+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 36 ileti bulundu.
    Nerede
    izmir
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Eğer Burası Hukuk Devleti İste Superonline'a Karşı Tek Başına Ben ve Hukuki Haklarım Galip Gelecektir

Alıntı memmetyasar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yalniz burada netleştirmek gereken önemli bir nokta var. O tarihte adil kullanım koşulları laf olarak mı vardı yoksa tarifenin içinde rakamsal bir parametre olarak mı vardı?

Bakın bugünkü tarife tablolarında yazanlar HIZ - Aylık Download LİMİTİ - Aylık ÜCRET.
    Mesela diyor ki 50Mbs hız - Aylık 250 GB download - 99 TL

Ama o günkü sitelerinde benim bildiğim kadarıyla hiç DOWNLOAD LİMİTİ yazan bir tarife tablosu yayınlanmış değildi.(benim aldığım zaman web sitelerindeki tarife tablolarına da downlaod limiti koymamışlardı. Sadece fiyat ve hız yazıyorlardı her yerde. Ve en büyük puntolarla "LİMİTSİZ" yazıyorlardı.)

Ayrıca benim bahsettiğim bilgiler satıcının bana verdiğnden ziyade kendi basılı ilanlarında yazmış oldukları bilgiler. Broşürlerinin ilanlarının içinde de limitten bahseden bir şey yoktu.
    O tarihte, yazılı olarak sitede adil kullanım koşulları vardı. Hatta adil kullanım uygulanmayan paketler vardı. Şu anda da var ama 50mbit ve 100mbit paketlerini kaldırmışlar. Bu arada bende ekim 2010 abonesiyim.
    Güncelleme yapılmadan önce 10mbit için hız alanı 50. 20mbit için 100GB idi. Zaten 12 Eylül 2011 öncesinde abone olan müşteriler için hız alanlarını belirtmişler.
    bkz. http://superonline.net/yardim/adil.aspx
    Sitede,
    Adil Kullanım Koşulları ve hız alanı uyguluması 15 Mart 2010 tarihinden sonraki aboneliklerde geçerli olacaktır. Bilgisi yer alıyor. Bu Mayıs 2010'da eklenen bir maddedir.

Ek olarak sitelerin geçmiş hallerini gösteren bir uygulama var. Superonline.net sitesinden 28 mart 2010'da alınmış bir görüntü;
    http://web.archive.org/web/201003282...rdim/adil.aspx
    Görüldüğü üzere adil kullanım uygulaması belirtilmiş.

Hukuki NET Güncel Haber

Eğer Burası Hukuk Devleti İse Superonline'a Karşı Tek Başına Ben ve Hukuki Haklarım Galip Gelecektir konulu yargıtay kararı ara
    Eğer Burası Hukuk Devleti İse Superonline'a Karşı Tek Başına Ben ve Hukuki Haklarım Galip Gelecektir konulu hukuk haber
    Konu onur1301 tarafından (17-10-2011 Saat 21:49:36 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Eğer Burası Hukuk Devleti İste Superonline'a Karşı Tek Başına Ben ve Hukuki Haklarım Galip Gelecektir

Alıntı onur1301 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    O tarihte, yazılı olarak sitede adil kullanım koşulları vardı. Hatta adil kullanım uygulanmayan paketler vardı. Şu anda da var ama 50mbit ve 100mbit paketlerini kaldırmışlar. Bu arada bende ekim 2010 abonesiyim.
    Güncelleme yapılmadan önce 10mbit için hız alanı 50. 20mbit için 100GB idi. Zaten 12 Eylül 2011 öncesinde abone olan müşteriler için hız alanlarını belirtmişler.
    bkz. http://superonline.net/yardim/adil.aspx
    Sitede,
    Adil Kullanım Koşulları ve hız alanı uyguluması 15 Mart 2010 tarihinden sonraki aboneliklerde geçerli olacaktır. Bilgisi yer alıyor. Bu Mayıs 2010'da eklenen bir maddedir
    Öncelikle size çok teşekkür etmek istiyorum. Sizi bulmak bir şans oldu, profilinize de bir baktım;
    Siteye tam bugün üye olmuşsunuz ve sadece bu konu üzerinde mesaj yazmışsınız. Yaklaşık 2 saat civarı bu konu sayfası içinde benimle birlikte online kaldınız. Ve herşeye ayrıntısıyla cevap vermeye çalıştınız. Profilinizde "öğrenci" yazıyor ama anlaşılıyor ki bir nedenle Superonline konusuna inanılmaz hakimsiniz, Mart 2010 dönüm tarihine, eski sözleşme maddesindeki 4-23 web sitesine gönderme yapan küçük cümleye, 1 sene önceki superonline web sitesinde nelerin yayınlanmış olduğuna..bu konudaki bütün detaylara hakimsiniz.

Ve onlar tarafından söylenebileceklerin hepsi bunlar zaten.

İşte benim de istediğim bir de Superonline'ın avukatı gelip bütün bunları mahkeme huzurunda söylesin bakalım, hakim tarafından kabul görecek mi?

Nerede
    ankara
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evet arkadaşlar diyaloglardan siz de okuyup gördünüz, "onur1301" nickli siteye bugün katılan kullanıcımız sayesinde Superonline'nın karşı savunmasını üzerine dayandırabileceği bir çok nokta hakkında önemli fikir sahibi olmuş olduk.

Bu yaşanan durum beni haklılığım ve kazanacağım konusunda daha da umutlandırdı. Bence süperonline'ın birinin bunu kazanıp da diğerlerinin duyması ve bunun onların da haksızlığa karşı gelmek için ateşleyici unsur olmasından ödü kopuyor. Belki şu anda da zaten bunu kazananlar var ama biz bilmiyoruz. Fakat ben kazanırsam emin olun gazateye ilan bile veririm. Yaptıkları yanına kar kalmasın, bu milleti daha fazla bu derece sessiz uysal çoğunluk yerine koyamasınlar diye.

Şimdi bana tek lazım olan şey tüketici hakları + internet davaları konusunda tecrübesi olan bir avukat bulmak. Onu da rehberden körlemesine veya eşe dosta sorarak (ki o da körlemesine oluyor) bulmak istemiyorum. Peki bu konuda fikir verebilecek birisi var mı? Aradığım özelliklere sahip bir avukatı hangi yöntemle kolay bulabilirim?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Bu yazıyı yazdığınız andan beri sizi takip ediyorum. Hatta hak dahi veriyorum. Ancak sanırım "sözleşmeleri okumak" konusunda ciddi sıkıntılarınız olsa gerek. Çünkü bu sitede avukat arayamayacağınıza, size bir avukat tavsiye edilemeyeceğine dair kuralı görmemiş olabilir misiniz? Ayıca kazanırsanız gazeteye ilan vermenize de gerek yok. Belli ki superonline yetkilileri dahil bu yazıyı okuyor... Yalnız hukukta sözleşmenin ifasının imkansızlaşması, edimlerin sonradan ağırlaşması halinde sözleşmeden dönme (rücuu) konuları da düşünülmeli. İşte tam burada basiretli bir tacir gibi davranmak zorunda olan Superonline, adil kullanım zorunluluğunu deklare ederek abonelerle yeni sözleşme yapmak, yapmayanların sözleşmelerini feshetmek (daha doğrusu sözleşmeden dönmek) yerine, "ben yaptım oldu" ucuz mantığıyla hareket etmiş, basiretli bir tacir gibi davranmamıştır kanaatindeyim.
    Konu litigation tarafından (18-10-2011 Saat 00:11:48 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı litigation rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu yazıyı yazdığınız andan beri sizi takip ediyorum. Hatta hak dahi veriyorum. Ancak sanırım "sözleşmeleri okumak" konusunda ciddi sıkıntılarınız olsa gerek. Çünkü bu sitede avukat arayamayacağınıza, size bir avukat tavsiye edilemeyeceğine dair kuralı görmemiş olabilir misiniz? Ayıca kazanırsanız gazeteye ilan vermenize de gerek yok. Belli ki superonline yetkilileri dahil bu yazıyı okuyor... Yalnız hukukta sözleşmenin ifasının imkansızlaşması, edimlerin sonradan ağırlaşması halinde sözleşmeden dönme (rücuu) konuları da düşünülmeli. İşte tam burada basiretli bir tacir gibi davranmak zorunda olan Superonline, adil kullanım zorunluluğunu deklare ederek abonelerle yeni sözleşme yapmak, yapmayanların sözleşmelerini feshetmek (daha doğrusu sözleşmeden dönmek) yerine, "ben yaptım oldu" ucuz mantığıyla hareket etmiş, basiretli bir tacir gibi davranmamıştır kanaatindeyim.
    Sözleşmeleri okumakta "ciddi sıkıntılarım" olduğuna dair abartılı yorumunuzun üzerinde çok durmadan sadece sizin benim ne yazdığımı çok iyi okumadığınızı hatırlatayım.

Bir kere daha okursanız görürsünüz, bu siteden avukat aramak veya isim tavsiyesi almak gibi bir şey talep etmiyorum.

