+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 34 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Notebookumun gecikmiş tamirini değil ücretin iadesini istiyorum

Sizden yardım rica ediyorum29.12.2009 tarihinde ........... firmasının servisi olan ........ bilgisayara notebookumu teslim ettim elime belgemi verdiler azami 30 isgunu tamir suresi yazıyordu 3 ay gecti ne haber geldi ne birsey arada aradım surekli sordum. Daha sonra bu firmaya ben yeni notebook aldım 3 aydır madurum ürünümün hakkım olan ucret talebini istedigimi belirttim bana TPM teknoloji denen ana servislerinin( notebookumun tamir icin gonderildigi yer) telefonunu verdiler ve ben talebimi telefondaki sinirli bayana 20 dakika sonunda verdim.Bana yeni notebook mu ucret iadesi talebi mi istedigimi sordu bende ucret iadesi dedim ve formunuzu doldurdum teslim ettiginiz servis size bilgilendirme yapacak islemler biraz surebilir dendi.Bugun yani 25 gun sonra servisi arayıp sordugumda urunun tamir edilip kendilerine gonderildigini alabilecegimi soyledir.Daha once yaptıgım iade talebini belirtince cagri merkezlerinin telefonunu verdiler. Cagrı merkezleri boyle bir talebin tarafımdan verilmedigini ve bu nedenle tamir edilip ( azami sureyi astıgını da kabul ediyorlar yaklasık 100 gun) teslim ettigim servise gonderildigini ve gonderim yapıldıgı ıcın de bir iade talebi islemi yaomayacaklarını belirttiler.Nereye talep verdiniz diye sordular bende servisten bana verilen numaraya oldugunu belirttim ve bu numarayı su an hatırlamıyorum ustunden zaman gecti.Israrla baska yere veremezsiniz diyorlar ama cagri merkezinin eski telefonlarını da bilmiyormus gibi yapıyorlar .Cunku gorustugum eski cagri merkezi firmalarıydı. Ben urunu servise verdigimde ........ in baska bir cagri merkezi varmıs sonra firma degistirmis ve bilgilerden habersizler. Verdigim talep yeni firmaya yani kendilerine ( ...... bilisim ) gecmemis oldugunu belirtiyorlar ve tum bilgilerin kendilerine geldigini boyle bir talebin yapılmadıgını belirtiyorlar

Bu durumda azami tamir suresi icinde teslim ettigim bir urunun ucret iadesini almak icin ne yapabilirim. Benim teslim tarihim ve onlarin tamir edip servise teslim ettikleri tarih arasında 3 aydan fazla sure var.Sonucta boyle bir talepte bulunmamıs olsam dahi 30 gunu gecmis bir urunu kabul etme zorunlulugum varmıdır?????Urun serviste bekliyor.Madur kalarak yeni bir notebbok aldıgım icin neden aylar sonra tamir edilen urunu kabul edeyim??

Ben urunumun garanti kapsamında azami tamir suresinde tamir edilemedigi icin ucret iadesini istiyorum.
    Bana ne yapmam gerektigi hususunda yardımcı olabilir ya da yonlendirebilirseni cok tesekkur ederim..
    Internete baktıgımızda benimle aynı sorunu yasayan yuzlerce kisi var bu bir dolandırıcılık!!

Saygılarımla

Hukuki NET Güncel Haber

Notebookumun gecikmiş tamirini değil ücretin iadesini istiyorum konulu yargıtay kararı ara
    Notebookumun gecikmiş tamirini değil ücretin iadesini istiyorum konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Acer firmasının Tuketici hakları usulsüzlugu

Yazılı belge karşılığında teslim ettiğiniz ürünün bedel iadesi talebinizi sözlü olarak yapmanız hata.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Belirttiginiz hususta tabiki haklısınız.

Ben yazılı talepte bulunmak istedim fakat boyle bir birimleri yok.Urunu tamir icin teslim edilen aracı kurulus bu gibi islemlerle ilgilenmedigini belirterek sadece ürünün kendileri tarafından firmaya tamire gonderildigini ve geri alınıp kullanıcıya teslim edildigini soyleyerek. Verdikleri telefonla gorusmem gerektigini belirttiler.Internetten ve kendi elimdeki imkanlarla Acer firmasına ulasmaya calıstım fakat kesinlikle boyle bir birimleri yok. Sadece bir cagrı merkezleri var ve acer Turkiye telefonu ne de bir genel merkez bilgisi var.Kendilerinden merkez telefon veya adres bilgisi istedigimde cagrı merkezi kesinlikle boyle bir bilgi veremeyeceklerini belirtti.Israrla yetkili bir kisiyle gorusmek istedim. Kesinlikle aktarmadılar.
    Tekrar urunu teslim ettigim servisi aradıgımda, muhatabım sizsiniz dedim, size teslim ettim, sizden urunu 3 ayda teslim alamadım dedim.Fakat kesinlikle mesuliyet kabul etmeyip cagrı merkezine yonlendiriyorlar.Urunum su an hala serviste ve yasal olarak ne yapacagımı arastırıyorum
    Tesekkurler

İletiler
    1.468
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Geç kalmışsınız,hukuk ispat bilimidir,

30 iş günü nü aştıktan sonra, noter den bir ihtar çekip, elinizde buna benzer delil olsaydı,tüketici mahkemesine gidip, ürün bedelini alırdınız.

Yine bir şansınız var, genede Tüketici mahkemesine gidip, ürünü bana teslim edilmedi şeklindeki iddianızla, karşı tarafın,delilleri karartmayıp,servis raporunu 3 aylık sürede tamir oldu şeklinde bir açıklamada bulunurlarsa,kazanabilme şansınız var,yinede bir avukata daşınarak, sağlıklı bir karara bir an önce varmanızda yarar var.

Son olarak şuan tamir edildimi, hala serviste bekliyormu tam anlamadım?

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İyi günler.Ben Deniz Çağlar.28/08/2007tarihinden beri almış olduğum ..... marka dizüstü bilgisayar için önce hakkım olan iadeyi,daha sonra değiştirme talebini,en sonunda da para iadesi talebi için aylardır uğraşıyorum. Bu zamana kadar bir çözüme ulaşamamın sebebi ya bu konuyla ilgilenilmemesi ya da yetkili bir kişiye ulaşamamamdır. aldığımın 3.günü hatalı olduğunu gördüğümden beri bu sorun çözüme kavuşamadı. Ürünü aldığım .... adlı bayi,dağıtıcı olan ...... tarafından iadenin kabul edilmediğini söyledi.İnfronic bilgisayar ise benim gibi kaç kişinin geldiğini,ve değiştirdikleri takdirde zararlı çıkacaklarını,gerekirse mahkemeye vermemi bile söylediler.

29/11/2007 tarihinde ....'a bir mail yazdım. .......... adlı bayan konuyla ilgileneceğini,bir yanlış anlama olduğunu söyledi.Bunun üzerine ne bir telefon ne bir posta geldi.kaç defa mail yazdım,telefon açtım.ben sizi arayacağım diyordu.ya da ofiste olmuyordu. En son bilgisayar 3 ay .... bilgisayarda kaldı. Her defa aradığımda yurtdışından malzeme gelecek dendi.(TPM'de sürekli bunu diyordu.Önceki yetkili servis) en son olarak parça beklenen bilgisayarın RMA formu ....'daki .....tarafından doldurulmuş.

arkadaşıma verilen cevap" faturanın aslı ve RMA formu ile İstanbula gelmemizdi."

.... bilgisayara faks çektim. para iadesi için gelmem gerektiğini haberdar ettim.Bunun için İstanbula kadar gitmeye ne gerek var dedim ve iletişim numaralarımı yazdım.Ne yazık ki geri dönüş olmadı. ....'in telefonlarına ulaşmak mümkün değil. İşyerimden izin alıp İstanbuldaki .....'e gittim.bunu sorduğumda tek hattın ve telefona bakan 1 kişinin olduğunu söylediler.kaç kere faks yolladığımı söylediğimde ise faks makinesinin bozuk olduğunu söylediler.(iletildi raporu gitmesine rağmen) Benimle görüşen ...... adlı kişi faturanın aslı ve Rma formunu aldı,para iadesinin kendileri tarafından yapılacağını söyledi.Bunun için ...... tarafından ödeme yapılması gerektiği söylendi. Hesap numaramı vermek istedim,biz sizi arayacağız dediler.
    oradan çıktıktan sonra ...'in ofisinin bulunduğu plazaya geldim ve adını bilmediğim beye ....'ı arattırdım. Ankara!dan İstanbul'a bu sebepten dolayı geldiğime şaşırdı.!....adlı bayanı sordum.arka tarafta oturuyordu.kendisini yıl önce aradığımı,mail yazdığımı söyledim ama bana "o ben değilimdir" dedi.Başka .........adlı çalışan bayan var mıdır ofiste bilmiyorum.İsterseniz yazmış olduğu maili gönderebilirim.

......... bilgisayarın elemanı beni aynı gün aradı ve o hafta paranın iadesinin yapılacağını söyledi.3 hafta önce yatacak para hala bana ulaşmadı.Arayan da yok.ben aradığımda ise kabarık bir telefon faturasından başka birşey gelmiyor. Tek istediğim malın fiyatından çok masraf yaptığım bilgisayarın para iadesi.
    ....... para transferinin yapılmadığını ileri sürerek ödeme yapmıyor.Tek istediğim paramın iadesinin yapılması. Paranla rezil olmak diye buna diyorlar. Artık paramı hesabıma yatırsınlar ve artık .......'ın adını duymayayım. 2 yıldır çözümlenemeyen 1100 ytl'lik ....... marka dizüstü bilgisayar beni sinir harbine soktu.
    17/04/2009 günü .... Bilgisayara telefonla ulaşabildim.Görüşmüş olduğum kişi daha önce görüşmüş olduğum ...adlı kişinin artık orada çalışmadığını söyledi.(3 hafta önce çalışıyordu)
    ... Bey'e bütün fatura ve belgelerin aslını vererek aldığına dair imza attırdım ama artık orada çalışmadığı söylendi. ....... Bey'de konuyla ilgili bir bilgisinin olmadığını söyledi.Bana gider pusulası yolladı,bunu doldurup,imzalayıp yine bana gönderin dedi.dediğini yaptım.Parasını almadığım bir ürünün ücretini geri aldım diye imza attım.(İstanbul'a bir kez daha gitmemek için ve karşı tarafın kötü niyetinin olmadığını umdum.)
    ... Bey faturayı ne zaman ... yetkilisine verirse ve yetkilisi de para ödemesi yaparsa 2 yıldır mücadele verdiğim sorun çözülecek.yaptığım masrafım haddi hesabı yok.ama ne almış olduğum ürün ne de iade parası yok.Tek istediğim para transferinin yapılması ve hesabıma hakkım olan paranın yatırılmasıdır. İki tarafta sürekli beni oyalıyor.Her fırsatta ... firması ve bir türlü dikiş tutturamadığı yetkili servisleri ve .... call center'da çalışan tavirlarinda ve işinde de savsak olan, gayriciddi bayanlar hakkında bütün bu yaşattığı olumsuzlukları , tüm yaşadıklarımı her fırsatta dile getirmeye devam edeceğim. parasını ödediğim ancak elimde var olmayan ürünün sahibi olan bir dünya firmasının sorumsuzluğuna yapacak birşeyim kalmadı.

İletiler
    1.468
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Acer firmasının Tuketici hakları usulsüzluğu

Neden direk tüketici mahkemesine gitmediniz?

Birde parayı aldım diye kağıt imzalamışsınız, olacak gibi değil !

Size elden ödeme yaptık derlerse,nasıl ispat ediceksiniz?

Gerçekten bunları görünce üzülyorum,mahkeme verip kazanırdınız+ 2 yıllık yasal faizinide alırdınız,

Dua edinde paranızı versinler, yoksa 2 yıldır alamadığınız laptop unuzun üzerine birde paranız resmen sizden alınmış olucak...

Buda sizin kulağınıza küpe olsun,haklı olduğunuz konularda ,özellikle o konularda uzman değilseniz profesyonel destek alıcaksınız,verirdiniz bir avukata davayı, bu sürede muhakkak çözüleceği gibi paranızıda geri almış olurdunuz, ve boşuna kendinizi strese sokmazdınız.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Acer yetkili servisin el koyduğu bilgisayarıma,Hakimin verdiği karar

Merhabalar,

.... marka dizüstü bilgisayarımı arızasında dolayı servise gönderdim ama 30 iş günü içerisinde yapmadığı için (40 güne yakın bir süre)ürünün para iadesi için tüketici sorunları hakem heyetine muracaat ettim.para iadesine ilişkin kararı çıkardılar ama yetkili servis bu karara karşı gelip "ürünü biz teslim ettik.." açıklamasında bulundu.Teslim ettiklerine dair imzalı hiçbir belge yok ellerinde ama benim onlara teslim ettiğime dair belge bende mevcut.Tüketici sıfatıyla 1.Asliye hukuk mahkemesine dava açtım ve duruşma gerçekleşti.Şimdi hakimin bana verdiği karar aynen şu şekilde;

"Sen bu adama niye dava açıyorsun,üretici mi,satıcı mı?Git kime parayı verdiysen ona dava aç.."

Bunları yüksek sesle ve azarlayarak söylüyor.Hakime,bilgisayarıma el konuldu,el koyan yetkili servis aldığım yer değil,bilgisayarım bu adamda..dediğimde hakim;

"Olur mu öyle şey,git kime para verdiysen ona dava aç.."diyerek davayı reddetti ve kesin karar verdi.temyiz yolu da kapalı.

Uzman arkadaşlarım,sizce nasıl bir yol izlemeliyim bundan sonra? Yardımcı olur musunuz?

Teşekkürler.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Acer yetkili servisin el koyduğu bilgisayarıma,Hakimin verdiği karar

Ürünü markanın yetkili servisine mi götürdünüz? Garanti belgesinde veya faturasında ürünün üreticisini adı ünvanı ve adresi yazılıdır. Siz üreticiye dava açmalısınız yetkii tamir servisine değil hakim sanırım bu yüzden kendine hakim olamamıştır.
    Kolay gelsin

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Acer yetkili servisin el koyduğu bilgisayarıma,Hakimin verdiği karar

Engin Bey Merhaba,

Ürünü teknosadan aldım,üretici firmada acer.Ama arızalandığı sürede teknosaya götürdüğümde,bulunduğum ilde yetkili servis var ise ürünü kendilerinin alamayacaklarını bizzat kendim yetkili servise götürmem gerektiğini söylediler ve bende kendim yetkili servisine götürdüm.Yapmamış olsalar üretici firmaya dava acayım ama bilgisayarı teslim etmeyip " biz ürünü yapıp teslim ettik.." seklinde acıklama yaparak bilgisayarıma el koydu,yani bir nevi gasp etti.bu durumda üretici firmaya ne gerekçe göstererek dava açacağımı bilmiyorum.Birde avukat bir arkadaşıma danıştığımda şaşkınlığıyla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunabileceğimi söylediümantıklı geldi biraz ve bu yuzden nasıl bir yol izleyeceğimi bilemedim.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Üretici firmaya dava açarsan daha iyi olur diye düşünüyorum sana teslim ettiklerine dair belge yok ellerinde nasılsa yetkili servislikten azad ederler en azından bir yararın olur gariplere. Savcılığı sonra düşünürsün. Kolay gelsin.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: