış haliyle güncel ücret demektir. Kabul edip etmemek sizin elinizde olmakla birlikte sn.tahriperinin de belirttiği gibi, sözlü olarak söylenen hiç bir şeyin bir önemi yoktur. Aslolan imzaladığınız sözleşme , kabul ettiğinizi beyan ettiğiniz çalışma şartlarıdır.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. İşsizlik Maaşı Şartlarındaki Belirsizlik
  Merhabalar, 3 yıldan uzun süredir bir devlet kurumunda sözleşmeli çalışıyordum. 2017 başında "Belirli Süreli İş Sözleşmesinin Sonra Ermesi" kodu...
  Yazan: ibrhm Forum: Sosyal Güvenlik Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 06-02-2017, 18:51:17
 2. İletişimin tespiti konusundaki belirsizlik.
  CMK 135/6'da deniyor ki.... Bu Madde kapsamında dinleme, kayda alma ve sinyal bilgilerinin değerlendirilmesine ilişkin hükümler ancak aşağıda...
  Yazan: educator34 Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 22-02-2012, 21:40:20
 3. Belirsizlik; Hakimlik mi yoksa avukatlık mı?
  İyi günler değerli hukukçular. Hukuk fakültesinden Haziran 2008'de mezun oldum. Fakat halen daha geleceğim hakkında bir karara varabilmiş değilim. Az...
  Yazan: tranquillity Forum: Adli ve İdari Hakimlik Sınavları, KPSS ve diğer Mesleki Sınavlar
  Yanıt: 3
  Son İleti: 23-08-2008, 15:07:40
 4. Sabıka kaydı ile ilgili belirsizlik
  Merhabalar,1986 doğumluyum tahminimce yoklama kaçağı durumundayım; niye tahmin ediyorsun diye soranınız varsa askerlik dairesine gidip durumumu...
  Yazan: karanioglu Forum: Askeri Ceza Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 10-07-2008, 14:39:03
 5. Yeni Hukuki Kaynak: Terkten dolayı davet - Davet ihtarının samimi olması gereği
  Hukuk Makaleleri ve Mevzuat Kısmına yeni bir hukuki kaynak eklendi, üzerinde tartışmak ister misiniz : Terkten dolayı davet - Davet ihtarının...
  Yazan: admin Forum: Mevzuata İlişkin Bilgi ve Yorumlar
  Yanıt: 0
  Son İleti: 14-02-2007, 17:56:59

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2021 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.