+ Konuyu Yanıtla
4 / 14 Sayfa İlkİlk 1234567891011121314 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 140 ileti bulundu.

Konu: Ömür boyu nafaka ödemek

Ömür boyu nafaka ödemek Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    213
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ÖmÜr boyu nafaka Ödemek

gözlerim yaşardı

Hukuki NET Güncel Haber

Ömür boyu nafaka ödemek konulu yargıtay kararı ara
    Ömür boyu nafaka ödemek konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sevcanakay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    gözlerim yaşardı

Gülmekten mi,ağlamaktan mı yaşardı.?

Geçen gün sizin açtığınız konuya yanıt verilme vesilesi ile açtığınız yalancı şahit konunuzu okudum. Bu siteye üye olurken konulara hakim,bilgisi olan,değişik konular ile alakalı tecrübe sahibi kişilerin yaşadıkları,bildiklerinden faydalanmak için üye olunur diye düşünüyorum.Ben öyle yapmıştım.Sizin adınıza konuşmim ama sizde büyük ihtimal bu şekilde üye olmuşsunuzdur diye düşünüyorum.

Siz bir süreç yaşamışsınız,bayan olarak sizin yaşadıklarınıza benzer,daha az,daha çok sıkıntılı evlilikler yaşanıp bitmiştir.

Bu sitede bu davalar ile alakalı aşırı konular var.Belki toplumda yaşanılanların kaç binde biridir.

Bu siteye üye olup konu açanların ben eminim ki binde dokuz yüz doksan dokuzu haklı,mağdur,haksız kararlar sebebi ile konular açıyor,dertlerini anlatıyorlar.

Deme o ki yorum yaparken yok erkek tazminat,ömür boyu nafaka ödesin,oh olmuş,gibi yorumlardan ziyade,her yaşanılanı kendi içinde yorumlamak,bir şey bilmesek veya ona yardımcı olacak bir cevabımız olmasa bile manen kim haksızlığa uğramışsa o kişiye yazacağımız iki satırlık gönül alıcı yazılar ile gönülde yer edilir düşüncesindeyim.

Neyse bunu okuyup ta fırça atmayın.

Nerede
    ankara
    İletiler
    258
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

gözlerim yaşardı
    Ülkemizdeki hukuk sisteminin içinde bulunduğu sefil durum için ne kadar üzülseniz azdır.

Bakınız Türkiye AIHM de adil yargılanma hakkını ihlalden dolayı 800 küsür defa mahkum oldu. Bu kadar fazla mahkum olan ikinci bir ülke yok. Belki siz farkında değilsiniz ama, adil yargılanma en temel insan haklarından biridir. Hem Birleşmiş Milletlerin insan hakları beyannamesinde hem de Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinde, açık bir şekilde ıfade bulmuştur. Eminim kimsenin takmadığı bizim Anayasamızın bir tarafınada laf olsun torba dolsun babından, bu mealde bir şeyler karalanmıştır.

Bugün Türkiye evrensel hukuk sistemi içinde korsan ülke olup mollaların İranı veya Saddam Hüseyinin Irakı ile aynı kategori içinde görülmektedir. Türkiyenin talep ettigi sıradan bir enterpol kararı bile 'adil yargılama' olmadığı gerekçesi ile geri çevrilmektedir.

- - - Updated - - -

gözlerim yaşardı
    Ülkemizdeki hukuk sisteminin içinde bulunduğu sefil durum için ne kadar üzülseniz azdır.

Bakınız Türkiye AIHM de adil yargılanma hakkını ihlalden dolayı 800 küsür defa mahkum oldu. Bu kadar fazla mahkum olan ikinci bir ülke yok. Belki siz farkında değilsiniz ama, adil yargılanma en temel insan haklarından biridir. Hem Birleşmiş Milletlerin insan hakları beyannamesinde hem de Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinde, açık bir şekilde ıfade bulmuştur. Eminim kimsenin takmadığı bizim Anayasamızın bir tarafınada laf olsun torba dolsun babından, bu mealde bir şeyler karalanmıştır.

Bugün Türkiye evrensel hukuk sistemi içinde korsan ülke olup mollaların İranı veya Saddam Hüseyinin Irakı ile aynı kategori içinde görülmektedir. Türkiyenin talep ettigi sıradan bir enterpol kararı bile 'adil yargılama' olmadığı gerekçesi ile geri çevrilmektedir.

Nerede
    kırıkkale
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ömür boyu nafaka ödemek

olaya iki yönlü bakmak lazım hep mazlum olarak kadınlar görünüyor ama ben cehennem azabı gibi geçen 3 yıllık evliliğimden anlaşmalı boşanma ile kurtuldum o zaman 2 yaşında olan oğlum Allah ıma bin şükür eski eşim istemediği için bende kaldı.oğlum bugün 5 yaşında ben hala bekarım oğluma üvey anne getirmek istemediğim için evlenmedim,oğlum bu yıl kreşe başladı ben asgari ücretle çalışan bi insanım ailemin yardımıyla geçinmeye çalışıyorum eski eşimde ailesinin yanında ve ev geçindirme gibi bi derdi yok ona rağmen 3 yıldır nafaka ödüyorum ve gerçekten çok zorlanıyorum en kötüsü daha kaç sene ödeyeceğimde belli değil.soruyorum size bu adalet mi? eski eşim eş görevlerinide,annelik görevlerinide yerine getirmediği halde bana bu ceza kesiliyor.bizim hukukumuz her kadını melek eş ve melek anne gibi algılayıp erkeği cezalandırıyor ama her kadın melek değil ve her kadın anne değil maalesef... artık bu konudada avrupa standartlarına geçmeliyiz diye düşünüyorum.eski eşim 23 yaşında sağlıklı bi kadın ben nasıl çalışmak zorundaysam oda çalışabilir artık eskisi gibi değil hiçbirşey erkek çalışan kadar kadın çalışanda var ama eskiden kalma bu kanunlar yüzünden ben ve benim gibi binlerce kişi borç ve kredi batağından çıkamıyoruz.Burdan devlet büyüklerime sesleniyorum lütfen bu nafaka konusuda avrupa normlarına getirilsin
    Konu ironik tarafından (14-08-2012 Saat 14:31:13 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    213
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı carsambalıfaruk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Gülmekten mi,ağlamaktan mı yaşardı.?

Geçen gün sizin açtığınız konuya yanıt verilme vesilesi ile açtığınız yalancı şahit konunuzu okudum. Bu siteye üye olurken konulara hakim,bilgisi olan,değişik konular ile alakalı tecrübe sahibi kişilerin yaşadıkları,bildiklerinden faydalanmak için üye olunur diye düşünüyorum.Ben öyle yapmıştım.Sizin adınıza konuşmim ama sizde büyük ihtimal bu şekilde üye olmuşsunuzdur diye düşünüyorum.

Siz bir süreç yaşamışsınız,bayan olarak sizin yaşadıklarınıza benzer,daha az,daha çok sıkıntılı evlilikler yaşanıp bitmiştir.

Bu sitede bu davalar ile alakalı aşırı konular var.Belki toplumda yaşanılanların kaç binde biridir.

Bu siteye üye olup konu açanların ben eminim ki binde dokuz yüz doksan dokuzu haklı,mağdur,haksız kararlar sebebi ile konular açıyor,dertlerini anlatıyorlar.

Deme o ki yorum yaparken yok erkek tazminat,ömür boyu nafaka ödesin,oh olmuş,gibi yorumlardan ziyade,her yaşanılanı kendi içinde yorumlamak,bir şey bilmesek veya ona yardımcı olacak bir cevabımız olmasa bile manen kim haksızlığa uğramışsa o kişiye yazacağımız iki satırlık gönül alıcı yazılar ile gönülde yer edilir düşüncesindeyim.

Neyse bunu okuyup ta fırça atmayın.
    hehehhe arkadaşım beni erkek düşmanıymış gibi görme yada görenler varsa bakınız aboneliklerime ne gibi yorumlar tavsiyelerde bulunmuşum, ben konuyu açan kişinini yazdıklarını kelimesi kelimesine okuyup cevaplar yada yorum yapanların yorumlarına istinaden yorumlarımı yapıyorum haksız olan her davanın her konunun her yazının altına imzamı atarım atıcamda bu benim vatandaşlık görevimden ziyade burda insani olarak yazıyor ve görev biliyorum, insan erkek kadın tabiki ayırt edilmeksizin yorum eleştiri yapılır ama konuya ve yaşanmışlıkların içinde haksız olan taraf kimse ona göre yorumlarımı yazıyor ve eleştiriyorum sivri dilliyim kabul ediyorum açık sözlü ve dobralıgımdan ötürüde pek sevilmedim galiba bu platforma ama çokda önemli değil eleştirilerimle ve haklı yorumlarımla yine burdayım burda olacağım siz sevenlerimle
    Not: Yaaa çokmu şey konuştum hani nasıl desem neyse bulamadım ne dicemi şimdi
    Konu sevcanakay tarafından (15-08-2012 Saat 13:36:34 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    258
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

hehehhe kabul ediyorum açık sözlü ve dobralıgımdan ötürüde pek sevilmedim galiba bu platforma ama çokda önemli değil eleştirilerimle ve haklı yorumlarımla yine burdayım burda olacağım siz sevenlerimle
    Not: Yaaa çokmu şey konuştum hani nasıl desem neyse bulamadım ne dicemi şimdi
    Sevencan hanım,

Sizin durumunuzu tam bilemiyorum. Anladığım kadarıyla bir şekilde nafaka olayı ile ilgisiniz. Siz eski eşinizden nafaka alıyormusunuz? Mahsuru yoksa miktarı ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    213
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı cemil1 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sevencan hanım,

Sizin durumunuzu tam bilemiyorum. Anladığım kadarıyla bir şekilde nafaka olayı ile ilgisiniz. Siz eski eşinizden nafaka alıyormusunuz? Mahsuru yoksa miktarı ne kadar?
    Ben o şahısdan mahkemem boyunca 3 yıl nafaka almadım ödemedi çünkü kazandıgım halde bu arada çocugum yok neyse gelelim saadetee boşanmadan önce yaşadıklarım bana yaşattıklarının karşılığı para ile ölçülürmü sizce değerli arkadaşım ve arkadaşlarım, evliyken oh ne alak boşanma davası açınca biz kadınlardan kötüsü yok erkek içinde geçerli bu para sadece bir cezadır, para ile kırılan kalp, bozulan pisikoloji, hayal edilen mutluluk, kadınlık gururu, vs vs geri gelmiyor eee herşeyin bir karşılığı bedeli vardır artık şunu herkes bilsin duysun ögrensin NAFAKA Bir BEDEL ve en güzel de bir BEDELDİR EVET Diyenler 99999999999999
    HAYIR Diyenler 1 (BİR)
    saygılarrrrr...

Nerede
    ŞANLIURFA
    İletiler
    150
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben o şahısdan mahkemem boyunca 3 yıl nafaka almadım ödemedi çünkü kazandıgım halde

Derdin anlaşıldı çok derin ızdıraplar içindesin..ama bak para seni mutlu edememiş ...öfkeni kontrol edemiyorsun..eminim aldığın para seanslara naca yetiyordur...çok geçmiş olsun..ha bu arada neden para peşinde koşmak yerine mutlu olmayı denemiyorsun??? bu şekilde cehennem hayatı yaşıyorsun dünyada..Öbür dünyada da nafaka helal olmadığı için bu dünyadada ki cehennem ateşini yanında götürüyorsun ..hatta bunun için savaşıyorsun senin için çok üzüldüm çok!!!! ALLAH hidayet nasip etsin...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    213
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı SEA DEMİR rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben o şahısdan mahkemem boyunca 3 yıl nafaka almadım ödemedi çünkü kazandıgım halde

Derdin anlaşıldı çok derin ızdıraplar içindesin..ama bak para seni mutlu edememiş ...öfkeni kontrol edemiyorsun..eminim aldığın para seanslara naca yetiyordur...çok geçmiş olsun..ha bu arada neden para peşinde koşmak yerine mutlu olmayı denemiyorsun??? bu şekilde cehennem hayatı yaşıyorsun dünyada..Öbür dünyada da nafaka helal olmadığı için bu dünyadada ki cehennem ateşini yanında götürüyorsun ..hatta bunun için savaşıyorsun senin için çok üzüldüm çok!!!! ALLAH hidayet nasip etsin...
    Hehehe çok komiksin be arkadaşım derin ızdıraplar içinde olsam burda böyle millete faydam olmaz boşanalı 5 yıl oldu ben bu platformda sadece enginnnnnn bilgilerimi paylaşmak adına ve öz eleştiri yapmak ve fayda sağlamak için burdayım, ayrıca para mevzusuna gelince kendim için geçerli değil bu, genel manada herşeyin bir bedeli var bu tarz olaylarda da TÜRKİYEDE sonuçlar böyle gelişiyor demek istedim ama tabiki SİZİN VE sizin gibi arkaşdaşların BUNU ANLAMAYACAK KAPASİTEDE olamayacağınızı hiç düşünmeden yazmıştım, gelelim diğer meseleye mutlu olmak için zaten boşandım , paraya gelince aldıgım parayı erkek müsvettesi olan o şahışın üstüme bıraktıgı ne biliyim kredi kartı borcuydu, aldığımız kredi borcuydu oydu buydu onları ödedim üstünede kredi çekip kalan borcu kapadım verdiğinin 3 katı fazla ödeme yaptım haa bunun içinde bir kuruş benim borcum yok onun bıraktığı borçlar, malesef eşinie güvenip kredi çekiyorsun beraber ödemek adına ama ayrılığa dönünce iş üstüne kalıyor nerde kaldı erkeklik, hayat hani müşterekdi evlenince ayrılınca neden müşterek ödemiyorsunuz siz erkekler, ayrıca ALLAHA merek etme senden belkide daha çok iman eden bir insanımdır belkide hak hukuk helal haram kavramalarını belkide benden daha iyi ayrıt edemeyecek kadar da bilgi sahibi olmayada bilirsin umarım ne demek istediğimi anladın,cenabı allah haklının yanında olandır, zulüm yapanın cezasını elbet herşekilde gösterir bu belki para ile belki sağlık ile alır o insandan, bunların hiçbiri bende olmadı aksine karşı tarafda oldu hem parasından hem sağlıgından bu nedir cenabı ALLAHIN bir hikmeti bana göstermiş olduğu belkide nimettir bak kulum bu insan bunları yaptı sonu boşanma ile noktalandı cezasınıda bu şekilde çekiyor, o bakımdan senin içni rahat olsun arkadaşım savaşmaya gelince sanırım kuyruk acın varki hazmedemiyorsun yazmış olduğum gerçekleri belkide benzeri başında geldi başkasına empoze etmekle uğraşıyorsun, bu kadar hırslı olma arkadaşım benden sana tavsiye, zararlı çıkarsın bu arada tanımadığın ve yaşanmışlıkları bilmeden kime ne şekilde cezayı nasıl vereceğinin hükmünün kararını yada eleştirisini yapıcak vasıfa değilsin, cehennem ateşi bence senin yanında şuan biliyormusun çünkü ALLAHIN vermiş olduğu ceza için ben veya biz insanlar ne yapabiliriz, ALLAH nasip etmeseydi o parayı istediğin kadar uğraş vermezdi, verdiyse bir hikmeti vardır, ayrıca kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş derler bilmem bu atasözü size birşey hatırlatırmı, ALLAH kime neyi nasıl vereceğini bilendir o bakımdan sen ÜZÜLME kendi derdine yan pardon kendi derdinin ÇARESİNE bak
    saygılar

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Sizi banlamak için bir sebep aradım aradım malesef bulamadım nispet yapar gibi bir tavır içindeymişsiniz gibi geldi ama değilsiniz gıcık birine benziyor gibisiniz ama değilsiniz e yazdıklarınızda da öyle yanlış bir şey yok gibi, ya siz yine de milletin tansiyonunu yükseltmeyin olur mu?

+ Konuyu Yanıtla
4 / 14 Sayfa İlkİlk 1234567891011121314 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

emine arzu kisa özdemir

nafaka cinayetleri

emine arzu kisa özdemir site:www.hukuki.net

nafa cinayatleti

emine arzu kısa özdemir

nafaka cinayeti

nafaka hapsi aihmerkeklere idamson islenen nafaka cinayetinafaka çocuk sayisina gorealmanyada yasayan cocuga nafaka anfaka ne demekdirnafaka odemeyi teddetmekhakim emine arzu kısa özdemiromur boyu nafaka vermektürkiyede yasayan baba cocuk icin almanyaya nafaka ödermison nafaka cinayeti
Forum