+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.

Konu: Disiplin cezasına itiraz

Disiplin cezasına itiraz Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Disiplin cezasına itiraz

Emniyet Mensubuyum. 4 yıldır çalıştığım bir yerde Siyasi kimliğe sahip bir şahsa yazmış olduğum Trafik cezasından dolayı Amirimle fikir ayrılığına düştüm. Şahsa neden ceza yazdığımı, şahsın siyasi olmasından dolayı kendisini zor durumda bıraktığımı vs. Cezanın iptali gibi istemlerden dolayı.Cezayı yazdığım günün birgün sonrası Trafik görevimden alındım. Buda yetmedi 17:00-08:00 saatler arasında arz talebi olmayan, daha öncesi bulunmayan sürekli gece görevi ile görevlendirildim. Buda siyasilerin talebinin gereği. Ancak bu konu benim iradem dışında konu toplum içerisinde dedi koduya sebeb oldu. Mülki Amir konu gereği beni çağırarak dinledikten sonra Trafik görevime iade etti. Daha sonra Mülki Amirede siyasi şahısların ulaştığını ve aynı gün 12/24 esasına göre başka bir birimde görevlendirildim. Bir hafta içerisinde 3 kez olur alınan çalıştırılacak yer bulunamayan ( Vatan Haini)memur oldum.
    Başımdan geçen konu kısaca bu. Şimdi Ceza almama ve zaman dışı atamamı anlatmak istiyorum.3 şahıs benim hakkımda kurumuma 13-17-20/10/2006 tarihli şikayet dilekçesi vermişler. Dilekçe sahiplerini tanırım. Hepside Ceza yazdığım siyasi şahsa ve Amirime yakın kişilerdir. Hatta Amirimi tatile götürdüklerini biliyorum. Dilekçelerin içeriklerinde, 1. şahıs Polis Memuru ....( Amir bu işleri yapamıyor, beceremiyor) gibi halk arasında dedi kodu yapıyormuş duyoyruz. 2. şahıs tamamen sosyal yaşantıma ve ahlaki konularda isnatta bulunmuş. 3. şahıs ise ....( Amir bu işleri yapamıyor, beceremiyor) diye belirtmiş. Ancak 3. şahıs bu ithamları benim ağzımdan duymadığını ilçede esnaflık yapan bir şahıstan duyduğunu belirtmiş. Bunun üzerine Esnafında ifadesine başvurulmuş ve oda birgün çarşı içerisinde dolaşırken, benimle birlikte bir başka polis arkadaşımında yanımda bulunduğu sırada bana hitaben şapkanın rengi deyişmiş hayırdır diye sormuş, bende memlekette adam yok. Amir denen dümbük istediği gibi at oynatıyor. beni görevden aldı. bundan idareci filan olmaz. bundan ne amir olur nede idareci olur dediğimi, yanımdaki arkadaşımında beni desteklediğini beyan etmiştir. Şimdi bu konudan dolayı benimle birlikte Amiri eleştırmek suçundan 24 uzun süreli durdurma cezası aldık. Savunmalarımda Trafik cezasından ve görev yer değişikliklerinden bahsetmedim. Sadece Dilekçelere karşı savunma verdim. Ayrıca -20 derece soğukta karda kışta taşınmakta yanımıza kar kaldı.Kimsenin yanına kar kalmaması için Hukuk olarak soracağım sorular şunlardır.
    1) Cezadan kurtarma şansım varmı.
    2) Soruşturma dosyasını aldım. Burada Suçtan mağdur olan Amirin ifadesine başvurulması gerekmezmiydi.Çünki dosyada raporu veye ifadesi yok.
    3) Dilekçeler bizzat idareme verilmiş. Ancak Dilekçeler idaremden giriş yaptığına dair tarih ve sayı almamış.Dilekçe tarihlerine bakılırsa ilk dilekçe ile 3. dilekçe arasında 8 gün gibi bir zaman var. Neyi bekledikledi düşündürü değilmi. Bir İhmal yokmu. İdari soruşturmalarda İlçelerde Kaymakamın Soruşturma açma yetkisi olduğu halde, daha yakın olan Kaymakam atlanarak Valilikten onay alınması doğrumu.Yoksa konulara hakim, haksızlığa karşı dirayetini gösteren Kaymakamın konudan uzak tutulması düşünülmüş bir işmi.
    4) Soruşturmacının şikayetçilerin ifadelerinde yer, zaman, görgü tanığı, belge, delil gibi unsurları içeren sorulara yer vermediğini, ifadelerin içeği duyuyoruz, söylüyorlar, yapıyormuş gibi ithamlarla yetindiğini gördüm. Bu nekadar doğru.
    5) Bahse konu amirle 2 yıl beraber çalıştım. Sicil notlarım çok iyi. Ayrıca İpka dilekçemi kabul edende kendisidir. Tarafından bu konuya ilişkin herhengi bir uyarı ve ikaz almadım. Buna rağmen Soruşturmacının Amirin konu hakkında ifadesine başvurmayışı nekadar doğru. Çünki bütün bu iddiaları çürütecek Amir değilmiydi.
    6) Dilekçe yazan şahıslardan birisinin babası ile geçmiş tarihli husumetimiz var belgelidir. Tanık olarak ifadesi alınan esnafın ise, oğlu polise tehdit ve hakaretten dolayı kısa bir süre önce maddi ve manevi tazminat cezası aldı. Mahkeme kararı var.Bizlerin eski memur olduğumuzu Polis arkadaşımızın davasından vazgeçmesi hususunda bizden tavassutta bulunmuş, bizde polisin onuruna ve kişiliğine saldırı olduğunu söyleyerek şahsı geri çevirmiştik.
    7) Savunmalarımda kişiliğim ve görev anlayışımla ilgili olarak Amirimden ve mesai arkadaşlarımın ifadesine başvurulmasını belirtmeme rağmen hiç kimseden beyan alınmamış.Ayrıca şikayet dilekçesi veren şahıs Memur olduğu halde Çifçiyim diyerek yalan beyanda bulunmuş olmuyormu.
    8) Soruşturmacı isnat edilen (Varsayalım) suçun ortaya çıkış unsurlarını tespit etmesi gerekmezmiydi.
    9) Şahısların dilekçe içerikleri farklı olmasına rağmen ifade içeriklerinde benzerlik mevcut. Soruşturmacının ifade alırken izlemesi gereken usuller yönünden şahısların kasıtlı olarak ortak tavır almaları veya aynı ifadeyi verme gibi durumların önüne geçmesi gerekmezmiydi.
    10) Burada konuyu anlata bilmişsem şayet;suçun işlendiğini kabul edersek burada meydana gelen isnat " Hakaretmi" yoksa Takibi şikayete bağlı bir suçmu. Şayet takibi şikayete bağlı bir suç varsa Bu tanımdan da kolayca anlaşılabileceği gibi şikayetin CMK açısından niteliği dava şartı olmasıdır.Takibi şikayete bağlı bir fiil hakkında soruşturma ve kovuşturma yapılabilmesi bu fiilden zarar gören kişinin(Gerçek veya tüzel kişi) şikayet etmesine bağlıdır hükmü doğru değilmidir. Neden eline kadar gelen dilekçeye bir üst yazı veya rapor ekleyip Kaymakamlığa göndermediği, şayet hakaret ise Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi cezalandırılır. Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilât ederek işlenmesi gerekir.(Sulh Ceza)
    [2] Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi hâlinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur. Dilekçelere göre İdare Mahkemesine dava açacağım. Ancak İdare Mahkemesi yeni kuruldu. Avukat arkadaşlar Ceza konularında deneyimli. İdari konuda bana yardımcı olabilecek, dava dilekçemi yazmamda öneri, gerekçe veya konuya emsal bir karar iletebilirseniz sevinirim. Adaletin yerini bulmasını ve bu konuda yeminli olarakta olsa yalan beyan sunanlara ve Koltuğu uğruna memurunu göz ardı eden amire hukuk nezdinde hesap sormam ve şuan orada görev yapan arkadaşlarıma emsal teşkil edecek olan bir uğraşın içerisine girdiğimi belirtmek isterim. Çok fazla uzattım. Dava açmam için 10 günüm kaldı. Acele yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Disiplin cezasına itiraz konulu yargıtay kararı ara
    Disiplin cezasına itiraz konulu hukuk haber
    Konu batu78 tarafından (10-02-2007 Saat 00:56:55 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Disiplin Cezasına itiraz

Öncelikle geçmiş olsun, aşk insanı ağlatır dert insanı söyletir, davanızda haklıysanız sonuna kadar gidin derim, verilmiş olan yetkiler kamunun faydasına toplumun daha iyi bir geleceğe ulaşmasına ve insanlara yardımcı olmak içindir, yoksa keyfite göre davranmak için değildir, O makamlarda mevkilerde yetkilerde kimseye baki kalmaz kalmamıştırda, üzülmeyin. (bu dediklerim sizin içinde geçerlidir.)

Dediğim gibi kanunu herhangi bir kasıt gözetmeden uyguladıysanız ve haklılığınız şüphe götürmüyorsa ve bu şekilde mağdur olmuşsanız mutlaka sizi kendi kurumunuzda dinlemeseler bile dinleyecek mahkemeler ve bunların yanlışları düzeltmek için karar veren makamları elbette var, buna olan inancınızı asla yitirmeyin.

Ancak bir profesyonel avukat desteği almanız şart, bu masraflı uzun ve yorucu süreçte kazanımlarınız mutlaka olur yarının ne getireceğini kimse bilemez değil mi? Akıllıca, sakin ve sukut ederek hareket etmenizi öneririm, buna kendi meslek ortamınızı da dahil edin bence,

En sonunda tüm kayıplarınız için (bu sizin rahat uyuyamadığız, ailenize ve çevrenize karşı hissetiğiniz her eziklik içinde geçirdiğiniz günün karşılığı olarak mutlaka yasal tazmin haklarınızı maddi-manevi kayıplarınızı herşeyinizi mutlaka belgeye dayandırarak kullanın, ki hiçbir şeyin hayatta karşılıksız kalmadığını bu şekilde davranmaya cesaret edenlere gösterin.)
    Tekrar geçmiş olsun.

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Disiplin Cezasına itiraz

Sayın Piman. Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Şüphesizki adalet yerini bulacak. Sizinde bahsetmiş olduğunuz gibi deneyimli bir Avukat yardımına ihtiyacım var. Ancak bulunduğum ortamda bu konularda deneyimli kimse yok. Bu konuda ulaşabileceğim tanıdığınız birisi varmı;

Nerede
    istanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Disiplin cezasına itiraz

Disiplin cezası alabilmeniz için önce hakkınızda soruşturma açılması ğerekiyordu.Yer değişikliği yapa bilmesi için sizin suçu işlemeniz ğerekirdi.Sizi karalamaya hakkı yok.Savcılığa suç duyurusunda bulunun.Devletin makamını kendi çıkarı ve menfati için kullanandığını haksız yere karalandığınız ve şahitlerinizle, belğelerinize, isbatlaya biliyorsanız en iyi AVUKAT Sizsiniz

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.Vatandaş dilekçesine istinaden soruşturma neticesinde ceza aldım. Şuanda idare mahkemesine dava açtım. Kurumdan savunma alınıp tekrar bana dönecekmiş mahkeme. Uzun bir süre devam eder herhalde. Zaman olarakta bilgim yok. Mahkemenin kalemine soruyorum onlarda işin açıkcası tam anlamıyla bilmiyorlar. İdare mahkemesi yeni kuruldu. Beklemekten başka çare yok.

Nerede
    Zonguldak-Ereğli
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı batu78 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.Vatandaş dilekçesine istinaden soruşturma neticesinde ceza aldım. Şuanda idare mahkemesine dava açtım. Kurumdan savunma alınıp tekrar bana dönecekmiş mahkeme. Uzun bir süre devam eder herhalde. Zaman olarakta bilgim yok. Mahkemenin kalemine soruyorum onlarda işin açıkcası tam anlamıyla bilmiyorlar. İdare mahkemesi yeni kuruldu. Beklemekten başka çare yok.

Öncelikle geçmiş olsun.Sizin sorununuza benzer sorunu bende yaşamaktayım.2003 yılında yerel mahkemede davalar açtım davaları kaybettim danıştaya itiraza götürdüm ,itirazım kabul edildi ve yerel mahkemeye yeniiden karar verilmesi için dosyalar gönderildei,yerel mahkeme danıştayın bozduğu 5 karardan 3 tanesine uydu,2 tanesi için tekrar danıştaya başvurdum...Dava halen devam ediyor.Bu süreç tam 4 yıl sürdü ve halen daha sürmekte.Buna bakarak sizde kendi davanızla ilğili ne kadar sürebleceğini tahmin edersiniz sanırım.Tekrar geçmiş olsun

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

emniyet disiplin cezasına itiraz dilekçesi örneği

disiplin cezalarına itiraz dilekçesi örneği

disiplin cezasına itiraz dilekçesi örneği

disiplin sucuna itiraz

idare mahkemesi disiplin cezasına itiraz dilekçesi örneği

DİSİPLİN CEZASINI İTİRAZ HAKİMİ İTİRAZ DİLEKÇE ÖRNEGİ

örnek itiraz dilekçesi tsk

https:www.hukuki.netshowthread.php18950-Disiplin-cezasina-itiraz

Forum