Merhaba

İnternet servis saglayici firma ile iki yillik tahhutlu sozlesmem var. Sozlesmenin 17 nolu maddesinde Hizmetlwrin sunulmaya baslamasindan sonra mucbir sebepler ve umulmayan haller disinda sirketin kusuru ve agir ihmali sebebiyle 48 saatden daha fazla keaintiye ugramasi halinde abone sozlesmeden donerek ayipli hizmete iliskin odedigi bedelin iadesi yada fatura tutarindan indirim yapilmasini talep edebilir yazmaktadir.

17 ocak tarihinde arizw sebebiyle internetimiz kesildi. Ariza sokak da bulunan direk uzerindeki kutunun cevresel nedenler sebebiyle yerinden cikmasi oldugu acikca gorunmektwdir. Kablolar kutunun icinden disariya sarkmistir.
Ama ilgili firma arizayi ayni gun bildirmemize ragmen onarim yapmamistir. Ariza icin ic tesisat da oldugunu soylemis ve tekrar durumu bildirdigimde bu sefer telekom yerine kendi teknislerlerinin arizaya mudahale edecegini soylemistir.

Ama arizaya mudahale esilmemis ve ayin 24 un den beri firmanin musteri huzmetlwrine ulasamiyorum soyleki sistemlerinde kayitli olan yada olmayan herhangi bir numaradan musteri hizmetlerini aradigimda tc numarami girdigimde size su anda islem yapamiyorum cevabi aliyorum ve telesekreteri asamiyorum. Ama baska bir abonenin telefonundan aradigimda mus hiZmetlerine ulasiyorum.
Musteri hizmeteriine erisimimin engellendigini kisitlandigini degerlendiriyorum .
Bu durumda yukarida yazdigim sozlesme maddesini gore tuketici hakem heyetine basvurarak CAYMA BEDELİ odemeden sozlesmenin feshini isteyebilir miyim?

İlginiz ve cevabiniz icin simdiden tesekkur edrim.
Not: Malum evde internet olmadigi icin cep telefonundan yazdim imla hatalari olustu kusura bakmayin.