+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Çalıştığım iş yerinde tazminat ve hak taleplerimi nasıl alabilirim

Merhaba avukat arkadaşlar;

İş yerinde yaşamış olduğum bazı sorunlardan dolayı işten ayrılmak ve içeride kalan haklarımı ve tazminatımı çalıştığım şirkentten almak istiyorum;

öncelik ile şirketteki çalışma durumu ve şartlarından bahsetmek istiyorum ve 2 yıldır aynı şirkette çalışıyorum çağrı merkezi çalışanı olarak 18 ay çalıştım 6 aydırda saha teknikeri olarak görev yapıyorum.

hafta içi 9,5 saat üzerinden 5 gün çalışıyoruz çalıştığım tüm sosyal haklarım çalıştığım şirkette değil taşeron bir firma üzerinden maaş ödemeleri gerçekleşiyor. asgari ücret+prim+mesai üzerinden maaş alıyoruz.

örnek veriyorum A firmasında çalışıyorum ama B firmasına bağlı olarak sözleşme imzaladık ve maaşlarımız B firması tarafından yatıyor.

şimdi geçmişe dönük almak istediğim fazla mesailerin farkları ve tazminatım.(2 yıldır aynı şirkette çalışıyorum)
    -hafta içi fazla mesai ödemem normal günde çalıştığım mesai ücreti üzerinden yatıyor.yani normal çalışma süresi içerisinde çalışma günlüğüm 45 Tl ise çalışma saatim 5 tl ve hafta içinde fazla çalışma ücretim 5 tl ödeniyor.
    -hafta sonu mesailerimde bazen c.tesi bazen pazar günleri tam gün mesaisi günlüğüm 45 tl ise 45 tl yatıyor.
    -bayram mesailerimde 45 tl olan günlük ücretim 90 tl yatıyor.
    -akşam 6 da işe başlayıp sabah 8 e kadar ofiste kapalı halde çalışıyoruz ve gece mesailerim normal çalışma mesailerim olarak görülüyor. 14 saat aralıksız çalışıyoruz. örnek olarak. pazartesi gece mesaisine başladığımda pazartesi akşamı 6 da şirkete giriyorum salı sabahı 8 de şirketten çıkış yapıyorum. çarşamba günü tekrar 6 da giriyorum perşembe sabah 8 de çıkıyorum. tekrar cuma akşam 6 da mesaim başlıyor ve cumartesi sabah çıkıyorum. pazartesi gündüz vardiyasına gidiyorum. Ayrıca gece mesaim pazardan başlarsa aynı döngü c.tesi akşam 6 da girip pazar sabah 8:30 da çıkıyorum. bu konuda ne gibi hak talep edebilirim.
    -yıllık mesai saati 270 in çok üstünde ortalame 450 saat
    -bayram mesailerinde ise durum 45 tl günlük ise 90 tl hesaplanıyor.
    -sürekli olarak zor şartlarda çalışmaya zorlanıyoruz.
    NOT:şirket bazı şeylerin farkına varmış olmalı ki son 2 aydır pazar mesaileri 45+45 tl üzerinden yani 90 tlden hesaplanıyor.

iş bu geriye dönük olarak mesaileriminin kalan haklarımı alabilirmiyim nasıl yol izlemeliyim detaylı bilgi verebilecek arkadaş varsa çok büyük bir yardımda bulunmuş olacak bana.şirket istifaya zorlayan hal ve haraketler halinde son zamanlar zamanım kısıtlı.

Hukuki NET Güncel Haber

Çalıştığım iş yerinde tazminat ve hak taleplerimi nasıl alabilirim konulu yargıtay kararı ara
    Çalıştığım iş yerinde tazminat ve hak taleplerimi nasıl alabilirim konulu hukuk haber
    Konu orhan90 tarafından (17-11-2014 Saat 00:19:51 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: çalıştığım iş yerinde tazminat ve hak taleplerimi nasıl alabilirim

Alıntı orhan90 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba avukat arkadaşlar;

İş yerinde yaşamış olduğum bazı sorunlardan dolayı işten ayrılmak ve içeride kalan haklarımı ve tazminatımı çalıştığım şirkentten almak istiyorum;

öncelik ile şirketteki çalışma durumu ve şartlarından bahsetmek istiyorum ve 2 yıldır aynı şirkette çalışıyorum çağrı merkezi çalışanı olarak 18 ay çalıştım 6 aydırda saha teknikeri olarak görev yapıyorum.

hafta içi 9,5 saat üzerinden 5 gün çalışıyoruz çalıştığım tüm sosyal haklarım çalıştığım şirkette değil taşeron bir firma üzerinden maaş ödemeleri gerçekleşiyor. asgari ücret+prim+mesai üzerinden maaş alıyoruz.

örnek veriyorum A firmasında çalışıyorum ama B firmasına bağlı olarak sözleşme imzaladık ve maaşlarımız B firması tarafından yatıyor.

şimdi geçmişe dönük almak istediğim fazla mesailerin farkları ve tazminatım.(2 yıldır aynı şirkette çalışıyorum)
    -hafta içi fazla mesai ödemem normal günde çalıştığım mesai ücreti üzerinden yatıyor.yani normal çalışma süresi içerisinde çalışma günlüğüm 45 Tl ise çalışma saatim 5 tl ve hafta içinde fazla çalışma ücretim 5 tl ödeniyor.
    -hafta sonu mesailerimde bazen c.tesi bazen pazar günleri tam gün mesaisi günlüğüm 45 tl ise 45 tl yatıyor.
    -bayram mesailerimde 45 tl olan günlük ücretim 90 tl yatıyor.
    -akşam 6 da işe başlayıp sabah 8 e kadar ofiste kapalı halde çalışıyoruz ve gece mesailerim normal çalışma mesailerim olarak görülüyor. 14 saat aralıksız çalışıyoruz. örnek olarak. pazartesi gece mesaisine başladığımda pazartesi akşamı 6 da şirkete giriyorum salı sabahı 8 de şirketten çıkış yapıyorum. çarşamba günü tekrar 6 da giriyorum perşembe sabah 8 de çıkıyorum. tekrar cuma akşam 6 da mesaim başlıyor ve cumartesi sabah çıkıyorum. pazartesi gündüz vardiyasına gidiyorum. Ayrıca gece mesaim pazardan başlarsa aynı döngü c.tesi akşam 6 da girip pazar sabah 8:30 da çıkıyorum. bu konuda ne gibi hak talep edebilirim.
    -yıllık mesai saati 270 in çok üstünde ortalame 450 saat
    -bayram mesailerinde ise durum 45 tl günlük ise 90 tl hesaplanıyor.
    -sürekli olarak zor şartlarda çalışmaya zorlanıyoruz.
    NOT:şirket bazı şeylerin farkına varmış olmalı ki son 2 aydır pazar mesaileri 45+45 tl üzerinden yani 90 tlden hesaplanıyor.

iş bu geriye dönük olarak mesaileriminin kalan haklarımı alabilirmiyim nasıl yol izlemeliyim detaylı bilgi verebilecek arkadaş varsa çok büyük bir yardımda bulunmuş olacak bana.şirket istifaya zorlayan hal ve haraketler halinde son zamanlar zamanım kısıtlı.
    Ara dinlenme süreleriniz nedir, gündüz çalışmalarınızda ve gece çalışmalarınızda?
    İşyerine giriş ve işyerinden çıkış saatleriniz arasındaki sürenin tamamı çalışma süresi demek değildir, gün içinde kullanılan yemek molası-çay kahve molaları günlük çalışma süresinden sayılmamaktadır. Yni 5x9,5= 47,5 saatlik süre içinde her gün kullandığınız yemek ve diğer mola sürelerini düştükten sonra , 45 saati aşan süreyi fazla çalışma süresi olarak hesaplamalısınız.

Fazla çalışma saat ücreti normal çalışma saat ücretinizin 1,5 katı olarak ödenmelidir yasal olarak. Fazla çalışma saat ücretinizi hesaplamak için ; (aylık net ücretiniz / 225 saat ) x 1,5 formulunu kullanmanız gerek. Sonrasında haftalık 45 saati aşan süreyi, bu ücretle çarparak hesaplamalısınız Belirttiğiniz günlük ücretim 45 TL ise örneğine göre, 45 x30 = 1350TL ücret almıyorsanız, yaptığınız hesaplamalar yanlış dmeektir.

Hafta tatilinde çalışmanız durumunda ödenmesi gereken ücret, yasal olarak +1 günlük ücrettir. Normal aylık ücretiniz içerisinde o gün için hafta tatili de zaten ödenmekte olduğundan o gün için aslında 2günlük ücret ödenmiş oluyor size. Görünen bu konuda bir hata yok.

Gece çalışma sürelerinizin hesabında da hata yapıyor, işyerinde bulunduğunuz sürenin tamamını çalışma süresi olarak değerlendiriyorsunuz, ara dinlenme sürelerinizi bu süreden düşmeniz gerek tam çalışma sürenizi bulabilmeniz için. Ara dinlenme süreleri ile ilgili iş kanunu maddesini inceleyecek olursanız günlük 7,5 saate kadar olan işlerde 30 dk, 7,5 saati aşan işlerde 1 saat en az ara dinlenmesi verilmesi zorunluluğundan bahsedilmektedir. Çalışma süresinin günlük çalışma süresi üst sınırı olan 11 saati aşması durumunda ise ara dinlenme süresi 2,5 saat olarak kabul edilmektedir yargı kanallarında.
    Her halukarda haftalık çalışma süresi aşılmasa bile, gece çalışma süresinin 7,5 saati aşan kısmı fazla çalışma ücreti ile değerlendrilmelidir şeklinde sabitleşmiş yargı kararları var. Bu kararlara göre fazla çalışma ücretine hak kazanmanız gerekir.

Ancak gece çalışma yaptığınız günlerde de bir gün çalışma 1 gün dinlenme şeklinde çalışıyorsunuz görünen, bu durumda günlük 14 saatten 2,5 saatlik ara dinlenme süresi düşülse, günlük 11,5 saat çalışmış olursunuz, yani pazartesi girip salı çıkış:11,5 saat, çarşamba giriş perşembe çıkış:11,5 saat, cuma giriş cumartesi çıkış:11,5 saat çalışma ile 11,5 x 3 = 33,5 saat çalışmış oluyorsunuz,

Bayram tatili çalışma ücretinizde de sıkıntı görülmüyor ilk bakışta, 45 tl hafta tatili zaten aylık ücretiniz içerisinde ödeniyor, 45+45 bayram tatilinde çalışma ücreti olarak ödeniyor, toplamda 3 günlük ücret ödenmiş oluyor bayram tatilinde çalıştığınız 1 gün için benin anladığım.

Hepimiz, zor , daha zor şartlar altında çalışmaya zorlanıyoruz, zorlandığınız şartlar nelerdir merak ettim.

Yukarıda belirttiğim hesaplama şekillerine göre tekrar hesaplayarak, eğer bir hatalı hesaplama -eksik ödeme yapılıyorsa, işvereninizden yazılı olarak talep edebilirsiniz, ödenmiyorsa iş mahkemesinde dava açarak talep edebilirsiniz.
    Davayı açmak için mutlaka işten çıkmış olmanız gerekmiyor.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: çalıştığım iş yerinde tazminat ve hak taleplerimi nasıl alabilirim

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ara dinlenme süreleriniz nedir, gündüz çalışmalarınızda ve gece çalışmalarınızda?
    İşyerine giriş ve işyerinden çıkış saatleriniz arasındaki sürenin tamamı çalışma süresi demek değildir, gün içinde kullanılan yemek molası-çay kahve molaları günlük çalışma süresinden sayılmamaktadır. Yni 5x9,5= 47,5 saatlik süre içinde her gün kullandığınız yemek ve diğer mola sürelerini düştükten sonra , 45 saati aşan süreyi fazla çalışma süresi olarak hesaplamalısınız.

Fazla çalışma saat ücreti normal çalışma saat ücretinizin 1,5 katı olarak ödenmelidir yasal olarak. Fazla çalışma saat ücretinizi hesaplamak için ; (aylık net ücretiniz / 225 saat ) x 1,5 formulunu kullanmanız gerek. Sonrasında haftalık 45 saati aşan süreyi, bu ücretle çarparak hesaplamalısınız Belirttiğiniz günlük ücretim 45 TL ise örneğine göre, 45 x30 = 1350TL ücret almıyorsanız, yaptığınız hesaplamalar yanlış dmeektir.

Hafta tatilinde çalışmanız durumunda ödenmesi gereken ücret, yasal olarak +1 günlük ücrettir. Normal aylık ücretiniz içerisinde o gün için hafta tatili de zaten ödenmekte olduğundan o gün için aslında 2günlük ücret ödenmiş oluyor size. Görünen bu konuda bir hata yok.

Gece çalışma sürelerinizin hesabında da hata yapıyor, işyerinde bulunduğunuz sürenin tamamını çalışma süresi olarak değerlendiriyorsunuz, ara dinlenme sürelerinizi bu süreden düşmeniz gerek tam çalışma sürenizi bulabilmeniz için. Ara dinlenme süreleri ile ilgili iş kanunu maddesini inceleyecek olursanız günlük 7,5 saate kadar olan işlerde 30 dk, 7,5 saati aşan işlerde 1 saat en az ara dinlenmesi verilmesi zorunluluğundan bahsedilmektedir. Çalışma süresinin günlük çalışma süresi üst sınırı olan 11 saati aşması durumunda ise ara dinlenme süresi 2,5 saat olarak kabul edilmektedir yargı kanallarında.
    Her halukarda haftalık çalışma süresi aşılmasa bile, gece çalışma süresinin 7,5 saati aşan kısmı fazla çalışma ücreti ile değerlendrilmelidir şeklinde sabitleşmiş yargı kararları var. Bu kararlara göre fazla çalışma ücretine hak kazanmanız gerekir.

Ancak gece çalışma yaptığınız günlerde de bir gün çalışma 1 gün dinlenme şeklinde çalışıyorsunuz görünen, bu durumda günlük 14 saatten 2,5 saatlik ara dinlenme süresi düşülse, günlük 11,5 saat çalışmış olursunuz, yani pazartesi girip salı çıkış:11,5 saat, çarşamba giriş perşembe çıkış:11,5 saat, cuma giriş cumartesi çıkış:11,5 saat çalışma ile 11,5 x 3 = 33,5 saat çalışmış oluyorsunuz,

Bayram tatili çalışma ücretinizde de sıkıntı görülmüyor ilk bakışta, 45 tl hafta tatili zaten aylık ücretiniz içerisinde ödeniyor, 45+45 bayram tatilinde çalışma ücreti olarak ödeniyor, toplamda 3 günlük ücret ödenmiş oluyor bayram tatilinde çalıştığınız 1 gün için benin anladığım.

Hepimiz, zor , daha zor şartlar altında çalışmaya zorlanıyoruz, zorlandığınız şartlar nelerdir merak ettim.

Yukarıda belirttiğim hesaplama şekillerine göre tekrar hesaplayarak, eğer bir hatalı hesaplama -eksik ödeme yapılıyorsa, işvereninizden yazılı olarak talep edebilirsiniz, ödenmiyorsa iş mahkemesinde dava açarak talep edebilirsiniz.
    Davayı açmak için mutlaka işten çıkmış olmanız gerekmiyor.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ama durum net anlaşılmamış gibi görünüyor
    -gece mesaisinde dinlenme olmadan 14 saat çalışıyoruz.
    -günlük 9,5 saat çalıştığımız için c.tesi pazar benim istiraat günüm 2 yılın 54 haftası c.tesi gittiysem 54 haftasıda pazar gittim.normalde hafta sonu mesaisi %50 zamlı ücret ile ödenmesi gerekmiyormu?
    -ayrıca hafta sonu mesaileri zorunlu gidiliyor eğer bir kaç hafta sonu mesaine gitmediğin taktirde işin ucu yöneticiler tarafından hakarete hatta tutanağa kadar gidiyor.işten bezdirip istifaya zorluyorlar. kaçkez sınavlarımın olduğu zaman gece mesaisine yazdılar sabah şirketten ççıkıp ucu ucuna sınavlara gittim.
    -bayram mesaileride %200 zamlı verilmesi gerekiyor bildiğim kadarıyla ama biz %100 ile aldık.yani 9 saat mesaim 18 saat hesaplayıp verdiler.yani 1 günlük bayram mesailerimi 2 günlük aldım
    -şirkete yeni elemanlar alındığında primlerimizi düşük veriyorlar hak ediş pirimin 4000 tl lik işte %10 ise 400 tl almam gereken primi isteğine bağlı olarak kesiyor.

anlatmak istediğim fazla mesailerimiz saatlik çalışma üzerinden yatıyor.normalde benim fazla mesailerim zamlı verilmesi gerekmezmi.
    Konu orhan90 tarafından (17-11-2014 Saat 21:17:23 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gece çalışması süresinde yemek molanız yok mu?

Haftanın 5 günü çalışıyor olsanız da, kalan 2 günden 1 günü ücretli hafta tatili, diğer bir günü ise, akdi tatildir sizin için.
    Hafta sonu mesaisi, hafta içi mesaisi diye bir ayrım yok, hafta tatilinde çalışma veya 45 saati aşan fazla çalışma vardır, bir de bayram vs genel tatil günleri çalışması vardır.

haftalık 45 saati aşan süre , fazla çalışma süresidir ve ücreti %50 arttırılarak ödenmesi gerekir demiştim.
    Hafta tatilindeki çalışma için , iş kanununda fazla çalışma çalışma , hafta tatili ücreti, ulusal bayram ve genel tatil günlerinde çalışma başlıklı maddelerini incelerseniz, bayramda çalıştığınız her gün için +1 günlük yevmiye hak edeceğinizi,
    hafta tatilinizde çalıştığınız her gün için +1 günlük yevmiye hak edeceğinizi daha rahat anlayabilirsiniz. Hafta sonu mesaisi nin %50 arttırlımış ücretle ödenmesi NORMALDE GEREKMİYOR ,
    Bayram çalışmaları da öyle %200 zamlı verilmesi gerekmiyor, bildiğiniz kadarı yanlış ne yazık ki.

Evet, örneğin aylık net ücretiniz 1125 TL ise, 1125 /225= 5TL saat ücretiniz yapar ve fazla çalışma saat ücretiniz de 5x 1,5= 7,5 TL yapar. O şekilde ödenmiyorsa, hatalı hesaplama yapılmaktadır, talep edebilirsiniz.

Hafta tatilinizdeki çalışma günleriniz için %50 zamlı, bayram tatili için %200 zamlı ödenmesi beklentinizin iş kanununda yeri yok, sadece sizin beklentiniz, demeye çalıştığım bu.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Gece çalışması süresinde yemek molanız yok mu?

Haftanın 5 günü çalışıyor olsanız da, kalan 2 günden 1 günü ücretli hafta tatili, diğer bir günü ise, akdi tatildir sizin için.
    Hafta sonu mesaisi, hafta içi mesaisi diye bir ayrım yok, hafta tatilinde çalışma veya 45 saati aşan fazla çalışma vardır, bir de bayram vs genel tatil günleri çalışması vardır.

haftalık 45 saati aşan süre , fazla çalışma süresidir ve ücreti %50 arttırılarak ödenmesi gerekir demiştim.
    Hafta tatilindeki çalışma için , iş kanununda fazla çalışma çalışma , hafta tatili ücreti, ulusal bayram ve genel tatil günlerinde çalışma başlıklı maddelerini incelerseniz, bayramda çalıştığınız her gün için +1 günlük yevmiye hak edeceğinizi,
    hafta tatilinizde çalıştığınız her gün için +1 günlük yevmiye hak edeceğinizi daha rahat anlayabilirsiniz. Hafta sonu mesaisi nin %50 arttırlımış ücretle ödenmesi NORMALDE GEREKMİYOR ,
    Bayram çalışmaları da öyle %200 zamlı verilmesi gerekmiyor, bildiğiniz kadarı yanlış ne yazık ki.

Evet, örneğin aylık net ücretiniz 1125 TL ise, 1125 /225= 5TL saat ücretiniz yapar ve fazla çalışma saat ücretiniz de 5x 1,5= 7,5 TL yapar. O şekilde ödenmiyorsa, hatalı hesaplama yapılmaktadır, talep edebilirsiniz.

Hafta tatilinizdeki çalışma günleriniz için %50 zamlı, bayram tatili için %200 zamlı ödenmesi beklentinizin iş kanununda yeri yok, sadece sizin beklentiniz, demeye çalıştığım bu.
    gece çalışmamızda bırakın molayı 10 dk kameraların görmediği bir noktada geçirin ertesi gün hesap soruyorlar. çağrı merkezi çalışanıyım çağrı bakarken diğer yandan da yemek yemeye çalışıyoruz akşam 10 dan sonrada şirketin bulunduğu han üzerimize kilitleniyor ve anahtar teslim edilmiyor.akşam 6 da iş alıp ertesi günün sabah 8 ine kadar çalışıyorum. bir gün dinlenip ertesi gün 6 da tekrar mesaim başlıyor yorgunluktan bitkin düşüp uyukladığımızda ise ara kontrollerde yöneticimiz şirket kameralarını izliyor ve arayıp sabah çıkmayın diyip odasında bi güzel fırça atıyor.geçtiğimiz aylarda bir kaç proje yürütüyordu şirket 36 saat uyumadan şirkette aralıksız çalışıtığımız oldu ve birer hafta arayla iki hafta boyunca böyle devam etti. örneğin pazartesi sabah 8 de mesai me başlayıp salı günü akşam 6 da şirketten çıktığım oluyordu ve salı akşam eve gidip uyuyordum çarşamba sabahı işe gelip perşembe akşam çıkıyordum ve bu projelerden prim üzerine ücret vereceğini söyledi ve bu yaptığımız hiç bir işin primini vermediler. mesailer yeter prim istemeyin denildi bu şirket herşeyi yapacağını söyleyip yapmayarak büyük bir yıpranmaya neden oldu.gece vardiyasına arkadaş gelmediğinde gündüz mesaime başlamış olmama rağmen gece mesaisine mecburi bırakılıyordum.bayramda gelmeyen arkadaşın yerine mecburi kalıyordum. strese bağlı bir alerji geçirdim ve tekrar nüksetmesi yüksek bir alerjik hastalık.artık ne cumartesileri nede pazarları mesai yapmıyorum departmanımı değiştirdim yoğun baskı yaptıktan sonra iki yılın sonunda ve ayrıca şirket eğitim adı altında gönderdiği eğitimlerin hiç birini mesailerime dahil etmedi. örneğin S.E.Ç eğitimleri,İlk yardım eğitimi ve niceleri bu eğitimler hafta sonu oldu mesai istedik yok dediler.bu şirkette yöneticiler herşey güzel olacak şöyle böyle yapalım dediler yaptık ama asgari ücrete zam istediğimizde aşağılama ve maaşlardaki kesintileri sorduğumuzda muhattap bulamama gibi sorunlar yaşıyoruz.

tam olarak iş yerinde geçirdiğim rutin bir aydan bahsedeyim.

4 gün mesai saat mesai(2si pazar 2si cumartesi)+1 çağrı 1 tl üzerinden 400 tl ve asgari ücret
    4 gün mesai için yatan para=175 tl
    400 çağrı=400 tl herzaman böyle yatmıyor 400 çağrıya 200 de vere biliyorlar canları isteyince.
    asgari ücret=846
    agi=78 tl
    diğer adı altında yatan bir ücretimiz var=60 tl
    Toplam 1559 tl bu normal şartlarda çalıştığımız bir aydır. şimdi ben burada pazar mesailerimi eksik almıyormuyum. iki yılda 54 hafta pazar mesaim var ve hesaplanması normal iş günü gibi hesaplanmıştır.

Mecbur kaldığımız için bunca sene bütün olanlara dayandım. ama artık hakkım olduğunu düşündüğüm şeyleri geri almak istiyorum.çünkü her projede yeni yalanlar söyleniyor ve gerçekleştirilmiyor. sıradaki yalan ise yıl başında kök maaşa zam yapacağız. proje ise türkiye çapında bayilerin eğitimleri ve bayilerin yapmadığı işleri yapmak.müşteriye verilen söz bu yönde çünkü

tazminatımı alarak nasıl çıkarım
    iki sene boyunca katıldığım pazar mesaileri normal çalışma mesaisi olarak yazıldı.
    yıllık 270 saatin çok üstünde mesai yaptık.
    gece vardiyası dinlenmesiz 14 saat

geçmişe dönük bu haklarımı araya bilirmiyim ne yapmam gerekir.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

işyerinden tazminat nasıl alınır

tazmınatımı nasıl alırım

isten tazminatli nasil ayrilabilirim

bankacıyım tazminatimi nasil alirim

çalıştığım işyerinden tazminatımı nasıl alırım

tazminat hakları nasıl alınır

nasıl tazminat alabilirim

calistigim is yerinden birikmis tazminat nasil alirim

calistiginiz is yerinde fikirler

34.tdp.68.pilakali.aracta.10.yil.calistim.geriye.donuk.tazminatimi.nasil.alabilirim

is yerimde 11 yıldır cal8şıyorum tazminatı mi nasil alabilirim

tazminat nasıl alabilirim

geriye dönük mesailerimi nasıl alırım

evlendgim icin is yerinden tazminat alabi

tazminat nasil alabilirim

çalıştığım iş yerinden çıktığım zaman nasıl tazminatımı alabilirim

5yilldr çaliştgim iş yerinden nasil ayrilirimne kadar zaman icinde tazminat alabilirsinnasıl tazminat alırımposavisten nasıl ayrılırım ücretimi geri alırımgecmise donuk tazmimanat nasil alinmaliişyerinden nasil tazminat alirimişyerinden nasil tazminat alinirisyerinden tazminatimi nasil alacagim site:www.hukuki.nettazminatimi alarak is yerinden nasil ayrilirim
Forum