Sayın hukukcular ,

Izninizle bende bu konu ile ilgili nacizane fikrimi ve yaşamış olduğum bir avukat muvekkil ilişkisini anlatayım . Fatma cicek hanımın fikrine saygı duyuyorum , haklı oldugu noktalar var ama ben kendi yasadıgım olaya dayanarak avukatlar hakkında olumsuz bir düşünce beslemiyorum.Her meslek dalında iyi ya da kötü , işini layıkıyla yapan ya da yapmayanlar olacagı için bunun aslında kişinin karakter yapısıyla , vicdanıyla ilgili oldugunu düşünüyorum .
Benim için hayati önem taşıyan bir iki davam ile ilgili olarak danısdıgım ve ücreti karşılıgı tuttugum sevgili avukatım bana cok yardımcı oldu. Diyeceksiniz ki bu işi ya da görevi ama bana tüm acıklıgı ile yapmam gerekenleri , nerede hatalı oldugumu anlattı . Gercekten kendi şahsi davasıymıs gibi her yönüyle davamı takip etti , en ufak bir gelişmede beni bilgilendirdi ve karşı tarafın tüm baskılarına ragmen yanımda yer alıp tüm haklarımı savundu . 2 sene beni psikolojik olarak da cok yoran ve yıpratan davamda kendisinden cok destek gördüm ve sonunda davamı kazandım.Bu site vasıtasıyla bunu özellikle dile getirmek ve özellikle de sitede yazan degerli avukatlarla paylaşmak istedim . Tabi ki ve ne yazık ki toplumumuzda avukatlar ile ilgili bircok önyargı bulunmaktadır . Bu endişeler bende de vardı avukat tutana kadar.Ama yasayarak gördüm ve belkide kendi avukatımın olumlu , yapıcı , çalışkan ve görev bilinci ve sorumluluğu ile başardıklarından sonra böyle olumlu konusuyorum.Avukatlık kutsal ve saygı duyulması gereken bir meslek ve ben avukatları seviyorum. Saglıcakla kalın.