+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 17´e kadar toplam 17 ileti bulundu.
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  751
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İşverenim "ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih" maddesiyle beni işten çıkarmak istiyor. İzlenmem gereken yol nedir?

  Alıntı ceceli341 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Peki o zaman şöyle diyelim;

  " Durumunuz itibariyle yasal olarak kötü niyet tazminatı hakkınız yok. Ama dava açma hakkınız vardır."
  Öyle demeyelim. İşe iade davası açabilme şartlarını taşımadığınız için, kötü niyet tazminatı için dava açma hakkınız "Yasal olarak" var. Ancak, işverenin kötü niyetli olduğunu (İşten ne sebeple çıkartıldığı henüz belli değil)kanıtlayacak bir olgu yok.  Hukuki NET Güncel Haber

  İşverenim "ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih" maddesiyle beni işten çıkarmak istiyor. İzlenmem gereken yol nedir? konulu yargıtay kararı ara
  İşverenim "ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih" maddesiyle beni işten çıkarmak istiyor. İzlenmem gereken yol nedir? konulu hukuk haber
  Konu tolg tarafından (21-03-2015 Saat 14:57:29 ) de değiştirilmiştir.

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Mar 2015
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  8
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İşverenim "ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih" maddesiyle beni işten çıkarmak istiyor. İzlenmem gereken yol nedir?

  Bugün aramın nispeten daha iyi olduğu şirket ortağıyla görüştüm. Beni gıyabımda işten çıkarıp, herhangi bir kağıt imzamama gereke kalmadan, tüm işlemleri adresime göndereceklermiş...

  Ben bu durumda ne yapmalıyım? Sizce ellerinde herhangi bir disiplin kaydı, uyarı ve tutanak olmadan beni "ahlak ve iyi niyet kurallarına" uymadığım koduyla işten çıkarabilir mi? Ellerinde hiçbir kanıt yokken bu riski alırlar mı?

  Bu riski almaları durumunda ben nasıl bir dava açabilirim? İşe iade davası açamayacağım kesin çünkü 6 aydan az süreli çalışmaktayım. Ne tür bir dava açabilirim? Nihayetinde yalan beyanla beni işten çıkarıyorlar...

  Bu arada ben P.tesi günü işe gitmeli miyim sizce? Gelme diyorlar ama ben gitmemem durumunda zabıt tutturacaklarını düşündüğümden gitmeyi planlıyorum...

  Bu işin bir çözümü yok mu sizce...

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Mar 2013
  Nerede
  ........
  İletiler
  4.959
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İşverenim "ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih" maddesiyle beni işten çıkarmak istiyor. İzlenmem gereken yol nedir?

  Size çıkış tebligatı yapılmadan İşe gitmezseniz ne olacağının farkındasınız. İşe gidin tebligat gelinceye kadar işe geleceğinizi belirtin. Gelmenizi istemiyorlar ise elden tebliğ edebilirler. Ama sizi işten çıkaran bir işyerine giderseniz muhtemelen kovulursunuz. Bu durumda yukarıda belirttiğim gibi tanığınız olsun. Kovulduğunuz taktirdede işverene siz tebligat çekersiniz. Sebepsiz ve ihbarsız işten kovulduğunuzu belirtip ihbar +kötü niyet tazminatı talep ederseniz. İşveren önce davranırsa kendisi siz önce davranırsanız siz iddianızı ispat etmek durumundasınız.
  Siz yukarıda belirttiğim durumu işverene anlatmadınızmı?

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  Mar 2015
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  8
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İşverenim "ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih" maddesiyle beni işten çıkarmak istiyor. İzlenmem gereken yol nedir?

  Anlattım fakat işverenlerimden ikisinin tek odağı beni "işsizlik maaşına hak kazanmayacak şekilde çıkarmak" olduğu için yanaşmıyorlar.

  Çok büyük bir firmanın İK'sında 15 yıl çalışmış çok tecrübeli bir yöneticiyle konuştum. "Senden hiçbir savunma almaksızın, senin özlük dosyana konmak üzere hiçbir uyarı yapılmaksızın, son gün gelip biz seni ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranmaktan ötürü çıkarıyoruz diyemezler" bilgisini verdi.

  bu durumda, beni ellerinde hiçbir geçerli belge bulunmadan, bu kodla çıkarırlarsa, ben nasıl bir karşı dava açabilirim? o dava tazminat içerebilir mi? maddi ve manevi tazminat açabilir miyim? çünkü çok açık bir şekilde haksızlar.

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  Mar 2013
  Nerede
  ........
  İletiler
  4.959
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İşverenim "ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih" maddesiyle beni işten çıkarmak istiyor. İzlenmem gereken yol nedir?

  Siz elinize fesih bildirimini almadan işverenin iş akdini nasıl fesh edeceği belli değil. Belli olsada bunu nasıl ispat edeceğide belli değil. Tahmin ettiğiniz üzere işveren size gelme dedi ve işe gelmemenizi ve bu nedenle işten çıkarmayı planlıyor olabilir. İstifa ettiğinizide söyleyebilir.(isbatı işverene aittir)

  Yani işverenin ne yapacağını görmeden burada top çevirmenin anlamı yok.

  İşveren onu yapamaz bunu yapamaz denemez. İşveren herşeyi yapabilir. Ama sonuçlarına katlanır.İşveren sizi haksız yada geçersiz nedenlerle çıkarırsa bunun için yapacağınız şey dava açmak olacak.

  Haklı nedenle fesihte savunma aranmayacağı gibi ihbar öneline uymak zorundada değildir. Geçerli nedenle fesihte savunma aranır.


  Aşağıdaki yargı kararını incelemenizi öneririm. IK uzmanınada gönderin.


  T.C.
  YARGITAY

  9. Hukuk Dairesi
  Esas No : 2004/31628
  Karar No : 2005/2540
  Tarihi : 31.05.2005

  Mahkemece “Davalıya ait 15 fabrikanın 13 ünde yetkili olan A Sendikasının işyerinin soğutma bölümünde çalışan 300 kadar taşeron işçilerini üye kaydettiği, aynı tarihlerde işyerinde çalışan ve B Sendikasına üye olan 406 işçinin de istifa sureti ile A Sendikasına üye oldukları, soğutma sonu bölümünde çalışan taşeron işçilerinden 270’inin sözleşme süresi doldu gerekçesi ile iş sözleşmelerinin feshedildiği, davalı işverenin kadrolu işçilerinin vardiya çıkışı işyerinden ayrılmadıkları, normal vardiyada çalışan işçiler işlerini yaparken diğer işçilerin işyerinde kalarak destekleme eylemi yaptıkları. işverenin bu nedenle 66 işçisini çıkardığı, ancak 36 işçiyi geri aldığı davacının da aralarında bulunduğu. işçilerin eylemleri sırasında işverene, işveren temsilcilerine, ve diğer işçilere sataştıklarına dair delil bulunmadığı, işçilerin her ne kadar işyerinden ayrılmamışlarsa da üretimi de sürdürdükleri, eylemin işyeri işgali ve yasadışı grev olarak nitelendirilemeyeceğini, eylemin, üretim ve iş ilişkisinde olumsuzluk, rahatsızlık yaratma ve işyerindeki huzuru bozmaktan ibaret olup, 4857 sayılı yasanın 18.maddesi kapsamına girdiğini, bu eylem nedeni ile işçinin savunmasının alınması aynı yasanın 19/2 maddesi uyarınca zorunlu olduğunu, davacının savunması alınmadığını, davalı işverenin işçilerinin çoktan beri sendikalı olduğunu, sendikal neden olmadığı gerekçesi ile feshin geçersizliğine, işe iadeye, 4 aylık ücret tutarında işe başlatmama tazminatı ve boşta geçen süre ücret alınacağına karar verilmiştir.

  Verilen karar davacı vekili tarafından feshin sendikal nedenle yapılması nedeni ile işe başlatmama tazminatı yönünden, davalı işveren vekili tarafından ise feshin haklı nedenle yapıldığı gerekçesi ile temyiz edilmiştir.

  İşçinin, 4857 sayılı İş Kanunu’nun 18 ve devamı maddelerinde düzenlenen iş güvencesi hükümlerinden yararlanabilmesi için, işyerinde en az 30 işçi çalışması, işçinin en az 6 aylık kıdeminin bulunması ve işletmenin bütününü sevk ve idare eden veya işyerinin bütününü sevk ve idare eden ve işçiyi işe alma ve işten çıkarma yetkisi bulunan işveren vekili konumunda olmaması gerekir.

  İş sözleşmesi feshedilen işçi tarafından, aynı kanunun 19. maddesi uyarınca, fesih bildiriminde sebep gösterilmediği veya gösterilen sebebin geçerli bir sebep olmadığı iddiası ile fesih bildiriminin tebliğ tarihinden itibaren bir ay içinde iş mahkemesinde dava açılması gerekir.

  İşveren fesih bildirimini yazılı olarak yapmak ve fesih sebebini açık ve kesin bir şekilde belirtmek zorundadır. İşverenin sözü edilen kanununun, 25’inci maddesinin (II) numaralı bendi şartlarına uygun fesih hakkı saklı olmak şartı ile, hakkındaki iddialara karşı savunması alınmadan bir işçinin belirsiz süreli iş sözleşmesi, o işçinin davranışı veya verimi ile ilgili nedenlerle feshedilemez.

  İşçinin yeterliliği ve davranışlarından kaynaklanan sebepler ancak işyerinde olumsuzluklara yol açması halinde geçerli fesih nedeni olabilir. İşçinin belirtilen ve etik sayılamayacak davranışı, işyerindeki üretimi ve iş ilişkisi sürecini olumsuz etkilemiyorsa geçerli fesih konusu yapılamaz.

  Bu nedenler 4857 sayılı yasanın 25. maddesinde sayılan haklı fesih nedenleri olabileceği gibi, bu kapsamda olmasa da geçerli fesih sayılacak nedenlerdir. Haklı fesih nedenlerine yakın olmamakla birlikte, işçinin iş sözleşmesine aykırı bir takım davranışları, geçerli fesih için kabul edilebilir nedenlerdir. Bunlar; İşverene zarar vermek yada zarara neden olabilecek eylemlerde bulunmak, işyerinde rahatsızlık verecek boyutta iş arkadaşlarından borç para istemek, iş arkadaşlarını işverene veya diğer bir işçiye karşı kışkırtmak, geçimsizlik göstermek, sık sık tartışmaya girmek, uyarılara rağmen işini eksik, kötü veya yetersiz olarak yerine getirmek, işyerinde iş akışını ve iş ortamını olumsuz etkileyen ilişkiler içinde bulunmak, işin akışını etkileyecek şekilde uzun telefon görüşmeleri, iş arkadaşları ile çalışma sırasında uzun sohbetlerde bulunmak, sık sık işe geç gelmek, işini aksatacak şekilde işyerinde dolaşmak gibi nedenler gösterilebilir.

  Dosya içeriğine, toplanan delillere göre işçinin iş sözleşmesi davalı işverence “yasa dışı eylemeler, işgal ve kanunsuz grev eylemleri nedeni ile 2822 sayılı yasanın 45 ve 4857 sayılı yasanın 25/II. maddesi uyarınca” feshedilmiştir. Somut olayda davacı işçinin üretimi engellemediği, iş bitimi işyerini terk etmeyerek iş sözleşmesi fesh edilen taşeron işçileriyle birlikte iş arkadaşlarını işverene karşı kışkırttığı, işyerinde bu şekilde huzursuzluk çıkardığı anlaşılmaktadır. Bu eylemler üretimi engellemediği gibi işçiler ve davacı yaptıkları işi bırakmamışlardır. Mahkemece bu eylemin kanun dışı grev olarak nitelendirilmemesi yerindedir. Ancak bu durum geçerli neden kabul edilmekle birlikte, davacının savunmasının alınmadığı gerekçesi ile fesih geçersiz kabul edilmiştir. Yukarıda belirtildiği gibi, feshin işverence 4857 sayılı yasanın 25/II maddesine dayanılarak feshedildiği durumlarda, işçinin savunmasının alınması aranmaz. Fesih geçerli nedenlere dayandığına göre, işe iade isteğinin reddi gerekir. Mahkemece yazılı şekilde feshin geçersizliğine ve işe iadeye karar verilmesi hatalıdır.

  4857 sayılı İş Yasasının 20/3 maddesi uyarınca Dairemizce aşağıdaki şekilde karar verilmiştir.

  İş kanunu 25/2 madde
  II- Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller ve benzerleri:

  a) İş sözleşmesi yapıldığı sırada bu sözleşmenin esaslı noktalarından biri için gerekli vasıflar veya şartlar kendisinde bulunmadığı halde bunların kendisinde bulunduğunu ileri sürerek, yahut gerçeğe uygun olmayan bilgiler veya sözler söyleyerek işçinin işvereni yanıltması.

  b) İşçinin, işveren yahut bunların aile üyelerinden birinin şeref ve namusuna dokunacak sözler sarfetmesi veya davranışlarda bulunması, yahut işveren hakkında şeref ve haysiyet kırıcı asılsız ihbar ve isnadlarda bulunması.

  c) İşçinin işverenin başka bir işçisine cinsel tacizde bulunması.

  d) İşçinin işverene yahut onun ailesi üyelerinden birine yahut işverenin başka işçisine sataşması (Değişik ibare: 20.06.2012-6331 S.K. m.32/b), işyerine sarhoş yahut uyuşturucu madde almış olarak gelmesi ya da işyerinde bu maddeleri kullanması,

  e) İşçinin, işverenin güvenini kötüye kullanmak, hırsızlık yapmak, işverenin meslek sırlarını ortaya atmak gibi doğruluk ve bağlılığa uymayan davranışlarda bulunması.

  f) İşçinin, işyerinde, yedi günden fazla hapisle cezalandırılan ve cezası ertelenmeyen bir suç işlemesi.

  g) İşçinin işverenden izin almaksızın veya haklı bir sebebe dayanmaksızın ardı ardına iki işgünü veya bir ay içinde iki defa herhangi bir tatil gününden sonraki iş günü, yahut bir ayda üç işgünü işine devam etmemesi.

  h) İşçinin yapmakla ödevli bulunduğu görevleri kendisine hatırlatıldığı halde yapmamakta ısrar etmesi.

  ı) İşçinin kendi isteği veya savsaması yüzünden işin güvenliğini tehlikeye düşürmesi, işyerinin malı olan veya malı olmayıp da eli altında bulunan makineleri, tesisatı veya başka eşya ve maddeleri otuz günlük ücretinin tutarıyla ödeyemeyecek derecede hasara ve kayba uğratması.  4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu'na göre;

  İşsizlik sigortası kapsamında bir işyerinde çalışırken çalışma istek, yetenek, sağlık ve yeterliliğinde olmasına rağmen, kendi istek ve kusuru dışında işini kaybedenler,
  Hizmet akdinin feshinden önceki son 120 gün içinde prim ödeyerek sürekli çalışmış olmak kaydıyla son üç yıl içinde en az 600 gün süre ile işsizlik sigortası primi ödemiş olmalıdır,
  Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde başvuruda bulunulmalıdır. Başvuruda gecikilmesi halinde geçen her gün için işsizlik ödeneğinden faydalanılamayacaktır.
  Bu şartların sağlanması halinde işsizlik maaşından yararlanılmaktadır.

  Hizmet akdinin sona ermesinden önceki son 120 gün içinde prim ödeyerek sürekli çalışmış olanlardan, son üç yıl içinde;

  600 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 180 gün,
  900 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 240 gün,
  1080 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 300 gün,süre ile işsizlik ödeneğine hak kazanmaktadırlar.

 7. #16
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  20.017
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İşverenim "ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih" maddesiyle beni işten çıkarmak istiyor. İzlenmem gereken yol nedir?

  Çıkış işlemlerini yapabilmesi için gereken evraklar arasında sizden imza almasına gerek duyulan bir evrak yok, dilediği anda, aylık vereceği bildirime çıkış kodu belirterek çıkışınızı yapabilir ve bu da o bildirimle kurum tarafından kabul edilen bir çıkış olur.
  Normal şartlarda yukarıdaki yanıtlarda da belirtildiği üzere izlemesi gereken yasal bir yol-süreç var ancak uymazsa da bildirimde bulunduğu kurum tarafından , '' hayır arkadaş sen bu çıkışı yapazasın, bu kişiyi bu sebeple veya bu şekilde işten çıkartamazsın '' şeklinde bir itiraz olmaz.
  Sonrasında belirtilen çıkış kodu/sebebe göre sizin bu fesihle doğan haklarınızın teslimi için hukuk mücadelesine girmeniz gerek.
  6 ayı doldurmadığınız için işe iade davası açma hakkınız olmadığından , ihbar tazminatı ve kötü nyet tazminatı talep hakkınız var.
  Ben olsaydım,
  pazartesi günü iş yerine gitmek yerine notere gider, cuma günü tarihini belirterek o tarihte performans düşüklüğü ve müşteri şikayetleri nedeniyle işime son verildiğinin sözlü olarak bildirildiğini ve pazartesi günü işe gelmeme gerek olmadığının bildirildiğini belirtip, yapılan bu bildirimsiz fesih nedeniyle doğan 2 haftalık ücretime karşılık gelen ihbar tazminatım ile işveren tarafından fesih hakkının objektif ve iyi niyet kurallarına aykırı şekilde kullanılmış olması nedeniyle 4857 sayılı iş kanunun 17.maddesinde belirtilen ihbar tazminatının 3 katı tutarında kötü niyet tazminatının 7 gün içinde ödenmemesi durumunda yargılama giderleri tarafınıza bırakılmak üzere hukuki yollara başvuracağımı belirten bir ihbar gönderirdim.
  Ardından, gönderdiğim ihbarın işveren tarafından teslim alındığı tarihten itibaren 7 gün içinde hala ödenmemişse , 8.gün iş mahkemesinde dava açarak tazminatlarımı talep ederdim.

  Olası alabileceğiniz tazminatlar bunlar, ihbar tazminatı ve kötü niyet tazminatı. Bunlar dışında maddi veya manevi bir tazminat alabilme ihtimaliniz yok.

 8. #17
  Kayıt Tarihi
  Mar 2015
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  169
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İşverenim "ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih" maddesiyle beni işten çıkarmak istiyor. İzlenmem gereken yol nedir?

  Bence de ihtar çekip kotu niyet tazminatini hatirlatin.Muhtemelen, 14 günlük ihbardan kacinan bir firma bundan daha cok rahatsiz olur.Ben olsam, bir tanidigim varsa onun işyerinde; cikistan sonra 1-2 gün kendimi sigortali gösterir; sonra işsizlik maasina basvururdum.Sgk prim odememi kesintiye ugratmazdim.En nihayetinde işsizlik maasi için önemli olan son 120 gün araliksiz prim odenmis olmasidir.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Benzer Konular :

 1. İşçi tarafından işverenin ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih hk.
  Merhaba, 2014 yılında teknoloji marketlerin birinde mağaza müdürü olarak çalışırken yardımcım kuyumu kazarak yerime geçmek istedi ve başarılı...
  Yazan: byseco84 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 19-03-2017, 05:02:48
 2. Daire tapusundaki Niteliğin "Tarla" ile "Arsa" olması arasındaki fark nedir?
  Daire tapusundaki Ana Gayrimenkulün Niteliğinin "Tarla" ile "Arsa" olması arasındaki fark nedir? Bağımsız Bölümde ise dairenin niteliği mesken,...
  Yazan: Songull Forum: Gayrimenkul Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 05-11-2016, 21:31:42
 3. Haberim olmadan Ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih maddesiyle beni işten çıkardılar.
  Arkadaşlar merhaba, İş yerimde beni çıkarmak isteyen müdür istifamı yazmamı istedi. Ben yazmadım ama aynı gün çıkışımı verdiklerini söyleyip...
  Yazan: atakany89 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 21-10-2015, 13:54:50
 4. Şartlı ve sürekli bağışlamada "bağışlananın" sözleşmeyi fesih hakkının şekli ve şartları nedir?
  Merhaba arkadaşlar. Bir vakıf ressam olan bir şahıs ile sözleşme imzalıyor, buna göre şahsın sahip olduğu ev ve eserlerinin mülkiyeti "ölümünün...
  Yazan: VEGETA Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 24-09-2013, 08:10:36
 5. "YD savunma ara kararı" ile "YD savunmadan sonra" ibareleri arasındaki fark nedir
  Danıştay'da yürütmenin durdurulması istemiyle mülakakat iptali davası açtım..Dava dosyasını sorguladığımda YD istem sonucu için "YD Savunma Ara...
  Yazan: siduri Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 11-12-2010, 00:43:53

Bu sayfada bulunan kavramlar:

isverenin iyiniyetini kotuye kullanmak ne anlama geliyor

iyi niyet ve ahlak kurallari nedeniyle ise iade davasi

ahlak kurallari ve aykiri davranislar nelerdir

işveren ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırılık nedeniyle fesih prosedürü

ahlak ve iyi niyetten isten cikarma

isyerinde ahlak kurallari nedir

ahlaka aykiri davranis nedeniyle kazanilan dava ornekleri

iyiniyet ve ahlaki kurallara aykirilik yuzunden haksiz yere isten cikarildim

is ahlaki ve iyi niyet disi isten cikarilma

ahlak ve iyi niyetli haklardan cikarma

ahlak ve iyi niyete aykiri isten cikarma dava

IskraGlam CheekyBabe MarinaBlondy Annesia Related FREE PORN 2:30 2:20 2:10 2:20 2:20 2:00 0:25 2:00 1:10 2:20

kidem tazminatimi aldim diye imza attim ama para hesaba yatmadi

iscinin ahlak ve iyi niyet kurallarina uymamasi cikis kodu

iyi niyet ve ahlak kurallarına aykırılık

ahlak ve iyi niyet kuralları neler

ahlak nedeniyle fesih

ahlak ve iyiniyet gerekce gosterilerek isten cikarma ve iscinin davayi kazanmasi

ahlak kurallarina aykiri davranistan is akdi feshi

29.madde isten cikarma da nasil dava acarim

Iyi niyet kurallarina aykiri davranis nedeniyle fesih

isverenin ahlak ve iyi niyet

isyeri seni cikartirsa kurallar

ahlak kurallarina aykiri davranislardan isten cikarilma

https:www.hukuki.netshowthread.php119987-isverenim-quot-ahlak-ve-iyiniyet-kurallarina-aykiri-davranisi-nedeni-ile-fesihquot-maddesiyle-beni-isten-cikarmak-istiyor-izlenmem-gereken-yol-nedir

Forum

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.