Yazdığım şuydu "Aradığım özelliklere sahip bir avukatı hangi yöntemle kolay bulabilirim?" diyorum. Yani bunun meali şu ki "tamam bu sitede arayamam ama nerede nasıl arayayım ve bulayım? Doğru avukatı bulmak için hangi yöntemi izleyeyim? Birileri onu söylesin bari ki bu sitede bu kadar zaman geçirmenin bana da önemli bir yardımı olmuş olsun.."
    Konu memmetyasar tarafından (18-10-2011 Saat 06:36:09 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı memmetyasar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    "Aradığım özelliklere sahip bir avukatı hangi yöntemle kolay bulabilirim?" diyorum. Yani bunun meali şu ki "tamam bu sitede arayamam ama nerede nasıl arayayım ve bulayım? Doğru avukatı bulmak için hangi yöntemi izleyeyim? Birileri onu söylesin bari ki bu sitede bu kadar zaman geçirmenin bana da önemli bir yardımı olmuş olsun.."
    Avukatınızla nasıl tanıştınız başlıklı bir konu var sitemizde, yardımcı olabilir sanırım genel olarak insanların avukata ihtiyacı olduğunda hangi yollara başvurduğunu bulmak açısından.
    https://www.hukuki.net/showthread.php...938#post103938

Bahsettiğiniz üzere tavsiye, internet sitelerinden yararlanmak istemiyorsanız geriye nokta atışı yapmak olan doğrudan isim tavsiyesi kalır , ki ne yazık ki isim tavsiyesi verilemiyor sitemizde.

Nerede
    izmir, Turkey.
    İletiler
    34
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sanırım yazılanları okumadan cevaplıyorsunuz.
    Bunu bir okuyun isterseniz:
    Önce "ne kadar indirirseniz indirin, isterseniz 100 terabyte indirin, hızınız hiç düşmeyecek, hep 10 Mbit kalacak" diye sözleşme yapıldı.
    Sonra "Efendim adil kullanım v.s." demeye başladılar ve limiti aşınca hızı düşürmeye başladılar.
    Sorun bu.
    Sizin sıraladıklarınızdan hiç biri değil.
    Siz yazılanları okuyarak cvp veriyorsunuz belli.. Ama bu yazdıklarınızı, sorunu olan sn. memmetyasarın yazılarında ben göremedim . siz okuyorsunuz tamam da nerden okudunuz ??? da beni eleştiriyorsunuz. tartışma platformu sanıyorsunuz hala burasını. site Hukukla ilgili ön bilgi alışverişi için tasarlanmıştır sanırsam. Biri sorar, bilenler cevaplar. Bilenler yada Bilmeyenler yada tahmin yürütenler ! arasında tartışırlarsa böyle uzar gider.

Yanlış bilgilendirmekte iyi birşey değil ..>Düzeltme: Superonline TT ye bağlı değil. Kendi fiberoptik alt yapısını kullanıyor. sizin oraları kazmadılar mı daha ? )
    Konu realist57 tarafından (18-10-2011 Saat 14:53:32 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı realist57 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Superonline TT ye bağlı değil. Kendi fiberoptik alt yapısını kullanıyor. sizin oraları kazmadılar mı daha ? )
    Lütfen yarışacağım diye bilmeden konuşmayalım. İnsanları yanlış bilgilendiriyorsunuz. SOL'un kendi internet çıkışı yok. Sadece şebekesi var diğerlerinden farklı olarak. O da diğerleri gibi interneti TT'dan alıyor.

Nerede
    izmir
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Lütfen yarışacağım diye bilmeden konuşmayalım. İnsanları yanlış bilgilendiriyorsunuz. SOL'un kendi internet çıkışı yok. Sadece şebekesi var diğerlerinden farklı olarak. O da diğerleri gibi interneti TT'dan alıyor.

Şimdi tracert attım.

Bu ip'lerden hangisi Türk telekom söyler misiniz ? Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın. Superonline fiber (adsl değil) Türk telekom'dan bağımsızdır.

Nerede
    izmir, Turkey.
    İletiler
    34
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Eğer Burası Hukuk Devleti İse Superonline'a Karşı Tek Başına Ben ve Hukuki Haklarım Galip Gelecektir

senoleker siz araştırmadan yazmaya devam edin. bakın onur1301 teknik olarak örnek yollamış. siz haberleşme ve iletişim mühendisi olarak bunu anlamanız gerekir. eğer onuda anlamadıysanız herkesin izlediği tt nin reklamlarından linki yolluyorum.100 mbs yazan ilk reklamı iyi izleyin .. TT nin servis sağladığı firmalarda SOL un adı geçiyormu bakın bakalım. bakında iddia etmeyin herşeyi bilip bilmeden..

http://www.turktelekom.com.tr/tt/por...nda/BasinOdasi
    Konu realist57 tarafından (19-10-2011 Saat 23:14:50 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

superonline

superonline icra

Superonline avukat

superonline mesaj icra

superonline ozturk hukuk

superonline borca kısmi itiraz

ozturk hukuk superonline mesaji

superonline internet icra takip avukatlari

superonline avukatları