Kilitli Konu
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 40 ileti bulundu.

Konu: Sitemizi temsil edecek avukat

Sitemizi temsil edecek avukat Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    New York
    İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ateizm.org sitesini temsil edecek avukat

megamen55,

Adnan Oktar'ın bu siteyle uğraşmasının gerçekten de kişisel hakaretle ilgili olduğunu düşünecek kadar saf değilsinizdir umarım.

Eğer öyleyseniz, size iyi uykular.

O kişinin ve ekibinin bizimle uğraşmak uğruna yaptığı daha onca şey var ama burada anlatamam.

Hukuki NET Güncel Haber

Sitemizi temsil edecek avukat konulu yargıtay kararı ara
    Sitemizi temsil edecek avukat konulu hukuk haber
    Konu ateizmorg tarafından (22-09-2011 Saat 02:10:12 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ateizmorg rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    senoleker,
    Siz Mars'ta falan mı yaşıyorsunuz beyefendi?
    Denemedim ancak orada rahat edemeyeceğimi düşünüyorum. Zira Mars'ın, insanların yaşaması için uygun atmosfere sahip olmadığı konusunda ciddi endişelere sahibim. Sonuç olarak size inandırıcı gelmese de Dünya'da yaşıyorum. Üstelik ateizm.org konusunu duymamak için dünya dışı bir gezegende yaşamak gerekmiyor. Örneğin siz benim adımı duydunuz mu? Benimle ilgili çıkanlar ateizm.org hakkında çıkanlardan daha fazla. Netice olarak, sizin için çok önemli olan sitenizin kapanması hususu, korkarım sadece sizin için önemli. Yani öyle yeri göğü inleten bir durum yok. Google'a "ateizm.org" yazdığımda çıkan sonuç sayısı, kendi adımı soyadımı yazdığımda çıkanın yarısı.

Şimdi tekrar girmek istediğimde mahkeme kararı yazısına yönlendirildiğini gördüm. Ben bu mahkeme kararı yazılarını o kadar çok severim ki kendi kişisel siteme (www.kocaeli.org) bile ondan koydum. Ancak artık gerçekten kapatılmak istenen yerler DNS'ten kapatılmıyor, ilgili IP'ler router'lardan boş bir yere yönlendiriliyor. İlgili kurumlardan (Örneğin BTK'dan) hangi mahkeme kararına istinaden kapatıldığı konusunda bilgi edinme'den bilgi istemeyi denediniz mi? Zira olay yasaklamadan ziyade bir hataya benziyor. Siz de bunu çok iyi kullanıyorsunuz sitenizin reklamını yapmak için. Kutlarım

Nerede
    New York
    İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

senoleker,

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benimle ilgili çıkanlar ateizm.org hakkında çıkanlardan daha fazla. Netice olarak, sizin için çok önemli olan sitenizin kapanması hususu, korkarım sadece sizin için önemli. Yani öyle yeri göğü inleten bir durum yok. Google'a "ateizm.org" yazdığımda çıkan sonuç sayısı, kendi adımı soyadımı yazdığımda çıkanın yarısı.
    Google parametrelerinizi ingilizce sitelere ağırlık verecek şekilde değiştirirseniz, sonuç çok daha farklı olacaktır. Ama malesef bizim türkçe basın yabancılar kadar önem vermedi bu konuya.

Gerçi geçen yılki aramalara göre daha az sonuç veriyor bu yıl, ama hala yeterince söz ediliyor.

Bu düşünce özgürlüğü konusunda bizim ülke insanının ne kadar geri olduğunun göstergesidir kanımca. Bu tür azınlık görüşlerinin hür ifadesi batıda çok önemli bir konudur ve düşünce özgürlüğünün ve demokrasinin en önemli göstergelerinden biridir. Yani aslında yeri göğü inletmesi gereken bir konu. Batı ülkelerinde de inletir zaten, ama bizim yasakçı zihniyete alışmış ülkemizde doğal karşılanıyor tabi.

İlgili kurumlardan (Örneğin BTK'dan) hangi mahkeme kararına istinaden kapatıldığı konusunda bilgi edinme'den bilgi istemeyi denediniz mi? Zira olay yasaklamadan ziyade bir hataya benziyor.
    Yukarıda bahsettim ya, elimizde kararın bir kopyası var zaten.

Bir ihtiyati tedbir kararı. Adnan Oktar'ın avukatı, müvekkiline dair sitemizin forumunda hakaretler olduğu gerekçesiyle mahkemeye başvurmuş, kendi adamları olan yargıç da iddiaların doğruluğu ortaya çıkana kadar siteyi kapatma kararı almış.

Biz o zaman Türkiye'nin en tanınmış ateist platformunun temsilcisi olarak kendi ismimizle ortaya çıkmak istemediğimiz için, avukat tutup hukuki girişimde bulunmadık. Siteyi başka domain isimlerinden tekrar açmayı tercih ettik. Bu yüzden de karar prensip olarak hala geçerli.

