+ Konuyu Yanıtla
1 den 2´e kadar toplam 2 ileti bulundu.

Konu: Yürütmeyi Durdurmada Usulen İtiraza Red ?????

Yürütmeyi Durdurmada Usulen İtiraza Red ????? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Feb 2015
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  11
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Yürütmeyi Durdurmada Usulen İtiraza Red ?????

  İyi günler, yazdığım dilekçenin olumsuz sonuçlandığı bana sözlü olarak söylendi. gecikmesinde sakınca olduğu ve 60 günlük süreyi beklememde de sakınca olduğu(ki var; öğrenciyim. 60 günlük süre demek 8 hafta demek, işleme konmasıydı savunma alınmasıydı derken 11-12 haftayı bulacak, dönem zaten 14 hafta) gerekçesiyle YD talepli dava açtım.

  Davalı idare dilekçe sonucunun yazılı tebligatının yapılmamış olmasından faydalanarak dilekçenin halen değerlendirildiği havası yaratarak davanın usulden bozulması için itiraz etmiş. Fakat mahkeme bu yönde karar almadı ve YD verdi. Hukuken bunun yorumu nedir? Aynı sebeple davalı taraf sonuca itiraz ederse sonuç değişir mi? Çünkü bu durumda ön alarak dilekçenin olumsuz sonuçlandığı mahkemeye göstermek istiyorum. Elimde yeterli delil var.

  Saygılar  Hukuki NET Güncel Haber

  Yürütmeyi Durdurmada Usulen İtiraza Red ????? konulu yargıtay kararı ara
  Yürütmeyi Durdurmada Usulen İtiraza Red ????? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Washington Amerika
  İletiler
  2.641
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Yürütmeyi Durdurmada Usulen İtiraza Red ?????

  2577 sayılı İdari yargılama usulü kanunu madde 10 sorunuzu yanıtlar niteliktedir. Buna göre;

  İdari makamların sükutu (idarenin cevap vermemesi hali):
  Madde 10 – 1. İlgililer, haklarında idari davaya konu olabilecek bir işlem veya eylemin yapılması için idari makamlara başvurabilirler.
  2. (Değişik: 10/6/1994 - 4001/5 md.) Altmış gün içinde bir cevap verilmezse istek reddedilmiş sayılır. İlgililer altmış günün bittiği tarihten itibaren dava açma süresi içinde, konusuna göre Danıştaya, idare ve vergi mahkemelerine dava açabilirler. Altmış günlük süre içinde idarece verilen cevap kesin değilse ilgili bu cevabı,isteminin reddi sayarak dava açabileceği gibi, kesin cevabı da bekleyebilir. Bu takdirde dava açma süresi işlemez. Ancak, bekleme süresi başvuru tarihinden itibaren altı ayı geçemez. Dava açılmaması veya davanın süreden reddi hallerinde, altmış günlük sürenin bitmesinden sonra yetkili idari makamlarca cevap verilirse, cevabın tebliğinden itibaren altmış gün içinde dava açabilirler.

  İYUK için bkz. https://www.hukuki.net/hukuk/index.php?article=434

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. [Sorumluluk hukuku] Alacak Rücu acarsam Usulen Red yermiyim
  Konuyu doğru yeremi soruyorum bilmiyorum. Kiracı olduğum işyerinde kira borcunda temerrüde düştük ve tarafımıza dava açıldı. Ben asıl borçlu...
  Yazan: edurak Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 25-08-2017, 14:27:33
 2. İtiraza Rağmen Haciz İşlemi
  Merhabalar. 2006 yılında kullanmış olduğum ve kapattırdığım internet hizmetinin son faturasını ödememişim. Bu adresteki işyerimi de kapattığım için...
  Yazan: orhansoglu Forum: İcra ve İflas Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 21-03-2015, 18:06:50
 3. Yürütmeyi durdurmada savunma
  Merhabalar, Bundan yaklaşık 3 ay önce idare mahkemesine YD istemli dava açtım fakat idarenin savunmasını vermemesi ve araya adli tatilin girmesi...
  Yazan: yes-man Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 17-09-2014, 22:58:24
 4. Yürütmeyi durdurmada hukuki çelişki
  mrb sevgili hukuk severler ben bir belediyeye 2007 yılında itfaiye eri olarak atnmıştım 2007 kpssp3( a grubu ve öğretmenlik) ile 2008 aralık ayında...
  Yazan: thebest33 Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 10-12-2009, 22:03:21
 5. Yeni Hukuki Kaynak: "Karşılıksız çek suçunun yasal unsurlarından biri de ihtar mektubunun 3167 sayılı Kanunun 7. maddesi uyarınca usulen tebliğe çıkarılmasıdır"
  Hukuk Makaleleri ve Mevzuat Kısmına yeni bir hukuki kaynak eklendi, üzerinde tartışmak ister misiniz : Karşılıksız çek suçunun yasal...
  Yazan: admin Forum: Mevzuata İlişkin Bilgi ve Yorumlar
  Yanıt: 0
  Son İleti: 17-03-2007, 12:25:07

Bu sayfada bulunan kavramlar:

yurutmeyi durdurmaya red gelen karar degisirmi

yd uselden red ne demek site:www.hukuki.net

Forum

İlgili Hukuk terimleri

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2019 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2019 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2019 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.