+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 17 ileti bulundu.

Konu: Paragöz eş ve para paylaşımı

Paragöz eş ve para paylaşımı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    69
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Paragöz eş ve para paylaşımı

Daha evvelden problemimizi bahsetmiştim, bana gecen boşanma davasını acıyorum bankadaki paranın yarısı benim KERİZ dedi
    buda 50.000tl eder, bir arkadaşımda cek parayı ver birine, mahkemede de kumar oynadım, bitirdim de, belge gerektirmeyen tek
    oyun kazı kazan dedi, kendiside öyle yapmış, milli piyango ve kaz kazan alıp bitirdim demiş, ortada bakılacak delil olmadıgından
    eşi tek kuruş tazmnat alamamış, cocukda olmayınca ortada

Siz benim konuda ne önerirsiniz, o ayda 1000 tl kazanıyor 800 tl annesine yolluyor benim banka hesabımdan
    benim maaşım 5000 tl, ve o paranın yarısını almamasını nasıl saglarım, aslında 2 senedir calısıyorum kocama
    veriyorum derim dedi, buda 24000 tl eder en kötüsü onu koparırım dedi. Bana yardımcı olun ne yapabilirim.
    Para benim hesabımdan gittiginden asıl anana parayı ben yolladım sen ustune kıyafet alıp bitirdin desem
    gardolabın 3/4 u ona ait.

Ne olur yardımcı olun bana

Hukuki NET Güncel Haber

Paragöz eş ve para paylaşımı konulu yargıtay kararı ara
    Paragöz eş ve para paylaşımı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Paragöz eş ve para paylaşımı

Öncelikle serin kanlılıkla boşanma sürecini gözden geçirmelisiniz. Maddi konularda huzursuzluk varsa, mal ayrılığı rejimini seçerek evliliğinizi yürütebilirsiniz belki de. Bankadaki parayı çekmeniz hukuken elinizi güçlendirmez zira boşanma tarihinden önceki bir yıl içerisindeki kötü niyetli tasarruflar mal rejiminin tasfiyesinde dikkate alınacaktır. O kazı kazan oyandım gibi şehir efsanelerine de itibar etmemelisiniz bence. Hatta boşanma kararınız kesinse en kısa sürede bir avukat meslektaşımdan profesyonel yardım almanızı önerebilirim.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hakimler ekseriyetle ortanın üstünde zekaya sahip kişilerdir.Boşanma aşamasında bankadaki paranın birden uçması karşısında hepsiyle kazı kazan oynadım derseniz bir geri zekalı bile bunun ciddiyetten uzak olduğunu anlayabilecektir.Muhtemelen hakimse ''sen benle dalga mı geçiyorsun'' diyerek boşanma durumunda 3-0 önde başlayan kadının değilde, sizin kendi kalenize 1 gol attığınıza var sayarak skoru 4-0'a taşıyacaktır.Bu skordan sonrada maçı çevirmek pek kolay olmasa gerek.

Nerede
    ankara
    İletiler
    69
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bu parayı devlete bağışlarım ama o hatuna yedirmem kardeşim hatta arabayı anahtaru ustunde bırakırım calsınlar diye
    yine yedirmem ona. Anasına para yollamak haricinde her kavgamızda sulaleme 77 tane küfür sallayan o ki bu konuda ses
    kaydım var 213 tane ama mahkeme izni olmadan aldıgım icin ben suclu duruma dusuyorum aleyhinde kullanamıyorum
    buda ne gerzeklikse adam kadına fiske vursa delil kadın adamın anasına orospu dese hemde 7 senede belki 1000 kez
    ses kaydı delil degil. işde boşanmalarda bu dengesizliklerden bence kadın cinayeti cıkıyor insanlar adam gibi boşanabilseler
    kurtulcaklar kadınlardan ama kadını boyle koruyan sistem yuzunden insanlar manyak hatunlardan kurtulamıyr.
    Kendi karımı gördükden sonra artık karılarını öldürenlere kızamıyorum . Kimbilir neler cektiriyorlar kocalarına da
    adamların kafasına tak ediyor.

Şu ses kaydı konusunda yargıtay kararı yuzunden aleyhte dava da acılamıyor. Yani belki anayasa mahkemesine gidilse
    onuda bilmiyorum işde ses kaydımı kabul etseler degil ona para vermek, ondan ben tazminat koparcam.
    Bu arada en guzeli paramı cekip babama verip hatunu 1 sene idare etmek bu arada ise para biriktirmemek.
    1 sene biriktirmek yerine para harcıyacam. Arabayıda olmadı cidden caldırcam sonucta kasko da var sigortada var
    ya gitsin araba anama orospu diyen kadına araba verecegime ustune benzin döker yakarım.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

MK/6 Kanunda aksine bir hüküm bulunmadıkça, taraflardan her biri, hakkını dayandırdığı olguların varlığını ispatla yükümlüdür.
    Yani eğer eşinizin gardroptaki eşyaların çoğuna sahip olduğunu ve bu eşyaları kazancı olan 1000 TL'den(ki bu 1000 TL'de sizin de payınız var)tahsis ettiğini kanıtlamak zorundasınız.
    Eşiniz sizin maaşınızın yarısına ortak olamaz.Hakim belirli bir nafaka uygun görür.Eğer nafaka talep eden taraf daha fazla kusurluysa nafaka talep edemez.Zaten eşiniz de çalıştığına göre nafaka çok da fazla olmayacaktır.(Annesi yoksul durumda olmasa belki nafaka bağlanmazdı bile.)
    Eşiniz de MK 6 kapsamında size verdiği 2400 TL'yi ispat etmelidir.Zaten ispat etse bile MK gereği 1200 TL'sini isteyebilir.Ayrıca banka hesabınızdan paranın gönderilmesi parayı sizin yolladığınıza karine oluşturur fakat siz dürüstlük kuralına aykırı davranmayın lütfen.
    Mal Ayrılığı rejimine geçmek sizin için olumlu olabilir.
    Kazı kazan çok uçuk bir sebep olmuş bu arada.Bu gibi şehir efsaneleri milletimizin yargıya olan güvenini de ortaya koymakta kanımca..

Nerede
    ankara
    İletiler
    69
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

allahdan oturdugumuz evi üzerime almamışım babamların üzerine oradan yırtıyorum. Bankadaki hesabımın yarısını babamdan borc aldım (1 sene öncesine ait 50.000 tl lik borc senedi var) , allahdan o zaman bunu dusunmus babam, o borc senedi karşılıgında babama geri ödedim diyip babama verecegim.

Zaten 7 senelik kredi kartı dökümlerimize baksa hakim kime kıyafet olarak ne aldık gozukur, cunku harcamalar hep benim
    kredi kartımdan yani o kendi parasını bana verdigini ispatı bırak ben kredi kartı dökümümü cıkarsam herseyini
    benim ona aldıgımı onun buna katkısı HİC olmadıgını bile ispatlarım.

Benim kafama takılan arabanın ve banka hesabının yarısı benim durumu, bu durumdan nasıl kurtulabilirim
    Dedim ya allahdan zamanında babam bunu dusunup bana 50.000 tlik borc senedi imzalatmış ;(araba alırken)
    tabiki bu isteyeceginden degil once şaşırmıştım ama babam akıllı adammış şimdi babam bu hafta sonu o parayı
    benden bu hafta sonu isteyecek boylece bu senet sayesinde 50.000 tl yide kurtarcam. Geriye arabanın
    ve 50.000 tl nin yarısı kalıyor. Buda 17500 (arabanın yarısı )^+ 25000 = 43000 tl civarı para kalıyorki
    bu para onun ruyasında bile göremeyecegi bir para ,

Bu arada calısıyor ama hakime işsiz gozukmek icin ya istifa ederse, yada kendini kovdurursa ve MAGDURU oynarsa
    mahkemede bu arada cocuk felan yok aslında nafaka icin bir sebepde yok o sadece bu 43000 tl peşinde ki
    50.000 tl kurtarmasaydı bu para 68.000 tl olacakdı.

http://www.tugsanyilmaz.av.tr/aile-h...li-olabilir-mi

( Ses Kaydının Özel Hayatın Mahremiyetini İhlal Edilerek Tutulması)

bu yuzden karı-koca arası kavgaların ses kayıtları artık delil degil
    Konu profdrjekyll tarafından (12-03-2015 Saat 17:16:44 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Akıllıca düşünülmüş, ama işe yaramayacak planlar
    Boşanma davanızda, eşinizin talebi olduğunda, banka hesap kayıtlarınızda o günkü ve son yıl içindeki hareketlere bakıldığında o miktardaki azalmayı, yağmurdan sonra çıkan mantarlar misali bir anda ortaya çıkan babanıza borçlu olduğunuzu gösteren bir senet, allahtan öyle yapmışız dedirtecek kadar sizi kurtaracak bir çözüm olmadığını siz de göreceksiniz. Yoktu böyle bir senet, sadece hesaptan para kaçırmak için düzenlenmiş aslı astarı olmayan bir borç gösterilmiş dese , bitti

O 2400 alıyordu ben 5000 alıyordum ... o eve katıkısı olmadı kıyafet harcamalarının tamamı benim kartımdan yapılmıştır ... Pardon ama , eşin kıyafet harcamalarının diğer eş tarafından karşılanıyor olmasından daha doğal ne var??
    Evlisiniz, o kendi kazancıyla siz kendi kazancıyla yaşıyor değilsiniz.
    Eve giren gelir, yani sizin ve eşinizin kazancı, ortak kazanç, isterse o hiç bir şey kazanmasın farketmez. size gelen 5000, ona gelen 2500 değil, evin toplam geliri 7500 olarak görülür. O gelirden de ortak harcamalar yapılır. Eşinizin kıyafet harcamaları da ortak harcamanızdır, tüp bebek tedavisi için yaptığınız harcama da ortak harcamadır, aldığınız araba da ortak maldır, bankada bşiriktirdiğiniz para da ortak paradır.
    Boşanma dilekçesi sonrası kazı kazanla kaybettim de deseniz, babanızdan 100.000 tl lik borç senedi de çıkarmış olsanız, pek etkili olamayacaktır ne yazık ki.

Nafaka konusunda, mantık; sizinle evliyken, aylık 7500 tl ortak gelirin sağladığı sosyal hayatı varken, boşanma davası ile birlikte, çok daha düşük gelire sahip olacak, yani yaşam standardında düşme olacak. Hakimin dikkate alacağı nokta bu olacaktır.
    Sizin deyiminizle mağduru oynarsa, o oynar, siz gerçekten mağdur olursunuz, nafaka talep edipte almaya hak kazanamayan duymadım ben şimdiye kadar.

Nerede
    ankara
    İletiler
    69
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

7 senedir anama orospu bana pic diyen insandan sırf annem ve babam agır kalp ve seker hastası
    olduklarından ve mahkeme surecinde hayatlarından endişe ettigimden katlanıyorum. Onun bana hakaretlerini
    iceren yuzlerce ses kaydı var elimde hatta "seni boşayıp paranın yarısını alacam" diyecek kadar aşagılık
    sozleri bile kayıtlı halde ama yargıtay " aile icinde de olsa ses kaydı gizlice ise delil olamaz diye " bir karar
    aldı

http://www.memurlar.net/haber/491737/

bu durumda anama babama söven bu kadına o parayı verecegime hepsini devlete hibe ederim
    ogrendigime göre sadece devlete bagıslar geri alınamıyor, kızılaya , tsk a bagıslarım arabamıda
    tum paramıda oda avucunu yalasın. Ama bunun kurtulusu yok mu. Anama bababama bana olan
    onca küfür boş mu kalacak. Hani eşitlik bu resmen POZİTİF ayrımcılık

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Boşanmada kusurlu olan taraf diğer tarafa Tazminat ve nafaka öder. Size ve ailenize yaptığı hakaretleri tanık beyanları ile kanıtlayabilirsiniz.

Parayı vermek istemiyorsanız çekin bankadan. Mahkemenin karar vermesini bekleyin.
    Para bankada parça parça biriken bir paramıdır yoksa blok olarak bankaya yatan bir paramıdır. Blok yatan bir para ise parayı başkasından aldım deme imkanınız olabilir belki ama kazançlarınızdan biriken para ise ortak kazanç olur.

Herhalde babanız biricik evladı birikim yapsın diye sizinle yapmış olduğu kira sözleşmesinin bedelini sizden bu güne kadar almamış olduğu kiraları boşanma nedeni ile sizden almış olabilir. Sonuçta o parayı evladı için almıyordu yada sizin hesabınızda gözükmesinde bir sakınca görmedi. Oğlundan boşanacak olan eşi ile paylaşsın diye değil.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Yöneticimize katılıyorum.Planlar güzelde kafanın içinde güzel.Gerçek hayatta da, mahkemede de duvara toslayacaktır.Babaya, Anneye, kardeşe senet vermekle bu isler olsa bu ülkede 1 kişi mal boşanmada bölüşülmeye geldiğinde eski eşine para kaptırmaz.

Eve, eşe yapılan harcamaları mahkemede söylemeye kanıtlamaya çalışmak zaten hakimin gözünde bu ''adam evliliğin ne olduğunu anlamamış'' fikrini uyandıracak.Burada yazılanlara paralel bir savunmayla mahkemeye çıkılırsa hiç konuşmamaktan daha sıkıntılı sorunlar çıkar.Kadına karşı pozitif ayrımcılık noktasına gelirsek bu ülkede kadına karşı yapılan en büyük pozitif ayrımcılık boşanma davalarında oluyor.Bir avukatla ciddiye alınıp çalışılmazsa sıkıntılı sonuçların çıkacağı çok açıktır.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php119728-Paragoz-es-ve-para-paylasimi

boşanmada bankadaki para paylaşımı

paragoz koca

esimin kumar oynadigini nasil ispatlarim

boşanmada para paylaşımı

paragöz kadınların kalbi nasıldır

berk gurman asagilik

esim paragoz

kocam paragoz