Ama bu domain yasaklamaları her zaman doğru dürüst işlemediği için, bir şehirde yaşayan girebiliyor, başka şehirde yaşayan giremeyebiliyor bazen. Ya da aynı kişi bir gün girebiliyor, ertesi gün mahkeme kararı yazısıyla karşılaşıyor giremiyor. Sizin de başınıza gelen durum gibi.

Siz de bunu çok iyi kullanıyorsunuz sitenizin reklamını yapmak için. Kutlarım
    Ben değil, ben pek uğraşmadım işin aslı, ama bu kapatma olayından basında çok söz edilince site daha çok tanındı zaten. Kapattıranlar da bunun geri teptiğini görmüş olacaklar ki, sonradan aldığımız ve şu anda açık olan bazı domain'leri kapattırmak için uğraşmıyorlar artık.
    Konu ateizmorg tarafından (22-09-2011 Saat 19:31:49 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    New York
    İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

megamen55,

Siz sitede yasak olmadığını iddia ettiğiniz için Ateistforum'da dün bir başlık açtım ve Türkiye'den bağlananların siteye girip giremediğini sordum:

http://www.ateistforum.org/index.php...5&#entry755335

Göreceğiniz gibi bazıları girebiliyor, bazıları giremiyor.

Ya da yukarıda senoleker'in başına gelen durum gibi, aynı kişi bir gün girebiliyor, ertesi gün bakıyor giremiyor.

Bunlar domain'e dayalı yasakların teknik olarak doğru dürüst işlememesinden kaynaklanıyor.

Ama teknik olarak site hala yasaklı.

Ateizm.org yasaklı, ateizm2.org eğer http://www.ateizm2.org diye girerseniz yasaklı, sadece http://ateizm2.org diye girerseniz yasaksız. Aynı sitenin birbaşka domain adı olan a-teizm.org ise yasaksız olması lazım.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Elinizdeki dava dosyasının bir numarası v.s. olmalı; bu dava halen devam ediyor mu?
    Bir şekilde sonuçlanmış ve başta verilen ihtiyati tedbir kararı iptal edildi, durum BTK ya bildirildi ama BTK bu engellemeyi tam olarak kaldıramadı gibi bir izlenime kapıldım.
    BTK'ya tekrar sormak en mantıklısı gibi geliyor bana neye istinaden kapalı olduğunu.

Nerede
    New York
    İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim elimde ihtiyati tedbir kararının bir örneği var. Bana açılmış herhangi bir davanın değil. O ihtiyati tedbir kararının örneği ise elimize dolaylı bir yoldan geçti. Doğrudan gidip, ben bu sitenin hazırlayıcısıyım, kararın örneğini istiyorum diye başvurduğumuz için değil.

Ortada bana açılmış bir dava yok. Çünkü, herşeyden önce, bu site ABD'de host edilen yabancı bir site. Dilinin türkçe olması ayrı konu. Sitenin sahibi de yabancı, site de yabancı bir site hukuki açıdan.

Türk mahkemelerinin yetki alanı içinde ikamet eden ve muhattap alabilecekleri birini bulamamış oldukları için, ortada bana açılmış bir dava yok zaten.

Dolayısıyla, bu yasaklama youtube'un, google'ın, wordpress'in ya da Richard Dawkins'in sitesinin yasaklanmasına benziyor bir bakıma. Yabancı bir siteye Türkiye'den olan erişimin yasaklanmış olması sebebiyle.

BTK'ya tekrar sormak en mantıklısı gibi geliyor bana neye istinaden kapalı olduğunu.
    İşte ben de bu tür işlerle ilgilenecek bir avukat arıyorum zaten.

Benim tahminim, bu kapatmanın gerekçesi olan şikayet konusu bir sonuca ulaşmadığı için yasak devam ediyor.

Ama yasak çıktığı zaman site başka server'daydı, şu anda bambaşka bir server'da. Yani IP adresi o ihtiyati tedbir kararında geçen adres değil artık. Dolayısıyla, yasağın teknik açıdan doğru dürüst işmemesinin altında bu tür sebepler de olabilir.
    Konu ateizmorg tarafından (23-09-2011 Saat 02:24:29 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kaç gündür hukuki net formunu dikkatle takip ediyorum,şu ateistmidir teistmidir nedir ne yapmaya çalıştığınıda anlayamadığım adam sürekli güncelliğini koruyor.Bence burada reklam var!Allahsızlığın kitapsızlığın reklamı yapılıyor!Yok adnancılar site kapatmışta.yardım istiyormuş ta!mış ta muş!Bu bir kara propagandadır!Kendi sitesinin ve tezi çürütülmüş bir iddanın arkaik hezeyanlarının forma bilinçli tezahürüdür.Kimse Müslüman-Türk milletini kendi ideolojik sapkınlıkları için kara propoganda yoluyla tahkir ve tezyife girişemez.Site yöneticilerinden tek ricam,bu tip kara propagandistleri sitede barındırmayarak formun vizyonu ve kalitesine halel getirmemek olacaktır.Saygılarımla,Allah Türk'ü korusun.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ateizmorg rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İşte ben de bu tür işlerle ilgilenecek bir avukat arıyorum zaten.
    Bunun için avukata ihtiyacınız yok.
    Her Türk vatandaşının BTK'ya bu soruyu sorma ve cevabını alma hakkı vardır.
    Eğer Türk vatandaşı iseniz, www.btk.gov.tr sitesinde bilgi edinme kısmı vardır, oradan "www.falanfilan.org internet adresine girdiğimde mahkeme kararıyla kapatılmış olduğu yazıyor. Bu kapatmaya gerekçe olan ve benim bu siteye girmemi engelleyen kararın dosya numarasını öğrenmek istiyorum" minvalinde ve mealinde bir talepte bulunursanız size kanuni süresi içerisinde cevap verilecektir. Cevabınızı mail olarak almak istediğinizi de belirtebilirsiniz.
    Türk vatandaşı değilseniz, bu siteyi görememekten rahatsız olan Tütk vatandaşlarından birine bu soruyu sorması için KENDİ SİTENİZDE de çağrıda bulunabilirsiniz.
    Bunu ben de yapabilirim ancak bu siteye girmeyi düşünmediğim ve kapalı ya da açık olması beni hiç ilgilendirmediği için bunu yapmak istemiyorum.

Nerede
    New York
    İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

senoleker,

Kapatma kararının kopyasının elimde olduğunu söylemiştim. Üzerinde numarası, bilmemnesi de var.

Benim ihtiyacım bu kararın birbaşka kopyasını daha edinmek değil, bu konuda vekalet vereceğim ve yasağın kaldırılması konusunda uğraşacak bir avukat bulmak.

Nerede
    New York
    İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kutluk06 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kaç gündür hukuki net formunu dikkatle takip ediyorum,şu ateistmidir teistmidir nedir ne yapmaya çalıştığınıda anlayamadığım adam sürekli güncelliğini koruyor.Bence burada reklam var!Allahsızlığın kitapsızlığın reklamı yapılıyor!Yok adnancılar site kapatmışta.yardım istiyormuş ta!mış ta muş!Bu bir kara propagandadır!Kendi sitesinin ve tezi çürütülmüş bir iddanın arkaik hezeyanlarının forma bilinçli tezahürüdür.Kimse Müslüman-Türk milletini kendi ideolojik sapkınlıkları için kara propoganda yoluyla tahkir ve tezyife girişemez.Site yöneticilerinden tek ricam,bu tip kara propagandistleri sitede barındırmayarak formun vizyonu ve kalitesine halel getirmemek olacaktır.Saygılarımla,Allah Türk'ü korusun.
    kutluk06,

Ne oldu, pek mi rahatsız oldunuz?

Farklı fikirlere pek tahammül yok galiba sizin oralarda. Hep kendimiz gibilerle mi büyüdük yoksa?

Sizin bu forumda yazmaya ve yardım istemeye, hukuki konuları tartışmaya ne kadar hakkınız varsa, benim de o kadar hakkım var.

Bir de forum sahiplerine şikayet edip barındırmayın bu adamı demişsiniz utanmadan. İşte toplumdaki yasakçı zihniyetin insanların iliklerine kadar işlediğinin en güzel göstergesi.

Farklı bir dünya görüşü ve bakış açısını temsil ettiğini gördüğünüz birinin burada yazmasına bile tahammülünüz yok.

Madem iflas etmiş ve çürümüş bir fikri savunuyoruz, neyimizden çekiniyorsunuz o zaman? Şu ateizmi yıllardır çürüte çürüte bir hal oldunuz. İyi de, çürümüş başka fikirlerden, mesela eski yunan Tanrı'larının (Zeus falan) varlığından, ya da putataparların fikirlerinden niye çekinmiyorsunuz? Onlara niye bu kadar öfke duymuyorsunuz? Çünkü onlar gerçekten de çürümüş fikirler, değil mi? Onlardan çekinecek birşeyiniz yok.

Ama bizden korkuyorsunuz. İmanınızdan edeceğiz, ayartacağız diye çekiniyorsunuz. Çünkü için için biliyorsunuz inandığınız dinin aklen ne kadar saçma olduğunu, ve akli sebeplerle değil, çevrenize uyma güdüsüyle, psikolojik ve duygusal sebeplerle inandığınızı.

Siz nasıl putperestlerin putlarına, Viking'lerin zamanında inandıkları Tanrı'ları Thor'a, İnka'ların inandıkların denizlerin altında yaşayan Tanrı'larına, eski yunanlıların Olimpos dağının tepesinde yaşayan Tanrı'larına (Zeus, Poseidon, vs), Hinduların Bhahman'ına, ya da Vişnu'suna, ya da Tanrı'sız dinlerin (taoizm, şintoizm, budizm gibi) inançlarına inanmıyorsanız, ben de bir tanesine daha inanmıyorum. Arap mitolojisinin Tanrı'sı olan Allah'a.

Britanica ansiklopedisine göre dünya üzerinde 10000 din var. Siz bunların 9999'unu reddediyor, kendi ana babanızın ve toplumunuzun dinine inanıyorsunuz. Ben ise o birini daha reddediyorum. Aramızdaki tek fark o.

Kilitli Konu
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: