+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 49 ileti bulundu.
    İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Tanımlı Cevap: Gezi Parkının Çakallarla ikinci Sınavı: Pkk'yı Aklama Kampanyası

Alıntı Atilda09 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    "Daha iyisi yok o zaman bu" dediği müddetçe halkın tercihlerine saygı duyacağız.
    İşte bu nedenle yapılıyor yürüyüşler. Halkın tercihlerine saygı duymayan bir hükümet olamaz! Şu anda benim düşünceme ters bir çok yazı görmeme rağmen onaylıyorum. Eğer sayın Başbakan bu siteyi yönetseydi, aykırı görüşte olanların yazıları silinir, üyelikten atılırlardı. Hala şu anda halka yapılanlar doğrudur, hukukidir diyen varsa isterseniz biz de aynı hukuka aykırı hukuk(?) kurallarını uygulayalım...

Ayrıca PKK ile anlaşma yapan AKP hükümetidir. Basın organlarının her karesinde mevcuttur. Şimdi dezenformasyon yapmanın anlamı nedir?

Hukuki NET Güncel Haber

Gezi Parkının ikinci Sınavı: Pkk'yı Aklama Kampanyası konulu yargıtay kararı ara
    Gezi Parkının ikinci Sınavı: Pkk'yı Aklama Kampanyası konulu hukuk haber
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    103
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı admin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İşte bu nedenle yapılıyor yürüyüşler. Halkın tercihlerine saygı duymayan bir hükümet olamaz! Şu anda benim düşünceme ters bir çok yazı görmeme rağmen onaylıyorum. Eğer sayın Başbakan bu siteyi yönetseydi, aykırı görüşte olanların yazıları silinir, üyelikten atılırlardı. Hala şu anda halka yapılanlar doğrudur, hukukidir diyen varsa isterseniz biz de aynı hukuka aykırı hukuk(?) kurallarını uygulayalım...

Ayrıca PKK ile anlaşma yapan AKP hükümetidir. Basın organlarının her karesinde mevcuttur. Şimdi dezenformasyon yapmanın anlamı nedir?
    Sevgili admin..Ben 5000 kişiyi örgütleyip ,Gezi Parkı'nı işgal etsem ve desek ki" Buraya Toplu Kışlası yapılacak,tek isteğimiz budur".Sonra polis gelse hepimizi duman etse.Oldu ya bize destek olanlar yürüyüşler yapsa,aramıza marjinal gruplar katılsa .Yaksa yıksa.Biz senin gözünde ne olurduk merak ediyorum.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Admin;
    Ya siz hukuk bilmiyorsunuz ya da kökten partizansınız.
    Karşıt görüşü onaylıyorum derken yazıma ihtiyacınız var. Bakın sayın Oğuz'a gönderdiğim serzenişlere bu konuya yazdığım en az iki yorum yayımlanmadı.
    Belki dedim sistem kaynaklıdır. Ancak artık şüpe duymaya başladım.
    İş çıktı çığırından farkında değilsiniz. Hala meleklerin cinsiyeti ile kanatlarının olup olmadığını tartışıyorsunuz.
    Ülkeme geçmiş ola. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Yakıp yıkmanız, Emrivakileriniz, mağdur edebiyatınız en sağ duyulu beni bile çileden çıkarıyor.
    Seçim ile olmayacak belli. Kan istiyorsunuz. Can istiyorsunuz. Birileri ezilmiş zanneder yardım gönderir. Osmanlı'nın düşmanı çoktur diyorsunuz.
    RESTİNİZİ GÖRÜYORUM.
    Saygılarımla.

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Alıntı istanbul since 1453 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sevgili admin..Ben 5000 kişiyi örgütleyip ,Gezi Parkı'nı işgal etsem ve desek ki" Buraya Toplu Kışlası yapılacak,tek isteğimiz budur".Sonra polis gelse hepimizi duman etse.Oldu ya bize destek olanlar yürüyüşler yapsa,aramıza marjinal gruplar katılsa .Yaksa yıksa.Biz senin gözünde ne olurduk merak ediyorum.
    Sizin yazılarınızdan alıntı yaparak yanıt yazacağım ve kullandığınız kelimeleri büyük yazacağım...

ÖRGÜTLEME yoktu gezi parkında. Hatta hatırlarsanız https://www.hukuki.net/showthread.php...-Polis-devleti linkideki yazınızda siz onlara 3-5 çapulcu diyerek başbakandan hızlı davranmıştınız. Parkta yatan 3-5 kişiye sonradan insanlar katıldı. Yani 3-5 kişinin işgalini konuşuyorsak komik oluruz. Sonra POLİS gelse sizi dağıtsa dediniz. Polis sizi niye dağıtsın ki. Dediğiniz gibi mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı vardı. Hem de daha Polis müdahalesi başlamadan yazdığım yazıya bakarsanız kanunsuz emri uygulamamaları gerektiği, gücü abartmamaları gerektiği, bu çerçevede güvenliği sağlamalarını dilediğimi yazmıştım. Ama maalesef YİNE uyulmadı. Aranıza marjinal guruplar (bunu açmak gerek ama ben şimdilik PKK diyorum) karışırsa onları dışlayacaksınız. Ama nasıl? Polisten yakayı kurtarmaya çalışan insan bir de bu guruplarla mı uğraşsın. Korkarlar çünkü polis onları korumaz marjinallerden. Korkarlar çünkü organize değiller, ÖRGÜT değiller. Sade vatandaş demokratik olarak sesini duyurmaya çalışmıştır. Marjinaller yakmadan yıkmadan önce gazı, copu yediler. Maalesef emniyetimiz hiç gereği yokken aşırı kuvvet uygulamasa belki hiçbir vukuat da olmayacak. Hukukta buna ağır tahrik diyoruz.

Özetlemek gerekirse; Siz insanları örgütleyip, burası topçu kışlası olsun diye yürüyüş yapsanız buna asla laf söyleyemem. Demokratik tercihinize tecavüz olur. Ama siz 1923 te büyük bedellerle kurulmuş modern TÜRKİYE CUMHURİYETİ rejimini yıkmak veya yönetim şeklini şeriat vs olarak değiştirmek veyahut ülkeyi bölmek isteyen PKK terör örgütü için bu yürüyüşü yapsaydınız size bakış açım hoş olmazdı. Çünkü artık atalarımızın kanıyla imzalanmış misak-ı milli sözleşmesine tecavüze müsaade edemezdim. Biliyorsunuz Kurtuluş savaşı başlamadan önce yapılan kongrelerde (Amasya Sivas Erzurum) özetle 2 şeye karar verildi. 1- HALK bu ülkeyi düşmana terk etmeyecek. 2- Sınırlar çizilecek buradan bir karış toprak verilmeyecek... Bu vatanı oluşturan KURUCU İRADENİN sahibi hepimizin dedeleri, nineleridir. İçlerinde Türk, Kürt, Laz, Çerkez ve sair millet vardır... Zatan bu olayların nedenine inilirse, çapulcu olarak nitelendirilen insanların tüm savaşı da bu milli irade içindir. Konunun parti ile alakası olmadığı, insanların bazı özgürlüklerine dokunulmasından duydukları rahatsızlıktır. Emin olun ki insanlarımıza bu yasak ve engellemelerin kaldırıldığını söyleseler, Taksime 8 tane topçu kışlası yapılmasına ses çıkarmazlar.
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Alıntı Atilda09 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Admin;
    Ya siz hukuk bilmiyorsunuz ya da kökten partizansınız.
    Karşıt görüşü onaylıyorum derken yazıma ihtiyacınız var. Bakın sayın Oğuz'a gönderdiğim serzenişlere bu konuya yazdığım en az iki yorum yayımlanmadı.
    Belki dedim sistem kaynaklıdır. Ancak artık şüpe duymaya başladım.
    İş çıktı çığırından farkında değilsiniz. Hala meleklerin cinsiyeti ile kanatlarının olup olmadığını tartışıyorsunuz.
    Ülkeme geçmiş ola. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Yakıp yıkmanız, Emrivakileriniz, mağdur edebiyatınız en sağ duyulu beni bile çileden çıkarıyor.
    Seçim ile olmayacak belli. Kan istiyorsunuz. Can istiyorsunuz. Birileri ezilmiş zanneder yardım gönderir. Osmanlı'nın düşmanı çoktur diyorsunuz.
    RESTİNİZİ GÖRÜYORUM.
    Saygılarımla.
    İlkel ülkelere baktığınızda Silahlara ne kadar düşkün, kavgaya ne kadar meyilli olduklarını görürüz. Bugünkü hükümetin bir parçası olsaydım ben de sizin gibi "RESTİNİZİ GÖRÜYORUM" derdim. İşte milletimizin bütün galeyanının nedeni bu ucuz kabadayılık ve kendini üstün görme hastalığıdır. Aynısını da sizde gördüm. Kimsenin can, kan istediği yoktur. Şahsen benim de birşey yakıp yıktığım söz konusu değildir. Demek ki siz olsanız yakıp yıkacaktınız. Osmanlı konusunu ise buraya ne amaçla sıkıştırdığınızı bilemiyoruz. Ama sonuç şu, Osmanlı bitti, TC kuruldu.

Yazınıza ihtiyacım olduğunu söylüyorsunuz. Başbakan olsaydım herhalde şöyle söylerdim ve çok hoşunuza da giderdi (Allahtan başbakan değilim);
    - Ananı da al git,
    - Çapulcu
    - Sen bana yazma git, senin yazılarına ihtiyacım yok...

Neyse ki demiyorum bunları. Terbiyem, kültürüm, eğitimim müsait değil!

Not: Hukukçu olmadığım gibi partizan da değilim. Ama psikologum. Anlayacağınız deli doktoru. Yani doğru kişiyle konuşuyorsunuz. Sizden para almayacağım.

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Yeni bir gençlik var gözlemlediğim kadarı ile:

Bu gençlik, değerler ile değer yargılarını ayrıştırmış, içini onun bunun doldurduğu kavramlara paçavra muamelesi yapan bir gençlik.

Ne muhafazakarlık ne de karşıtlığına dair üretilmiş kavramları iplemeyen, kendine özgü terminolojisi olan yeni bir gençlik, bu gençlik.

İdeoloji cikletini sıcak asfaltta eğlence niyetine kullanan bu gençlik, terminolojiye zil takmış göbek attırıyor...

Topyekün siyaset terminolojinin de ruhuna fatiha okuyup, siyasilere helva dağıtan bu gençlik, kendini tanımayanları ise hiç tanımıyor.

Toplum mühendisleri şaşırdılar. Nemalanmaya çalışanlar elbette olacak; fakat bu gençlik, kimseye varlığını ve duruşunu yedirtmeyecek görünüyor...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı İsmail Arslan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yeni bir gençlik var gözlemlediğim kadarı ile:

Bu gençlik, değerler ile değer yargılarını ayrıştırmış, içini onun bunun doldurduğu kavramlara paçavra muamelesi yapan bir gençlik.

Ne muhafazakarlık ne de karşıtlığına dair üretilmiş kavramları iplemeyen, kendine özgü terminolojisi olan yeni bir gençlik, bu gençlik.

İdeoloji cikletini sıcak asfaltta eğlence niyetine kullanan bu gençlik, terminolojiye zil takmış göbek attırıyor...

Topyekün siyaset terminolojinin de ruhuna fatiha okuyup, siyasilere helva dağıtan bu gençlik, kendini tanımayanları ise hiç tanımıyor.

Toplum mühendisleri şaşırdılar. Nemalanmaya çalışanlar elbette olacak; fakat bu gençlik, kimseye varlığını ve duruşunu yedirtmeyecek görünüyor...
    Bu fikre destek veriyorum.
    Ancak dirayet gerekmektedir. Erdoğan'dan daha inançlı, perinçekten daha ulusalcı Bahçeli'den daha milliyetçi olduklarında bende yanlarında olacağım. Polisi hedef alan, hukukun dışına çıkan her eylemlerinde karşılarında...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İlkel ülkelere baktığınızda Silahlara ne kadar düşkün, kavgaya ne kadar meyilli olduklarını görürüz. Bugünkü hükümetin bir parçası olsaydım ben de sizin gibi "RESTİNİZİ GÖRÜYORUM" derdim. İşte milletimizin bütün galeyanının nedeni bu ucuz kabadayılık ve kendini üstün görme hastalığıdır. Aynısını da sizde gördüm. Kimsenin can, kan istediği yoktur. Şahsen benim de birşey yakıp yıktığım söz konusu değildir. Demek ki siz olsanız yakıp yıkacaktınız. Osmanlı konusunu ise buraya ne amaçla sıkıştırdığınızı bilemiyoruz. Ama sonuç şu, Osmanlı bitti, TC kuruldu.

Yazınıza ihtiyacım olduğunu söylüyorsunuz. Başbakan olsaydım herhalde şöyle söylerdim ve çok hoşunuza da giderdi (Allahtan başbakan değilim);
    - Ananı da al git,
    - Çapulcu
    - Sen bana yazma git, senin yazılarına ihtiyacım yok...

Neyse ki demiyorum bunları. Terbiyem, kültürüm, eğitimim müsait değil!

Not: Hukukçu olmadığım gibi partizan da değilim. Ama psikologum. Anlayacağınız deli doktoru. Yani doğru kişiyle konuşuyorsunuz. Sizden para almayacağım.
    Neyse en azından hukuk bilmediğiniz savım ispatlandı. Ne desem boş. Mesleğinin Doktorluk olmadığını, Deli doktoru tanımlaması ile PSİKİYATIRLARI aşağıladığınızı görüyorum.
    Sayın Arslan'dan "OLMADIĞINI OLDUĞUNU SANANLARIN TEDAVİYE İHTİYACI VARDIR"
    Geçmiş Olsun. Bu saatten sonra deliyle deli olmak bana düşmez.

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ABD de büyük okyonus kıyılarında şirin bir yerde üst düzey den birileri kumsalda oyun oynayıp çocuklarıyla ciddi ciddi kumdan kaleler yapıyorlar, öylesine ciddi ve sanat yapar gibi uğraşıyorlar ki , yaptıkları kum kalesi tüm görkemiyle ortaya çıktığında gururla durup seyrediyorlar.
    Ve gün akşam oluyor,
    Eve dönme vakti geldiğinde ailenin bütün bireyleri akşama kadar uğraşılıp yapılan o görkemli kaleyi tekmeleriyle yıkıp evlerine dönmeye hazırlanırken,
    TC de Taksim in gezi parkında büyükce bir kalabalık Tayyip istifa Tayyip istifa diye bağırıyorlar...
    Hayırmı şermi bekleyip göreceğiz işallah!...
    ayazoglum

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Lightbulb Cevap: Gezi Parkının Çakallarla ikinci Sınavı: Pkk'yı Aklama Kampanyası

Tekrar Merhaba;

Düşünce özgürlüğü, fikirleri ve inançları yayma, toplanma özgürlüğü kavramlarını YÜREKTEN DESTEKLİYORUM.

HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE İNAN DEMOKRATİK BİR ÜLKEDE HUKUK KURALLARI VARDIR.
    MÜLKİ AMİRE BAŞVURUR İZİN ALIRSINIZ. İZİN VERMEDİYSE İDARE MAHKEMESİNE GÖTÜRÜRSÜNÜZ. ORADAN SONUÇ ÇIKMAMIŞ İSE ANAYASA MAHKEMESİNE, YİNE SONUÇ ALAMAMIŞ İSENİZ AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE ARTIK SONUÇ YOK İSE YUMUŞAK YERİNİZİN ÜZERİNE OTURURSUNUZ.
    SÜREÇ UZUN MU, BU KURALLARI HEP BİRLİKTE KOYDUK.
    GÜÇ YOZLAŞTIRIR. MUTLAK GÜÇ MUTLAKA YOZLAŞTIRIR. BU YÜZDEN KUVVETLER AYRILIĞI İLKESİ VAR.
    MAHKEME KARARINI BEKLEYELİM. OLUMLU ÇIKMASI HALİNDE PLEBİSİT'E GİDELİM DİYEN BİR İKTİDARDAN BAŞKA NASIL BİR BEKLENTİ OLUR?
    Kaldı ki, bence o toplananların hiçbir hukuk kuralımıza uymamıştır. Madem bu kadar tepki gösteren var bu tepkiyi sandığa kadar korumak için yasal çalışmalar yapınız. Çoğunluk kuralları kural dışı değiştiremez.
    Kazlıçeşmedeki yüzbinler Taksim'e yürüyüp KISSAS yaparsa HUKUKİ Mİ OLUR?
    Sayın admin olursa ŞERİAT kurallarına göre KISSAS yapılmış olur ki, TC NİN KURALLARI, MEDENİ HUKUKTUR, CEZA HUKUKUDUR, İDARE HUKUKUDUR, BORÇLAR HUKUKUDUR. VSR. VSR.
    Ben TÜRKÜM. Orta Asya'dan Anadolu'ya her beylik ve soy geçmişimdir. Onur duyarım. Mustafa Kemal'e de saygı duyarım.
    Bu gün Mustafa Kemal öncesini yok sayanların Ali'nin dışındaki halifeleri yok sayan zihniyetin devamı olmadığını inkar edenler TAKKİYE içersindedir.
    Hazmedemediğim burası. Politika içersinde masum düşünceler vaadi ile bir araya getirilen masum halkın enerjisini bir kale kapısını yıkmak için kullanılan kütükler gibi iktidar devirme kütüğü yapan zihniyete KARŞIYIM.
    SAYGILARIMLA..

+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: