+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 25´e kadar toplam 25 ileti bulundu.

Konu: Karşılıksız Çek Davaları ve AB

Karşılıksız Çek Davaları ve AB Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Karşılıksız Çek Davaları ve AB

Ben sizlere başka bir bakış açısı daha getireyim.5 adet karşılıksız çekten yargılanıyorum.Bu çeklerden 2 tanesini gelecek mal karşılığı kestim fakat mallar teslim edilmedi.Menfi tespit açmak zorundayım ama açamıyorum çünkü teminat miktarını yatıramıyorum.1 tanesinin altındaki imza benim değil ama imza ya itirazda bulunamıyorum çünkü masrafını karşılayacak durumum yok.Hadi şimdi beni birisi paran kadar adalet var düşüncesinden vazgeçirsin!!

Hukuki NET Güncel Haber

Karşılıksız Çek Davaları ve AB konulu yargıtay kararı ara
    Karşılıksız Çek Davaları ve AB konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar banada bu konuda bi açıklama yaparsanız sevinirim.
    Ben 2006 da bilmediğim anlamadıgım bir işyeri açtım, açtıgım işyerinde 5-6 ay felan çalıştıktan sonra işler çok iyiye gidiyordu, daha ileriye daha da büyüye bilmek bankadan çek çıkarttım ama pişmanda oldum o güne kadar çekle hiç tanışmamış nasıl oldugunu bile tam olarak bilmiyordum kullanmaya cesaret edemedim. Enson başıma gelen benim babam rahatsızlandıgı için babamı istanbula götürmek zorunda kaldım ne olduysa o sıralar oldu. dükkanda işçi duruyor ve kendine yardım etmesi için yanına birinide almış. beraber çalışıyorlar. ben 3 aya yakın istanbulda kaldım her aramamda işleri soruyorum işler durdu azaldı kendi maaşımızı zor çıkarıyoruz deyince bende lendi elamanıma o yanına aldıgın adamı çıkar madem iş yoksa zorlamanın da bi anlamı yok diyerek o görmediğim tanımadıgım elamanımı işten çıkardım. tabi babam rahmetli olunca geri memlekete dönüm cenaze felan otur işlerle ilgilendik. sonunda dükkana geldiğimde biri geldi Beni sordu bende benim dedim gelen beni tersleyerek cevapta bulundu tabi ben kendimi tanıtıncaya kadar ak ile karayı seçtim adam Dıyarbakır'dan geliyor yorgun zaten geçte olmuştu dedim seninle yarın konuşuruz. deyip dükkandan ayrıldım. ertesi gün gine geldi dedi ne zaman ödeme yapacaksın dedim ne ödemesi aldığın malzemenin parasını bende dedim ben sizde herhangi bir iğne bile almadım siz neden bahsediyorsunuz. dedim ve agız kavgasına döndü enson adam bana bi telefon verdi onu aradım ahan dur biz geliyoruz elmi yaman beymi yaman gibi sen nasıl paramızı vermezsin deyip tel kapandı tabi arada bürsürü hakaret edici kelimer oldu onları yazmak istemedim daha önceden o firmayı duydugum için korktum ve kaçtım. dükkan öylece kalala kaldı o saatlerde yanımda çalışanda eve gitmişti eve vardım ve yanımda çalışana sakın işyerine gitme orada bizi vuracaklar öldürecekler diyede uyardım. oda hayırdı abi dedi ben sana daha sonra anlatırım deyip telefonu kapadım. korkumdan dükkana bile gidemiyor ne olur ne olmaz diye tabi dükkanda 1 hafta kapalı en son dedim hele bi bakayım dükkana deyip bi arkadaşın arabsıyla dükkanın önünden geçeyim dedim ama dükkan ortada yok. talan etmişler. öylelikle iflas ettim korkumdan kimseyede bişi diyemedim çünkü bu kişilerin elide koluda uzun kişilerdi onu sonradan araştırıp ögrendim o yüzden hep kaçmak zorunda kaldım.aradan 1 ay felan geçti aklıma çekleri bankaya teslim edeyim bari dedim. ve dükkanda aldıgım çantayı açtım çekleri çıkardım çek dallarının eksik oldugunun farkına vardım. 20 yaprak çek defterinden 6 adeti yoktu. ve o şekilde bankaya teslim ettim bankayada diğerlerinide getirem diyim çeki alrken yatırdıgım teminatı çekip bankadan ayrıldım. aradan aylar geçti ve bana bi telefon geldi istanbulda siz bu kişimisiniz bende evet dedim ya bana borçunuzu niye ödemiyorsunu felan filan diyip bana derdini anlattı bende başımdan geçenleri anlattım. ve telefonu kapattım. arada 1 sene kadr geçti beni karakoldan sormuşlar rahmetli babam gilin evinde annem haber verdi gittim karakola dedi para cezan var ödememişsin çek bilmem ne dedi 470 tl ödersen sorun yok yok ödemez isen 4 gün hapis cezası var. bende o zamanlar ve şimdide inşaatta çalışıyorum. 15 tl yömye alıyorum 4 güne ben nasıl 470 tl vereyim diyerek gidip 4 gün yattım. orada ki benim gibi çekden dolayı gelenlerde vardı onlar senelerden bahsediyorlardı işte onlarda bi sefer 4 güne gelip yatıp çıktıktan sonrada gine karakola gidip tutuklanmışlar. bende korktum işin açıkcası 4 gün yattıktan sonra çıktım ve evi mahalleyi değitim taşındım yani akrabalarıma ziyareti bile kestim ne olur ne olmaz diye malum evli ve 3 çocuk babasıyım onlara bakmakla mükellefim. sonraları ögrendim 6 adet çeke 100 milyara yakın bi malzeme almışlar çeke atılan imza benim degil. ben korkumdan ne karakola nede adliyeye gidemiyorum. heran tutuklarlar diye benim cezam varmıdır yokmudur. tabi bu tarihe kadar annem gilede kimse ne gelmiş nede sormuşlar. hiç bişi yok. şimdi ben çok madurum benim daimi bir yerde çalışmam lazım o da sigorta var diye çalışamıyorum korktugumdan dolayı. şimdi ben ne yapmalıyım.

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Asibey durumunuz oldukça kötü ve karışık görünüyor. Sii tehtid edenlerin firma isimlerini vs burdan yazın herkes öğrensin. Ancak şu konuyada açıklık getirin ; Siz dükkana döndükten sonra " bir adam geldi verdiği mallara karaşı para istedi " bu adamla kim ilişki kurmuş yanınızda çalışan kişiyi uyarıp " dükkana sakın gitme " dediğinize göre onun sizden habersiz ilişkide bulunmadığı anlaşılıyor. Peki ohalde alacaklı olduğunu idda eden kişi malları kime vermiş , faturalımı vermiş , ne karşılığında vermiş. ? Bunları lütfen yazın. Birde şayet alacaklılar dükkanınızı yağmaladılarsa yada ikakhı hak ( alacağını zorla , kanunsuz bir şekilde borçlunun rızası olmadan zorla almak ) yaptılarsa karakola gidip şikayette bulununuz. İmza sizin değilse çekten ceza yatmazsınız. kayıp Çeklerle ilgili olarak savcılığa çalındı diye şikayette bulununuz. Elleri kolları uzun olan tefeci zihniyetli insanların atıp tuttuğu herşeye inanmayın. Burası Türkiye siz şikayetlerinizi yapın , tutuklanacağım diyede korkmayın zira işler her geçen gün daha çok çıkmaza girer ve bir gün mutlaka karşınıza çıkar , hemde ummadığınız biranda. Siz tutuklanacakmış gibi hazırlığınızı yapın ve karakola gidin orda konuyla ilgili ifadelerinizi verin ayrıca avukatlık için ücretsiz adli yardım alabilirsiniz. Resmi mercilere ailenizin ikamet ettiği adres dışında bir adres bildirin. Siz hakkınızı aramazsanız gıyabınızda ilginiz olmayan bir sürü olaya çıkabilir. Kesinleşmiş yanlış kararlar varsa temyiz edin. Temyiz süresi geçmiş olsa bile yine temyiz edin. Ayrıca kesinleşmiş mahkumiyetlerde " kanun yararına yeniden adil yargılama isteyebilirsiniz. " Bu yazdıklarımın hepsi birer dilekçeye bakar. Geçmiş olsun.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Karşılıksız Çek Davaları ve AB

Sevgili Arkadaşlar

başka konu açmadım sizlere sormak istediğim şu 2003 ve 2004 vadeli 4 adet çek var bunlardan 2003 tarihinde olanın arkası yazdırılmış fakat diğer 3 tanesinin arkası yazdırılmamış ve bugune kadar hiç bir şekilde ne icra nde ceza davası açılmamıştır bu çekler ile ilgili herhangi bir işlem yapılabilirmi şimdiden herkese teşekkür ederim

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Karşılıksız Çek Davaları ve AB

Alıntı Asibey rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar banada bu konuda bi açıklama yaparsanız sevinirim.
    Ben 2006 da bilmediğim anlamadıgım bir işyeri açtım, açtıgım işyerinde 5-6 ay felan çalıştıktan sonra işler çok iyiye gidiyordu, daha ileriye daha da büyüye bilmek bankadan çek çıkarttım ama pişmanda oldum o güne kadar çekle hiç tanışmamış nasıl oldugunu bile tam olarak bilmiyordum kullanmaya cesaret edemedim. Enson başıma gelen benim babam rahatsızlandıgı için babamı istanbula götürmek zorunda kaldım ne olduysa o sıralar oldu. dükkanda işçi duruyor ve kendine yardım etmesi için yanına birinide almış. beraber çalışıyorlar. ben 3 aya yakın istanbulda kaldım her aramamda işleri soruyorum işler durdu azaldı kendi maaşımızı zor çıkarıyoruz deyince bende lendi elamanıma o yanına aldıgın adamı çıkar madem iş yoksa zorlamanın da bi anlamı yok diyerek o görmediğim tanımadıgım elamanımı işten çıkardım. tabi babam rahmetli olunca geri memlekete dönüm cenaze felan otur işlerle ilgilendik. sonunda dükkana geldiğimde biri geldi Beni sordu bende benim dedim gelen beni tersleyerek cevapta bulundu tabi ben kendimi tanıtıncaya kadar ak ile karayı seçtim adam Dıyarbakır'dan geliyor yorgun zaten geçte olmuştu dedim seninle yarın konuşuruz. deyip dükkandan ayrıldım. ertesi gün gine geldi dedi ne zaman ödeme yapacaksın dedim ne ödemesi aldığın malzemenin parasını bende dedim ben sizde herhangi bir iğne bile almadım siz neden bahsediyorsunuz. dedim ve agız kavgasına döndü enson adam bana bi telefon verdi onu aradım ahan dur biz geliyoruz elmi yaman beymi yaman gibi sen nasıl paramızı vermezsin deyip tel kapandı tabi arada bürsürü hakaret edici kelimer oldu onları yazmak istemedim daha önceden o firmayı duydugum için korktum ve kaçtım. dükkan öylece kalala kaldı o saatlerde yanımda çalışanda eve gitmişti eve vardım ve yanımda çalışana sakın işyerine gitme orada bizi vuracaklar öldürecekler diyede uyardım. oda hayırdı abi dedi ben sana daha sonra anlatırım deyip telefonu kapadım. korkumdan dükkana bile gidemiyor ne olur ne olmaz diye tabi dükkanda 1 hafta kapalı en son dedim hele bi bakayım dükkana deyip bi arkadaşın arabsıyla dükkanın önünden geçeyim dedim ama dükkan ortada yok. talan etmişler. öylelikle iflas ettim korkumdan kimseyede bişi diyemedim çünkü bu kişilerin elide koluda uzun kişilerdi onu sonradan araştırıp ögrendim o yüzden hep kaçmak zorunda kaldım.aradan 1 ay felan geçti aklıma çekleri bankaya teslim edeyim bari dedim. ve dükkanda aldıgım çantayı açtım çekleri çıkardım çek dallarının eksik oldugunun farkına vardım. 20 yaprak çek defterinden 6 adeti yoktu. ve o şekilde bankaya teslim ettim bankayada diğerlerinide getirem diyim çeki alrken yatırdıgım teminatı çekip bankadan ayrıldım. aradan aylar geçti ve bana bi telefon geldi istanbulda siz bu kişimisiniz bende evet dedim ya bana borçunuzu niye ödemiyorsunu felan filan diyip bana derdini anlattı bende başımdan geçenleri anlattım. ve telefonu kapattım. arada 1 sene kadr geçti beni karakoldan sormuşlar rahmetli babam gilin evinde annem haber verdi gittim karakola dedi para cezan var ödememişsin çek bilmem ne dedi 470 tl ödersen sorun yok yok ödemez isen 4 gün hapis cezası var. bende o zamanlar ve şimdide inşaatta çalışıyorum. 15 tl yömye alıyorum 4 güne ben nasıl 470 tl vereyim diyerek gidip 4 gün yattım. orada ki benim gibi çekden dolayı gelenlerde vardı onlar senelerden bahsediyorlardı işte onlarda bi sefer 4 güne gelip yatıp çıktıktan sonrada gine karakola gidip tutuklanmışlar. bende korktum işin açıkcası 4 gün yattıktan sonra çıktım ve evi mahalleyi değitim taşındım yani akrabalarıma ziyareti bile kestim ne olur ne olmaz diye malum evli ve 3 çocuk babasıyım onlara bakmakla mükellefim. sonraları ögrendim 6 adet çeke 100 milyara yakın bi malzeme almışlar çeke atılan imza benim degil. ben korkumdan ne karakola nede adliyeye gidemiyorum. heran tutuklarlar diye benim cezam varmıdır yokmudur. tabi bu tarihe kadar annem gilede kimse ne gelmiş nede sormuşlar. hiç bişi yok. şimdi ben çok madurum benim daimi bir yerde çalışmam lazım o da sigorta var diye çalışamıyorum korktugumdan dolayı. şimdi ben ne yapmalıyım.
    ustacım senin eleman işleri iyice karıştırmış bunu bilesin.. öte taraftan seni kimsenin bu kadar korkutmaya hakkı yok, git bi savcılığa; hakkında araştırma yapıp "eli kolu uzun" dediğin adamları bir bir anlat, savcı zaten seni anlar.. avukatı bile ayarlar sen hiç canını sıkma rahat ol, kim ki eli kolu olmadık yerlere uzanıyo keserler sen hiç merak etme..

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Bu sayfada bulunan kavramlar: