Geçtiğimiz günlerde genç iş adamına kurulan korkunç tuzağı ve buna karşılık görevli polislerin yalancı tanıklık yaparak, genç iş adamının ceza almasını sağlayıp nasıl hayatını kararttıklarını anlattık.

Bugün yaşanan olay ise tam bir Hukuk Trajedisi...

Genç iş adamı bugün adana adliyesine gelerek Adana 25 Asliye Ceza Mahkemesi'ne 30 sayfalık dilekçe ve kendisini böyle iğrenç bir duruma düşüren kadının 22 dakikalık videosuyla birlikte sunarak "İADE-İ Muhakeme" yani "Yargılamanın yenilenmesi" talebinde bulundu.

Genç iş adamı dilekçesini saat 15.05 te mahkemeye sundu. Ancak jet hızıyla saat 15.35'te ret kararı çıktı. Görevli hakimin yarım saat içerisinde 30 sayfalık dilekçeyi nasıl okuduğu ve 22 dakikalık videoyu izleyip ret kararı verdiği muamma.

Burada düşünülebilecek iki konu var. Ya adı geçen genç iş adamına karşı tüm Adana Adliyesi ve Adana Emniyet Genel Müdürlüğü polislerinin garezi var, ya da dilekçeler okunmadan karara bağlanıyor. İkisinde de durum çok vahim.

Muhtemelen bu şekilde "JET" hızıyla çıkan karardan B.S. adlı genç iş adamının bile henüz haberi yoktur. Ancak detaylara biz ulaştık.

Adana 25 Asliye Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararda

"Talebe konu somut olayda sanık tarafından ileri sürülen sebeplerden hiçbirinin yukarıda belirtilen CMK'nın 311. maddesinde hüküm altına alınmış olan yargılamanın iadesi sebeplerinden birini oluşturmadığı, sanığın dilekçesinde belirtmiş olduğu hususların yargılama aşamasında sürülebilecek nitelikte hususlar olduğu, yargılamanın iadesi nedeni sayılabilecek herhangi bir delilde ileri sürmediği anlaşıldığından yargılamanın iadesi ve infazın durdurulması taleplerinin reddine dair aşağıdaki karar verilmiştir."

denilerek ret kararı çıkmıştır. Hayır bu genç arkadaş nasıl bir dilekçe yazdı 30 sayfa bilemiyoruz. Belki de 35 punto gibi büyük puntolar kullanmıştır da ancak bu kadar hızlı okunmuştur. Bu bayanın çektiği video bile yargılamanın yenilenmesi için yeterli bir sebep iken değerlendirilmemesi de ayrı bi ilginç olmuş.


Anlaşıldı. Siz siz olun mahkemelere, polislere güvenmeyin. Kavga mı edeceksiniz? Gidin kendi sorununuzu kendiniz çözün. Adamı göz göre göre yediler. Hala da yemeye devam ediyorlar. Sonuçta bu işin denetim mekanizması yok. Yapılacak birşey de yok.


Adalet sadece canının istediğine işliyor bu ülkede. Boy boy fotoğraflarınız gazetelerde dergilerde çıksın, avukatlarınız basın önüne çıkıp konuşsun sağa sola sürekli mahkemeyi yönlendirecek söylemlerde bulunsun o zaman idamlık suçluysanız bile kurtulursunuz.


Not: Alıntıdır.
Kaynak