+ Konuyu Yanıtla
5 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon
41 den 50´e kadar toplam 64 ileti bulundu.

Konu: Kurtlar Vadisi Yayınlanmalıdır

Kurtlar Vadisi Yayınlanmalıdır Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    izmir
    İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kurtlar Vadisi Yayınlanmalıdır

Alıntı horasan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu gece başarılı olmak için inanmak örneklemesini

taaaa Roma İmparatoru olmak için Papa'dan icazet isteyen,

şehzadelerin boğdurulmasını emreden,

fethettiği İstanbul'a Türkler için vize getiren ancak orada yaşayanları başının tacı yapan ve

hatta iddiaya göre hıristiyan olduğu için oğlu Bayazıt tarafından cesedi gömdürülmeyip 2 hafta bekletilen birisini örnekledi ya bittim ben bu inanç anlayışına...

Bu uğurda verilebilecek en kolay örnek olan, düşmana karşı ölmeyi emreden bu ulusun yüzakını görememek, beyinsel körlüğün en hafif ifadesi olsa gerek...

Bir de bizim için çalışan bir ABD subayı ajan icat ettiler ya KOPTUM vallahi...

Komedi dizilerinin neden iş yapmadığı açık değil mi?
    Bu konu ile fatih sultan mehmetin ne alakası var anlamadım. Bahsettiğiniz gibi onu örnek gösteren birisini göremedim.
    fatih hiç bir zaman papa'dan icazet almak için romaya gitmedi. O gezinti için bile romaya gitmedi. Roma imparatorluğunun devamı konusunda ise: Roma kendi döneminde dünyaya hükmetmiş bir imparatorluktu. Haliyle ondan sonra gelen her imparator kendini romanın devamı olarak görüyordu. Roma kadar güçlü olduğunu söylüyordu. örnek olarak ruslar krallarına çar derler. çar ifadesi sezar dan gelmiştir.
    fatih sultan mehmet hiçbir zaman şehzadelerin öldürülmesini emretmedi. onun ifadesi şöyledir: "devletim selameti için kardeş katli meşrudur." meşru ne demek bilirsiniz herhalde. kaldi ki o emri vermiş olsaydı kendisininde kardeşini öldürmesi gerekirdi. o hiçbir kardeşini öldürmedi.
    Fatih sultan mehmet hristiyan falan değildi. O hadise uyarak istanbulu fethetmeyi amaçlamış birisiydi. nasıl olurda onun hakkında hristiyan dersiniz anlamadım.
    bahsettiğiniz vize meselesini ilk defa burda duyuyorum. ancak böyle birşeyin olması mümkün değil. çünkü fatih fethettiği zaman istanbula birçok cami yaptırmıştır. yani bu da demek oluyor ki orada yaşayan bir çok yeni müslüman vardı. onlarında anadoludan veya başka yerden gelen türklerin olduğu açıktır.

Hukuki NET Güncel Haber

Kurtlar Vadisi Yayınlanmalıdır konulu yargıtay kararı ara
    Kurtlar Vadisi Yayınlanmalıdır konulu hukuk haber
    Konu f.karakaya tarafından (15-01-2010 Saat 12:10:55 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dizinin 18 yaş altı için uygun olmadığına yönelik bütün fikirlere katılıyorum. Başkalarını bilmiyorum ama ben dizinin ana karakterlerinin kişiliğini veya yaptıklarını fantaziye varan betimlemeleri seyretmiyorum.

Benim ilgilimi dizinin arka planı, fonu çekiyor.

Dizide Kurtuluş savaşından beri lozanda bağımsızlığını tescil etmiş olan bir ulus üzerinde batılı emperyalistlerin oyunlarının karikatürize bile edilmiş olsa bir örneğini görmek mümkün diye düşünüyorum.

Bilinen terör örgütünün destekçisi olan batılı ülkeler olduğu bilinmiyor mu ? Bu ülkelerin başında ABD yok mu ? ingiltere kürt ulusu üzerinde oyunlar oynadığı bilinmiyor mu ? İsrailin büyük israil devletini oluşturmak üzere aynı bölgede faaliyet gösterdiği bilinmiyor mu ?

Türkiyeyi yönetenler üzerinde en hafif deyimi ile emperyalistlerin baskıları, oyunları yok mu ?

Peki dizide bunlar anlatılmıyor mu ?

Demem o ki ben diziden kendi nasibime bunları alıyorum.

Nerede
    izmir
    İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Tayfun Eyilik rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Dizinin 18 yaş altı için uygun olmadığına yönelik bütün fikirlere katılıyorum. Başkalarını bilmiyorum ama ben dizinin ana karakterlerinin kişiliğini veya yaptıklarını fantaziye varan betimlemeleri seyretmiyorum.

Benim ilgilimi dizinin arka planı, fonu çekiyor.

Dizide Kurtuluş savaşından beri lozanda bağımsızlığını tescil etmiş olan bir ulus üzerinde batılı emperyalistlerin oyunlarının karikatürize bile edilmiş olsa bir örneğini görmek mümkün diye düşünüyorum.

Bilinen terör örgütünün destekçisi olan batılı ülkeler olduğu bilinmiyor mu ? Bu ülkelerin başında ABD yok mu ? ingiltere kürt ulusu üzerinde oyunlar oynadığı bilinmiyor mu ? İsrailin büyük israil devletini oluşturmak üzere aynı bölgede faaliyet gösterdiği bilinmiyor mu ?

Türkiyeyi yönetenler üzerinde en hafif deyimi ile emperyalistlerin baskıları, oyunları yok mu ?

Peki dizide bunlar anlatılmıyor mu ?

Demem o ki ben diziden kendi nasibime bunları alıyorum.
    Dediğiniz gibi genel hatlarıyla bazı gerçekleri yansıtıyor olabilir. Ama o hatların üstüne bir çok boya çekilmiştir. artık amaç gerçekleri yansıtmak değil reyting amacıyla vurdu kırdı yapma haline gelmiştir. bu, Bir meyve için bütün ağacı sökmeye benziyor.
    Ayrıca bu dizi türk toplumuna zarar vermektedir. Lisede işlenen cinayetleri biliyoruz. en son örnek daha vahim. İki ülke arasında gerginliğe yol açtı. Pireyi deve yapmak bu olsa gerek. Bu dizi amacından sapmıştır. Millet gerçeği unutup hayaller dünyasına dalmıştır bu dizi ile.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı f.karakaya rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Dediğiniz gibi genel hatlarıyla bazı gerçekleri yansıtıyor olabilir. Ama o hatların üstüne bir çok boya çekilmiştir. artık amaç gerçekleri yansıtmak değil reyting amacıyla vurdu kırdı yapma haline gelmiştir. bu, Bir meyve için bütün ağacı sökmeye benziyor.
    Ayrıca bu dizi türk toplumuna zarar vermektedir. Lisede işlenen cinayetleri biliyoruz. en son örnek daha vahim. İki ülke arasında gerginliğe yol açtı. Pireyi deve yapmak bu olsa gerek. Bu dizi amacından sapmıştır. Millet gerçeği unutup hayaller dünyasına dalmıştır bu dizi ile.
    18 yaş altına seyrettirillmeyebilir. Üstününde aklını kullanabildiğini sanıyorum. Söz konusu ülke ile gerginlik yaşanması gerektiğini düşünüyorum. Her şeyi unutturduğu şeklindeki eleştiriyi ise eleştiri olarak almak istemiyorum. Bazı maçlar var ki onlarda bize herşeyi unutturabiliyor. Maç yüzünden kavgada ediliyor insanlarda ölebiliyor ama kimse futbol yasaklansın demiyor.

Nerede
    izmir
    İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

18 yaş altına seyrettirillmeyebilir. Üstününde aklını kullanabildiğini sanıyorum. Söz konusu ülke ile gerginlik yaşanması gerektiğini düşünüyorum. Her şeyi unutturduğu şeklindeki eleştiriyi ise eleştiri olarak almak istemiyorum. Bazı maçlar var ki onlarda bize herşeyi unutturabiliyor. Maç yüzünden kavgada ediliyor insanlarda ölebiliyor ama kimse futbol yasaklansın demiyor.
    Gerginlik hiç kimseye bir şey kazandırmaz. Eğer gerginlik ile bir yere varmak istiyorsak direk savaşarak çözüme ulaşalım.
    Bu dizi şiddet içerdiği için milleti şiddete sevketmektedir. Ancak futbol sadece spor içerir. Bundan dolayı dizideki gibi şiddete sevk etmemektedir insanları. Futbolda ki şiddet futboldan kaynaklanmamaktadır. ama kurtlar vadisindeki şiddet ve bunun sonucunda toplumda meydana gelen bozukluklar tamamen kurtlar vadisinden kaynaklanmaktadır. Sonuçta futbolun yasaklanmasından bahsedilemez.
    Kurtlar vadisinin unutturmasından kasıt gerçeklerin üstünü örtüp, gerçek kahramanları yok sayıp, insanlara hayatın gerçeklerini unutturmasıdır. Futbolda ise sadece 90 dakikalık unutkanlık vardır. Ayrıca hiçbir gerçeğin üstünü örtüp gerçek kahramanları yok saymaz.

Nerede
    İzmir-İstanbul
    İletiler
    152
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Olay budur. Bu görüşlerinize içtenlikle katılıyorum, saygılarımla efendim.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı f.karakaya rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kurtlar vadisinin unutturmasından kasıt gerçeklerin üstünü örtüp, gerçek kahramanları yok sayıp, insanlara hayatın gerçeklerini unutturmasıdır. Futbolda ise sadece 90 dakikalık unutkanlık vardır. Ayrıca hiçbir gerçeğin üstünü örtüp gerçek kahramanları yok saymaz.
    Franko diktatörlüğünü uzun süre futbol ile ayakta tuttu. Futbol ile unutturdu zalimliğini. Güney Amerikadaki benzeri rejimleri benzeri bir yol tuttular.

Ülkemiz vatandaşlarının fil hafızalı olduğu zaten söylenemez. Aksini düşünenler meclisteki şüpheli ve suçlu sayısına baksın.

Nerede
    izmir
    İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Franko diktatörlüğünü uzun süre futbol ile ayakta tuttu. Futbol ile unutturdu zalimliğini. Güney Amerikadaki benzeri rejimleri benzeri bir yol tuttular.

Ülkemiz vatandaşlarının fil hafızalı olduğu zaten söylenemez. Aksini düşünenler meclisteki şüpheli ve suçlu sayısına baksın.
    Bugün hiç kimse futbol ile millete komplo kurmuyor. Ama sizin dediğinizde franko bilinçli olarak yapmış bu hareketi. Yani bugünkü futbolun yasaklanması saçma olur. Aradaki tek fark budur.
    Sizin dediğinize kısmen katılıyorum. Genelde bazı kesimler aleyhlerinde medyada çıkan haberleri değiştirmek için yeni olaylar yaparlar. Bu da bilinçli bir harekettir. İşte franko da aynen bu olayı yapmış. Zalimliğini unutturmak için futbolu öne sürmüştür.

Futbol masumdur, yasaklanamaz.

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Quo Vadi

HaberTürk / Fatih Altaylı / 16.01.2010

YILLARDIR Kurtlar Vadisi isimli dizi hakkında yazılar yazdım. Bu yazıların hiçbiri, dizinin lehinde yazılar değildi.
    Dizinin ilk yayınlandığı dönemde başladı yazılarım.
    Bu dizinin gençleri yasadışı-lığa özendirdiğini, çeteleri, çete liderlerini kahramanlaştırdığını, devlet adına yasadışına çıkılmasını meşrulaştırdığını anlattım.
    Başta genç erkekler olmak üzere topluma yanlış mesajlar verdiğini, Türkiye'ye ileriye dönük onarılması zor zararlar vereceğini söyledim hep.
    Yazılarımın karşılığını da aldım. Kurtlar Vadisi'nde canlandırdıkları karakterleri, kendilerine yapıştıran dizi elemanları, bana "çete mensubu" edasıyla yanıtlar verdiler, hakaretler ettiler.
    Hepsini dava ettim.
    Davaları kazandım, tazminatlar aldım.
    Ne var ki, benim yazılar pek bir işe yaramadı.
    Dizi giderek zıvanadan çıktı. Türkiye'nin geleceğini bırakın, bugününe zarar vermeye başladı. Bir dönem devlet içindeki çeteleri öven dizi, sonradan "siyasal duruş" değiştirir gibi yaptı ama genel tavrı pek de değişmedi.
    Sonunda Türkiye'nin uluslararası ilişkilerine de el attı. İsrail ile son kapışmamızın temel taşını oluşturdu.
    Gerçi hükümetimizin İsrail'le tartışmak, kapışmak için diziye falan ihtiyacı yoktu ama Kurtlar Vadisi de elinden geleni yaptı.
    İsrail de Türkiye kadar hassas bir ülke olduğundan diziden nem kaptı, son bir yılın acısını Kurtlar Vadisi bahanesiyle büyükelçimizden çıkardı. Gördüğüm o ki, Kurtlar Vadisi isimli dizi, kıra döke Türkiye'ye zarar vermeye devam edecek.
    Gençleri çeteci, devleti çetelerden medet uman yasadışı bir organizasyonun sahibi gibi göstermeye, siyasal konjonktüre göre bu çeteleri yüceltmeye veya aşağılamaya devam edecek. Ve RTÜK de bu diziyi büyük bir keyifle izlemeyi sürdürecek.
    Çizgi filmler gençliği kötü etkileyecek, Olacak O Kadar Türkiye'ye zarar verecek, ama Kurtlar Vadisi baş tacı olacak.
    Sonra Türkiye açılım yapacak, Anayasa değiştirecek, demokrat olacak.
    Zor olacak.

Nerede
    TÜRKİYE
    İletiler
    474
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çocuk yetiştirmek çok zor son 25 yıldır.. Bizim zamanımızda pilli bebek ve heidi gibi çizgi filmlerle büyüyen çocukların çocukları; ergenlik yıllarında; "Kurtlar Vadisi" gibi senarist ve yapımcısının ideolojisi ve rayting hırsları uğruna bu absürd diziyle tanıştılar..

Maalesef gerekli olan kültür ve eğitimi eksik almış çocuklarımız bu karakterleri kendi kimlikleriyle özdeşleştirdiler..Bir zamanlar; spider man adlı bir çizgi film vardı; ve o zamanlarda da bir çok çocuk karaktere öykünüp kendilerini camdan aşağı atmışlardı;"
    Nasılsa spider man'im bu nedenle bir şey olmaz" diye....

Her türlü vurdulu- kırdılı film; çizgi film ve pc oyunları gözü dönmüş para hırsı içindeki muhteris tacirler tarafından çocuklarımızın dünyasına girdiler..

Çocuk ve gençlerimizin körpe zihinlerine girerek onları yanlış yöne kanalize eden tacirler ilahi adalete de inanın..

Para ihtirası içinde, bin bir özenle yetiştirdiğiniz çocuklarınız ve egonuz uğruna; yarattığınız bu kalitesiz dizinize inanarak can veren çocuklarımızın vebali sizin ve bu dizinin yayımlanmasına izin verenlerindir..
    Konu Bora Baykal tarafından (16-01-2010 Saat 21:42:36 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
5 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

oznur akturk reklam filmi

ece temelkuran derin devletin cüce temsili

Forum