+ Konuyu Yanıtla
31 / 33 Sayfa İlkİlk ... 1121222324252627282930313233 SonSon
301 den 310´e kadar toplam 330 ileti bulundu.

Konu: Ergenekon Notları

Ergenekon Notları Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ergenekon Notları

Savcı Bozkurt, Erzincan'ın İliç ilçesinde görev yaptığı dönemde yaşadıklarını CNN TÜRK'e anlattı:

"Ergenekon bana keneli suikast yapmaya çalıştı" iddiasını ortaya atan eski İliç savcısı Bayram Bozkurt, CNN TÜRK'e konuştu.

JİTEM'in İliç'te halka silah ve mühimmat dağıttığını, toplumsal çatışma meydana getirmek istediğini söyleyen Bozkurt, kene iddiasıyla ilgili olarak da, "Akıl dışı değil" yorumunu yaptı.

İşte, "Kemah, İliç ve Kemaliye'de hakim ve savcılar saat 17.00'den sonra evden çıkmaz. Şartlar bunun için elverişli değildir. Genelde "başımız belaya girmeden buradan ayrılalım" denir ama ben böyle yapmadım" diyen Bozkurt'un anlatımından çarpıcı bölümler:.

Başbağlar olaylarına bağladı

- İliç bölgesinde çalışırken bazı köy muhtarları bana kendi köylerinde ve civardaki Alevi ve Sünni köylerine, JİTEM olarak bilinen örgütçe çeşitli silahlar ve el bombaları dağıtıldığını söyledi. Bunun üzerine gittim. Ben o bölgeden ayrıldıktan sonra da ortaya çıktı, bir muhtarın evinde mühimmat bulundu.

- Ben Başbağlar olaylarını da bunlara bağlıyorum. Biraz daha kalsam üstüne gidecektim. Türk, Kürt, Alevi, Sünnilere silah dağıtarak toplumsal çatışma meydana getirmek istedikleri tespitinde bulundum. İliç'te ortaya çıktı. Daha niceleri bulunur.

- Kişiler ve kurumlarda çalışan insanlar değiştikçe yapı güçlenmeye başladı.

"Erzincan karıştırılmak için müsait"

- Erzincan çok hassas bir yer. Uç nokta. Eğer karıştırılırsa çatışma çıkması için müsait bir yer. Bu tür örgütlerin hedefi olmuş olabilir.

- Soruşturma geçirdim, hakkımda dava açıldı ama bunlar beni korkutmuyor. Vicdanım rahat.

- Bunlara dönemin Emniyet Müdürü'yle paylaştım. Benimle aynı fikirde olduğunu söyledi ve "Benimle basın açıklaması yapar mısın?" dedi. "Hayır, erken" dedim.

"Ankara'ya rapor ettim"

- 2008 yılında bunları Ankara'ya rapor ettim. Birşey yapıp yapmadıklarını bilmiyorum, bana dönmediler. Ben üstüme düşeni yaptım.

- Suikast endişem yok. Gözümün gördüğün hiçbirşeyden korkmuyorum.

"Birilerini rahatsız ettim"

- Kemah ile İliç arasında 17 teröristin bazı birimler tarafından geçirildiği duyumunu aldım. Rahatsız olup bunu araştırdım. Gerçek olduğunu ortaya koydum. Vali ve Emniyet ile paylaştım. Daha sonra buradaki 10 şehidi de araştırdım. Benim bu olayların üzerine gitmem rahatsız etti.

- Yanımda bulunan üst düzey bürokratla Kemah bölgesinde uzun namlulu silahla önümü kestiler. Ellerinden kurtuldum. Arabamı kurşunladılar.

Keneyle suikast iddiası

- Keneyle suikast ifadesini kullanmadım. Suikast girişimleri sonucu arabamda bulunan 12 keneyi görünce, bunun bir suikast girişimi olabileceğini düşündüm. Daha önce bana karşı iki suikast girişimi olmuştu. Akıl dışı değil, normal, abartı yok.

- Ben "çaycı JİTEM'ci" demedim. Söz konusu olan adliyeninn karşısındaki çaycı. İliç Jandarma Komutanı'nın 5 kişilik korucu ekibinden. Benim husumetli olduğum 5 kişilik ekip içinde.

Cihaner'in hakkında açtığı soruşturma

- İlhan Cihaner 2008'de hakkımda soruşturma açtı. 17 maddelik bir suçlama vardı, aklınıza gelebilecek bütün suçlar vardı; uyuşturucu, rüşvet, tarihi eser kaçakçılığı. Cihaner bu soruşturmayı Adalet Bakanı'na haber vermedi. Bunun sonucunda iddiaların hepsi çürüdü. Cihaner ile kurumsal savaşım söz konusu değil, şahsi bir mesele.

http://www.cnnturk.com/2010/turkiye/...2.0/index.html

Hukuki NET Güncel Haber

Ergenekon Notları konulu yargıtay kararı ara
    Ergenekon Notları konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ergenekon bıçağıyla bop tepsisinde ki türkiye pastasının dilimlenişi.....

Ergenokon diye bir örgüt
    Gerçekten varmı böyle bir örgüt. İnşaalah vardır.
    Eğer varda ve susurlukla bağlantılı ise bu daha da vahim

O gün biz sokaklarda tencere tava çalarken lambaları yakıp söndürürken
    gulu gulu dansı yapıyorlar diyenler kimlerdi tanıyan var mı içinizde?

Adamı oruç tutmuyor diye sokak ortasında ölesiye döven adamlar birden demokrat oldular haberimiz yok.
    Güleceğim ama gülemiyorum.

İçim acıyor içim.

Asıl büyük oyun asıl darbeye ortam hazırlığı bu adam toplarken yapılan hukuk hatalarıyla yapılmakta...
    Hemde bence kasten.
    Güya askerin sabrını taşırıp darbeye zorlayacaklar..
    Plan bu...
    ABD işgaline meşru zemin oluşturmak.. (İş oraya gidiyor başkaca akıllıca izahı yok bu durumun)

(Eğer ''e (.)genekon da '' gerçekten demokrasi adına bir tasfiye yapılıyor olsa adaleti ince ince bir dantel gibi işleyerek kimsenin vijdanını yaralamadan tereyağından kıl çeker gibi yapılırdı.
    Bu durumda taraflı tarafsız herkes yani demokrasiye inanmış benim gibi herkes alkışlar ve arkasında dururdu.)

Eeeee sonra!

Sonra
    Birileri kendinden emin köşe başında bekliyoruz tankları falan diyor ya !.......
    Mesaj alındı tamam ben anlaadım! asıl iştahla bekleyen kesin abd askerleridir.

Sabrı taşıp bizim asker sahaya inerse

Okyonus ötesinden gürleyen adam...
    ''Hoooop bilader n'oluyor bakalım? '' diyerek tepemize çökecektir...

Irak'ta afganistan'da olduğunun aynısının tıpkısı gibi
    Böylece abd nin işgaline meşru zemin kendiliğinden oluşacak..
    Ardından
    Bi patırtı bi kütürtü
    Ve hazin sonuç
    ''Siz beceremediniz efendiler
    Hem siz artık bir arada da yapamassınız deyip topraklarımızı kardeş payı yapıp enaz üçe bölerek gidecekler...
    (Lafın gelişi gidecekler diyorum tabiii'! bkz. mondros ateşkes andlaşması)

Eski ayı ne yaparlar diye eskiden bir bilmece sorardık birbirimize...
    Cevabıda kırpıp kırpıp yıldız yaparlar dı.

Peki bop projesi neydi?

O zaman da şöyle bir soru sorabiliriz artık hakkımızdır........:

Eskimiş ortadoğuyu ne yapacaklar ?
    El cevap:
    Kırpıp kırpıp abd uydusu yapacaklar.

Aha buu !..

Sen sağ ben selamet

Allah hepimize akıl versin fikir versin ve selamet versin daha ne diyeyim...

ayazoglum (26-01-2009 16:56:39 )

Yukarıdaki yazıyı bir yıldan fazla olmuş kaleme alalı, Bugün Başbuğ' dinleyince hiçte haksız olmadığımı anladım.
    Yazık çok yazık!

ayazoglum

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alparslan Arslan: "Hepinizi keserim!"

Danıştay ve Cumhuriyet Gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dava ile birleştirilen birinci "Ergenekon" davasının 139'uncu duruşması başladı. Duruşmada tutuklu sanık Alparslan Arslan, hakkındaki iddiaları reddederek olay çıkardı ve mahkemeye "Hepinizi keserim" diye bağırdı.

Duruşmada savunmasını yapan Süleyman Esen, Ankara 11. Ağır ceza Mahkemesi'nde yaptığı savunmaları ve dilekçelerine katıldığını belirterek, daha önceki savunmalarını tekrar ettiğini söyledi.

Esen, "Alparslan Arslan'ın yalan beyan ve iftiralarından dolayı dosyaya dahil edildim. Alparslan Arslan'a bomba vermedim. Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet Gazetesinin bombalanması olayından bilgim yok. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve hukuka bağlı bir kişiyim. Bugüne kadar hiçbir yasadışı faaliyetim olmadığı gibi, hiçbir dernek ve oluşuma da üye değilim. Alparslan Arslan, iftira etmiş ve yalan söylemiştir. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada bana iftira ettiğini söylemişti" dedi.

Arslan: "Allah sizden hesap soracak"

Bu sırada Alparslan Arslan, "Benim öyle bir beyanım yok. Allah'tan korkmuyor musun? Allah'ın huzurunda böyle konuşmaya utanmıyor musun?" diye bağırdı.

Jandarmalar, Arslan'ın ağzını kapatmak istedi. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün ise Arslan'ın ağzının kapatılmamasını isteyerek, "Alparslan, önce bir dinle, savunması bittiğinde sana sıra gelince konuşursun" şeklinde Arslan'ı uyardı.

Alparslan Arslan ise "Bu tür insanları dinlemeye gücüm yok. Hastayım. Terbiyesizsiniz. Ne istiyorsun benden? Ölüm Allah'ın emri" diye bağırarak konuştu.

Bu sırada Başkan Şengün, Arslan'ı dinlemesi ve bağırmaması konusunda tekrar uyardı.

Arslan da, "Allah hesap soracak size. Utanmıyor musunuz, yalancılar" şeklinde bağırmaya devam etti.

Süleyman Esen de ekleyecek başka bir şeyi olmadığını belirterek, "Suçsuzum. Mahkemeden beraatımı talep ediyorum. Olaylarla hiçbir şekilde ilgim ve alakam yok" diye konuştu.

Mahkeme Başkanı: "Orada uyu o zaman!"

Arslan'ın bağırarak konuşması ve hasta olduğunu tekrarlaması üzerine Mahkeme Başkanı Şengün, "Dinleme o zaman, uzan oraya, uyu" dedi.

Alparslan Arslan ise "Hepinizi keserim" diyerek küfür etti. Başkan Şengün de Arslan'ın ağzını jandarmalara kapattırdı.

Süleyman Esen'e çapraz sorgu

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuksuz sanık Süleyman Esen'in çapraz sorgusuna devam edildi.

Savcıların sorularının ardından tutuklu sanıklar Kemal Kerinçsiz ve Zekeriya Öztürk'ün sorularını yanıtlayan Esen, "Alparslan Arslan'a bomba vermediği" şeklindeki beyanlarını tekrarladı.

Tutuklu sanık Osman Yıldırım da Süleyman Esen'i tanımadığını ve telefonla hiç konuşmadığını dile getirdi.

Bu arada, duruşmada yaptığı taşkınlıklar nedeniyle salondan çıkarılan Alparslan Arslan'ın, tekrar içeriye alındığında ağzında maske olduğu görüldü.

Yanındaki askerlere tükürmeye çalıştığı gözlenen Arslan, bir ara oturduğu sıradan kalkarak yere yattı.

Askerler tarafından yerine oturtulan Arslan, bağırmaya çalıştı ancak maske nedeniyle ne dediği anlaşılmadı.

Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, Arslan'a, "Bağırdın, çağırdın ama bir kısmını dinledin. Esen'e soracak sorun var mı?" dedi.

Bu sırada ağzındaki maske çıkartılan Arslan, sorusu olmadığını belirterek hasta olduğunu söyledi.

Alparslan Arslan'ın, "Hasta olduğum için duruşmalara getirilmesem olur mu?" şeklindeki talebi üzerine Şengün, "Senin konuşmana ihtiyacımız var. Onun için seni getireceğiz" dedi. Arslan da "Hastayım. Bana sorarsanız cezamı verin. Hasta olduğum için duruşmalara getirmeyin" diye konuştu.

Başkan Şengün, gelen evrakı okuduktan sonra duruşmayı 25 Mart Perşembe gününe erteledi.

Duruşmadan...

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen davanın bugünkü duruşmasına, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu tutuklu 19 sanık katıldı.

Duruşmada, tutuksuz yargılanan Süleyman Esen, Ferit İlsever ve gazeteci Güler Kömürcü Öztürk de hazır bulundu.

Tutuklu sanıklar Hayrettin Ertekin, Ergün Poyraz, Doğu Perinçek, Nusret Senem ve Hikmet Çiçek ise duruşmaya gelmedi.

http://www.cnnturk.com/2010/turkiye/...0.0/index.html

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

13 Nisan 2010

İlhan Selçuk davayı kazandı
    Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, "Ergenekon" savcıları hakkında açtığı davayı kazandı.
    "Ergenekon" iddianamesinde kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu ve özel görüşmelerinin kötü niyetle iddianameye alındığı ileri süren Selçuk, savcılardan şikayetçi olmuştu. Dava, "Ergenekon" savcıları aleyhine açılan ve sonuç veren ilk vaka oldu. "Ergenekon" savcıları mahkeme kararına 15 gün içinde itiraz edebilecek.
    SAVCILARA KINAMA
    Cumhuriyet Gazetesi imtiyaz sahibi ve baş yazarı İlhan Selçuk'un “Ergenekon” davası iddianamesini hazırlayan 3 Cumhuriyet Savcısı hakkında, kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu iddiasıyla açtığı davada, tecavüzün kınanmasına” karar verildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14407671.asp?gid=373

Nerede
    ---
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Son'un Başı

Ergenekona söyle bir bakıyorum ve inanmak zorunda kalıyorum.. O kadar belge ses kayıtları ve daha neler neler bu ülkenin 90 yıldır niye ilerlemediği simdi belli oluyor... Allaha şükür OSMANLI GERİYE ÖYLE BİR MİRAS BIRAKMIŞ Kİ YİYE YİYE BİTİREMEMİŞLER..

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ertuğrul Mavioğlu ve Ahmet Şık'ın "Ergenekonu Anlama Kılavuzu" konulu iki ciltten oluşan kitabı yeni çıktı.

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

CHP’li iki vekil hakkında Ergenekon’a yardımdan fezleke hazırlandı

Sonsayfa’nın ortaya çıkardığı görüntüler CHP’yi yaktı. CHP’li iki vekil hakkında Ergenekon’a yardımdan fezleke hazırlandı.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP milletvekili Ahmet Ersin ve Erol Tınastepe hakkında, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne Sunulmak üzere fezleke hazırladı.

“CHP milletvekili Ahmet Ersin’in Erzincan Eriza otel’de Erdal Erdoğan aracılığıyla CHP Erzincan milletvekili Erol Tınastepe ile birlikte Tanık Munzur ile özel olarak 10 dakika kadar görüştüğü ve görüşmenin yapıldığı yere yakın sütun kenarına bırakılan siyah bond çantanın görüşmenin bitmesi ve Ahmet Ersin’in ayrılmasından bir süre sonra görüşmeyi sağlayan Erdal Erdoğan tarafından alındığının Eriza Otel kamera kayıtlarından tespit edildiği” belirtilen fezlekede, Ersin ve Tınaztepe’nin gizli tanıklara 80 bin Tl verdikleri resmi kayıtlara geçiriliyor.

Fezlekede CHP’li vekillerin bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış olan, Erzincan Ergenekon davasındaki müdahaleleri, gizli görüşmeleri ve para trafikleri yeralıyor. Savcılık detaylı bilgi ve belgeleri verdikten sonra iki CHP’li vekilin Ergenekon Terör Örgütüne yardım etmek suç delillerini bozmak ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs, maddi menfaat karşılığı ifadeleri değiştirtmek suçlamalarıyla yargılanması istendi.

Bugün

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

BİR DEVLET KAHRAMANINI BU DURUMLARA DÜŞÜRÜR MÜ,

17.05.2010 00:08

Emekli Albay Atilla Uğur…O, Abdullah Öcalan’ı Kenya’dan getiren ekipte yer aldı.
    Öcalan’ın 1999’da Türkiye’ye getirilmesinden sonra yapılan sorgulamalarda olan komutandı.
    Bu bilgiler, emekli albayın Ergenekon davasından tutuklanmasına kadar bilinmiyordu.
    Dava sürecinde ortaya çıkan bilgiler, Uğur’un ailesine ölüm tehditleriyle geri döndü.
    Emekli Albay Atilla Uğur, şu an Silivri 4 No’lu cezaevinde tutuklu.
    14 Mayıs Cuma günü mahkeme heyetinin karşısına çıktı ve şu savunmayı yaptı:
    Sayın Başkan, değerli Heyet, ben görevim gereği 2007 yılına kadar birçok duruşma izledim. Eski adı ile DGM’lerin hem ANKARA hem de DİYARBAKIR’daki terör örgütü davalarına tanık oldum. Bu konuda en çarpıcı örnek; İmralı Adasında 2 no’lu DGM Başkanı Turgut OKYAY beyin, Hüseyin beyin, Mehmet MARAŞ beyin icraatlarını tüm duruşmalar boyunca yakınen izledim. Cumhuriyet Savcıları Talat ŞALK ve Cevdet VOLKAN beyin hazırladıkları iddianameyi okudum. Karşılarında 40.000 kişinin ölümünden sorumlu bir terör örgütü ele başı olmasına, tüm ülke kamuoyunun vicdanında suçlu olarak mahkum ettiği bir terörist olmasına rağmen o iddianamede o tarihte yürürlükte olan CMUK hükümlerine aykırı olacak tek bir uygulama dahi yok idi. Uydurma hiçbir delil konulmamıştı

Teröristbaşı avukatlarının çoğu zaman Türkiye Cumhuriyetini; Yüce Mahkemeyi ve Cumhuriyet Savcılarını hedef alan sloganvari ve hakaretamiz söz ve tavırlarına bile “Savunma Hakkıdır” diyerek müdahale edilmemişti. C.Savcıları o tarihteki yasaya göre Mahkeme Başkanı kanalı ile sordukları sorularda kin ve nefret içeren hiç bir tavır sergilememişlerdi. Bütün Dünyanın terörist olarak kabul ettiği bir bebek katilinin avukatlarını korkutmadılar. Savunma sırasında hiçbir avukat gözaltına alınıp tutuklanmadı

BİZ İŞGAL ALTINDA MIYIZ
    Sayın Başkan; son iki hafta içinde 14 şehit verildi. 14 eve ateş düştü… Gencecik fidanlarımız Türk Bayrağına sarılı tabutlar içerisinde anababa ocaklarına gönderildiler… Bölücülerin saldırıları artarak devam etmektedir. Ancak burada, bu alçaklara karşı kanıyla canıyla mücadele etmiş ve etmekte olan insanlar terörist suçlaması ile yargılanıyor… Ve bunun da demokrasi ve hukuk adına yapıldığı iddia ediliyor.
    Kendisini burada tanımaktan şeref duyduğum (emk) Albay Levent GÖKTAŞ geçen hafta huzurda (terörle mücadele anılarını anlatırken) gözyaşlarına engel olamadı. Bir Devlet, kahramanını bu durumlara düşürür mü? Biz işgal altında mıyız?
    Öte yandan gene terörist örgütlerin korkulu rüyası haline gelmiş Türk Polisi Özel Harekatçıları da burada. Onlardan birisi olan Fahri SÜSLÜ’nün geçen hafta haklı isyanına tanık olduk. Kahrolduk, içimiz acıdı… Bu insanların feveranları kime fayda sağlamaktadır?
    Gencecik Subay ve Astsubaylarımızın hainlerle savaşırken derdest edilerek bu çuvalın içine atıldıklarını görmekteyiz.
    Sayın Başkan; yıllarını bu mücadele içinde geçirmiş sıradan bir Jandarma Subayı olarak; Atatürk’ü rehber edinmiş bir kişi olarak, tekrar söylüyorum: Bu durum; bir devletin, bir milletin intiharıdır, Dünyanın en geri ülkesinde bile, vatanı için ölüme koşmuş ve koşmakta olan insanlara böyle bir eziyet yapılmaz, yapılamaz…

BU KATLİAMI LÜTFEN DURDURUNUZ
    Buradan tüm kamuoyuna sesleniyorum:
    “Esas tehlike, bizden sonra gelen insanların mücadele ve azimlerinin kırılmasıdır. Türk Ordusunun gözbebeği Özel Kuvvet mensupları, SAT ve SAS komandoları, Jandarmanın seçkin Subay ve Astsubayları terörist suçlaması ile içeri alınmaktadır. Yakında Hava Kuvvetlerimizin güzide F-16 pilotlarının da alınması ihtimal dahilindedir… Neler oluyor Sayın Başkan? Ülkemiz işgale mi hazırlanıyor? Ya da işgal edildik de bizim mi haberimiz yok?
    Sayın Başkan, değerli Heyet; insanlarımızın kafası karıştırılmıştır. Haftalardır sizlere “terör örgütünün şahsımla ilgili tehdit ve sevinç çığlıklarını” anlatıyorum. Bunları ağlamak, sızlanmak için değil, Bir Türk Yargıcı olarak en azından vicdanınıza danışınız diye söylüyorum.
    Kayıtlara da geçen bu söylediklerim; gelecekte mutlaka tekrar okunacak ve nihai kararı tarih ve Türk Milleti verecektir.
    Geçen 15 gün içinde Vatan toprağına emanet ettiğimiz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk Milletine başsağlığı diliyorum. Teşekkür ederim…

(E) Jan. Albay Atilla UĞUR
    Silivri 4 No’lu Cezaevinde Tutuklu”

http://www.odatv.com/n.php?n=bir-dev...-mu-1705101200

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Ergenekon Notları

Ergenekon'da 148. duruşma

Adli Tıp Kurumu Kimya İhtisas Dairesi tarafından hazırlanan raporda, birinci ''Ergenekon'' davası ile birleştirilen Danıştay saldırısı davasının sanığı Alparslan Arslan'ın idrarında uyutucu ve uyuşturucu herhangi bir madde bulunmadığı belirtildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Arslan'ın Adli Tıp Kurumuna sevk edilerek, uyuşturucu, uyutucu, uyarıcı veya kimyasal bir madde alıp almadığının tespitine ilişkin istenen rapor mahkemeye ulaştı.

Adli Tıp Kurumu Kimya İhtisas Dairesi Toksikoloji Şubesi tarafından hazırlanan raporda, Arslan'ın 9 Nisanda idrar örneğinin kendi isteğiyle alındığı belirtildi.

Ancak, izin vermediği için Arslan'ın kan ve kıl örneğinin alınamadığı ifade edilen raporda, ''Her ne kadar savcılık yazısında gerektiğinde zor kullanarak örneklerin alınması isteniyorsa da şahsın umulmadık zamanda agresif davranacağı ve yapılacak kan alma işleminin şahsın sağlığına zarar verme tehlikesi bulunduğundan kan ve saç alma işleminden vazgeçilmiştir'' denildi.

Raporda, söz konusu kişinin tam teşekküllü bir hastanede gerekirse genel anestezi şartları sağlanarak, örneklerinin alınması gerektiği belirtildi.

Alınan idrar örneğinde kokain ve metabolitleri, esrar ile amfetamin gibi uyutucu ve uyuşturucu maddelerin arandığı dile getirilen raporda, Arslan'ın idrarında uyutucu ve uyuşturucu maddelerin bulunmadığı kaydedildi.

Yapılan işlemle ilgili düzenlenen tutanakta ise Arslan'ın imzadan imtina ettiği görülürken, kurumun döner sermaye işletmesi tarafından kesilen faturada da bu işlemin bedeli olan toplam 328 liranın mahkeme sonunda sanıktan tahsil edilerek, Hazineye kaydedileceği belirtildi.

Arslan'ın Adli Tıp Kurumuna sevk edilmesine ilişkin Silivri Cumhuriyet Savcılığınca Adli Tıp Kurumuna yazılan yazıda da mahkemenin ''Arslan'ın CMK'nın 75. maddesi gereğince mevcut rahatsızlığının kimyasal ilaçlar verilmesi sebebiyle oluştuğu iddia edildiğinden, gerektiğinde zor kullanarak sonuç almaya olanak tanıyacak miktarda vücudundan kan ve kıl örneği alınması, ayrıca beyin MR tomografi çektirilip rapor düzenlenmesinin istenildiği'' kaydedildi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=141846

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Ergenekon Notları

51 nolu DVD ele geçmeden 7 gün önce kopyalanmış!
    Ergenekon Davası'nın delillerinden 51 no'lu DVD'yle ilgili bilirkişi raporu kafaları yine karıştırdı.

Emekli Albay Avukat Levent Göktaş'ın Ankara'daki ofisinde 7 Ocak 2009'da yapılan aramada bulunduğu iddia edilen ve davanın ek klasörlerine '51 no'lu DVD' olarak kaydedilen DVD

51 no'lu DVD korsan mı?
    Tutuklu sanık emekli Albay Levent Göktaş da daha önce, "Bilgisayarımızda da DVD'nin izi yok. El koyma tutanağında da hiçbir polisin adı ve imzası yok. 23 Ocak" ta adli emanete girmiş. Mahkeme isteyince çatlak çıkan hangi DVD naip hakimlikçe inceletiliyor? Naip hakime 'Nereden buldun?' sorusunun sorulmasını talep ediyorum. 51 nolu DVD'nin korsanı mı çıktı" demişti.

Kaynak Haberin Tamamı:http://www.medyafaresi.com/haber/408...as-korsan.html

+ Konuyu Yanıtla
31 / 33 Sayfa İlkİlk ... 1121222324252627282930313233 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kutahyada arif donmez katliyami

15 ocakta kocatepede intihar eden esra arslan

ali tatar cenazesi nerden kalktı

özgürlüğünden alıkoyma suçundan yargılanan iftira suçunu ıspatladı

http:www.hukuki.netshowthread.php41191-Ergenekon-Notlaripage12

Forum