+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 18´e kadar toplam 18 ileti bulundu.

Konu: Savcılık soruşturması

Savcılık soruşturması Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    140
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Savcılık soruşturması

Diğer 2 kezde tam incelenemediği belirtilmiştir. Gelen rapor imzanın gerçek sahibine ait çıkmamıştır.Fakat bu imzayı sahte değildir. Buna rağmen Sayın Savcı bu itirazı kabul etmeyeceğini gelen raporu dikkate alacağını ve mahkeme açacağını söyledi.[/U]Kendisine dosyada bulunan aynı tarihli para çekme evrakındaki imza farklılıklarınıda gösterdik.Sürekli fotokopi çekilmesinden dolayı aynı tarihli olan ve bu yüzden herşeyi aynı olması gereken 2 talimat fotokopisinin imza kısımlarında cok ciddi farklılıklar var.(Fotokopi cekiminden kaynaklanan imzada bazı yerlerde kıvrımların kayması vb).2 farklı imza varken bu incelemenin doğru olmadığını söylüyoruz ama kabul etmiyor.Ayrıca çok uzun süre geçmesine rağmen halen soruşturmanın en önemli evrakı olan talimatların asıllarıda ilgili bankadan istenmemiştir. Bankanın talimatların fax olduğunu söylemesine rağmen sürekli faxların onaylı fotokopileri gönderilmiştir.Israrla bankanın elınde olan fax asıllarının alınmasını ve bunların incelenmesini istiyoruz.Fakat bunuda kabul etmiyor. ne yapabiliriz.? Fikirlerinize çok ihtiyacım var.
    Teşekkürler[/QUOTE]

Konuyu buraya taşıdığınız ve çare aradığınız için ben şahsen sizin doğru söylediğiniz kanaatindeyim.Ama yukarda ki ifade ettiğiniz şeyler sizce de dava açılmasını gerektirmez mi?Bence sizin durumunuzu adli tıptan gelecek evrak kesinleştirecek.İmzanın sahibine öyle imzalar attırıyorlar ki (otururken,ayakta,yan vaziyetde,eğilmişken,diğer her çeşit pozisyonlar...)Sonra harfler ve rakamları ayrı bir teknolojiyle eğer imza veya yazı aynı kişininse öyle bir ortaya çıkarıyorlarki siz bile pes diyorsunuz.İmzayı atıpta benim değil diyen kişi adli tıpın sahip olduğu teknolojiyi bilse asla aklından bile geçirmezdi.
    Ondan sonra sıra size gelmiş olacak....

Hukuki NET Güncel Haber

Savcılık soruşturması konulu yargıtay kararı ara
    Savcılık soruşturması konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Diyarbakir
    İletiler
    152
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sidem rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Diğer 2 kezde tam incelenemediği belirtilmiştir. Gelen rapor imzanın gerçek sahibine ait çıkmamıştır.Fakat bu imzayı sahte değildir. Buna rağmen Sayın Savcı bu itirazı kabul etmeyeceğini gelen raporu dikkate alacağını ve mahkeme açacağını söyledi.[/U]Kendisine dosyada bulunan aynı tarihli para çekme evrakındaki imza farklılıklarınıda gösterdik.Sürekli fotokopi çekilmesinden dolayı aynı tarihli olan ve bu yüzden herşeyi aynı olması gereken 2 talimat fotokopisinin imza kısımlarında cok ciddi farklılıklar var.(Fotokopi cekiminden kaynaklanan imzada bazı yerlerde kıvrımların kayması vb).2 farklı imza varken bu incelemenin doğru olmadığını söylüyoruz ama kabul etmiyor.Ayrıca çok uzun süre geçmesine rağmen halen soruşturmanın en önemli evrakı olan talimatların asıllarıda ilgili bankadan istenmemiştir. Bankanın talimatların fax olduğunu söylemesine rağmen sürekli faxların onaylı fotokopileri gönderilmiştir.Israrla bankanın elınde olan fax asıllarının alınmasını ve bunların incelenmesini istiyoruz.Fakat bunuda kabul etmiyor. ne yapabiliriz.? Fikirlerinize çok ihtiyacım var.
    Teşekkürler
    Konuyu buraya taşıdığınız ve çare aradığınız için ben şahsen sizin doğru söylediğiniz kanaatindeyim.Ama yukarda ki ifade ettiğiniz şeyler sizce de dava açılmasını gerektirmez mi?Bence sizin durumunuzu adli tıptan gelecek evrak kesinleştirecek.İmzanın sahibine öyle imzalar attırıyorlar ki (otururken,ayakta,yan vaziyetde,eğilmişken,diğer her çeşit pozisyonlar...)Sonra harfler ve rakamları ayrı bir teknolojiyle eğer imza veya yazı aynı kişininse öyle bir ortaya çıkarıyorlarki siz bile pes diyorsunuz.İmzayı atıpta benim değil diyen kişi adli tıpın sahip olduğu teknolojiyi bilse asla aklından bile geçirmezdi.
    Ondan sonra sıra size gelmiş olacak....[/QUOTE]

Oncelikle ilginize ve cevabiniza tesekkurler. Evet 1 kisi imza benim degil diyor ve en son inceleme sonucunda imza kendisine ait degil diye rapor veriliyor. Mahkeme acilir ama imzayi benim attigimda soylenmiyor ama sanık ben olacağım. Sanık olmak vsvs bunlara üzülmüyorum ama yanımda imza atan birisi, bu imza benim değil diyor ve haklı çıkıyor hemde bir raporla, raporuda Turkiye'nin en önemli kurumu veriyor.. Insan kendinden suphe eder hale geliyor inanın. Ayrıca Adli Tıp'ın sahip olduğu teknoloji demişsiniz bende çok gelişmiş bir teknolojilerinin olduğunu biliyorum ama son gelen rapor Istanbul Adli Tıp Kurumu Fizik İhtisas Dairesin'den bu teknolojiyle imzayı o kişinin atmadığını belirtmişler ama o teknoloji imzayı benim atıp atmadığımı tespit edememiş.Bir terslik var 3.kez incelemede bu sonuç çıkıyor ama bu imzayı o kişi yanımda attı, Adli Tıp'a güvenmeyip kime güveneceğim.?? Imza incelemesine, savcılıkta o kişinin alınıp gönderilmesi gereken hiç bir imzası yok, hep başka yerlerden temin edilen imzalar gönderildi.. Evraklar fotokopi olduğu için çok detaylıda incelenemiyor.. Güzelce Savcının huzuruna çıkıp anlattık lutfen Jandarma Genel Komutanlığı Kriminoloji'ye gönderilsin, fax denen evrakların fax asılları bankadan temin edilsin diye diye ama kendisi mahkemeyi açacağım orada anlatın derdinizi dedi.. Imza incelenmesini isteyen kisi benim, demekki benim aklımdan şüphem var zorla imzayı inceletip sahte olduğunu ortaya çıkarttım ve kendimin yargılanmasına yol açtım.. Imzasını inkar eden kişinin 1 tane bu yonde inceleme talebi yok..Insanin akli almiyor inanın..

İletiler
    140
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bankanın talimatların fax olduğunu söylemesine rağmen sürekli faxların onaylı fotokopileri gönderilmiştir.Israrla bankanın elınde olan fax asıllarının alınmasını ve bunların incelenmesini istiyoruz.Fakat bunuda kabul etmiyor. ne yapabiliriz.? Fikirlerinize çok ihtiyacım var.

Bankalar maalesef faxla talimat kabul ediyorlar.Faxta zaten fotokopi niteliğinde olan bir belge.Savcılıkta isteyince fotokopininde fotokopisi oluyor ki tabiki sağlıklı bir sonuç almak mümkün değil.Eldeki verilerle savcı zaten davayı açacak.Kovuşturma mahkemede olacak.Adli tıp fotokopi olan bir belgede incelemeyi nasıl kabul etmiş benim anlıyamadığım yer burası.Adli tıp her zaman belgelerin asılları üzerinde işlem yapar diye biliyoruz.
    Her hangi bir alacak için icra dairesine baş vurun bakalım.Orda bile fotokopi senet,çek kabul etmezler.Asıllarını isterler,dosyaya fotokopilerini koyarlar.Asılları icra dairesinin kasasında kalır.
    Bankaya verilen fax talimatı nerden verilmiş ve fax kimin üzerine kayıtlı?Bence işin düğüm noktası burda.Bankadan sayın savcı bunu istedimi?

İletiler
    140
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Size ayrıca bir yargıtay kararı vermek istiyorum.
    Yargıtay 13.HD.1995/3476 Esas, 1995/3822 Karar sayılı kararı ve 13.HD.1995/10749 Esas, 1995/11675 Karar sayılı kararı doğrultusunda fotokopi üzerinden bilirkişi incelemesi yapılamaz.
    İncelemenin yapıldığı resmi kurumların raporu bilirkişi raporu niteliğinide taşır.

Nerede
    Diyarbakir
    İletiler
    152
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sidem rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bankanın talimatların fax olduğunu söylemesine rağmen sürekli faxların onaylı fotokopileri gönderilmiştir.Israrla bankanın elınde olan fax asıllarının alınmasını ve bunların incelenmesini istiyoruz.Fakat bunuda kabul etmiyor. ne yapabiliriz.? Fikirlerinize çok ihtiyacım var.

Bankalar maalesef faxla talimat kabul ediyorlar.Faxta zaten fotokopi niteliğinde olan bir belge.Savcılıkta isteyince fotokopininde fotokopisi oluyor ki tabiki sağlıklı bir sonuç almak mümkün değil.Eldeki verilerle savcı zaten davayı açacak.Kovuşturma mahkemede olacak.Adli tıp fotokopi olan bir belgede incelemeyi nasıl kabul etmiş benim anlıyamadığım yer burası.Adli tıp her zaman belgelerin asılları üzerinde işlem yapar diye biliyoruz.
    Her hangi bir alacak için icra dairesine baş vurun bakalım.Orda bile fotokopi senet,çek kabul etmezler.Asıllarını isterler,dosyaya fotokopilerini koyarlar.Asılları icra dairesinin kasasında kalır.
    Bankaya verilen fax talimatı nerden verilmiş ve fax kimin üzerine kayıtlı?Bence işin düğüm noktası burda.Bankadan sayın savcı bunu istedimi?
    Merhaba,tesekurler ilginize.

Daha once dedigim gibi 1 kez Ankara Polis Lab. 1 kezde Istanbul Adli Tıp Kurumu bu imzayi inceleyemedi, daha sonra tekrar gonderildiginde nasil oluyorsa incelediler..Celiskileri daha onceden aciklamistim.Bu inceleme sonucunda dava acilacak yoksa dosya kapaniyordu,cunku bir delil yok mufettis raporlari banka gorevlisi ifadesi hepsi dogru bir sekilde aciklamis. En onemlisi talimatlarin altinda banka gorevlisi "Telefon Teyidi Alınmıştır" diye not dusup paraflamış. Dosya kapanacakken 3.kezde bu rapor geldi..

Sizin en son sordugunuz hususa gelince,bu durumun tumuyle isin icinden cikilmaz bir hal aliyor..İmza sahibi yanimda talimatları imzaladıktan sonra talimatların aslı ile bankaya gidip işlem yaptım. Bu imza inkarı ve savcılık incelemesi baslayınca bankadan bir yazı geldi.Bu talimatlar faxdır diye.Bende bunun üzerine banka hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum, böyle bir durum yok talimatların aslını ben götürdüm. Bankanın fax diye gönderdiği onaylı fotokopilerde, üst kısmında hiçbir şey yazmıyor. Bilineceği üzere faxlarda en üst kısımda telefon,isim,tarih,kaç sayfa olduğu yazar ama bunda öyle birşeyde yok.Bu olayın birbaşka anlaşılmaz durumu.Banka konunun çözülmesine yardımcı olması gerekirken işleri dahada zorlaştıran birhale götürdü.Yani banka, faxın nereden geldiğini söyleyemiyor,müfettiş raporunda da, sorumlu kişi ifadesinde "ben faxların üzerinde bu tür bilgilerin olacağını ve bunu kontrol etmem gerektiğini bilmiyordum" diye bir ifade veriyor.Düşünün fax dedikleri talimatların üzerinde ne telefon var nede diğer olması gerekenler.Bu anlattıklarım belkide size acayip,imkansız gelebilir,çok görülmeyen ender görülen bir olay olarak gelebilir. Ama durum bu.. Banka ile, imza sahibi arasındaki bir ilişkiden bunlar olabiliyor. ama inanın yaşananlar bu.Film gibi..Insan 10 yıl düşünse bunların yapılabileceğini tahmin edemez. Bu yüzden diyorum ya kendimden şüphe etmeye başladım diye..Sorunuza cevap vermeye devam edeyim; Sayın Savcı tabiiki faxlarla ilgili bilgi istedi ama bir açıklama yapamadı banka.Sayın Savcının dosya için verdiği emek,uğraşı hiçbir zaman inkar etmiyorum.Okadar karışık bir hal almasına rağmen titizlikle dosyayı araştırdı. Ama bu son durumla birlikte kendiside artık mahkemece bunun çözülmesine karar verdi..Keşke fax asıllarını isteyip, huzurda o kişinin daha net imzalarını alıp tekrar, başka bir kuruma imza incelemesine gönderse. Yıllarca bu dava ile uğrasacağım..Herşey dahada alt üst olacak..Sayın Savcının,bu düşüncesine itiraz etmeye hazırlansakta kendisi bu itirazımızı sanırım kabul etmeyecektir.
    Konu medwig tarafından (24-11-2008 Saat 05:18:28 ) de değiştirilmiştir. Sebep: ek düzeltme

Nerede
    Diyarbakir
    İletiler
    152
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aslında bu durumu pek anlatmak istemiyordum,çünkü son anlattığım husus pek yaşanmayan,bilenler tarafından okunduğunda hemen anlaşılabilecek olmasından dolayı biraz çekindim.Çünkü, bir bankanın bunları yapması çok doğal ve yaşanan şeyler değil. Ama alacağım her bilgi, her yardımın bir çözüm olmasını umuyorum.
    Dava açılmadan bu hafta içi bunları Sayın Savcı'ya dilekçe ile başvurup itiraz edeceğim, daha üst bir itiraz mercii olmadığından, çaresiz kaldım..

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bende sizlere aynı konu hakkında maduriyetimizi ileteyim . Bizimde başımızda bir olay var ; tefecilerin elinde kalan ama bedelleri ödenen senetlerimiz tarafımıza iadesi yaıplmadı bizde bunu Cumhuriyet Savcılığına geç kalınmadan şikayette bulunduk ama gelin görünki o tarih itibarı ile suç üstü istememize rağmen hala takibatın sürdüğü söylemiyle bekletildik vede resmen tefeciler üzerimize dahada fazla saldırganlaşarak şikayet ettik diye ailemiz malımız çocularımız tehdit edilerek senetler başkasının üzerine geçirildi .Sayısız şikayetler ,cumhuriyet savcılığına dilekçeler ,dosyalar açılmasına rağmen artık sadece canımızı koltuğumuza alarak şehride terk ettik ama gelin görünki savcılarımız hala takibatta insan bu kadar can havliyle zordayım diyorsa adaletten yardım bekliyorsa beklenen adalet zamanında yerine ulaşmıyorsa malınız talana bu kötü niyetli insanlarca gidiliyorsa evet savcılarımız nerede neden gereksiz dosyalar açılıp insanlar mağdur olsunlar diye bekletiliyor!diyebiliyor insan? ızgın:

İletiler
    160
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı göksenin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bende sizlere aynı konu hakkında maduriyetimizi ileteyim . Bizimde başımızda bir olay var ; tefecilerin elinde kalan ama bedelleri ödenen senetlerimiz tarafımıza iadesi yaıplmadı bizde bunu Cumhuriyet Savcılığına geç kalınmadan şikayette bulunduk ama gelin görünki o tarih itibarı ile suç üstü istememize rağmen hala takibatın sürdüğü söylemiyle bekletildik vede resmen tefeciler üzerimize dahada fazla saldırganlaşarak şikayet ettik diye ailemiz malımız çocularımız tehdit edilerek senetler başkasının üzerine geçirildi .Sayısız şikayetler ,cumhuriyet savcılığına dilekçeler ,dosyalar açılmasına rağmen artık sadece canımızı koltuğumuza alarak şehride terk ettik ama gelin görünki savcılarımız hala takibatta insan bu kadar can havliyle zordayım diyorsa adaletten yardım bekliyorsa beklenen adalet zamanında yerine ulaşmıyorsa malınız talana bu kötü niyetli insanlarca gidiliyorsa evet savcılarımız nerede neden gereksiz dosyalar açılıp insanlar mağdur olsunlar diye bekletiliyor!diyebiliyor insan? ızgın:
    Senetleri tefecilere haricen ödediğinize dair elinizde yetkili imzalı makbuz veya yazı varmı.? Yani karşı taraf size şu senede istinaden tarafıma şu kadar bedel ödemiştir diye size imzalı ve kaşeli bir yazı verdimi.?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar:

savcı davayı ne kadar sürede açar

savcilik sorusturma suresi

savcının dava açma süresi

savcılık ne kadar sürede dava açar

savcılık soruşturma süresi

soruşturma süresi ne kadardır

savcılık soruşturma süresi ne kadardır

savcılık dava açma süresi

savcının dava açması

savcının kamu davası açma süresi

savcı dava açma süresisavcı ne zaman dava açarsavcı mahkeme yi kaç gün de açarsavcı soruşturma süresisavcının dava açma süresi ne kadardırsavcılık ne zaman dava açarmahkeme sorusturma suresisavcinin dava acmasisavci dava acma suresisavcilik arastirmsi ne kadar surersavcinin dava acma suresisavcinin dava acilma suresikamu davasi açma sürelerihttp:www.hukuki.netshowthread.php48151-Savcilik-sorusturmasisavcilik soruşturma süresi
Forum