+ Konuyu Yanıtla
4 / 4 Sayfa İlkİlk 1234
31 den 38´e kadar toplam 38 ileti bulundu.

Konu: İcra geldi, olay oldu

İcra geldi, olay oldu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İzmir
    İletiler
    600
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: İcra geldi, olay oldu

Bana yazdığınız yanıtta bankanın hesap işletim ücreti aldığını ve benzeri konuları yazıyorsunuz. BUnlar başka konular. Ben size borçlu borçunu ödemeli ödemesi için ne gibi yaptırım öneriyorsunuz diyorum.
    Banka elbette kazanmak için para satacak kart verecek. Televizyon üreten tv satar bankanın işide para ticareti yapmak değil mi?
    Kredi kartı doğru kullanılırsa büyük kolaylık ve rahatlık. Neden bunu doğru kullanmayayı beceremeyenleri eleştirmiyorsunuz?
    Benim babam emekli, üç kuruş para ile her ay geçiniyor. Tek bir bankadan tek bir kredi kartı almadı. Benim ilk başta yazdığım borç namustur anlayışı hala var onda. Aman ben ayağımı yorgana göre uzatayı der hep.
    Ben de kartı ancak zorunluluk halinde mesela artık senet kullanılamadığı için taksitli alışverişlerim için kulanıyorum.
    Borcunu ödemeyene haciz olmasın. Borcunu ödemeyenin maaşı kesilmesin. Borcunu ödemeyene hatta üste bir miktar kredi verilsin. Olurmu sizce?
    Neden alacaklıyı sadece banka olarak düşünüyorsunuz?
    Banka siz kartı doğru kullandığınız halde haksız her ay para mı alıyor?
    Tüm tutarı her ay düzenli öderseniz tek kuruş faiz ödenir mu?
    1000 lira geliriniz varsa bu 1000 lirayı ister nakit ister kartla harcayın ne zararınız olur?
    Hatta maaşınız yatmadan önce 1000 lirayı 1 ay kadar faiz bile ödemeden kullanma hakkınız olur.
    Evete buzdolabı tv ev haczedilmesin. Alacaklı olduğunuzu farz edin. Birinde kalan paranız nasıl rahatsız eder sizi?
    Hiç birinde alacağınız kalmadı mı?

Hukuki NET Güncel Haber

İcra geldi, olay oldu konulu yargıtay kararı ara
    İcra geldi, olay oldu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    600
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Türk medeni kanunu 2. madde:
    I. Dürüst davranma
    MADDE 2.- Herkes, haklarını kullanırken ve borçlarını yerine getirirken dürüstlük kurallarına uymak zorundadır.
    Bir hakkın açıkça kötüye kullanılmasını hukuk düzeni korumaz
    .

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yazılarımı dikkatle okumadığınız veya üstün körü okuyup geçiştirdiğinizi düşündüğüm için bende yazınızın bir kısmından sonrasını okumamaya karar verdim ve bu nedenlede başka bir yorumda bulunmayacağım. Size görüşlerinizde ve meslek yaşantınızda başarılar dilerim.

Başka bir arkadaşımın özel iletisinede yanıt vermek istediğim sırada aşağıdaki iletiyi aldım.
    "En az 9 forum iletiniz yok ise ve en az 3 günden önce siteye kayıt olduysanız Kısa Mesaj (KM) gönderme yetkiniz yoktur. Hem forum ileti sayısı ve hem de kayıt olduğunuz gün sayısı kriterleri oluştuktan sonra KM gönderme yetkisini otomatikman kazanacaksınız."
    Bu nedenlede kendisinden özür diliyorum.
    Konu modem tarafından (11-04-2009 Saat 14:15:47 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    86
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Phantom of law rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Türk medeni kanunu 2. madde:
    I. Dürüst davranma
    MADDE 2.- Herkes, haklarını kullanırken ve borçlarını yerine getirirken dürüstlük kurallarına uymak zorundadır.
    Bir hakkın açıkça kötüye kullanılmasını hukuk düzeni korumaz
    .
    Hukuk düzeni senet borçulusuna haciz çek borçlusuna HAPİS Sakaryada beraat Bursada ceza (sonuç intihar) hukuk düzeninde bir şeyler mi var acaba?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ikiz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hukuk düzeni senet borçulusuna haciz çek borçlusuna HAPİS Sakaryada beraat Bursada ceza (sonuç intihar) hukuk düzeninde bir şeyler mi var acaba?
    Adaleti Kaldırma Partisi sağolsun...

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Banka siz kartı doğru kullandığınız halde haksız her ay para mı alıyor?
    Aslında yazınızın devamını okumayacağımı belirtmiştim ancak dayanamayıp yinede okudum ve yukarıdaki cümlenizi gördüm. Bu konularda nekadar eksik bilgiye sahip olduğunuzu gördüğüm için bilgi vermeyi gerekli hissettim. Ve evet, siz kart borcunuzu düzenli ve zamanında ödeyebildiğiniz sürece faiz alınmıyor ancak zaten kredi kartlarının yaygınlaştırılmak istenmesindeki asıl amaç, kart ile satış yapan işyerlerden aylık yada işlem başına alınan komisyon ücretleridir. Örneğin işyeri olarak kredi kartı kabul ederek yaptığınız satışlar karşılığında iş yerlerinden bankaya komisyon ödenir. Bu komisyonda öle az buz bir yüzde değildir. Peki bu komisyonun yükü kime bindiriliyor? Tabiki müşteriye. Örneğin nakit alabileceğiniz bir ürünü 10 liraya alabilecekken bu ürün oluyor 13 - 15 lira. Yeni kanunlara göre nakitte satılsa kart ilede satılsa ayrıca komisyon eklenemeyeceği için, raflardaki ürünlerin fiyatları kart ile satış yapılıyormuş gibi etiketlenmesine neden olmaktadır. Dolaylı yoldan aslında yine kart kullansada kullanmasada tüketiciden "komisyon, faiz" yada nasıl adlandırırsanız, ayrıca para kazanılıyor. "Kart kullanandan banka, kullanmayandan mağaza" kazanıyor. Bazen mağaza nakit alışverişlerde indirim yapmak sureti ile bu komisyon ücretini sizden almıyor.

Ayrıca olaki bir aksilik olurda yada biraz ipin ucunu kaçırarak ödemenizi geciktirirseniz buda bankaya bal kaymak oluyor.

Daha önceki mesajımda maddeleri uzatabilirim diye belirtmiştim, bunuda 6. madde olarak dikkate alabilirsiniz.

Konulara biraz daha araştırarak yada ufak bir kareden bakmak yerine tüm çerçeveyi gözönüna alarak yaklaşmak gerekir.
    Konu modem tarafından (11-04-2009 Saat 16:29:23 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    430
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Banka elbette kazanmak için para satacak kart verecek. Televizyon üreten tv satar bankanın işide para ticareti yapmak değil mi?
    .
    Evete buzdolabı tv ev haczedilmesin. Alacaklı olduğunuzu farz edin. Birinde kalan paranız nasıl rahatsız eder sizi?
    Hiç birinde alacağınız kalmadı mı?
    Bu konuda daha önce aynı sözleri yazdım tabiki işi para satmak ama sorun şurada herkese mal satılmaz kendine teminat altına almadan borç vermez. tv üreten satan demişsiniz. Peki hiç gördünüzmü siz bir tv satıcısı mağazaya gelen herkese al götür nasıl olsa ödersin diye tv veriyormu. Nerede çalıştığınızı araştırıp gelirinize bakmıyormu kefil talep etmiyormu. Ayrıca arkadaşım imf den söz etmiş evet imf in de işi para satmak bu şekilde varlığını sürdüren bir kurum. Ama bakınki ülkeler para istediği zaman bu parayı geri bana nasıl ödersin diye bir ülkenin tüm iç ve dış işlerine karışıyor anca ikna olursa para veriyor ama ya bankalar kimlik fotokopisi ve imza at al maaşının 4 5 katı para cüzdanda insanlar zaten muhtaç ilaç gibi saldırıyor sonuç bu. Evet her hatanın bir bedeli olmalı kabul ama bankanın hiçmi hatası yok o neden bedel ödemiyor.
    Üstelik her hatanın bedeli bir süre sonra bitiyor insan o hatadan bir ders çıkarıyor. Hayatı normale dönüyor. Ama bankaya borcun varsa bedeli öde öde bitmiyor. Mahvoluyor adamın hayatı çocukları bile ödüyor bu bedeli.
    Borç namustur diye tutturdunuz çok şükür namusumdan şüphem yok ve faizciye para ödeyemedim diye namusuma leke gelmesi aklıma gelmez ama siz nasıl düşünürseniz benim için önemli değil ben kendimden emin olduktan sonra.
    Ama asıl konu eşya haczi söylermisiniz hangi ikinci el buzdolabı tv haczi borcu öder. Bu sadece borçludan intikam için yapılan uygulama. Ayağını yorgana göre uzat sözü ise olan yorganımızı bankalar aldı zaten ayağımızı uzatacak bi yorgan bile kalmadı.
    Siz kendinizden çok eminsiniz ama birgün ufak bir hata ile hakkınızda tazminat ödemeye mahkum olsanız yada Allah kimseye göstermesin ama bir trafik kazası yüzünden evinize haciz gelirse buzdolabınızı haciz edilse yine bu düşünceye sahip olurmusunuz tüm samimiyetinizle cevaplarsanız bizim le kendiniz arasında empati yapmış olursunuz. Lütfen sadece borçluya özellikle kredi kartı borçlusuna bu namus olayı hakkında daha anlayışlı olun. Ha hala buzdolabı haczi gerekli şart derseniz yiyeceklerimizi sağlıklı ortamda saklamak için öneriniz nedir. toprağa çukur kazıp gıdaları o çukurda soğuk saklayalımmı ne dersiniz.

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Zaten düşünülmeden sarfedilmiş sözler bu yüzden ben pek öyle ciddiye almıyorum açıkçası.

Ayrıca bankalar, kredi kartlarından işlemlerde aldıkları muazzam paraların iice dikkat çekipte bir gün patlak vermemesi için yok şu puan yok bu puan gibi kampanyalarla, sanki kendileri veriyormuş gibi "ucundan azcık" para yüklüyorlar kartınıza. Bizde sanıyoruzki, alışveriş yaptıkça bir miktar para bize geri dönüyor. Kesinlikle alakası yok! Dünyanın en büyük aldatmacalarından birisidir! Aslında ödediğimiz her komisyondan sadece çok çok ufak bir yüzde düşülmek suretiyle göz boyanıyor. Yani banka 10 değilde 9,5 kazanıyor. Tamamen bundan ibarettir.

Bir diğer dolandırıcılığıda bazı mağazalar ve işyerleri gerçekleştirmekte. Bu nasıl oluyor, onuda aynen bir başka yerdeki mesajdan aktarıyorum:

"Kredi Kartlari Puan Hesaplamalarinda Nasil Kandiriliyoruz..?

Geçtigimiz günlerde sitemizde de ele alinan YAPI KREDI Bankasi'nin World Puan' lariyla ilgili uygulamalara ve kredi kartlariyla yapilan aldatmacalara isik tutacagina inandigimiz haberi sizlerle paylasiyoruz.

Bir üyemiz tarafindan sitemize gönderilen habere göre; Moda kredi kartlarindan Worlcard, Maximum, Axes ya da bir baskasi... Eger bunlardan bir tanesini veya bir kaç tanesini kullaniyorsaniz, eminiz siz de kandiriliyorsunuz... Ama tahmin ettiginiz gibi banka tarafindan degil, magazalar tarafindan... Ürün ya da hizmeti size satan kisiler tarafindan kandiriliyorsunuz...

Beni artik kandiramiyorlar... Nasil mi?

Bir magazadan 100 milyon TL' lik alisveris yaptiniz ve Is Bankasi' nin Maximum kartiyla ödeyeceksiniz... Normal sartlarda o isyeri Maximum' a üye ve siz 100 milyonluk alisverisiniz için % 5 Maxi Puan kazanacaksiniz. Yani para yerine daha sonra kullanabileceginiz 5 milyon TL kazanacaksiniz. Ancak kazanamiyorsunuz..! Çünklü magaza sahibi sizi kandiriyor ve Maximum kredi kartinizi baska bir bankanin POS makinesinden geçiriyor ve bu islemi büyük bir hizla yapiyor... Oysa sahip oldugunuz özel kredi kartlari sadece o bankanin makinesinden geçirildiginde size para kazandirir... Bu durumda 5 milyon TL' niz magaza sahibine kaliyor. World Card anlasmali bir istasyondan benzin aliyorsunuz, World Card' inizin mutlaka Yapi Kredi Bankasi' nin POS makinesinden geçmesi lazim, yoksa buradan da puan alamadiniz demektir. Genellikle isyerleri ayni anda bir kaç banka ile anlasmali oluyor ve siz hangi karti verirseniz öteki bankanin POS makinesini kullaniyorlar. Biz de yiyoruz...

Nereden bilelim ki..?

Alisveris yaptiginiz üye isyerine, kartinizin o bankaya ait POS makinesinden geçirilmesini söyleyerek gasp edilen haklarimizi en azindan bu alanda almis olacagiz. Taksitli alisverislerde o bankanin cihazini kullanmak zorunda olduklari için simdilik o konuda pek birsey yapamiyorlar. Ama tek taksit ödemelerde % 5-10 arasi paraniz baska banka makinelerinin kullanilmasi yolu ile uçuyor..!
    Size o POS cihazi arizali ya da yavas çalisiyor diyebilirler... Bana da dediler; ama benim vaktim vardi, bekledim ve hakkimi onlara yedirmedim..."

Ama bu durumun bankalara bir yararı olmadığı hatta riske attığı için tedbir almakta gecikmemesini bilmişler. Konuyla ilgili mesajda şu şekilde :

"Bu durumu bankacılar da farketmişler ve büyük bankalar yazılımlarını bu yönde (sahtekarlık yapılamayacak şekilde) değiştirmişler... Ama bunun için tüm bankaların bu yazılımı kullanmaları gerekiyor ki, değişik kartları tanımlayıp ilgili bankaya bildirsinler.
    Sanırım Hürriyet gazetesinde bu tip açıklama içeren haber çıkmıştı..."

+ Konuyu Yanıtla
4 / 4 Sayfa İlkİlk 1234

Bu sayfada bulunan kavramlar:

icra da olay

Forum