Merhabalar,

Dün akşam saatlerinde booking.com isimli meşhur otel rezervasyon sitesinden ocak ayında yapacağım seyahat için otel rezervasyonu yaptırmak istedim. Bu işlemi telefonumun booking.com application'u üzerinden yapıyordum, 18-22 ocak 2015 tarihleri arasında rezervasyon yaptırmak isterken application'ın enteresan çalışma sisteminden ötürü 18 Aralık 2014 tarihine yani düne yanlışlıkla rezervasyon yaptırdım. Bu durumu gece 1 civarı kartımdan otel ücreti çekildiğinde farkettim. Bir diğer sorun ise otelin bana booking.com tarafından belirtilen 400euro'luk otel ücretini 2 defa kartımdan çekmesi. Yani 400euro toplam ücret olmasına rağmen benim kartımdan 2-3 saat arayla toplam 800euro ücret çekildi. Hemen bankamı arayıp kartı dondurdum ve ödemenin gerçekleşmesini engelledim. Ardından otele mail attım, durumu izah ettim. Fazladan çektikleri 400 euro'yu çekmediklerini iddia ettiler, diğer 400 euro'nun ise 18-22 ocak 2015 tarihine yapacağım rezervasyon için kullanılması talebimi reddettiler. Kısacası 800 euro'nuzu aldık ve gerisi umurumuzda değil dediler. Durumu booking.com müşteri hizmetlerine anlattım ancak henüz cevap gelmedi.

Acaba böyle bir durumda kısaca nasıl bir yol izlemeliyim? Almadığım bir hizmet için internet üzerinden kartımdan ücret almaları yasal mıdır? Bankamdan ödemeyi iptal etmek için iptal dilekçesi versem ve kartımı iptal ettirsem nasıl bir sonuç alırım?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.