+ Konuyu Yanıtla
7 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon
61 den 70´e kadar toplam 111 ileti bulundu.

Konu: Tehlikenin farkında mısınız?

Tehlikenin farkında mısınız? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Konya
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Tehlikenin farkında mısınız?

Bazı yazılara bakıyorumda oldukça Atatürk ististasmarcısı vede biryerlerlerden menfaatlendiği belli olan şahıslar var.Eğer Atatürk olsa idi yıllardır bu memleketi,sistemi bu hale getirenlere karşı içte ve dışta büyük bir kurtuluş savaşı verirdi.Dünün Marksistleri,PKK cıları,Türkiye düşmanları bugün sözde en hızlı Atatürkçü oluverdiler.Halbuki Atatürk yaşamış olsa bugün için kimlerle mücadele edeceğini iyi bilen güçlü bir şahsiyettir.İnadına Atatürk,inadına laiklik ,inadına cumhuriyet diyen şahıs Türkiye'yi kamplara bölmeye çalışanlardan birisidir.Bu ülke insanı Atatürkü,cumhuriyeti ve diğer temel ilkeleri içine sindirmiş kabullenmiş bir halk topluluğudur.Kimsenin dayatması ile ve zorlaması ile inadına bir sistem devam ettirilemez.Türk milleti çağdaş ve medeni dünyanın gereksinimlerini dikkate alarak bir gelişim ve ilerleme yolunu takip edecektir.Atatürk Türk milletine bunu yüklemiştir.Türk insanı kimin gerçekten Atatürk ilkelerine bağlı kiminde gerçekten sahtekar olduğunu iyi bilmektedir.Halkımız tehlikenin farkındadır ama sanıldığı gibi tehlikenin farkındamısınız başlığını atanın düşüncesine sahip olduğu gibi değildir.Onların tehlike anlayışı bellidir.Halktan uzak,marjinal bir tutum içerisinde devleti soyup,sistemi geliştirmeyenler Atatürkün dediği gibi en büyük yobazlardır.CHP ve benzeri diğer partilerin tutunacakları dal kalmamıştır.Hukuk dışı yollarla sistemi zorlayarak antidemokratik bir süreci başlaqtmak istemektedirler.Geçmişlerinde haksızlıktan,zulümden,baskıdan,sahtekarlıktan,hırs ızlıktan başka birşeyde yoktur.

Hukuki NET Güncel Haber

Tehlikenin farkında mısınız? konulu yargıtay kararı ara
    Tehlikenin farkında mısınız? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn. Ali Erdem,

Bunlar sizin düşünceleriniz, katılmasam da saygı duyarım.

Ben başka bir şeye takıldım. Profilinizde stajyer avukat olduğunuz yazıyor. Avukatlık Kanunu 9. maddeyi hatırlatmak isterim, eğer hala stajınız devam ediyorsa...

Avukatlık ruhsatnamesi ve yemin:
    Madde 9 - Avukatlık mesleğine kabul edilen adaya, ilgili baro tarafından bir ruhsatname verilir.
    Avukatlığa kabul, ruhsatnamenin verildiği andan itibaren hüküm ifade eder.
    Aday böylece avukatlığa kabul edildikten sonra (Avukat) unvanını kullanmak hakkını kazanır. Durum Türkiye Barolar Birliğine bildirilir.

Stajınız devam ediyorsa, lütfen forum isminizde Av. ünvanını değiştiriniz. Stajınız sona erdi ve ruhsat aldıysanız lütfen profilinizi değiştiriniz.

Birilerini sahtekarlık ve hırsızlıkla suçlarken, bu durumunuzun yanlış anlaşılabileceği düşüncesi ile uyarıda bulunmak istedim, uyarımı anlayışla karşılayacağınıza eminim.

Selamlar,

Nerede
    Konya
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn: Harun Gör
    Uyarınız için teşekkürler.Ancak;
    Sorun profilimde geçen kullanıcı adı ile ilgili.Bunu da değiştirebilmek site içerisinde ifade edildiğine göre mümkün değil.Ancak üyeliğimin sona ermesi gerekiyor.

Yönetimin Notu: Kullanıcı adınızı alırken, Avukatlık Yasasına riayet etmeniz gerekirdi. Tarafımızca Av.Ali Erdem olan kullanıcı adınız Stj.Av.Ali Erdem olarak düzeltilmiştir.

Nerede
    Gavur İzmir
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Ali Erdem rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İnadına Atatürk,inadına laiklik ,inadına cumhuriyet diyen şahıs Türkiye'yi kamplara bölmeye çalışanlardan birisidir.Bu ülke insanı Atatürkü,cumhuriyeti ve diğer temel ilkeleri içine sindirmiş kabullenmiş bir halk topluluğudur.Kimsenin dayatması ile ve zorlaması ile inadına bir sistem devam ettirilemez.
    O kadar şartlandırmışsınız ki kendinizi illa muhalefet etmeye,neyin ne olduğunu,ne anlama geldiğini dahi görememişsiniz.Kimseye bir şey dayattığım,dayatmaya çalıştığım yok,kendi adıma "Atatürk,Cumhuriyet ve de Laiklik" düşmanlarına karşı yılmayacağımın,inadına sahip çıkacağımın ifadesidir "İnadına" ibaresi,yoksa kimseye zorla bunları benimse demiyorum.Ama siz anlamak istediğiniz gibi anlamışsınız,tebrik ederim,böyle devam edin.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Turkey.
    İletiler
    1.580
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Av Ali Erdem ;
    '' Bazı yazılara bakıyorumda oldukça Atatürk ististasmarcısı vede biryerlerlerden menfaatlendiği belli olan şahıslar var.'' Demişsiniz. Kimler acaba ? Nereden tanıyorsunuz? Ne menfaatleri var. Örneğin sayın arızaya demişsiniz özellikleki avukat olduğunuza göre yaptığınızın pek hukuki olmadığını kişiyi itham ettiğinizi bilmeniz gerekir.
    Kişiselleştirmenizi bir yana bırakırsak düşünvcelerinize saygı duymaktan öteye bir şey diyemeyeceğimi bilmenizi isterim.
    Sayın arıza ve yazan diğer üyelerinde ''Türk insanı'' olduğunu size anımsatmak isterim. Avukat veya stajer avukat olmanız önemli değil burada önemli olan hukuk nosyonuna sahip birisi olduğunuz stajerliği tamamlayınca avukat olacaksınız hayırlı olsun. Ancak son satırınızdaki söyleminizin hukuki dayanağını da yazmanız örneklemeniz gerekiyor. Yoksa ortaya bırakılmış boş bir çuval gibidir. CHP ye ciddi muhalefetiniz olduğu anlaşılıyor olabilir . Birde savunduğunuz değerlerin ne olduğunu yazsaydınız iyi olacaktı.
    Yobazların ve Atatürk düşmanlarının bu aralar en çok kullandığı sözcükler sizin sıraladıklarınız ne ilginçtir. Atatürk Atatürk diyip durmayın onun arkasına sığınmayın yapmayın etmeyin posterini indirin Yani insana ATATÜRKÇÜYÜM demekten utanır hale getirmeye çalışmak en gözde saldırı. Kndini bilmez bir takım liboşlar da ikinci üçüncü kırkbeşinci Cumhuriyetçilerde sözde demokratlarda ve AKP liler bu söylemin altına sığınmış gidiyor.
    Atatürl maskesi altına sığınarak Hukuku çiğneyen halkı sömüren düzeni bozan çıkar sağlayan kim varsa bunlarıda lanse etmek gereklidir. Tıpkı dini sömürerek iktidar olanların lanse edildiği gibi. Sapı alıp samanı bırakırsanız olmaz.
    Arıza herkimse bilmiyorum ama bende bu anti laik dini düzene ATATÜRK ü ve Cumhuriyeti yok etmeye çalışan aşağılık kişilere bende diyorum :
    İnadına Atatürk,inadına laiklik ,inadına cumhuriyet ve ekliyorum çünkü bundan çok rahatsız oluyorlar.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Nerede
    Çankaya/ANKARA
    İletiler
    99
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Genç Siviller Rahatsız oluşumu Miniatürk'teki Anıtkabir'e yürüyeceklermiş!!!

Beraber yürüdük biz bu yollarda şarkısı eşliğinde gerçekleşecek bu yürüyüşe , tüm Liliput'luların katılımı beklenmektedir. Tüh Anıtkabir onlara gene 2 numara büyük gelecek ama olsun. Bölücülük yapmadık umarım

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bazı yazılara bakıyorumda oldukça Atatürk ististasmarcısı vede biryerlerlerden menfaatlendiği belli olan şahıslar var
    Evet haklısınız. Ben de Atatürk istismarcılığı yapıp nasiplenenlerdenizm.
    Amerikada avantadan okudum. Sonra bir de gemi aldım. Sakın gözünüz kalmasın. Gemi çok ucuz.3-5 milyon doların lafı mı olur bu devirde

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı hoyuk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    meraba arkadaslar ve sayin avukatlar
    yukarda yazdigim yaziya o kadar karsi cikmissiniz ki dilimim dondugunce cevap vermeye calisacagim hepinize saygi duyuyorum sunu belirteyim yurtdisinda oldugum icin simdiye kadar hic oy kullanmadim.

sayin c.sudem uye ATATURK un yaninda neden anmiyayim ATATURK de basbakanlik yapti ve TAYIP ERDOGAN da basbakanlik yapiyor ve ATATURK den sonra ilk defa durust ve caliskan bir basbakan geldi basbakanliga halk laik gormus secmis yani sonucda TURKIYE CUMHURIYETININ BASBAKANI TAYIP ERDOGAN dan daha iyi bir lider gosterin bende eyvallah diyeyim. ve kaba sozler soylemis olabilir her guzelin bir kusuru olur. hatasiz kul olmaz.

ve sayin av. dilek kuzulu yuksel hanim herkesin goruslerine saygiliyiz diyorsunuz bunun icin oncelikle tesekkur ederim. ben catlayin derkenbakarsaniz orayahalk olarak partiyi sececez ve cumhurbaskanini sececez demokrasinin geregi en dogal hakkimizi kullanip sececez geregi sekilde yapilacaktir. ama biz halkin sectiginiistemeyenler catlasindiyorum.milletin iradesiyle sectigi kisiyi istemeyen saygi gostermemis olur. halkin iradesine halkin sectigi kisiyi tahammul gostermeyenler catlasin burda saygisizlik bir fiil goremiyorum.
    sayin av. hanim sayin basbakanimiz sayin diye kullandi diyorlar konu su anda yargi asamasinda oldugu icin bisey soylemek dogru olmaz. ayrica ben sayin basbakanimizza kefil olmuyorum iyi okuyun guveniyorum diyorum ben kimimde kefil olayim.

sayin commodore1tr uye sizi saygili olmaya davet ediyorum ben size sordummu turkcem iyimi diye siz gibi turkiyede lisemi okudum universitemi okudum yoksa hukuk fakultesimi okudum yurtdisinda bu kadar olduguna sukur
    ve yuce kitabimiz KURAN -I KERIM DEmahremyerlerinizi ortun diye birsey yazmiyor demissin simdi asagida yazacagim hangi ayetlerde gectigini nerde yazdigigni ve acin okuyun

''Ey Peygamberler!'' Eslerine, kizlarina ve mu'minlerin kadinlarina de ki, disari cikacaklari vakit, her zamanki elbiselerinin uzerine (carsaf, manto gibi bir elbise giysinler. boylelikle taninip kendilerine sarkintilikedilmesinin onune gecmis olurlar. ALLAH esirgeyici ve bagislayicidir. ''AHzab, ayet 467''

''Muminin kadinlara de ki, gozlerini harama bakmaktan sakinsinlar. irzlarini korusunlar. kendiliginden (yuz ve el gibi ) kisimlari disinda hususi bir gayret gostererek guzelliklerini gozler onune sermeye calismasinlar. Bas ortulerini, yaka ustlerini ortecek sekilde baglasinlar. sakin ve sakin guzellik ve cazibelerini kocalarindan baska erkeklere gostermesinler.'' nur 31 ayet''

yukarda yazdigim ayeti kerimelerde acikca yaziyor musluman kadinin ortunmesi gerektigini ama ne vardir ki dininden dolayi ortunmesi gerektigini unutuyoruz o yuzden demokrasi yokmu dininin geregi ortunurde acarda kisinin kendi bilecegi birsey baskasina saygili olmak zorundayiz esi basortuluymus kapaliymis bizi ilgilendirmez

ve avrupada PEYGAMBER EFENDIMIZ (S.A.V.)hakaretleri bizim gibilerin yuzunden yapiyorlar demissin ve sunu soyleyeyim dusman dusmanligini yapacaktir. gayri muslumler PEYGAMBER EFENDIMIZ(s.a.v.) gozlerinin onunde bussuru mucize yaptiklari halde inanmadilar dusman dusmanligini yapacaktir.

ve ben burda avrupada ornek olmaya calisiyorum dinimizin geregi neyse onu yasamaya calisiyorum isyerinde olsun gayri muslim komsularima karsi olsun

sunu unutmayin gozumu kirpmadan vatanim namusum bayragim dinim ugruna canimi vermeye hazirim bunu sunun icin diyorum cifte vatandasim ama farketmez yani vatanima bayragima namusuma dinime bagliyim

ve yabancilar mulkiyet satiyor demissiniz aldiginda ne var biz turkler bizde avrupada aliyoruz. ve kotu turkcemden dolayi ozur dilerim ama bu kadar biliyorum

avrupa birligine girmeye o kadar heves etmiyorum cunku burda goruyorum bunlarin avrupalilarin bizden ogrenecekleri cok sey var hakkimizda hayirli olur yoksa kotu olu bilmiyorum ama

su sekilde beraber dua edelim avrupa birligi olsun cumhurbaskanligi olsun butun konularda ALLAH 'u TEALA hakkimizda ne hayirliysa onu versin diyorum her konuda ALLAH u TEALA suphesiz herseyi bilir onun icin boyle beraber dua edelim...

saygilarimla selamlar
    Bakın beyefendi;

Ayetleri, anlamları değişecek şekle büründürmeyin. Sizin bahsettiğiniz ayetlerin doğrusu şöyledir;

Ahzab Suresi

59- Ey Peygamber, eşlerine, kızlarına ve mü'minlerin kadınlarına dış elbiselerinden (cilbablarından) üstlerine giymelerini söyle; onların (özgür ve iffetli) tanınması ve eziyet görmemeleri için en uygun olan budur. Allah, çok bağışlayandır, çok esirgeyendir.

Sizin verdiğiniz meal ile bu meal arasında farklılıklar var. Doğrusunda "eziyet görmemeleri için" yazarken siz "kendilerine sarkintilik edilmesinin " yazmışsınız. İki anlam arasındaki farkı görebiliyormusunuz?

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sizin işiniz sadece insanlarin hakkında dalga gecmek...yahu önunuzdeki doğruları göremeyecek kadar kör olmuşsunuz..daha ne diyeyim..size bir tavsiye adamakıllı dusunun..kendi tuttuğunuz liderlerın laflarina baksak ortaya "NEŞİDELER NEŞİDESİ" ÇİKAR....

Nerede
    istanbul, kadiköy, Turkey.
    İletiler
    1.580
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Doğruları sizden alalım ?

+ Konuyu Yanıtla
7 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Muhittin Bal milletvekili adayımı

Mufettis mehmet gurbuz nereli

mulkiye bas mufettisi suleyman akca ya ihraç kararı

.hasan klm

Forum