+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Otobus firması mola yerinde bıraktı gitti...

Otobus firması mola yerinde bıraktı gitti... Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    kocaeli
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Otobus firması mola yerinde bıraktı gitti...

afyondan 15:15 aracına bindik eşimle 18:50da araç mola verdi 19:20da haraket etmiş. bende 18:15de baktığımda bozhoyuk dinlenme tesislerinde duruyordu.7 aylık oğlumun altını değişelim otobuste koku olmasın temiz binelim dedim çocuğun altını değiştirecek yeri bulup temizleyip dışarı otobusun yanına gittiğimizde hala araba boş hareket etiyordu.saat:18:31 olmuştur. daha sonra 18:38de otobus firması aracı çalışıtırınca üstünde ısparta antalya aracı yazdığını gorduk eşimle bir yanlışlık vardır diye aracın içine baktım bu aracın bizim araç olmaıdğını anladık. 18:41de hemen müşsteri hizmetlerini aradım 20dk yakın konuşmalar dert anlatmalardan sonra kaptanla gorulştuler sonrada başınızın çaresine bakın dediler. müşteri hizmetlerine burda sizin servisniz var onunla yetiştirsinler dedim olmaz diye terslediler.dinlenme tesiside dağın başında taksi yok kocaeliye gidecek otobusyok hepsi ters tarafa gidiyor..müşteri hizmlerini tekrar aradım eşyalarım cüdanım evin anahtarı hepsi arabada en azından aracın yavaşlamasını soylerin bir taksi bulup yetişmeye çalışayım dedim adamlar oyle bişrşey yapamayız dedi yine başınızın çareesine bakın dediler. kaptanın numarasını verin dedim oyle birşey yapamayız dediler. 20dk byunca sağa sola sorup sorşturdum sonunda bir taksicini numarasını buldum aradım 19:15de yola koyulduk yolda müşteri hizmetlerine taksi tüttm araç nerde duracak diyorum bilecik aktarması dedi kapatı,,,tekrar aradım oyle bir yer yok çünkü,telefonla 10 dk yakın yonlenidrme sonunca sakaryada 5dk dinlenme var yetişirsenız binebilrsiniz dediler.. arada 100km var yetişme imknsız.eşyalarımı oraya bırakın dedim tektek soyledim malzemelerl.bir süre sonra sakarya otogarını aradım malzeme bıraktıları diye kocaelide bırakacaklarını belitrmiş kailkoşç firması..saaatlerce kocaeli fırmasını aramama rağmen telefon hep meşgule dştü.ulaşamadım. müşteri hizmetlerini aradım malzemeleri bıraksınlar tekrar 5 parça malzeme hatırlattım,olmazsa aracın numarasını bverin dedim yine vermeyiz deyip kapattılar..kocaeliye geldim 700tl yol parasıyla cocuğun perişan haliyle otogara girdim eşyalarımı alayım diye..kamilkoçyazahanesi sadece 2 parça bıurakmış.bavulla diğer bağaş malzemelerimi bulamamışlar. yazhanedeki arakadaşın aracılığıyla aradık kaptanı muavine verdi goruştuk malzemeler baajdaymış. istanbula yola çıktık geçrken bırakırız dediler. bukadar saçmalıkğın boş vermişliğin içinde ne yapabilirm.. adamlar bir saat otogarda yolcu beklerken bizimki elindeki yolcuyu bırakıp gidiyorlar..dava açsam kazanabilirmiyim...

Hukuki NET Güncel Haber

Otobus firması mola yerinde bıraktı gitti... konulu yargıtay kararı ara
    Otobus firması mola yerinde bıraktı gitti... konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Otobus firması mola yerinde bıraktı gitti...

Belirttiğiniz saatlerde bir hata var sanırım.
    Eğer 18:50 de araç mola verdi ve hareket saatini 19:20 olarak bildirdilerse,
    Siz 19:15 te araca bakıp henuz yerinde olduğunu görüp bebeğinizin altını değiştirmek için dışarda oyalanıp, 19:31 de aracta yerinizi aldıysanız, 19:38 de yanlış araca bindiğinizi ve sizin aracın 19:20 de hareket etmiş olduğunu öğrendiyseniz;
    duyma hoşunuza gitmeyecek ama;
    hatalı olan sizsiniz, firma size araca yetişmeniz için bir araç tahsis etme zorunluluğu yok ( yapsa elbette müşteri memnuniyeti açısından iyidir ama zorunlu da değil).
    Şöförüne ulaştığınız aracın, belirlenmiş mola/duraklama noktaları dışında durma isteğinize uyma zorunluluğu da yok.Benzer bir durumda dağ başında bir yerde gecenin karalığında otobüsümün durmasının, bende güvenlik sorunu olabileceği nedeniyle korku oluşturması ve aracın orada duramayacağını tüm yolcuların güvenliğinin bu şekilde tehlikeye atamayacağını söyleyerek hareket etmeleri gerektiğini söyledim ve diğer yolcuların da aynı şekilde isyanıyla araç hareket etmişti.
    Şöför, aracı belirlenen durma noktaları dışında da durduramaz.
    Eksik bırakılan bagaj konusunda da, aynı şekilde düşünüyorum.
    Olması gereken otobüs ist. a vardığında sahipsiz bagajın o noktada bırakılması, sonrasında da sizin gidip bagajınızı ist. dan almanız gerekirdi ( bence).

Açacağınız davayı kazanabilme şansınız olmadığını düşünüyorum.

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

araç 17:50da mola verdi ve 18:20de araç hareket etmiş.en son aracın yanınaa 18:31dde gittim. saatlerce otogarda müşteri bekleyen otobusler hazır elindeki müşteriyi bilerek ve kasten bırakıp gitmesi kadar manasız saçma ve düşüncesiz bir düşünce olamaz.. umarım bu durumda sizin olmanız aileniz ve sizini boyle bi,r yerde araç imkanı olmayan paranızı cüzdanıızın yanınızda olmadan çaresizce orda bekleyip bir umut çare aramanız ve boyle bu durumdan sonrada bukadar bilmiş ve başıma gelmeyecen moddaki düşünbcelerinizin aklınıza gelmesi.. karşılaştığınızda düşüncelerinizi paylaşmanızı bekliyorum.
    Konu osmansan tarafından (03-08-2015 Saat 12:36:35 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aynı durumun benim başıma gelmediğini nereden biliyorsunuz??
    18:20 de hareket edeceği bilgisi verilen otobusunuze, size bildirilen saatten 1 saat 10 dk sonra gitmişsiniz( yazdığınıza göre), yani otobüsünüzü kaçırmışsınız. Otogarda olsaydınız da o otobus sizi otogarda 1 saat 10 dk ( yada 10 dk)beklemezdi veya otobüsünüzü kaçırdığınızda bir yerde dursun da ben orada bineyim isteğinize planlanmış olan ilk duruş noktasını bildirirlerdi.

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Otobüs mola yerinde mola bitiminde koltuğunuzda hazır bulunmanız gerekirdi. Otobüs tek tek yolcu takibi yapmak zorunda değil. Ama müşteri memnuniteti gereği yapmasını arzu ediyoruz. Siz şöföre yada yardımcılarına söyleseydiniz, sizi almadan gitmezlerdi. Ama emin olun böyle bir durumla karşılaşsam herkes gibi bende aynı selzenişlerde bulunurdum.

Araç telefonunun çıktığı dönemlerde sizin başınıza gelen benimde geldi. Otobüs garajından Aynı özellikteki ters yöne giden yanlış otobüse bindim ama valizlerim doğru otobüste idi. Garaja gelip durumu anlattığımda sağolsunlar hemen seferber oldular. otobüsü arayıp hemen beklettiler. Başka otobüsü kaçıran yolcu ile bir taksi tuttuk. kalkış yerinden 5 km ötede bizi bekliyordu. Otobüs 5 dakikasını ayırmasaydı bütün öğrenci haşlığımı taksiye vermek zorunda kalabilirdim.
    Otobüsüne araç telefonu taktırmış kaptanın havasını ve yolcuların otobüste telefon nasıl çalışıyor muhambbetini görmeliydiniz. Şu kadar gayme saydım şu merete. Valla işe yarıyormuş gururu vardı kaptanda. Şimdi ise artık otobüsün nerde olduğunu bile online takip edebiliyorsunuz.

Yalnız o kadar teknolojiye rağmen mola yerinde unutulan yolcuya çare bulunamadı. Siz bugün yaşadıklarınızı benim o gün yaşadığım dönemde yaşasaydınız. Her şartta o otobüse binerdiniz. Kimse duyarsız kalmazdı. Taksi aramanıza bile gerek kalmaz. önünüzdeki ilk araca rica etseniz sizi otobüse karşılık bile beklemeden yetiştirirdi. 10-15 dakika bekleme yapan otobüs firmasına diğer yolcular niye bekliyorsunuz demez, hatta durumu öğrenseler niye beklemiyorsun bile derlerdi.

Bu şimdilerdeki müşteri memnuniyeti denen şey çıktığından itibaren İNSANLIK öldü malesef. Üstelik müşteri memnunda değil.

Sonuç olarak bende mahkemeden sonuç alabileceğinizi düşünmüyorum.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yazınızı sağolsun anladıkları kadar cevaplıyorlar lakin yazdığınız saatler ilk mesajla ikinci mesajda farklı.İlkinde 18:50 de mola verdi demişsiniz ikincide 17:50 de mola verdi yazmışsınız.İkinci mesajda araç 18:20 de hareket etti ben aracın yanına en son 19:31 de gittim(1 saat 11 dk sonra?) yazmışsınız.Bunlarda hatalar var sanırım.Yani kalkacak otobüsün yanına o kadar geç gidilirse elbette otobüs orada olmaz.İki yazınızda 4 defa saatlerden bahsetmişsiniz(2 varış-2 kalkış) 4'ünün tamamı birbirinden farklı.Buradaki arkadaşlar yanlış yazımı tahmin ederek cevaplar yazıyorlar lakin kendinizi bu şekilde hatalı ifade ederseniz hakkınızı savunmanız iyice imkansızlaşır.Saatlerle alakalı düzeltmenizi yapın da daha net ihtimal olumlu cevap verebileceksek verelim.

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Aynı durumun benim başıma gelmediğini nereden biliyorsunuz??
    18:20 de hareket edeceği bilgisi verilen otobusunuze, size bildirilen saatten 1 saat 10 dk sonra gitmişsiniz( yazdığınıza göre), yani otobüsünüzü kaçırmışsınız. Otogarda olsaydınız da o otobus sizi otogarda 1 saat 10 dk ( yada 10 dk)beklemezdi veya otobüsünüzü kaçırdığınızda bir yerde dursun da ben orada bineyim isteğinize planlanmış olan ilk duruş noktasını bildirirlerdi.
    yazılanları okumadın galiba bukadar saf bir yazı okumana üzüldüm..sonuç odaklı düşünce yanlış yoldasın. biraz mantığın varsa birsaat 10 dk mola kimse vermez bunuda yapmadım.ayrıca okusaydın duzeltim yazyı 17:50 mola 18:20 hareket saaati.hala yarımsaatlik zamanı 1sat 10 olarak okuyorsan bırak okumayı sen direk boş geç eğitmi...18:20 de otubus hareket etti ben 19:15de ben tutuğum taksiyle otobusun arkasından yola çıktım. arkdaşlar aynı yazıyımı okuyoruz..yoksa sırf yorum yapmak içinmi yazıyorsunuz anlamadım?..yardımcı olmak yerine dalgami geçiyorsunuz....
    Konu osmansan tarafından (03-08-2015 Saat 12:36:01 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı osmansan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    yazılanları okumadın galiba bukadar saf bir yazı okumana üzüldüm..sonuç odaklı düşünce yanlış yoldasın. biraz mantığın varsa birsaat 10 dk mola kimse vermez bunuda yapmadım.ayrıca okusaydın duzeltim yazyı 17:50 mola 18:20 hareket saaati.hala yarımsaatlik zamanı 1sat 10 olarak okuyorsan bırak okumayı sen direk boş geç eğitmi...18:20 de otubus hareket etti ben 19:15de ben tutuğum taksiyle otobusun arkasından yola çıktım. arkdaşlar aynı yazıyımı okuyoruz..yoksa sırf yorum yapmak içinmi yazıyorsunuz anlamadım?..yardımcı olmak yerine dalgami geçiyorsunuz....
    Bu şekilde cevaplar ile bir yere varamazsınız. Otobüsler 10 dakika mola verebilir.
    Fakat bu sitede herşey hızlı gelişir. Gideceğiniz yere uçurarak gönderiyorlar haberiniz olsun. Kaptanları kızdırmayın.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu kafayla daha çoook yollarda kalırsın.Sanane arkadaşım biz sonuç odaklı düşünüp senin yazını çevirmek zorunda mıyız.İnsanlar burada oturup senin yazının yanlış saatlerini ya o kadar mola olmaz bu 18 yazmış ama 17 yazmak istemiş zaar diye çevirmek zorunda mı.Yazdığın yazı yazı değil, hiç bir hakkın yok bir de gerekli düzeltmeyi yapın da(dikkat et siz diyoruz sen kalkmış senli benli yazı yazmışsın bir de) daha çok yardım alabilirsiniz diyoruz sn.Yöneticimiz benzer şekilde yardımcı olmaya çalışıyor bir de fırça yiyoruz öyle mi.Güle güle.Anlıyacağın burada da otobüs kaçtı.Git taksi tutup 700 TL fazladan ödeme hesabı avukat tutup ona da 700 öde öyle al cevabını.Güle güle..

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

otobus beni tesislerde birakti

Forum