+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 45 ileti bulundu.

Konu: Hrant için, adalet için

Hrant için, adalet için Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Hrant için, adalet için...

Şehitler için yazı yazmak ayıp mıdır?...

Hayatın her alanında demokrat, dürüst, yurtsever ve Cumhuriyetçi olursanız, “şehitler için yazı yazmak” zevzeklerin olduğu gibi sizin kanınıza dokunmaz...

“Şehitlerin arkasından yazı yazdım” diye entelliğiniz!!! zedelenmez!..

Aydın tiplemesinin entel ve dantel kesimlerinde, demokratlık “askere karşı olmak” sanıldığından, can veren şehitlerin ardından yazı yazmaktan sahtekarca imtina edilir...

İmtina edilir çünkü, “Yeter artık bu kanı durduralım... Askeri, subayı şehit vermeyelim” demek, bu “zevzek çevrelerde” prim yapmaz, hoş karşılanmaz...

“Yoksa militerleştin mi?.. Hayırdır faşistleştin mi” türünden bar muhabbetlerine dalga konusu olur...

Kıymeti kendinden menkul sahtekar zevzek takımı, “Mehmetçik” kelimesini kullanmaz...

Onun adı “Türk askeridir...”

Çünkü beyler meseleyi havadan ve kuşbakışı incelerler ve “Mehmetçik gibi kendi vatan toprağını savunan insanları destekleyen, kutsal sembolik sözcükleri telaffuz edenleri alenen faşist, kıro ve hırbo” sınıfına sokarlar...

Söylediklerim size abartı gibi geliyor, oysa gerçektir ve bu yaratıkların yerlerinde oturup kalkmanın, racon kesmenin, havalı entel geçinmenin ilk ve biricik yolu, “Türk askerine Mehmetçik dememekten ve mesafeli durmaktan geçer...”

Emin olabilirsiniz, önceki gün verilen 13 şehit, bu adamların toplandığı masaların hiçbirinde gündeme gelmedi, konuşulmadı, şehitlerin hatırına ya da anısına olsun iki kelam laf edilmedi...

Onlar “entel ölümler” değiller çünkü...

Onlardan söz etmek “moda bir sohbet” olmuyor çünkü...

Mehmet’den sözetmek, bu aydın ve entel zevzek takımının ağrına gidiyor, “çünkü kendi yarattıkları psişik dünyalarda Mehmetler’in peşinden koştukları moda özgürlükler kadar bile değeri yok...”

Oysa Hrant’ın öldürülmesine karşı çıkan bir kalem, Mehmet’in öldürülmesine de her şeyiyle karşı çıkmıyorsa “Hepimiz Mehmet’iz” demek içinden gelmiyorsa kısaca “rezil ve sahtekar” bir kalemdir...

İnsan hakkını savunmak, insan yaşamını savunmak, mağdurun yanında yer almak insanca ve asil bir davranıştır...

Ama memleketini savunmayı, o memleket uğruna şehit düşen Mehmet’i de savunmayı insan hakkı sayıyorsan...

O Mehmet’i savunmazsanız, onun hakkını korumazsanız, onun döktüğü kanların hesabını sormazsanız, insan haklarından yana değil hain haklarından yana oluverirsin aniden...

Hrant’ı savunmak bir insanlık borcuydu...

Dün şehit düşen Mehmetler”i savunmak da, en asilinden bir insanlık borcu...

Bunu savunamayan, “Mehmet’ten bahsetmeyi faşistlik ya da militerlik olan alan,” ya da “iki tarafa eşit uzaklıkta olacağım” diye olaya kuşbakışı havadan bakan ve “Türk askeri” gibi sevgisiz ruhsuz nameler yumurtlayan zevzekler bilmeliler ki, hiçbir can kendi canlarından az kıymetli değil...

İnsanlar ancak kendi evlatlarının canlarını vererek bu topraklarda yaşayabiliyorlarsa, o insanlara, karşı biraz daha saygılı olmak gerek...

Yarın bu olayın sıcaklığı geçince, “ipe sapa gelmez, ruhsuz ve duygusuz analizleri” bu memlekette satmaya çalışan zevzek sahtekarlar bilmeli ki, “fikirlerinin tutmamasının esas nedeni” bu memleket için “canını feda eden toplumu” sevmemeleri ve küçük görmeleridir...

Verilen bu canları “can”dan saymıyorlar!!!

Utanmasınlar ve biraz da öldürülen Mehmet’ler için yazsınlar...

Son bir söz de Tayyip Bey’e...

Seçim öncesi, “Şehitler konusunun bazı partiler tarafından istismar edildiğini düşünüyordu...”

Biliyorum çünkü Çapraz Ateş programında şehitler konusu açıldığında yaşanılan tedirginliğin farkındaydım...

Bugün iktidardadır, seçimleri kazanmıştır ve Başbakan’dır...

Artık PKK’ya şehit verilmesini istemeyen bu milletin hislerine tercüman olacak politikaları uygulamak kendi ellerindedir...

Bu alandaki başarı, bizzat Tayyip Bey’in başarı hanesine yazılacaktır...

Hiç gocunmuyorum ve bu başarıyı Tayyip Bey’den talep ediyorum....

Hem de hiç vakit kaybetmeden...

9/10/2007 Reha Muhtar Vatan

M.E.Sezen : Mehmetçiklerimiz şehit olurken Bodrum'da Çadır kurup tatil yapan Demokrasi aşığı kişiler şimdi'de Sınıra gidip Çadır kuracaklarmış sevsinler sizin demokrasinizi ! Bizim köyde ninelerimizin bir sözü vardı sizinki canda bizimki patlıcanmı size az bile

Hukuki NET Güncel Haber

Hrant için, adalet için konulu yargıtay kararı ara
    Hrant için, adalet için konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    104
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn. Arıza(siz benim seceremi çıkarmanıza rağmen ne yazık ki ben size sadece rumuzunuzla hitap edebiliyorum),

Oldu olacak birde adresimi verin de belki de benim de başıma kurşunu sıkacak birilerini harekete geçirebilirsiniz. Dersinize iyi çalıştığınız belli oluyor. Evet araştırmanız doğru bahsettiğiniz imza kampanyasına faal bir şekilde katıldım. Bundan da gocunmadığım gibi halen aynı fikirdeyim. Operasyonlara karşıyım ama bu PKK'ya karşı olmadığım anlamını taşımıyor. Tezkere karşıtlığıyla PKK yandaşlığını özdeşleştirmek sizin gibi artniyetlilerin işi olabilir diye düşünüyorum. Birçok kez yazdığım gibi( ve artık gerçekten sıkıldığımı da belirtmek istiyorum) gene rahatlıkla yazabilirim ki PKK'yı terör örgütü ve milliyetçi bir yapılanma olarak görüyorum. Amerikanın desteğinde bölgenin refahı için değil Amerikanın çıkarlarına göre eylemlerine devam eden bir örgüt( ki sizin gibi operasyon meraklıları sayesinde de Amerikanın çıkarlarına siz de alet oluyorsunuz.)

Sn. Dilek Kuzulu YÜKSEL,

Vatan sağolsun konulu foruma hiçbir yazı bırakmadığımdan bahsetmişsiniz. Öncelikle konuyu ilk defa görüyorum. Şehit olan askerler için üzüntü duymamak insanlığa aykırıdır. Kendisine insanım diyen birinin ölen bu gencecik fidanlar için üzüntü duymaması mümkün olabilir mi? Ama vatan sağolsun diyerek geçiştirmek ve çözüm yolları üretmek yerine çatışma kültürünü körükleyici yazılar yazmakta yeni şehitler vermeye sebebiyet vermiyor mu sizce?

Kendimi daha ne kadar dile getirebilirim bilmiyorum. Hrant DINK'in cenazesine davet yazısına bu kadar saldırgan, linç edercesine bir saldırıyla yaklaşmak ne kadar doğru. Bunu site kullanıcılarının takdirine bırakıyorum. Ama şunu da söylemek isterim ki siteye üye olduğum zamanlarda benimle aynı fikirlerde olan birçok üye olmasına rağmen şu anda yalnız kalmam da herhalde site içerisindeki linç kültürünün bir sonucu olsa gerek. Bu şekilde giderse üzülerek söyleyebilirim ki site içererisinde sadece aynı düşüncelere sahip üyeler kalacak ve aykırı düşünen üye de kalmayacak gibi. Eski bir Milli Eğitim Bakanının dediği gibi "şu öğrenciler de olmasa okulları gül gibi yöneteceğiz."

Daha birçok üyeye karşı cevap hakkım olmasına rağmen cevaplayamadığımı belirtir, saygılarımı sunarım.

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın ilkine,

Vatan Sağolsun forumunu ilk kez gördüğünüzü ifade etmişsiniz, inanırım, olabilir doğaldır. Hrant Dink cinayetinden sonra sitemizde açılan 3-4 ayrı forumu da görmediğinizi zannediyorum, zira görseydiniz bu davetinizi muhtemelen o başlıklardan birinin altına eklerdiniz.

Her iki iletiyi de görmeden, insan hayatına saygıdan söz ederek Hrant Dink için yeni bir forum açabiliyorsanız, şehitlerimiz için de açabilirdiniz. Eğer gerçekten insan hayatı ise söz konusu olan (ki öyle olduğuna inanıyorum) bu hassasiyeti de göstermenizi beklemek linç girişimi olarak değerlendirlemez.

Bakın, lütfen beni yanlış anlamayın, amacım size karşı bir linç girişimi başlatmak değildi, asla da böyle bir niyette olmam çünkü benim için de insan hayatıdır önemli olan. (Silah sıkılmasından bahsettiğiniz için değindim buna.) Vakit gazetesini, Danıştay'ı hedef gösterdiği için ne kadar kınadımsa, sizi ya da herhangi birini hedef gösterene de aynı tepkiyi gösteririm. Sizinle fikirlerimiz uyuşmuyor evet ama bu benim size, yaşam hakkınıza ve görüşlerinize saygı duymamamı gerektirmez. Bu nedenle lütfen yorumları linç girişimi olarak değerlendirmeyin. Kaldı ki, eğer bahsettiğiniz gibi bir site olsaydık, fikirlerimizin tamamen zıt olduğu Abbas Bey site yönetiminde olmazdı. (Bu diğer yöneticilerin hepsinin aynı fikirde olduğu anlamına gelmesin, yönetimde siyasi konulara en çok yazan farklı görüş sahibi Abbas Bey olduğu için kendisini örnek gösterdim.) Ayrıca sizi ya da faklı görüşte olan diğer üyelerimizi sitemizden uzaklaştırırdık. Eğer dediğiniz gibi bir site olsa idik, bu sitede sadece sitemizin kurucusu Sayın admin olurdu, çünkü hiç kimse ama hiç kimse bir diğeri ile tamamen aynı düşüncelere sahip olamaz, mutlaka ayrıldıkları noktalar olacaktır, olmalıdır, demokrasinin gereğidir bu, farklı sesler daima yükselmelidir...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    104
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın YÜKSEL,

Yazımda da bahsettiğim gibi vatan sağolsun tarzında yazılar yazmaktansa çözüm yolları üretmenin daha mantıklı olduğunu söylemiştim. Forum içerisinde "Ülkemizi ABD Emperyalizmine Böldürmeyeceğiz. Savaş Değil Barış Zamanıdır" isimli bir konu açmıştım. Bence bu vatan sağolsun konusu altına yazı yazmaktan daha değerli diye düşünüyorum. Fakat bu yazıma bile Abbas Bey dışında olumlu bir tepki gelmemesi bile durumun ne kadar ciddi ve katlanılamaz bir hal aldığının bir göstergesi. Konu içerisinden cımbızla cümleler çekilerek bile eleştiriliyor. Konunun tümüne bakılmadan sadece cümle bazında. Evet benim tarzım bu üzülerek söylüyorum ki vatan sağolsun diyerek geçiştirmeyeceğim. Çözüm önerilerim orada yazıyor sizin de çözüm önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Yapmak zor yıkmak kolaydır.

Saygılarımla.

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Birbirimize dürüst olalım en önce de kendimize; Kürtlerin özgürleşmesi (aslında Devlet indinde değil, kendi iç yapılarında) ülkemizin demokratikleşmesi ile olur, ülkemizin demokratikleşmesi ise, aşiret , cemaat ve tarikat yapılarının ortadan kalkması ile sağlanır.
    O forumda sizin yazdıklarınız çözüm önerisi idi de bizimkiler boru muydu Sn. ilkine :rolleyes:

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çözüm kardeşlik sayın ilkine, çözüm birlik olarak PKK'yı dışlamak, PKK'ya maddi manevi her türlü desteği kesmek, çözüm bu ülkenin toprağı ve milleti ile bölün(e)mez bir bütün olduğuna inanmak ve bu inancın gereklerini yerine getirmektir. Bu olursa, PKK son çırpınışları ile belki (Alah korusun) birkaç kanlı eylemde daha bulunacak ama günden güne kan kaybedecek ve sonunda pes edecektir. İşte bu olmadığı sürece kimsenin de ordumuza "Bırak silahı, kan dökme." demeye hakkı yoktur. Ordumuz bu kanı durduk yerde dökmemektedir, ordumuz kendisine ve ülkemize doğrultulan silaha karşı kurşun sıkmaktadır. PKK'dan maddi-manevi desteğini çekmeyenlere hesap soramayanların TSK'ya hesap sormaya hakkı olamaz.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    104
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın YÜKSEL,

Öyle bir yazı yazmışsınız ki sanki PKK'yı hepimiz dışlasak sorun çözülecek PKK tasfiye olacak. Yapmayın ama sanki PKK'nın içeriden aldığı destek dışarıdan aldığı destekten fazlaymış gibi bahsediyorsunuz. Bir de unutmayın ki bu örgüt zaman içerisinde güç kazanıp kaybetmesine rağmen 24 yıldır ömrünü sürdürebiliyor. Yani öyle hemen dağılabilecek bir örgüt değil dediğiniz gibi birkaç kanlı eylem daha yapar sonra da dağılır mantığıyla daha çok genç ölür ve biz yıllar sonra bile bu konuları tartışmaya devam ederiz.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    104
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Harun Bey,

Kusura bakmayın Abbas Beyle beraber sizin de adınızı yazacaktım ama başka bir konuda daha düşünürken sizi unutmuşum. Evet sizin de yapıcı çözüm önerileriniz vardı. Tekrar kusura bakmayın.

Saygılarımla.
    Konu ilkine tarafından (25-01-2008 Saat 02:15:34 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İspanya'da ETA, İrlanda' da IRA da varlığını sürdürüyor Sn.ilkine tabi buna varlığını sürdürüyor denebilirse. Ne İspanya bölündü ne de İrlanda İngiltere'den ayrıldı.

Tekrarlamak gerekirse sorun şudur : Aklı başında Türkler ve Kürtlerin birbirleri ile alıp veremedikleri yoktur. Temel hak ve özgürlükler anlamında her iki halk da diğerleri gibi Cumhuriyetin eşit yurttaşlarıdır. Terör örgütünün ve onu besleyen emperyalistlerin amacı Sevr'i hortlatmak ve ülkemizi bir şekilde bölmektir. Bu amacı gerçekleştiremeyecekleri gibi, çeşitli sebeplerle cahil kalmış Güneydoğu insanı bilinçlendikçe ve ekonomik yönden kuvvetlendikçe terör örgütü kaale alınmaz olacak, öte yandan bu bilinç törenin de sonunu getirecek, o bölgedeki vatandaşlarımız asıl o zaman gerçek anlamda özgürleşecektir. Başta F tipi olmak üzere bir kısım tarikat ve cemaatlerin özellikle son dönemde bölgedeki etkinliklerini artırma girişimleri terör örgütüne karşı Devletin yanında olmalarından değil, aksine feodaliteye destek vermek suretiyle ballı akçelerini sürdürmek endişelerindendir.

Askeri falan bir tarafa koyarak siz söyleyin, böyle demokrasi?!!! olur mu? Şu Cemal Paşa'nın torunu ne zaman feodaliteye veya tarikat ve cemaatlara karşı demokrasiyi savunan bir yazı döşenir sizce?

Selamlar,

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ilkine rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın YÜKSEL,

Öyle bir yazı yazmışsınız ki sanki PKK'yı hepimiz dışlasak sorun çözülecek PKK tasfiye olacak. Yapmayın ama sanki PKK'nın içeriden aldığı destek dışarıdan aldığı destekten fazlaymış gibi bahsediyorsunuz. Bir de unutmayın ki bu örgüt zaman içerisinde güç kazanıp kaybetmesine rağmen 24 yıldır ömrünü sürdürebiliyor. Yani öyle hemen dağılabilecek bir örgüt değil dediğiniz gibi birkaç kanlı eylem daha yapar sonra da dağılır mantığıyla daha çok genç ölür ve biz yıllar sonra bile bu konuları tartışmaya devam ederiz.

Sayın ilkine, PKK'ya dışarıdan verilen desteğin içeridekinden daha fazla olduğunu hatta zaten PKK'nın kökeninin dışarıda olduğunu biliyorum. Ancak, emperyalist güçler içimizdeki işbirlikçiler sayesinde bu denli güçlüler ve sütten çıkmış ak kaşık pozisyonundalar dünya kamu oyunda. PKK'ya içeriden verilen destek sizce 24 yıl içinde çekildi de, buna rağmen mi örgüt ömrünü sürdürebiliyor?

İçerideki destek bittiği anda terör örgütü çözülecektir. Ama emperyalistlerin oyunları bitmeyecektir. Terör oyununun işe yaramadığını anlayacaklar ve başka bir oyun arayışına gireceklerdir. Bu nedenle birlik ve beraberlik anlayışını hep yaşatmalıyız. Zaten emperyalistlerin tek korkusu da budur, bu ülkede yaşayan insanların birlik olduklarında mucizeler yarattığını bildikleri için dini, etnik, ideolojik olarak ayrıştırmaya çalışmaktadırlar.

+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: