Merhabalar.

Özel veteriner kliniği sahibi veteriner hekimim. Serbest çalışan çoğu meslek sahibinin başına gelen durumlardan biri benim de başıma geldi.

Belli bir camia içinde tanınmış bir beyefendi bir akşam bana telefon açarak kliniğime bir hasta hayvan yollayacağını söyledi. Bazı bağlantıları ve ismini kullanarak beni ikna etti.
Tüm işlemler sonucunda 1500 TL civarı bir borç çıktı. Bunu asla "ödemeyeceğini" söylemesi üzerine yeter ki kendi masraflarımı kurtarayım düşüncesi ile yarı yarıya bir indirim yapıp tekrar beklemeye başladım. 2 aydır beyefendi telefonlarıma cevap vermiyor ve borcunu ödemiyor.

- Bu durumda nereye nasıl başvurmam gerektiğini net olarak saptayamıyorum.

- Elimde söz konusu beyin hastaya referans olduğu ile ilgili bir belge yok. Sadece getiren bayan adına açılmış hasta dosyası ve bir ay sonra taburcu alan başka bir bayana imzalattığım "hastayı teslim alırken ücret ödemedim" ibaresi içeren bir belge var. Bu durumda muhatabım referans olan bey mi yoksa hastayı getiren bayan mı olmalı bunu bilemiyorum.

- İyi niyetini görmek için yaptığım indirimi devre dışı bırakıp ilk hesap üzerinden mi alacağımı tahsil yoluna gitmeliyim, yoksa e-mail yolu ile bildirdiğim indirime uymak zorunda mıyım?

Tüm hukukçu arkadaşlarıma başarılı ve stresten uzak çalışma ortamları diliyorum.

Teşekkürler.

Osman Baran