+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 26 ileti bulundu.
    Nerede
    BURSA
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry İdare Mahkemesİ müdür yardimcisi olarak atanabİleceğİm okulu yd reddİnİ verdİ.....hiçbir gerekçe yazmadan.

2011 M.E.B müdür yrd sınavını kazanarak md yrd için müraacaat ettim 1.tercihim olan okul girebileceğim ders ve normum yok diye iptal edildi.(4.tercihime atandım)okulun mebsis norm bilgileri doğru ve zamanında işlenmediği için benim 1 .tercihimi iptal ettiler.

bu okulda bu ders var ve bu öğretmen 3 yıldır okulda.ve bu derslere giriyor.(zaten o yüzden 1.tercihime müdür yrd almış olduğum puanada
    dayanarak özellikle bu okulu yazdım)...ek ders alıyor ve ayrıca atölye şefi...Bunun üzerine yüzde yüz haklı olabileceğimi düşünerek idare mahkemesine dava açtım..milli eğitim savunmasında bu öğretmenin girebileceği dersinin olmadığı ve ders normu oluşmadığı ve dolayısıyle norm kadro fazlası olduğu şeklinde savunma yaptı

bunun üzerine ben mahkemeden istediğim o okulda bu alanda çalışan ve ayrıca meslektaşım olan öğretmenin çalıştığına dair tüm belgeler gelmesine rağmen çalıştığı yıllar boyunca ..(olmayan diye iddia edilen derse) (full ek ders ücret bordroları ve şeflik ücretlerinin belgeleri ve ayrıca (olmadığı iddia edilen dersin) günlük girdiği ders defteri bile mahkemeye sunulmuş olmasına rağmen) idare mahkemesi yürütme durdurmanın reddini verdi...(gerekçe hukuksuz şartlar ve telafissi güç ve imkansız şartlarının gerçekleşmediğini öne sürdü)...nasıl red çıktı Y.D anlamadım..bu kadar kısa cümle ile biten yd görmedim ayrıca ne bir belge açıklanmış nede birbilgi yazılmış.) (öğretmenin derse girdiğine dair belgeler alenen ortada iken mahkeme milli eğitim lehine bir başka deyişle burada öğremenin girdiği ders yok dedi bu nasıl bir adalet nasıl hukuk ....bu hukuksuzluğun alası değildirde nedir...

mahkemeye göre tercihin iptalinin gerekçesi hukuki..öğretmenin orda çalışması ek ders alması...ve derslere girmesi.önemli değil..nasıl bir anlayış bu..ne demek hakkaten anlayabilmiş değilim..

size sormak istediğim şunlar..
    1...Nöbetçi .idare kararı yd red verdi diye bölge idarede karar verirken bağımsızmı davranır yoksa idare mahkemesi kararına bağlımı kalır.(eğerki bağlı kalıcaksa o zaman niye bölge idare mahkemesi var yada neden itiraz ediyoruz...çoğu kişi paralel karar verir diyor bunu da anlamak imkansız.)

2....Mahkemeler karar verirken usulu mu ön planda tutar yoksa içeriğimi( adam yaralı yarasına bakmayayin bunun gömleği kırmızı mı der.?
    3.....usulsuz açılmış bir dava ise yd gerekçeli kararında usul hatası bildirilmesi gerekmezmi yada davanın direk reddi .olmazmı..7 aydır bu dava devam ediyorsa..bu davayı mahkeme her yönüyle kabul etmiş sayılmazmı.?

BURSA BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE YENİ BELGELER VE BİREBİR UYAN EMSAL KARAR İLE itiraz ettim .(CEVABI BEKLİYORUM.)........(BU ARADA DAVAYI AÇALI 7 AY OLDU..........7 AYDIR İSTEMEDİĞİM AMA YAZMAK ZORUNDA OLDUĞUM OKULDA M.D YRD OLARAK ÇALIŞIYORUM..) ....ŞU AN 1.TERCİHİME İSE BENDEN DAHA DÜŞÜK PUANA SAHİP BİRİSİNİ ATADILAR.......... BURSADA İDARE İŞLERİNDE MİLLİ EĞİTİM MEVZUATINDA BİLGİLİ BİR AVUKATA İHTİYACIM VAR ACİL...ACİL...ACİL..

Hukuki NET Güncel Haber

İdare Mahkemesİ müdür yardimcisi olarak atanabİleceğİm okulu yd reddİnİ verdİ.....hiçbir gerekçe yazmadan. konulu yargıtay kararı ara
    İdare Mahkemesİ müdür yardimcisi olarak atanabİleceğİm okulu yd reddİnİ verdİ.....hiçbir gerekçe yazmadan. konulu hukuk haber
    Konu sades76 tarafından (03-10-2012 Saat 22:14:27 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: İdare Mahkemesİ müdür yardimcisi olarak atanabİleceğİm okulu yd reddİnİ verdİ.....hiçbir gerekçe yazmadan.

Bazen insanın ciğeri yanar ve bu hal sağlıklı düşünmesine mani olur.

Yürütmeyi durdurma kararı açık hukuka aykırılık ve telafisi güç zarar şartlarının kümülatif bileşkesi sonucu verilir.

Bu gibi bir tarafın aktarımının (ki buna tez denilir) karşısına bir antitez konulmadan hak arama iddiası topal kalır. Kamunun uygulamasındaki açık hukuka aykırılığı ve telafisi güç ya da imkansız zararı ifade edememiş, veya mahkemeyi bu hususta inandıramamış olabilirsiniz. Ya da böylesi bir durum gerçekte de yoktur.

Somut olay incelenmeden leh veya aleyhte bir kanaat oluşturmak doğru olmaz. Bir avukatınız var kanaatindeyim; yok ise edininiz.

Oldukça eksik ve taraflı bir anlatım sonucu lehinize bir kanaat burada okuduğunuzda bu sizi ferahlatmasın. Esasen böylesi bir destek hissi, kangren olmuş uzvun okşanması mesabesindedir. Tedavi ise operasyon yapmaktır.

Kısaca ifade etmem gerekirse; somut olay olduğu gibi ortaya konmalı ve ilgili Yönetmelikler dikkatlice incelenmeli. Bu veriler ile bir sonuç ortaya koymak sizin için de kamu için de haksızlıktır.

Nerede
    BURSA
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: İdare Mahkemesİ müdür yardimcisi olarak atanabİleceğİm okulu yd reddİnİ verdİ.....hiçbir gerekçe yazmadan.

eğer bir yerde hukuksuzluk varsa hukuksuzluğu ispatlanan bir olayda zaten telafisi güç yada imkansız zararlar oluşmazmı....örnek vermem gerekirse ki bu tam bana uyan bir örnek olur bir insana sevmediği birisiyle zorla evlendirilmek...her gün yüzünü göreceksin.her gün azar işiteceksin...yanında bulunmaktan bile tiksineceksin..yok diyecek mahkeme sen evlendirildin artık sen bunla yaşayacaksın öylede evlisin böylede evlisin sevdiğin biriyle yada sevmediğinle farketmez ...şimdi gelelim meseleye..böyle bir durumda telafisi olurmu..ayrıca bu istediğim okul...benim meslek kariyerim boyunca 12 yıl çalıştığım zihinsel engelliler okulu..ve bende iş öğretmeniyim.....oraya atanan ise beden eğitimi öğrt(ve bu okullarda hiç çalışmammış) bir teleafisi güç bir durum daha ....kamu yararı idareler karar verirken kamu yararını göz ardımı ederler........................................... .................şu an ki psikolojimi anlatmaya gerek varmı illaki bu okulu kesin gözle bakarken ...bir bakıyorsunuz meslek lisesine atanmışsınız...12 yıl özel çocuklarla çalış ve sonra meslek lisesi...(anaokulu öğretmeninin üniversiteye atanması gibi)adapte olamamak.psikolojim bozuldu yemin ediyorum mahkemeye kullandığım ilaçlarıda yazıcağım ..panik atak oldum 12 yıl hiçbir şeyim yoktu bu okula geçince vede haksızlığa uğradığımı düşündükçe...ne işime konsantre olabiliyorum...hadi gel şimdi bunun telafisi mümkün de......hukuksuzluk varsa ki hukuksuzluk olan bir yerde telafisi mümkün olmuyan şartlar zaten oluşur tıpki benim durumum gibi .....

- - - Updated - - -

tamam yd red verdin neye dayanarak....hangi belgelere dayanarak bu yok.............................hiç bir açıklama yok kararda.yd kanun maddesi yazılmış ve yd red demiş. ....ben şimdi nasıl adalete güveneyim ...bir çok karar gördüm yd kararları hangi gerekçe hangi belgeye neye dayanarak red yada durdurma kararı verilmiş.açıkça yazılmış ..ben bunu kesinlikle kabul etmiyorum ve bilgi ve belgelerin incelendiğini sanmıyorum ezbere verilmiş ...yazık 7 ay bekledim...........bölge idare mahkemesi kaldı artık işimiz tek umudumuz o ...................ayrıca duruşmalı mahkeme açtım ama bu duruşmada isterse beni tutuklasınlar hakime hangi gerekçe ile ..yd red verildi elimde 100 lerde yd dosyası var hiçbirinde açıkça yazılmadan bilgi ve belgeler açıklanmadan bir karar yok..eğer bu adaletse buyrun beni ttuklayın ama neden yd red verildi bunu bilmekhakkım eğer hukuksuzluk yoksa neye dayanarak yok......bunları bilmek hakkım diyecem...dedimya tutuklasınlar...

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Hukuksal danışmanlık desteği almanızı öneriyorum. Yeri ise burası değil; bulunduğunuz ilde kişisel araştırmanız sonuç vermez ise Baroya müracaat ediniz.

Nerede
    BURSA
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı İsmail Arslan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hukuksal danışmanlık desteği almanızı öneriyorum. Yeri ise burası değil; bulunduğunuz ilde kişisel araştırmanız sonuç vermez ise Baroya müracaat ediniz.

sormak istediğim sorular net....

1...Nöbetçi .idare kararı yd red verdi diye bölge idarede karar verirken bağımsızmı davranır yoksa idare mahkemesi kararına bağlımı kalır.(eğerki bağlı kalıcaksa o zaman niye bölge idare mahkemesi var yada neden itiraz ediyoruz...çoğu kişi paralel karar verir diyor bunu da anlamak imkansız.)

2....Mahkemeler karar verirken usulu mu ön planda tutar yoksa içeriğimi( adam yaralı yarasına bakmayayin bunun gömleği kırmızı mı der.?
    3.....usulsuz açılmış bir dava ise yd gerekçeli kararında usul hatası bildirilmesi gerekmezmi yada davanın direk reddi .olmazmı..7 aydır bu dava devam ediyorsa..bu davayı mahkeme her yönüyle kabul etmiş sayılmazmı.?

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sades76 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Sorularınız spesifik, cevaplayayım:

1- Yürütmeyi red kararına itiraz etme olanağınız karardan itibaren 7 gün içinde vardır. Bir itirazınız olmadı ise yürütmeyi durdurma talebiniz reddedilmiş olmak ile beraber davanız bu karardan bağımsız olarak görülmeye devam eder.

2- İdari davalarda usul son derece önemlidir. Usül hataları ve eksiklikleri ile ilgili her duruma özgü ayrı ayrı bir nakkaş titizliğinde ne yapılması yapılmaması gerektiği İYUK'ta anlatılmıştır. Usul de içerik de önemlidir.

3- Yürütmeyi durdurma talebine dair verilen karar davadan bağımsız diyebilirsiniz. Aslolan talep hükmüdür. Dava sonunda alınan karardır. Yürütmeyi durdurma kararı muhakemesi ile dava muhakemesi birbirine karıştırılmaz.

Nerede
    BURSA
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sorularınız spesifik, cevaplayayım:

1- Yürütmeyi red kararına itiraz etme olanağınız karardan itibaren 7 gün içinde vardır. Bir itirazınız olmadı ise yürütmeyi durdurma talebiniz reddedilmiş olmak ile beraber davanız bu karardan bağımsız olarak görülmeye devam eder.

2- İdari davalarda usul son derece önemlidir. Usül hataları ve eksiklikleri ile ilgili her duruma özgü ayrı ayrı bir nakkaş titizliğinde ne yapılması yapılmaması gerektiği İYUK'ta anlatılmıştır. Usul de içerik de önemlidir.

3- Yürütmeyi durdurma talebine dair verilen karar davadan bağımsız diyebilirsiniz. Aslolan talep hükmüdür. Dava sonunda alınan karardır. Yürütmeyi durdurma kararı muhakemesi ile dava muhakemesi birbirine karıştırılmaz.
    cevaplarınız için teşekkürler ..2.idare mahkemesi yd kararını red verdi yeni belgeler ve emsal karar ile bölge idare mahkemesine yd verilmesi için itiraz ettim ....şu an yd için verdiğim dilekçem bölge idarede .....Nöbetçi .idare kararı yd red verdi diye bölge idarede karar verirken bağımsızmı davranır yoksa idare mahkemesi kararına bağlımı kalır.(eğerki bağlı kalıcaksa o zaman niye bölge idare mahkemesi var yada neden itiraz ediyoruz...çoğu kişi paralel karar verir diyor bunu da anlamak imkansız.)
    özellikle şunun cevabıda önemli kararda neden hiçbir şey açıklammamış....................(bu hukukimi)...böyle bir karar neyi ifade eder.......hiçbir gerekçe yok.....aptal yerine koyulmuşuz resmen.kanunmaddesi yazılmış ve yd red demiş...sıyırcam kafayı.böyle bir karar olurmu ...bölge idare mahkemeside eğerki gerekçe göstermeden bir karar verirse avrupa insan haklarına kadar yolu var bu iişin işlerini adam akıllı yapsınlar....
    Konu sades76 tarafından (04-10-2012 Saat 16:46:09 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    BURSA
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

antitez demişsinizya.....hukukda belgeler konuşmuyorsa yada belgelere göre karar verilmiyorsa...daha ne koymak lazım...bilmiyorum...mahkeme bunları ara karar ile istiyor orda dersin olduğunu ispatlayan her türlü belge mevcut..(ek ders bordroları,ders defterleri,öğretmenin olmadığı iddia edilen derse girdiğne dair ders programları...) bu kadar alenen sizin tabirinize göre tezler hukuksuzluğu ispatlerken ..yd red in verilmiş olması ...kesinlikle inceleme yapılmamış ve rastgele verilmiş bir karar olduğunu ve ayrıca gerekçe de yok zaten......her şeyi bırakın gerekçe yok...belgeler incelenmiş olsaydı aksi bir kararın çıkması imkansız...........emsal kararlarda ders varsa diyor atama iptal edilemez...ve ders olduğuna dair hangi belge incelendiyse yazılmış...emsal kararlarda.....benimkinde hiçgbir şey yazılmamış ders olmadığıda yada olduğu vs.buna nasıl objektif bir karar denilebilir ...........1 belgeye dahi bakılmış olsaydı milli eğitimin savunduğu tez çürürdü ...bu kadar net konuşuyorum..çünkü kendim milli eğitim mevzuatını çok iyi bilen biriyim...bir alan öğretmeni atanmışsa o öğretmen derse girmek zorundaddır .eğerki derse girmiyorsa girmediği derse nasıl olurda ücret ödenir.......(o öğretmenin olmadığı iddia edilen derse girdiğine dair 2010-2011-2012 ücret tahakkukları mahkemeye sunulmuştu)...
    bunlar kesinlikle incelenmemiş bakılmamış.......bölge idareden de yd itirazım red olursa danıştaya kalırsa işim hepsi hakkında suçduyurusu ve ayrıca cumhuriyet savcılığınıda olmadığı iddia edilen derse nasıl ücret tahakkuk ettirilmiş devlet nasıl zarara uğratılmış bunun hesabını versinler ....ve ayrıca hakimlerde karar verirken buna nasıl göz yummuş..........ben bunun arkasını bırakmam..

Nerede
    osmaniye
    İletiler
    48
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Bazen insanın ciğeri yanar ve bu hal sağlıklı düşünmesine mani olur.

Yürütmeyi durdurma kararı açık hukuka aykırılık ve telafisi güç zarar şartlarının kümülatif bileşkesi sonucu verilir.

Bu gibi bir tarafın aktarımının (ki buna tez denilir) karşısına bir antitez konulmadan hak arama iddiası topal kalır. Kamunun uygulamasındaki açık hukuka aykırılığı ve telafisi güç ya da imkansız zararı ifade edememiş, veya mahkemeyi bu hususta inandıramamış olabilirsiniz. Ya da böylesi bir durum gerçekte de yoktur.

Somut olay incelenmeden leh veya aleyhte bir kanaat oluşturmak doğru olmaz. Bir avukatınız var kanaatindeyim; yok ise edininiz.

Oldukça eksik ve taraflı bir anlatım sonucu lehinize bir kanaat burada okuduğunuzda bu sizi ferahlatmasın. Esasen böylesi bir destek hissi, kangren olmuş uzvun okşanması mesabesindedir. Tedavi ise operasyon yapmaktır.

Kısaca ifade etmem gerekirse; somut olay olduğu gibi ortaya konmalı ve ilgili Yönetmelikler dikkatlice incelenmeli. Bu veriler ile bir sonuç ortaya koymak sizin için de kamu için de haksızlıktır.

İsmail bey size katılmakla birlikte;
    Sayın Sades76 cevabını vermiş zaten: 'okulun mebbis norm bilgileri doğru ve zamanında işlenmediği için benim 1 .tercihimi iptal ettiler.' Evet burada norm kadrolar en az 2-3 ay önceden güncelleniyor. Burada bir güncelleme hatası var ise ki hata olduğu söyleniyor sorun ordadır diye düşünürüm. Ancak benim de anlamadığım husus tercihe açılan bir okulun normu nasıl olmaz? Norm yoksa sistem üzerinden nasıl tercih edildi. Çünkü norm, Mebbis içinde kontenjan.meb.gov.tr adresinden kurum tarafından güncellenir ve üst makamlar buna göre açığı belirlerler. Ama bütün açık kontenjana da atama yapmazlar. Atama yapmamalarının gerekçesi norm yok diye izah edilemez. Bu da bence bir paradoks olabilir. Veya o kadrolar kırmızı dosyalarla tanıdık bildik çevrelere ayrılmış olabilir. Ayrıca mahkemenin yürütmeyi durdurması koşulları imkansıza varabilecek şekilde 6352 sayılı kanunla temmuz ayında yeniden düzenlendi. Hükumet yürütmeyi durdurmamaya gerekçe aramaz iken yürütmeyi durdurma kararına detaylı gerekçe istemektedir. Ayrıca Konya da olmuş bir olay: Yıkım hususunda idare mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı veriyor ve gerekçeli bir şekilde detaylı açıklıyor. Karşı taraf avukatları mahkeme başkanının ihsası rey yaptığını bu da görevi kötüye kullanmak olduğunu dile getirip yargıtayda tazminat davası açıyorlar. Yani bunlar yaşanırken mahkemelerden her türlü kararın çıkmasını beklemek hukuk icabı değil, bekasını koruma icabıdır.

- - - Updated - - -

Alıntı sades76 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

1. O mahkeme artık nöbetçi değildir numarası bellidir. İtiraz dosyaları Bölge idareye geldiğinde alt mahkemede sizin davanıza bakan hakimler Bölge idare de itirazen inceleme heyetinde yer alamaz. Bu sizin hukuki güvenliğiniz içindir. Alt mahkemenin ne karar verdiği onlar için önemli değildir.
    2. İkisini birbirinden ayırmak zor.
    3. Dava usülsüz açılmamıştır. Usül incelemesi ilk 15 günde yapılır varsa eksik bildirilir. Burada şartlar oluşmamış demeye getirmiş bence. Çünkü yapılan işlem ilk bakışta sakat olduğu kanuna aykırı olduğu mahkemece görülemezse yd red verir. Ayrıca telafisi maddi manevi tazminat ödettirilerek giderilen durumlar telafisi imkansız durumlara girmez. Siz şu an bir öğretmen olsaydınız durum telafisi imkansız olabilirdi. Neticede A okulunda mdr yrd değil de B okulunda mdr yrdsiniz. Pozisyonunuz değişmemiş. Ancak psikolojik sorunların başgösterdiğini dile getirdiniz ben anlıyorum ama bir tabir var 'mahkeme duvarı' diye, işte o duvar makinasını şu an çalıştırıyor. Ben de 6 Nisanda dava açtım 6 ay oldu ve hala yd bekliyorum gelmedi ve 2 aya kadar da gelmeyecek. Bunun sebebi de yargıyı hızlandırma paketi denilen 6352 sayılı kanundan kaynaklanıyor. mahkemeler yd verirken detaylı açıklamak zorunda ancak reddederken hiç bir açıklamaya gerek yok.
    KANUNUN ESKİ HALİ:
    Yürütmenin durdurulması
    Madde 27 (Değişik: 10.6.1994 – 4001/12 md.)
    1. Danıştayda veya idari mahkemelerde dava açılması dava edilen idari işlemin
    yürütülmesini durdurmaz.
    2. Danıştay veya idari mahkemeler, idari işlemin uygulanması halinde telafisi güç veya
    imkansız zararların doğması ve idari işlemin açıkça hukuka aykırı olması şartlarının birlikte
    gerçekleşmesi durumunda gerekçe göstererek yürütmenin durdurulmasına karar verebilirler.

KANUNUN YENİ HALİ(02/07/2012)
    Yürütmenin durdurulması

Madde 27 – (DeğiĢik: 10/6/1994 - 4001/12 md.) 1. Danıştayda veya idari mahkemelerde dava açılması dava edilen idari işlemin yürütülmesini durdurmaz.
    2. (DeğiĢik: 2/7/2012 - 6352/57 md.) Danıştay veya idari mahkemeler, idari işlemin uygulanması halinde telafisi güç veya imkânsız zararların doğması ve idari işlemin açıkça hukuka aykırı olması şartlarının birlikte gerçekleşmesi durumunda, davalı idarenin savunması alındıktan veya savunma süresi geçtikten sonra gerekçe göstererek yürütmenin durdurulmasına karar verebilirler. Uygulanmakla etkisi tükenecek olan idari işlemlerin yürütülmesi, savunma alındıktan sonra yeniden karar verilmek üzere, idarenin savunması alınmaksızın da durdurulabilir. Yürütmenin durdurulması kararlarında idari işlemin hangi gerekçelerle hukuka açıkça aykırı olduğu ve işlemin uygulanması halinde doğacak telafisi güç veya imkânsız zararların neler olduğunun belirtilmesi zorunludur. Sadece ilgili kanun hükmünün iptali istemiyle Anayasa Mahkemesine başvurulduğu
    gerekçesiyle yürütmenin durdurulması kararı verilemez.
    3. (Ek: 2/7/2012 - 6352/57 md.) Dava dilekçesi ve eklerinden yürütmenin durdurulması isteminin yerinde olmadığı anlaşılırsa, davalı idarenin savunması alınmaksızın istem reddedilebilir. Denmektedir. Esasen yürütmeyi durdurmak için ''imkansız şartların'' oluşması lazım. Kanun maddesi durdurmayı reddet geç diyor.
    Konu ersinmart tarafından (06-10-2012 Saat 23:30:16 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    BURSA
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

i.Y.U.K ta kararlarda bulunması gerekenler kısmında net bir şekilde diyorki Kararlarda bulunacak hususlar:
    Madde 24 – Kararlarda:
    a) Tarafların ve varsa vekillerinin veya temsilcilerinin ad ve soyadları yahut unvanları ve adresleri,
    b) Davacının ileri sürdüğü olayların ve dayandığı hukuki sebeplerin özeti istem sonucu ile davalının savunmasının özeti,
    c) (Değişik: 10/6/1994 - 4001/11 md.) Danıştayda görülen davalarda tetkik hakimi ve savcının ad ve soyadları ile düşünceleri,
    d) Duruşmalı davalarda duruşma yapılıp yapılmadığı, yapılmış ise hazır bulunan taraflar ve vekil veya temsilcilerinin ad ve soyadları,
    e) Kararın dayandığı hukuki sebepler ile gerekçesi ve hüküm:tazminat davalarında hükmedilen tazminatın miktarı,
    e maddesine bakarsanız............hukuki sebebler...ile gerekçe....ve hüküm var .....benim kararımda bunların ki özellikle hukuki sebebler kısmi yok...gerekçe de yok.......(BENİM YD NİN NEDEN VERİLMEDİĞİNİ BİLMEK HAKKIM DEĞİLMİ....DURUŞMAYA KATLIRKEN BEN NEDEN VERİLMEDİĞİNİ YADA BİR EKSİĞİMİN YADA NASIL OLUYORDA BU İŞLEM HUKUKSUZMUŞ...ÖĞRENMEK HAKKIM DEĞİLMİ ...SİZE BİR ÖRNEKLE BENİM DURUMUMU ÖZETLİYEYİM......BİR YARALAMA OLAYI OLUYOR....DİYELİM ...ORTADA SİLAH VAR MERMİ VAR...YARALAMAYI GERÇEKLEŞTİREN KİŞİ VAR ....YARALI VAR....MAHKEME KARAR VERİYOR.....ADAM ÖLMEMİŞ...BÖYLE BİR ADALET OLURMU............AYRICA BEN BU DAVAYI AÇTIĞIMDA NİSAN 2012 İDİ TEMMUZDA ÇIKAN BİR KANUN DEĞŞİKLİĞİ AYNEN KARARA YAZILIP VERİLİRMİ....ANAYASADA KANUNLARDA SONRADAN YAPILAN BİR DEĞİŞİKLİK EĞER KİŞİNİN LEHİNE İSE UYGULANIR ALEYHİNE İSE UYGULANMAZ DER....EĞER BEN BU DAVAYI TEMMUZDA AÇMIŞ OLSAYDIM .........BU TEMMUZ DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN BİR ÖRNEKLE AÇIKLAYAYİM ..BİR FABRİKA DÜŞÜNÜN BAHÇESİNE İZİNSİZ BİR BEKÇİ KLUBESİ YAPILMIŞ..VE DAVA AÇILMIŞ KLUBENİN İZİNSİZ OLDUĞUNA DAİR ...MAHKEME YD VERMİŞ DÜŞÜNÜNKİ KOSKOCA FABRİKA VE ORDA BİNLERCE İŞÇİ BİR KLUBE İÇİN ZARAR GÖRÜYOR...BU DURUMDA NET BİR AÇIKLAMA TELEAFİSİ GÜÇ VE İMKANSIZ ŞARTLAR AÇIKLAMMALI YOKSA BİR KLUBE İÇİN FABRİKANIN DURDURULMASI MANTIKSIZ OLURDU...AMA BU OLAY BÖYLE DEĞİLKİ ..7 AYDIR BU OKULDAYIM VE 12 YILLIK MESLEK KARİYERİMİ ZİHİNSEL ENGELLİLER OKULUNDA TAMAMLADIM..VE KENDİ OKULUMDA BOŞ MD KADROSU OLMADIĞI İÇİN....ARKADAŞIMIN ÇALIŞTIĞI VE BİRBİRİNE YAKIN OLAN DİĞER ZİHİNSEL ENGELLİ OKULUNU YAZDIM...(GÖNÜLLÜ OLARAK NEDEN BUNU YAZDIM KİMSE BU OKULLARDA ÇALIŞMAK İSTEMEZ BİZ İSTİYORUZ MAHKEME DAHA TAKDİR ETMESİ GEREKİRKEN DELİLLLERDE OLMASINA RAĞMEN) ...İDARE KARAR VERİRKEN KAMU YARARINI NASIL GÖZARDI EDER...İMKANSIZ DERKEN YANİ PSİKOLOJİN BOZULSUN VEYA KANSER OL...VEYA ...SUNU MU DEMEK İSTİYOR SİZİN YÜZÜNÜZDEN ÜLSER OLDUM MİDEM DELİNDİ....HUKUKSUZLUK OLMASI ÖNEMLİ DEĞİL........

- - - Updated - - -

ayrıca bölge idare mahkemesine itiraz ederken yd için 2 adetyeni belge ekledim biri birebir uyan emsal kararlar diğeri ise temmuzda okul müdürlerine M.E.B tarafından gönderilmiş uyarı yazısı bu yazıda aynen şöyle diye diyor bir çok kurumda norm bilgilerinin doğru girilmediği veya yanlış girildiği görülmektedir.norm bilgilerinin doğru girilmesi ve yönetici atamlarda dahil doğacak hatalardan öncelikle okul müdürleri ,ilçe milli eğitim müdürleri.ve il mlli eğitim müdürleri sorumlu tutulacak ve yanlış veya hatalı girenler hakkında işlem başlatılacaktır.........M.E.B bu şekilde hataların olduğunu kabul ederken(il milii eğitim kendi hatasını kaçırma gayreti gösterirken) bu seferki BÖLGE İDARE yok arkadaş bu hukukidir derse.....adaletin yokmu Bursa derim KIRIKKALE İDARE----MARDİN İDARE------GAZiANTEP İDARE bunlar mahkeme değilmi derim.......DANIŞTAY...DA HEPSİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU ALENEN HUKUKSUZLUK İŞLENİYOR DERİM YUKARDA YAZDIKLARIMA BİNAYEN......

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

mahkemede anlaşmazlık olursa neye başvurulur kanun tüzük yönetmelik

idare mahkemesi gerekçeli karar yazma süresi

bölge idare mahkemesine savunma dilekçesi verilirmi

idare mahkeme yd red verdi bölge idareye itiraz ettim kara olumlu olursa ne şekilde cevap yazılır red veya kabul

okul müdür yardımcılığı istifa dilekçesi örneği

bursa idare mahkemesi kararları

Forum