+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 25 ileti bulundu.

Konu: Banka borcu hapis

Banka borcu hapis Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Banka borcu hapis

Alıntı yolcu2691 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    arkadaşlar ilginize teşekkür ederim lakin kullanmış olduğum bütün çekleri tek tek ödemişim yani hiç bir allahın kuluna çek bedeli borcum yok sadece bankalardan kullandığım bireysel kredi ve kredi kartları borcum var bankalar bu borçtan dolayı beni hapse atarmı

Kaç kez cevap verildi hala anlayamadınızmı..?

Ozaman ben başka şekilde anlatayım size EVET SİZİ HAPSE ATARLAR.....

Hayır dendı anlamadınız.....atmazlar dendı yıne anlamadınız.....5 yasındakı çocuga anlatılacak sekılde anlatıldı yıne anlamadınız....

Ozaman sizi hapse atarlar dıyelım bakalım buseferde neden atarlar dıyecekmısınız....

Okadar kredıyı sıze nasıl verdıler oda ayrı bır konu gercekten.

Sizin okudugunu dahi anlayamayacak kadar .......... bir kişi oldugunuz ortada.(....... siz doldurun kendınıze uyan şekilde )

Hukuki NET Güncel Haber

Banka borcu hapis konulu yargıtay kararı ara
    Banka borcu hapis konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    133
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Banla Avukatı bu borcu ödeyeceğine dair tahahüdname imzalatır ise ödemeyide yapamaz ise kısa süreliğine (Disiplin cezası) hapse atılmaz mı ? Şimdi burada hapse atmazlar denildiğinde , bu arkadaş ödeyemiyeceğini bile bile imzada atabilir

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Emrah Yavuzcan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Anayasa'nın "Hiç kimse, yalnızca sözleşmeden doğan bir yükümlülüğü yerine getirememesinden dolayı özgürlüğünden alıkonulamaz." hükmü dolayısıyla hapis cezasına çarptırılmazsınız.
    Buna göre bankalar, kredi kartı borçlarını tüketici kredisine dönüştürecek. Kart borcu, yüzde 5 yerine yüzde 1,5 faizle 36 ayda ödenecek. Uygulama kamu bankalarından başlayacak...

BDDK Başkanı Tevfik Bilgin’in bankaları ve milyonlarca vatandaşı bekleyen en büyük risk olarak ifade ettiği kredi kartlarında patlamayı önleyecek formülü bankalar buldu. Bankacılar, teknik düzeyde gerçekleştirdikleri bir dizi toplantıda, kredi kartlarında yaşanan tehlikeli tırmanışı durdurmak için bir formül üzerinde anlaştı. İşte milyonlarca vatandaşın icraya düşmesini önleyecek formül:

ASGARİ ÖDEME BİTİYOR

Bankalar, temerrüde düşme riski hızla artan kredi kartı müşterilerinin birikmiş kart borçlarını dondurup, bu borcu tüketici kredisine dönüştürecek. Tüketici kredisine dönüşmüş borcun vadesi 36, aylık faizi ise yüzde 1,5 civarında olacak. Birikmiş borcun yüzde 20’si olan aylık asgari ödeme tutarını ödeme şartı da otomatik olarak ortadan kalkacak.

Örneğin 10 bin TL kredi kartı borcu olan bir vatandaş, 2 bin TL’lik zorunlu asgari ödemeden kurtulacak. Bunun yerine, yeni borcunu aylık 379 TL’lik mini ödemelerle 36 ayda kapatacak. Vatandaşın 3 yılın sonunda yapacağı toplam ödeme ise sadece 13 bin 674 TL olacak. Yeni sistem, mevcut geliriyle birikmiş kredi kartı borcunu kapatma ihtimali giderek düşen, kart borcunun ancak asgari ödeme tutarını ödeyebilen riskli müşterilere uygulanacak. Bunun dışındaki müşterilerin talepleri de dikkate alınacak.

Kredi kartlarının birikmiş borçlarına uygulanan yüzde 4-5 düzeyindeki faiz de otomatik olarak sona ereceği için borçların çığ gibi büyümesi duracak

BİRKAÇ BANKAYA BORCU OLAN NE YAPACAK?Çalışmaya ilişkin bilgi veren bir banka yöneticisi, yeni yöntemi ilk olarak bir kamu bankasının önümüzdeki günlerde uygulamaya başlayacağı müjdesini verdi. Diğer bankaların da hemen ardından borç dönüştüreceğini belirten banka yöneticisi, “Vatandaş genelde birkaç bankadan birden kart kullandığı için bankaların birlikte hareket etmesi sorunun çözümü açısından büyük önem taşıyor” dedi. Bankacı şu bilgileri verdi:

AYLIK ÖDEME KADAR AYLIK KART LİMİTİ

“Örneğin bir vatandaşın 2 bin 500 TL aylık geliri var. Birkaç bankadaki kredi kartı borcu ise 10 bin TL’ye ulaşmış. Bu vatandaş 10 bin TL’nin aylık asgari ödeme tutarı olan 2 bin TL’yi ödüyor, 500 TL ile geçinmeye çalışıyor. Ancak, kalan 8 bin TL’lik birikmiş borç aylık yüzde 4-5 faizle artmaya devam ettiği için borç bir süre sonra ödenemez hale gelecek. Yeni yöntem işte bu riski oluşmadan bitiriyor.

Bu sayede milyonlarca vatandaşımız kartzede olmaktan kurtulacak. Ayrıca, müşteri taksitleri ödediği sürece kredi kartını da yeni limitler çerçevesinde kullanmaya devam edecek. Örneğin, 500 liralık taksit ödüyorsa 500 liralık aylık kart limiti olacak.” (Erdoğan Süzer/Bugün)

23 şuabt 20009

hocam size bişey danışacağım takip borcunda ve avukatlık 3 adet kredi kartım var ve birazını ödedim ama tıkandım fakat tabi avukatlarbeni bulamıyor olsa tabiki ödicem şimdi gazetede böyle bişey okudum yürürlüğe girdi mi bu23 şubatta yayınlanmış gazetede 36 aya bölerseler 6 milyar omuştur kart orcum toplam ödeyebilirim ama yürürlükte mi bilmiyorum bana yardımcı olur musunuz hocam çok teşekkür ederim şimdiden

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı olimpis rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Buna göre bankalar, kredi kartı borçlarını tüketici kredisine dönüştürecek. Kart borcu, yüzde 5 yerine yüzde 1,5 faizle 36 ayda ödenecek. Uygulama kamu bankalarından başlayacak...

BDDK Başkanı Tevfik Bilgin’in bankaları ve milyonlarca vatandaşı bekleyen en büyük risk olarak ifade ettiği kredi kartlarında patlamayı önleyecek formülü bankalar buldu. Bankacılar, teknik düzeyde gerçekleştirdikleri bir dizi toplantıda, kredi kartlarında yaşanan tehlikeli tırmanışı durdurmak için bir formül üzerinde anlaştı. İşte milyonlarca vatandaşın icraya düşmesini önleyecek formül:

ASGARİ ÖDEME BİTİYOR

Bankalar, temerrüde düşme riski hızla artan kredi kartı müşterilerinin birikmiş kart borçlarını dondurup, bu borcu tüketici kredisine dönüştürecek. Tüketici kredisine dönüşmüş borcun vadesi 36, aylık faizi ise yüzde 1,5 civarında olacak. Birikmiş borcun yüzde 20’si olan aylık asgari ödeme tutarını ödeme şartı da otomatik olarak ortadan kalkacak.

Örneğin 10 bin TL kredi kartı borcu olan bir vatandaş, 2 bin TL’lik zorunlu asgari ödemeden kurtulacak. Bunun yerine, yeni borcunu aylık 379 TL’lik mini ödemelerle 36 ayda kapatacak. Vatandaşın 3 yılın sonunda yapacağı toplam ödeme ise sadece 13 bin 674 TL olacak. Yeni sistem, mevcut geliriyle birikmiş kredi kartı borcunu kapatma ihtimali giderek düşen, kart borcunun ancak asgari ödeme tutarını ödeyebilen riskli müşterilere uygulanacak. Bunun dışındaki müşterilerin talepleri de dikkate alınacak.

Kredi kartlarının birikmiş borçlarına uygulanan yüzde 4-5 düzeyindeki faiz de otomatik olarak sona ereceği için borçların çığ gibi büyümesi duracak

BİRKAÇ BANKAYA BORCU OLAN NE YAPACAK?Çalışmaya ilişkin bilgi veren bir banka yöneticisi, yeni yöntemi ilk olarak bir kamu bankasının önümüzdeki günlerde uygulamaya başlayacağı müjdesini verdi. Diğer bankaların da hemen ardından borç dönüştüreceğini belirten banka yöneticisi, “Vatandaş genelde birkaç bankadan birden kart kullandığı için bankaların birlikte hareket etmesi sorunun çözümü açısından büyük önem taşıyor” dedi. Bankacı şu bilgileri verdi:

AYLIK ÖDEME KADAR AYLIK KART LİMİTİ

“Örneğin bir vatandaşın 2 bin 500 TL aylık geliri var. Birkaç bankadaki kredi kartı borcu ise 10 bin TL’ye ulaşmış. Bu vatandaş 10 bin TL’nin aylık asgari ödeme tutarı olan 2 bin TL’yi ödüyor, 500 TL ile geçinmeye çalışıyor. Ancak, kalan 8 bin TL’lik birikmiş borç aylık yüzde 4-5 faizle artmaya devam ettiği için borç bir süre sonra ödenemez hale gelecek. Yeni yöntem işte bu riski oluşmadan bitiriyor.

Bu sayede milyonlarca vatandaşımız kartzede olmaktan kurtulacak. Ayrıca, müşteri taksitleri ödediği sürece kredi kartını da yeni limitler çerçevesinde kullanmaya devam edecek. Örneğin, 500 liralık taksit ödüyorsa 500 liralık aylık kart limiti olacak.” (Erdoğan Süzer/Bugün)

23 şuabt 20009

hocam size bişey danışacağım takip borcunda ve avukatlık 3 adet kredi kartım var ve birazını ödedim ama tıkandım fakat tabi avukatlarbeni bulamıyor olsa tabiki ödicem şimdi gazetede böyle bişey okudum yürürlüğe girdi mi bu23 şubatta yayınlanmış gazetede 36 aya bölerseler 6 milyar omuştur kart orcum toplam ödeyebilirim ama yürürlükte mi bilmiyorum bana yardımcı olur musunuz hocam çok teşekkür ederim şimdiden
    anahaber.cm diye bir sitede okudum bu haberi internette

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yolcu2691 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    selam adım ali 15 yıllık esnafım son 2 yıldır ekonomik krize yenik düştüm elimde ne var ne yok alacaklılara dağıttım bankalardan kullandığım bireysel kredi ve kredi kartı borcum 150 bin tl yi geçiyor bu borcu ödeyecek tek bir liram kalmadı bankalara olan borcumdan dolayı hapis alırmıyım lütfen beni aydınlatın

Biraz daha net olmakta fayda var.Borcunuz var diye,bu borcu ödemediniz diye hapis cezası yok.O yuzden kredi kartı borcunuz var diye hapis yatma olayı yok.Fakat diyelimki mal beyanında bulunmanız istendi.İcradan yazı geldi ve mal beyanında bulunmanız isteniyor banka yada avukat tarafından.Siz eğer bu süre içerisinde mal beyanında bulunmazsanız ve karsı tarafta bulunmadı die şikayette bulunursa,10 günlük mal beyanında bulunmama hapis cezası vardı.ama sanırım artık oda uygulanmıyor.6 aylık cezalar bile ertelenirken 10 gunluk disiplin hapsi niteliğinde olan bu ceza uygulanmaz diye düşünüyorum.zaten dediğim gibi,her mal beyanında bulunmaya değil,beyanda bulunmadı die hapis cezası alsın gibisinden karsı tarafın şikayetiyle oluyor.
    Birde diyelimki bankayla anlaşma yapıp ödeme yapıcam diye yazılı imzalı taahhutte bulundun.O zaman işte hapis cezası var diye biliyorum.Oda yine verilen söze uyulmadı diye zaten.Bence taahhutte bulunmayın borçlar için.

Benim bilgim bu şekilde,ama daha detaylı yinede arastırın.Allah yardımcınız olsun.Belki şu yasa teklifi meclisten geçerde bir kolaylık yapılır herkese.

Umudunuzu kaybetmeyin...

İletiler
    54
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Banka borcu sözleşmeden kaynaklaklanır özgürlükten alıkonulamaz

İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba avukat bey,
    babam emekli ve iki bankaya 3000-4000 ytl arası kredi kartı borcu var. aynı zamanda kendisi kara listeye alınmış. banka avukatları borcunu ödemezse eğer hapis yatacağı yönünde konuşuyorlarmış. üzerimizde herhangi bir gayrimenkul veya araba yok.
    1) bu durumda bu borcu nasıl öderiz?
    2) taksitlendirme talebinde bulunabilir miyiz? taksitlendirme maaşının en fazla ne kadarına el koyarlar?

ilginize şimdiden teşekkür ederim
    saygılarımla

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu'nun 16. babındaki cezai hükümlerin başlıkları şu şekildedir:
    - - -
    ALACAKLISINI ZARARA SOKMAK KASDİYLE MEVCUDUNU EKSİLTEN BORÇLULARIN CEZASI:
    - - -
    ACZİNE KENDİ FİİLİYLE SEBEBİYET VEREN VEYA VAZİYETİNİN FENALIĞINI BİLEREK AĞIRLAŞTIRAN BORÇLUNUN CEZASI:
    - - -
    İFLAS VE KONKORDATO İŞLERİNDE HUSUSİ MENFAAT TEMİN EDENLERİN CEZASI:
    - - -
    TİCARİ İŞLETMEDE YÖNETİCİNİN SORUMLULUĞU:
    - - -
    KONKORDATODA VEYA SERMAYE ŞİRKETLERİ İLE KOOPERATİFLERİN UZLAŞMA YOLUYLA YENİDEN YAPILANDIRILMASINDA YETKİLİ KİMSELERİ HATAYA DÜŞÜREN YA DA KONKORDATO VEYA UZLAŞMA YOLUYLA YENİDEN YAPILANDIRMA KOŞULLARINA UYMAYAN BORÇLUNUN CEZASI:
    - - -
    KONKORDATO KOMİSERİNİN SORUMLULUĞU:
    - - -
    KİRACININ CEZALANDIRILACAĞI HALLER:
    - - -
    MÜFLİSİN MALLARINI VERMEYENLER HAKKINDAKİ CEZALAR:
    - - -
    KENDİSİNE TESLİM EDİLEN MALLARI VERMEYENLER HAKKINDAKİ CEZALAR:
    - - -
    YÜKÜMLÜLÜKLERİN YERİNE GETİRİLMEMESİ:
    - - -
    TİCARETİ TERK EDENLERİN CEZASI:
    - - -
    HAKİKATA MUHALİF BEYANDA BULUNANLARIN CEZASI:
    - - -
    BEYANDAN SONRA MAL VE KAZANÇTA OLAN TEZAYÜDÜ BİLDİRMEYEN BORÇLUNUN CEZASI:
    - - -
    BORÇLUNUN ÖDEME ŞARTINI İHLALİ HALİNDE CEZA:
    - - -
    ÇOCUK TESLİMİ EMRİNE MUHALEFETİN CEZASI:
    - - -
    İCRA DAİRESİNCE TESLİM EDİLEN TAŞINMAZ VEYA GEMİYE TEKRAR GİRENLERİN CEZASI:
    - - -
    30 VE 31 İNCİ MADDELER HÜKMÜNE MUHALEFET EDENLERİN CEZASI:
    - - -
    NAFAKAYA İLİŞKİN KARARLARA UYMAYANLARIN CEZASI:
    - - -
    HÜKMİ ŞAHISLARIN MUAMELELERİNDE KİMLERİN CEZA GÖRECEĞİ :
    - - -
    SERMAYE ŞİRKETLERİNİN İFLASINI İSTEMEK MECBURİYETİNDE OLANLARIN CEZASI :
    - - -
    ARTIRMADAN ÇEKİLME :
    - - -
    GÖREV VE BİRLEŞTİRİLME YASAĞI:
    - - -
    ŞİKAYET SÜRESİ :
    - - -
    YETKİ :
    - - -
    MUHAKEME USULÜ :
    - - -
    DURUŞMA :
    - - -
    TAHKİKAT:
    - - -
    KARAR:
    - - -
    CEZA KARARNAMESİ:
    - - -
    İTİRAZ:
    - - -
    DAVANIN VE CEZANIN DÜŞMESİ :

Tüm kanunu görüntülemek için:
    https://www.hukuki.net/kanun/2004.13.text.asp

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı cimgo1903 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba avukat bey,
    babam emekli ve iki bankaya 3000-4000 ytl arası kredi kartı borcu var. aynı zamanda kendisi kara listeye alınmış. banka avukatları borcunu ödemezse eğer hapis yatacağı yönünde konuşuyorlarmış. üzerimizde herhangi bir gayrimenkul veya araba yok.
    1) bu durumda bu borcu nasıl öderiz?
    2) taksitlendirme talebinde bulunabilir miyiz? taksitlendirme maaşının en fazla ne kadarına el koyarlar?

ilginize şimdiden teşekkür ederim
    saygılarımla
    Eğer babanız vergi dairesine hacizlik olmuş borcunu 3 eşit taksitte ödeyeceğine dair imza atmamışsa değil 4000, 400.000 TL borcu olsa da hapse atılamaz.

İletiler
    33
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Son değişiklikler ile tarihinde önce ibraz edilen çek karşılıksızdır diyor(en azından 2009 sonuna kadar).
    Bu şekilde olunca çekte bir senet olarak düşünülmeli.(senet niteliği kazanıyor bir havele aracı değil vadeli bir ödeme aracı olmuş oluyor).
    Buna nasıl bir açıklamanız var.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hapis yatmak borcu bitirir mi

banka borcu yüzünden hapis

banka borcum

Forum