+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.

Konu: Vefat edenin Hayat sigortalı Banka Kredi Borcu

Vefat edenin Hayat sigortalı Banka Kredi Borcu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Feb 2015
  Nerede
  Aydın
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Vefat edenin Hayat sigortalı Banka Kredi Borcu

  Babam 2013 yılının Şubat ayında 28.000 TL'lik kredi çekmiş. Temmuz 2013'de şüphe üzerine İzmir'e sevk edilmiş. Ağustos 2013'de ise kanser teşhisi konulmuş. Tedavisi başlansa da maalesef 2014 Eylül ayında da vefat etmiştir.
  Veraset işlemlerinden sonra 1 hafta içerisinde bankaya evrakları ile birlikte bilgilendirdik. Şube bize işlemleri başlattıklarını bankaya gelip gitmeme gerek olmadığını söylese de ara sıra uğradım. Bu sırada eve Bankadan zarf geliyor ama postacı babam vefat ettiği için de vermiyordu. (Ne kadar varisleri olduğumuzu borcu da, alacakları da bize ait olduğunu belirtsem de işe yaramadı)
  Ocak ayında bankaya yine uğradığımda görevli bayan gelişmelerin olumlu olduğunu ve bizden Epikriz raporunu istediklerini söyledi. Vefat ettiği Üniversitenin araştırma hastanesine gidip raporu alıp şubeye teslim ettim.
  Bu arada eve ben yokken zarf gelmiş bankadan (Nasıl verdiyse bu sefer) İhbarnamede geçen 3 aylık taksidin ödenmesi gerektiği yoksa takibe uğrayacağını yazıyor. Kağıttaki şubenin telefonunu aradım. Birkaç kişiyle görüştükten sonra iki de bir taksidin en azından birini ödemem gerektiğine getiren bir bayanla tartıştım. Peki bizim Sigorta süreci neden bu kadar uzadığını sordum. Bana telefon numarası verdiler ve aramamı hatta onları bilgilendirmemi istediler. Aradım. Karşıma çıkan bayan bana evrakların eksik olduğunu söyledi. sorduğumda epikriz dosyasının yanlış olduğunu kanser teşhisinden önceki şikayetten itibaren olması gerektiğini söyledi. Ve ŞUBENİN GÖNDERMESİ GEREKEN POLİÇELERİN HENÜZ GELMEDİĞİNİ söyledi.
  Tekrar şubeyi aradığımda bunun imkansız olduğunu söyledi poliçeler oradadır, belki ona ulaşmamıştır dedi. Peki 5 ay sonra verdiğim Epikrizin nasıl ulaştığını sorduğumda sizinle esas ilgilenmesi gereken filanca arkadaş deyip yine lafı her seferinde takside bağlayıp durdu.
  Bugün hastaneye gidip kanser teşhisinden önce başlayan Epikriz raporunu çıkartıp onaylatıp bankaya teslim ettim.

  Şimdi;
  - Banka vefattan sonraki süreçteki (çünkü öncekiler emekli maaşından kesiliyordu) taksitleri bizden ödememizi isteyebilir mi? Çünkü ihbarname gönderdiği taksitler onlar
  - Kanser teşhisi kredi çekiminden 5 ay sonra konuluyor. Bizim için dezavantaj mı? Ödememe gibi durum olur mu?
  - Eğer olumsuz sonuçlanırsa biz yine taksitler halinde ödemeye devam mı ederiz yoksa peşin almaya mı çalışır?


  Detaylı yazmaya çalıştım çünkü, eksik bilgilendirdiğim veya çarpıttığım, sakladığım bilgilerle anca kendimi kandırmış olurum. İlgilenen cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.  Hukuki NET Güncel Haber

  Vefat edenin Hayat sigortalı Banka Kredi Borcu konulu yargıtay kararı ara
  Vefat edenin Hayat sigortalı Banka Kredi Borcu konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Mar 2010
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  459
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Vefat edenin Hayat sigortalı Banka Kredi Borcu

  Oncelikle basiniz sagolsun.. Banka babaniza kredi teminati icin sigortayi kendisi yaptirdigi icin sigorta ile kendisi ugrasmak zorundadir. Siz gerekli belgeleri bankaya teslim ettiyseniz sorun yok. Birakin sigorta ile kendisi ilgilensin. Kredi vadesi nekadardi, kalan taksitler nekadardibilmiyoruz. Ancak bankaya noterden ihtiraname cekin, babaniza su tarihte kanser teshisi kondugunu, su tarihte vefat ettigini, ve bankaya bu durumun belgeleriyle bildirildigini belirten bir ihtarname. ve vefat tarihinden itibaren odenmeyen taksitlerin ve faizlerinden sorumlu olmadiginizi belirtin. sigorta o tarihe kadar olan kismi odemek zorunda ve sigortadan kalan tutari size odemek zorundadir. simdi islemleri geciktirerek sigortadan gelecek olan parayla butun taksitleri faizleri ile birlikte kapatmayi deneyecekler, buna keisnlikle izin vermeyin. babanizin vefatina kadar olan tutari tahsil edip kalan parayi size vermeleri gerekir. kolay gelsin

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Feb 2015
  Nerede
  Aydın
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Vefat edenin Hayat sigortalı Banka Kredi Borcu

  Teşekkür ederim Muhsin bey. Çok yardımcı oldunuz.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Feb 2015
  Nerede
  Aydın
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Vefat edenin Hayat sigortalı Banka Kredi Borcu

  Söylediğiniz gibi Noter'e ihtarname çekmeye gittim. Noter hanım bana ihtarname çekmememi eğer çekersem (ihbarname babamın üzerine geldiği için hiçbir sorumluluğumun olmadığından) kabul ettiğim manasına geldiğini ve resmiyet kazandıracağını söyledi. O sırada noter'e gelmiş bir Avukat bayana danıştım. Avukat da olay sigortanın sorumluluk alanına girmiş hata yapıyorlar dedi. Haklı olduğumu belirtti.

  Bu sırada 16 Şubat'ta Şubeden aradılar. Taksidi yine ödemediğimi söylediler. Ben de Sigortaya getirdim yine lafı, yine papağan gibi sonucu biz size iletiriz fakat bu sırada taksitleri ödemeye devam etmem gerektiğini söyledi. Tartıştık. Bayan mesaiden sonra aramamı istedi. Aradım. Vakıfemeklilikle görüştüğünü ve 15 gün içerisinde sonuçlanacağını ve de taksitleri ve faizini buradan düşeceklerini söyledi. Ben şüphelenip Vakıf Emekliliği aradım. Karşıma çıkan bayan bana evrakların daha 5 dakika önce ulaştığını söyledi. Dedim ki bunlar maille mi geldi çünkü ben biraz önce konuştum. Evet deyince; Bu olay 5 ay önce gönderilse en geç Eylül sonunda bizim iş sonuçlanacaktı dedim. Doğru deyince geri aramadım artık. Çünkü tekrar ararsam kötüye varacak iş. Şu an beklemedeyim. Hata yaparım diye birşey yapmıyorum. İşlemler sonuçlanınca ona göre karar alacağım.

  Vakıf Emeklilik'teki bayan 3 dosya olduğunu söyledi. Babamın 1 kredisi vardı dedim. Önceki poliçeler açık kapanmamış dedi. Bu nasıl birşey. Bu sigorta ilk kredi çekilirken alınmıyor mu? Diğer kredilerin poliçe dosyaları 10 senede nasıl kapanmaz?

  Biraz dağınık oldu sinirden. İnşallah anlamışsınızdır. Teşekkür ederim.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Mar 2010
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  459
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Vefat edenin Hayat sigortalı Banka Kredi Borcu

  simdi bakin, benim size noter den ihtarname cekin dememin nedeni zaten bu isi resmiyete dokmekti, eger banka noterden bir ihtarname almis olsaydi isi hizlandiracakti ve yokusa suremeyecekti. Neyse olmasi gereken su, kredi taksitleri babanizin vefat ettigi gun sigortanin sorumluluguna girmistir.O gun itibariyle borc katedilmesi gerekir ve sigorta tarafindan odenmelidir. Teminat altina alinan kredi tutarindan arta kalan kisimda size odenmelidir.

  simdi siz olayin 5-6ay once meydana geldigini soyluyorsunuz. yani 5-6 taksit daha eklendi ve siz taksitleri odemediginiz surece bu tutara faiz de eklenecek ve iyice buyuyecek belki sigortadan alacaginiz para bu gidisle yetmeyecek bile bu tutari odemeye.


  3 dosya dedigi babaniza banka tarafindan (zorla olabilir) yaptirilan policeler olabilir. O policelerin ne oldugunu hatta hepsinin birer fotokopisini isteyin. Oralardan sizlere yani mirascilarina para verilebilir. Eger ferdikaza sigortasi vs gibi sigortalar yapildiysa ve hala aciksa tazminat alabilirsiniz yaptirilan teminat bedeline gore. ne sigortalari oldugunu ogrenin ve Fotokopileri isteyin..

  bu arada sinirlenmeyin ve kendinize hakim bir sekilde konusun.. hatta banka subesine gidin sube muduru ile gorusun... Tane tane anlatin babaniz xxxxx tarihinde vefat ettigini, hemen sonrasi bankaya bu durumu bildirdiginizi ve 5-6 ayda sigortanin sonuclanmadigini, sigortanin evraklari daha yeni teslim aldigini gecikmenin bankadan kaynaklandigini soyleyin. kredinin babnizin vefat ettigi gun itibariyle sigorta tarafindan odenmesi gerektigini soyleyin..

  yoksa orda masada oturan musteri temsilcisiyle bu isi halledemezsiniz...

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Jan 2012
  Nerede
  bursa
  İletiler
  294
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Vefat edenin Hayat sigortalı Banka Kredi Borcu

  Dostum bu işler şakaya gelmez.Bence en iyisi bir avukat tut.Avukat halletsin derim..

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Feb 2015
  Nerede
  Aydın
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Vefat edenin Hayat sigortalı Banka Kredi Borcu

  Dediğiniz gibi ilk önce Vakıf Emekliliği arayıp o 3 dosyanın ne olduğunu detaylarıyla öğreneyim. Ve Fotokopilerini isteyeyim. Daha sonra direk Şube Müdürüne çıkıp durumu izah edeyim. Zaten Vakıf Emeklilikteki bayanın dediğine göre 15 gün içerisinde kesin netleşir demişti. O zaman Salı veya Çarşamba günü de netleşmesi lazım.

  (Salacak) zaten iş avukatlık bir yere gidiyor. Noterdeki karşılaştığım avukat bayanın kartını almıştım. Büyük ihtimalle görüşmeye giderim herşey netleşince.

  Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Jun 2017
  Nerede
  Amasya
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Vefat edenin Hayat sigortalı Banka Kredi Borcu

  Babam kalp hastasıydı vefat etti. Bir düre sonra banka kredisi çektiğini öğrendim çok büyük bir miktar değil. Borcun sigortası varmış ama duyduğum kadarıyla bu tür durumlarda sigorta şirketi borcu ödemiyormuş sözleşmeye göz attığımda kalp hastalığınız var mı bölümü yok diye işaretlenmiş başvurdum ama 3 aydır sonuç çıkmadı ne önerirsiniz hocam

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Hastalık nedeniyle Vefat edenin kredi borcu,hayat sigortası sorunu
  merhaba, iyi günler Babam 04.03.2016 tarihinde safra kesesi ameliyatı sonrası vefat etti. ölmeden önce hasta iken bankadan kredi çekiyor ve banka...
  Yazan: xsdiler Forum: Kredi Kartları ve Bankacılık Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 22-04-2017, 17:00:00
 2. Vefat Edenin Kredi Kartı Borçları
  Merhabalar, Babam 07/07/2014 tarihinde vefat etti. Kendisinin çeşitli bankalara yüklü miktarda kredi kartı borcu vardı. Hastalık nedeniyle vefat...
  Yazan: damlaelmas Forum: Miras Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 10-08-2014, 10:32:19
 3. Vefat edenin kalan kredi borcu. Sigortanın Yıllık teminat tutarı teğişirmi ?
  Merhabalar. Babam ölmeden önce 8.000 liralık 24 aylık bir ihtiyaç kredisi çekmişti. Son 2 taksit kala babam vefat etti. Tüm evrakları teslim...
  Yazan: maipek Forum: Kredi Kartları ve Bankacılık Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 12-12-2013, 21:50:02
 4. Vefat Edenin Hayat Sigortası i Hakkında
  Sorunum aynı.5 martta babamı kaybettim. Kalp krizinden vefat etti.konut kredisi kullanmıstı, dolayısıyla hayat sigortası yaptırdı. 10 yıllık hayat...
  Yazan: endercey Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 10-04-2010, 13:37:27
 5. Vefat edenin kredi kartı borcu
  Merhaba,birkaç soru hakkında desteğinizi rica ediyorum, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Babam 02/01/2010 tarihinde vefat etti ve...
  Yazan: nur duygu Forum: Miras Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 17-01-2010, 09:40:11

Bu sayfada bulunan kavramlar:

vefat edenin kredi borcu

vefat edenin banka kredi borcu

vefat edenin kredi borcu ne olur

vefat epikriz raporu nedir vefat epikriz raporuvefat edenin http:www.hukuki.netshowthread.php119013-Vefat-edenin-Hayat-sigortali-Banka-Kredi-Borcubanka kredi borcuepikriz raporu sigortabanka kredi sigorta ölümkredi odemesi devam ederken vefat edenlervefat kredi borcubabam vefat etti kredi sigortasi nekadar odervefat eden hayatvefat edenin kredisigorta epikriz raporuepikriz raporu banka isteyebilirmivefat epikriz raporu bankalara 2016vefat halinde kredi borcu ne olurvefat edenin kredi borcunu sigortadan almababam vefat etti kredi borcu ne olurkredi vefat 20 is gunukredi epikrizhayat sigortasi kredi borcunu odemiyorvrefat edenin kredi borcu
Forum

İlgili Hukuk terimleri

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.