+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs down Hosting firmam yayınımı aksatıyor ve sürekli sorun yaşıyorum.

merhaba;

benim sorunum kısa bir süre önce hosting firmamı değiştirdim. 3 yada 4 gün kadar sorunsuz sitem yayınlandı. fakat bu sure sonunda çeşitli sorunlar olmaya başladı. sitedeki kimi eklentiler çalışmaz oldu, sitemin bazı kısımları data base hatası vermeye başladı. bu konularla ilgili destek istediğimde eklentileri kapatıp denememi sorunun eklentilerimden kaynaklandığını söylediler.

bende 12 senedir bilgisayar dünyası içerisinde olan biri olarak ve hem teknik servis hemde diğer bilgi birikimlerimle sorunun kaynağının server makınası olduğunu ve muhtemelen haddinden fazla site barındırdıklarını ilettim. ancak böyle bir şey olmadığından sorunun benden kaynaklandığından bahsettiler. bende tüm eklentileri kapattım fakat sorunlar düzelmedi.

sitemi baska bir arkadaşımın hosting firmasında test ettim ve hiçbir sorun yoktu. tam bu konuyu iletecekken sitemin hacklendiğini gördüm. iletişime geçmek için mail gönderdim ancak cevap gelmedi.

daha sonra farkettimki tüm server hacklenmişti ve maillerim kendilerine muhtemelen ulaşmıyordu. bunun üzerine telefon ile ulaşmaya çalıştım ancak sitelerinden daha önce temin ettiğim numaralara ulaşılamıyordu.

2 yada 3 gün sonra firma yetkilisini msn de gördüm ve soru yağmuruna tuttum. ancak herhangi bir cavap alamadım. bu arada kendi siteleri yayına gelmişti ancak sitem halen yayına alınmamıştı. bu sefer site üzerinden yardım talebi açtım. ama nafile cevap yok ve telefonlarını siteden teyit edip tekrar aradım ama nafile sanırım telefonları bilerek yanlış girilmiş.

aradan 1 gün daha geçti ve kendi siteleri tekrar yayından gitti ve benim sitem halen yayında değil.

ertesi gün firmanın sitesinin tekrar yayında olduğunu gördüm. Ama sitem halen açılmadı ve herhangi bir bilgi de alamıyorum. mailime site sorunu diye bir yazı linki yollamıslardı(genel olarak tüm hosting müşterilerine yollanmış) ama o linkte çalışmıyor.

sorum;
    -irtibat bilgilerinin yanlış olması suç teşkil etmiyor mu?
    -bir hizmet taahhüt ediyorlar ama ne yararlanabiliyorum, nede sağlıklı bir bilgi alabiliyorum.
    -bu firmayı (gerçi firma olduğunuda sanmıyorum artık) mahkemeye vermek ve tazminat davası açmak istiyorum. neler yapmam gerekir? delil olarak tarafımdan ne istenir?
    -bir avukat tutmalı mıyım? yoksa noter ile iletişim adreslerine ki doğrumu bilmiyorum ama, sorunumu yazıp, sorun çözülmez ise, savcılığa başvurursam bu gibi sorumsuz firma yada kişilere ne gibi yaptırımlarda bulunulabilir?

teşekkürler.

Hukuki NET Güncel Haber

Hosting firmam yayınımı aksatıyor ve sürekli sorun yaşıyorum. konulu yargıtay kararı ara
    Hosting firmam yayınımı aksatıyor ve sürekli sorun yaşıyorum. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Samsun
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hosting firmam yayınımı aksatıyor ve sürekli sorun yaşıyorum.

Merhabalar ;

Öncelikle hosting almış olduğunuz firmanın, yasal çalışıp çalışmadığını tespit etmenizde fayda var. YS (Yer Sağlayıcı) Belgesi bulunmayan, hiçbir firma Hosting hizmeti satamaz. Ayrıca faturalandırma yapıyor mu bunları da araştırmanız gerekiyor. Sitelerindeki iletişim bilgilerinin yanlış olması konusunda birşey diyemem, zira karşı taraf kullanıcı yanlışlığı yaptık diyerek bu iddaadan kolayca kurtulabilir.

Bence bu konuda biraz bilginiz olduğunu varsayarsak, şimdilik aşağıdaki gibi bir dilekçe hazırlayıp en yakın Cumhuriyet Savcılığına vermenize uygun görüyorum.

1 ) Firmanın yasal olarak çalışmadığını , YS Belgesi sahibi olmadan ve faturalandırma yapmadan satış yaptığını ;
    2 ) Hizmet verirken vaad edilen şeylerin yerine getirilmediğini ;
    3 ) Hizmet süresince veri kaybınızın olduğunu, sitenizin hacklendiği, maddi ve manevi olarak zarara düştüğünüzü ;
    4 ) Defalarca kez, firmayla iletişime geçmeye çalıştığınızı ancak verilen yanlış bilgilerden dolayı irtibata geçemediğinizi ;

Anlatan bir dilekçe hazırlayınız .

Saygılar

Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

aslında firma ismi vermek istemiyorum ama sitesi şuan açılmış ama benim sitem halen yayındışı. sayfaya baktım herhangi bir izin belgesi yok. zira bana gönderilen faturada yok ama ödemeyi banka havalesi ile yaptığımdan bunun kaydını çıkartmak kolay. firma ismini buradan paylaşmak bir sıkıntı yaratır mı?

Nerede
    Samsun
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz yani paylaşmayın firma ismini, Reklamın iyisi kötüsü olmaz misali boşuna isimlerini dillendirmeyelim Yukarıda dediğim gibi derdinizi yalın dille dilekçenizde anlatın ve en yakın başsavcılığa verin .. Sorunuz varsa Özel Mesaj yoluyla cevaplayabilirim.

Saygılar

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Firma Türkiye'den değil de yurdışından yayın yapıyor ise hosting satamaz mı? YS belgesi olmayan birçok resellerin hosting sattığı veya resellerclub gibi yerlerden satışına aracılık ettiği malumunuz.
    Server'e index çekilmiş (root) olsa da hacklenmiş olsa da sitenizin bilgileri ve veritabanı harddiskte bulunuyor olmalı. Bunları talep etmenizi öneriyorum. Muhtemelen index.php, html, vs. dosyaları dışında herhangi bir bozulma olmadan almanız mümkün. Aynı şekilde taahhütlerinde backup (yedek) taahhüdü var mı? Varsa bu sorumluluğu da yerine getirmemesi hukuki sorumluluğu doğurur. Diğer taraftan bu işleri yapan çoğu kişinin firma olmadığını, firma süsü verildiğini ve hatta bazılarının 15-16 yaşında gencecik kişiler olduğunu ek olarak belirtmekte yarar var. Sonuç olarak hukuki ve cezai olarak haklarınız bulunduğunu, iletişim bilgilerini bulundurmamanın dahi ayrı bir cezası olduğunu hatırlatmak isterim.

İlgili kanuna gözatınız : https://www.hukuki.net/hukuk/index.php?article=1958

Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
    tüm iyi niyetimi kullanarak firma ile sorunları aramızda çözmeye çalışıyorum. ancak sonuç alamıyorum. iletişim bilgileri sorununu T.İ.B e bildirdim ve onların vasıtasıyla bir yazı yolladılar. fakat telefonları maalesef halen sorunlu. şuan en son cpanel'i açtılar, ancak onada server ip si ile girebiliyorum. fakat site halen yayınlanamıyor. kendilerine sorunu ilettim ama alışıla gelmiş üzre suçu nic.tr ye attılar. fakat hem mx toolbox ile kendim kontrol ettim. hemde nic.tr ile yazıştım (ns kayıtlarında hata olup olmadığını) ve sonuç hosting firmasının dns yapılandırmasında sorun görünüyor. ancak halen bir müdahale yapmıyorlar ve ne yazıkki cevap vermeye dahi tenezzül etmiyorlar.
    (nic.tr yazısı şu şekildedir; "Sayın (aa****-metu), "sitem açılmıyor." konulu sorunuzun cevabı aşağıdaki gibidir. Sorun kesinlikle bizden kaynaklanmamktadır. nic.tr alan adı tahsiseder, alan adlarını internete bağlamak hosting hizmeti veren kurum,kuruluş ya da kişilerin görevidir. Alan adınıza kayıtlı bulunanns1.***hosting.com ve ns2.***hosting.com DNS sunucuları yanıtvermememektedir. Sorun bundan kaynaklanmaktadır. Bu mesaja cevap yazmak istemeniz durumunda lütfen, sistemimizde bulunan"Destek İstiyorum" bölümündeki forma, aşağıdaki referans numarasınıyazınız. Saygilarimizla,Nic.tr (".tr" Alan Adları)Yönetimi Referans No: JDEKC3D6".

bu arada firmanın yersağlayıcı belgesi yokmuş ancak ben uyandırdım ve 03.06.2010 tarihinde edinmişler.
    yedek konusuna gelince şöyle bir açıklama yaptılar; "Sunucumuzdaki disklerin arızalanmalarından dolayı, bir süredir sunucularımıza ulaşamıyorsunuz. Sizler gibi, biz de bir hayli sıkıntılı bir evre geçirdik. Bu süreçte disklerimizin arızalanmasından dolayı ÜCRETSİZ olarak verdiğimiz, yedekleme ünitemizde hasar gördü. Sunucu işletim sistemi ve alt yapımızı yeniden kurmak zorunda kaldık. Bu bağlamda web sitelerinizin ve müşteri kaydınızın yeniden yüklenmesi gerekmekte. Sizlere ÜCRETSİZ olarak yedekleme hizmeti versek dahi hizmet sözleşmemizde de belirttiğimiz üzere yine de kişisel olarak web sitesi dosya ve veritabanını ayrıca bilgisayarınızda tutmanız gerekmektedir. Yedek dosyalarınızı bize yollamanız halinde gereken kurulum ÜCRETSİZ olarak yapılacaktır." bunun haricinde, aynı sorunu yaşayan bir kişi daha buldum ve o, hosting ile birlikte alan adı da almış. kullanılan bir alan adını sattıklarını ve sitesinin yayınlanmadığını söylemekte. bu kişi ile birlikte dilekçe verme şansımız var mı? kusura bakmayın aklıma geldikçe ara ara ekliyorum ama tarafıma faturada gönderilmedi.

Ayrıca sözleşme örneğide aşağıdaki gibidir. (firma ile imzalanmış bir örnek yok, bu bağlamda bu sözleşmenin bağlayıcılığı varmıdır?)

İş bu sözleşme, *** HOSTING'in Müşteri'nin kullanacağı servislerin hukuki haklarını bildirmek ve her iki tarafın hukuki haklarını korumak için hazırlanmıştır. Müşteri ve *** HOSTING, aşağıda belirtilen şartlar üzerinde tam bir anlaşmaya varmışlardır.

Taraflar:
    *** HOSTING
    Sözleşmenin bundan sonraki bölümünde kısaca; "*** HOSTING" olarak anılacaktır.

İletişim bilgisi:
    Adres: ***********************
    Şişli / İstanbul - Türkiye
    Tel: 0 (***) *** ** ** (pbx)

Müşteri: *** HOSTING'in alan adı tescil, web hosting, ssl sertifikası ve web tasarım servislerini onaylayan şahıs veya kurum. Sözleşmenin bundan sonraki bölümünde kısaca; "Müşteri" olarak anılacaktır.

İletişim bilgisi: Müşteri'nin kayıt sırasında verdiği adres, telefon, e-posta bilgisi, geçerli iletişim bilgisi olacaktır.

Sözleşmenin yürürlüğe girişi, sonlandırılması ve buna istinaden *** HOSTING ve Müşteri'nin tüm sorumlulukları:
    İş bu sözleşme Müşteri'nin *** HOSTING'e kullanacağını hizmet(ler) için ödeme yaptığı andan itibaren başlar.

Bildirimler:
    *** HOSTING, Müşteri'ye yapacağı her türlü bildirim için, telefon veya Müşterinin kayıt işlemi esnasında bildirdiği e-posta adresini kullanacaktır. Bu adresin geçerli bir adres veya telefonun geçerli bir telefon olması konusundaki sorumluluk Müşteri'ye aittir. Müşteri kayıt esnasında ve/veya daha sonra *** HOSTING'e bildireceği bilgilerin doğru ve güncel olduğunu beyan eder. *** HOSTING'e Müşteri tarafından bildirilen bilgilerin yanlış, eksik veya güncel olmamasından dolayı meydana gelecek aksaklık ve zararlardan dolayı, Müşteri *** HOSTING'e hiçbir zarar tazmini talebinde bulunmayacağını peşinen kabul eder.

*** HOSTING'in sağlayacağı servisler:
    *** HOSTING, alan adı tescil, web hosting, ssl sertifikası, web tasarım hizmetleri ve teknik destek sağlamaktadır. Müşteri bu ürünlerin bir, bir kaçını veya tamamını tercih edebilir. Tercihleri doğrultusunda *** HOSTING şunları sağlamakla yükümlüdür.

Alan adı tescil için: İnternet şubesi alanından Müşteri'nin oluşturduğu profile alan adlarım kısmına satın aldığı tüm alan adlarını ekler. Müşteri bu alan üzerinden bu servisle ilgili ödeme, süre, dns işlemleri, transfer kodu gibi tüm alanlara erişebilir ve *** HOSTING tüm bu özellikleri göstermekle yükümlüdür. Sonraki yıl için *** HOSTING, Müşteri'nin ödeyeceği tutarı en az 90 gün önceden bildirmekle yükümlüdür.

a. Transfer için: Alan adı transfer kodu işlemi için Müşteri'nin alan adı'nın bağlı bulunduğu administrator e-postasından info@***hosting.com adresine transfer talebinde bulunması gerekmektedir. Müşteri'nin bu talepte bulunabilmesi için alan adı tescil'inin yapıldığı günden itibaren en az 60 gün geçmiş olması gerekmektedir. Transfer edilecek alan adı, bu şartı sağlıyor ise *** HOSTING transfer kodunu vermekle yükümlüdür.

b. DNS değişimi için: Müşteri Alan adı DNS bilgisini http://www.***hosting.com sitesinde bulunan İnternet Şubesi bölümüne giriş yaparak, değiştirebilir. *** HOSTING buna herhangi bir kısıtlama getiremez.

c. Alan adı kayıt bilgilerinin değiştirilmesi: Müşteri alan adı whois bilgisiyle ilgili olarak istediği değişikliği yapmakta serbesttir. *** HOSTING bu duruma herhangi bir kısıtlama getiremez.

Web hosting için: İnternet şubesi alanından Müşteri'nin oluşturduğu profile ürünlerim ve hizmetlerim kısmına satın aldığı tüm hosting paketlerini ekler. Müşteri bu alan üzerinden bu servisle ilgili ödeme, süre, şifre değiştirme gibi alanlara erişebilir ve *** HOSTING tüm bu özellikleri göstermekle yükümlüdür. Sonraki yıl için *** HOSTING, Müşteri'nin ödeyeceği tutarı en az 90 gün önceden bildirmekle yükümlüdür.

SSL sertifikası için: İnternet şubesi alanından Müşteri'nin oluşturduğu profile ürünlerim ve hizmetlerim kısmına satın aldığı tüm ssl sertifikası ürünlerini ekler. Müşteri bu alan üzerinden bu servisle ilgili ödeme, süre, gibi alanlara erişebilir ve *** HOSTING tüm bu özellikleri göstermekle yükümlüdür. Sonraki yıl için *** HOSTING, Müşteri'nin ödeyeceği tutarı en az 90 gün önceden bildirmekle yükümlüdür.

Web tasarım için: Müşteri web tasarım hizmetini başlatmak için öncelikle ne tür bir web sitesi istediğini anlatır. Daha sonra web sitesinin yapımı konusunda bir süre verilir. Dilerse %50 peşinat dilerse tamamını tek seferde ödemek koşulu ile banka havalesi, kredi kartı veya elden ödemesini yapar. Bu ödemenin yapıldığı günden itibaren, anlaşılan süre işlemeye başlar. Bu ödemenin karşılığı olarak *** HOSTING Müşteri'nin yalnızca web sitesini yapmakla yükümlüdür. Web sitesi yapımı esnasında, herhangi bir nedenden dolayı başlangıçta anlaşılan sürenin uzamasından *** HOSTING sorumlu değildir. Web tasarımın yapılması esnasında çıkan anlaşmazlıklar sonunda Müşteri ödediği parasını talep edemez. *** HOSTING yaptığı web sitesini yalnızca tasarlamak ve web sitesi dosyalarını, varsa bu web sitesinin veritabanını Müşteri'ye teslim etmekle yükümlüdür. Müşteri'nin bu teslim için herhangi bir sabit ikamet adresi vermemesi durumunda *** HOSTING web sitesi dosya, veritabanı vb... ulaşımından kesinlikle sorumlu değildir.

Müşteri'nin web sitesinin *** HOSTING veya başka bir yerde yayınlanmasının, *** HOSTING için bir sakıncası yoktur. Bu Müşteri'nin tercihine kalmıştır. *** HOSTING tasarladığı web sitesinin gerek kendi sucunularında gerekse başka sunucularda herhangi bir nedenden dolayı yükleme yaparken, bu esnada Müşteriye tasarladığı sitede oluşacak problemlerden dolayı *** HOSTING ve *** HOSTING adına Müşterinin sitesini sunucuya kuran kişi ya da kişiler sorumlu değildir. Ayrıca *** HOSTING adı dışında bu kurulumu gerçekleştirecek kişilerden dolayı oluşan problemlerden de *** HOSTING sorumlu değildir.

Teknik destek için: Müşteri kullanmakta olduğu tüm hizmetlerle ilgili olarak, *** HOSTING'ten talep ederse ücretsiz teknik destek alabilir. Bu teknik desteği e-posta, telefon, sms, canlı destek sistemi ve msn aracılığı ile gerçekleştirebilir. *** HOSTING müşteri'ye sağladığı ürünlerle ilgili olarak yalnızca genel kullanım ile ilgili teknik destek verir. Müşteri hesabının taşınması, yedeklenmesi, başka bir sunucuya ya da kendi sunucusuna kurulması ya da daha başka teknik destek içeren hususlarla ilgili kesinlikle teknik destek vermez.

Ücretler ve ödeme:
    *** HOSTING, Müşteri kullandığı servis ya da servislerin ücretini kendi tercihi doğrultusunda, ilk ödemesini ya da yenileme ücretlerini kredi kartı, banka havalesi veya elden gerçekleştirebilir.

Müşteri, *** HOSTING servisleri ile ilgili kullanım ücretlerini ve ilgili (kullanılan servis içeriğine bağlı olarak) ödemeyi kabul eder. Ücretler, her kullanım dönemi başında peşin ya da ürünle ilgili farklı bir opsiyon var ise taksitli olarak tahsil edilecektir. *** HOSTING, servis ücretlerini, Müşteriye sözleşme anında yazılı doküman, telefon, sms, web sayfası veya e-posta yolu ile bildirmektedir. Elden yapılan ödemelerde bu geçerli değildir. *** HOSTING her türlü servis ücretlendirmesi ile ilgili düzenleme yapma hakkını saklı tutar. Servis ücretlerinde gelecekte meydana gelebilecek değişiklikler, *** HOSTING web sitesi ve/veya e-posta yolu ile Müşteri'ye bildirmekle yükümlüdür. Müşteri'nin *** HOSTING servislerini kullanmaya devam etmesi, yürürlükteki sözleşme şartlarını ve geçerli ücret tarifesi üzerinden ödeme yapmayı kabul ettiğini belirtir.

Müşteri, eğer kredi kartı ile ödeme yaptıysa, bu sözleşmeye istinaden şimdi ve sonraki hizmet yenilemeleri için, kredi kartını kullandırmaya izin vermiştir. Sonraki yıllar için tahsilat türünde bir değişiklik yapmadığı sürece kredi kartından otomatik olarak çekim yapılacağının bilincindedir.

Müşteri sözleşmeyi dilediği anda, haber vermeksizin sonlandırabilir. Buna istinaden *** HOSTING'te Müşteri'nin sunucuya dolaylı ya da dolaysız yapacağı herhangi bir zarar unsurundan dolayı *** HOSTING'in servis kalitesini düşüren Müşteri'nin servis ya da servislerini haber vermeksizin ve neden göstermeden sonlandırabilir.

Her iki durumda da gerek Müşteri gerekse *** HOSTING herhangi bir maddi, manevi hak talebinde bulunamaz.

Sözleşmenin Müşteri ya da *** HOSTING tarafından sonlandırılması durumunda, Müşteri'ye ait *** HOSTING' te bulundurulan hizmet(ler)'e ait bütün kayıtlar silinecektir.

Müşteri, sözleşmenin yürürlükte kaldığı süre boyunca, *** HOSTING'ye tahsilat için bildirdiği kredi kartı veya banka hesap bilgilerinin güncelliğinden sorumludur.

Müşteri, kredi kartı bilgilerinin herhangi bir nedenden dolayı değişmesinin veya banka hesap numarasının değişmesi durumunda, bu bilgiyi *** HOSTING'e iletmekle yükümlüdür. *** HOSTING, Müşteri'nin kullanmakta olduğu servise istinaden; kredi kartı, banka havalesi veya elden olamak şartıyla tahsilat gerçekleştirilememesi durumunda, Müşteri'nin ilgili servislerini askıya alma veya sözleşmeyi tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar.

*** HOSTING'in sınırlı sorumluluğu:
    *** HOSTING, Müşteri'ye sağlanan servislerin sürekliliği'nin sağlanması için gerekli çabayı sarfedecektir.

Bununla beraber, *** HOSTING servislerinin Müşteri'nin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacağını, kesintisizliğini, hatasızlığını ve güvenilirlik seviyesini garanti etmez. Müşteri'nin bu sözleşme kapsamında sağlanan herhangi bir servisin kullanımından vey/veya kullanmamasından dolayı oluşabilecek direkt ve/veya dolayı zararlarında *** HOSTING sorumlu değildir.

*** HOSTING kayıtlarının geçerliliği:
    *** HOSTING'in sağladığı tüm servislerle ilgili olarak güncel dosya, veritabanı bilgisi yalnızca ilk kurulduğu andaki bilgilerdir. Müşteri daha sonra oluşabilecek herhangi bir problemden dolayı e-posta, dosya yada veri tabanı kayıplarından *** HOSTING'i sorumlu tutamaz. Buna istinaden *** HOSTING sunucularında yedekleme ünitesi hizmeti vermektedir. Müşteri bu yedekleme ünitesi servisinden ücretsiz olarak yararlanabilir ve buradan düzenli olarak yedeklerini alabilir. Bu servisten haberi olmaması durumunda *** HOSTING yine sorumlu değildir.

Müşteri hakları'nın devri:
    Müşteri, bu sözleşme kapsamındaki servislerini Müşteri panelinden *** HOSTING'in onayı olmadan devredebilir. Devir işleminden kaynaklanabilecek anlaşmazlıklardan *** HOSTING hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Sözleşme'nin sonlanması:
    *** HOSTING, Müşteri'nin dolaylı ya da dolaysız yapacağı zararlardan sonra telefon, sms veya e-posta ile bildirim yaparak, bu sözleşmeyi sebep göstermeden sonlandırabilir.

Bu durumda, müşterinin *** HOSTING'e servislerle ilgili ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez.

Müşteri'nin kredi kartından servislerle ilgili tahsilatların gerçekleştirilememesi durumunda, *** HOSTING sözleşmeyi sonlandırabilir. Bu durumda, Müşteri'nin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez.

Servis kullanım şartlarının kabulü:
    Müşteri, "*** HOSTING Hizmet Sözleşmesi"ni bu sözleşmeden haberi olsun ya da olmasın dikkatle okumuş sayılarak onayladı olarak kabul edilmiştir.

"*** HOSTING Hizmet Sözleşmesi"nin geçerli hali, *** HOSTING'in http://www.***hosting.com/hizmet_sozlesmesi.html web adresinde yayınlanmaktadır.

Online hizmet sözleşmesinin geçerliliği:
    Müşteri'nin *** HOSTING'e herhangi bir hizmet için başvuruda bulup, ödemesini yaptığı andan itibaren onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, *** HOSTING'in http://www.***hosting.com adresine sahip web sitesinde yayınlanarak müşteri'nin görebileceği bir alanda sürekli olarak yayında tutacaktır.. Müşteri, *** HOSTING servislerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.

Uyuşmazlıkların çözümü:
    İş bu sözleşmeden kaynaklanacak olan her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul (Merkez) Asliye Ticaret Mahkemeleri ve İstanbul İcra Müdürlükleri yetkilidir."

kendi site ismime gelince(hosting konusundan anlayan arkadaşların sorunu kontrol etmesi amacıyla yazıyorum) www.ayata.gen.tr

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    407
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Feyz Pazarbaşı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Aynı şekilde taahhütlerinde backup (yedek) taahhüdü var mı? Varsa bu sorumluluğu da yerine getirmemesi hukuki sorumluluğu doğurur.
    Yedek konusunda firmaların şöyle bir maddesi var; Servis Sağlayıcı, Müşteri'nin her türlü verisini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için elinden geleni yapar, buna rağmen Servis Sağlayıcı'da bulunan verilerde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. Verileri yedeklemekle Müşteri sorumludur.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

maalesef ki doğru söylüyorsunuz. lütfen yanlış anlamayın maalesef ile kasdettiğim, verilerimin kaybından sorumluluk almadıkları.
    bu arada şunu öğrenmiş oldum, herkes yerli firmalar ile çalışmayı öneriyor ve yer sağlayıcınızı yerel hostlardan sağlayın diyor. bence yurtdışı hostlar daha sağlıklı ve güvenli. o nedenle bu tarz sorunlar yaşamamak için yurtdışı hostları tercih edin derim. zira bu sorunlardan sonra yurtdışı arvixe firmasına geçtim. blog sitemi http://www.ayata.gen.tr , yeni açtığım video sitemi http://www.videostr.com ve forum sitemi http://www.forum.ayata.gen.tr tek bir hosting paketinde sınırsız alan ile yayınlıyorum. hiç bir sıkıntım yok. olduğunda anında müdahalşe edilğiyor ve çözülüyor. script ile ilgili dahi olsa! yani işin bilen ile yapın. ***hosting gibi firmalar ile çalışmayın.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: