Kilitli Konu
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 24 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jun 2006
  Nerede
  istanbul, Turkey.
  İletiler
  11
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Hakim/savcı tayini, eş durumu

  merhabalar
  ben metin deniz konu kısaca anlatayım;kız arkadaşım var evlenmeyi düşünüyoruz hukuk fakültesinde 3 sınıf öğrencisi ben lise mezunuyum ben özel sektörde çalışıyorum kız arkadaşımla okulu biter bitmez hemen kısmetse evlenecegiz kız arkadaşım savcılık hakimlik,kaymakamlık yani devlet statüsünde çalışmak istiyor acaba evlenince nikahlı eşim ounca devlet eşimi benden uzaklaştırabilirmi başka yerlere atayabilirmi istanbulda yaşıyorum burada kalabilirmiyiz illaki ben devlet memurumu olmam gerekiyor bir yere atamaması için benim böyle bir şansım şuan için yok ve eger atama ypılırsa ne kadar süre beklemem gerekir ben bu zaman zarfında neler yapabilirim haklarım nelerdir eşimin bir yere gitmesini istemiyorum bende işimi bırakıp nasıl gidebilirimki oldugumuz yerde ikamet edemezmiyiz şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum saygılarımla...  Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

  Hukuki NET Güncel Haber

  Hakim/savcı tayini, eş durumu konulu yargıtay kararı ara
  Hakim/savcı tayini, eş durumu konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  İstanbul, Türkiye.
  İletiler
  3.490
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın Metin;
  Bunu düşünmek için çok erken. Önce kız arkadasınız okulu bitirsin, sonra sınavlara girsin. E birde kazansın. Kazandığı takdirde yapabilceğiniz hiç birşey olmayacak. Tayinin yapıldığı yere gitmez zorunda. Tabii siz engelemez ve bu meslekten vazgeçmesi konusunda ısrar etmezseniz. Biraz bunu yapacak gibi duruyorsunuz.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Jun 2006
  Nerede
  istanbul, Turkey.
  İletiler
  11
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  sayın av.duygu tekay hanım
  benim adıma karar vermeyin ben mesleginden vazgeçmesini hiçbir zaman istemedim isteseydim okulunu bırakmasını isteyebilirdim erken dediğiniz sadece 1 yıl kaldı ne yapmam gerktiği hakkında daha detaylı olursanız sevinirim zamn az ve ben çok sıkılıyorumdüşünsenize evlisiniz eşiniz başka yerde sen başka yerde bunun hukuku olmazmı saçmalık degilmi? lütfen net cevap vermeye çalışın ve bunun çözümü olması gerekiyor

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  İstanbul, Türkiye.
  İletiler
  3.490
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Memur olmadığınız müddetçe yapılabilcek bir şey yok. Bakın hakim ve savcılarla evli olan avukatlar bile eşlerinin çalıştıgı yerlerde avukatlık yapıyorlar. Bize bile bir ayrıcalık size neden olsun.
  Ben sizin yerinize karar vermek gibi bir kaygım yok.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  Salihli/Manisa
  İletiler
  7.142
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Meslektaşımın da belirttiği üzere gerçekten bunları düşünmek için çok erken, okulu bitirdikten sonra sınav açılmasını bekleyecek, yazılı sınava girecek, sonra mülakata girecek, şayet kazanırsa (ki istiyorsa umarım kazanır) mevcut duruma göre 2 yıl staj yapacak (değişmiş de olabilir), en sonunda da tayini çıkacak ve göreve başlayacak.

  Ama madem merak ediyorsunuz, hakim ve savcıların eş durumundan dolayı tayinleri, her iki taraf da hakim veya savcı ise aynı yere yapılmaktadır. Hakim veya savcının eşi başka bir devlet memuru ise, hakim veya savcı olan eşinin tayinin çıktığı yere eş durumundan tayini yapılmaktadır. Hakim veya savcının eşi serbest meslek mensubu ise yapılacak hiçbir şey yoktur, hakim veya savcı tayini nereye çıkarsa orda görev yapmak zorundadır.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Jun 2006
  Nerede
  istanbul, Turkey.
  İletiler
  11
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  say av.duygu tekay ve dilek yüksel
  yanıtlarınız içn teşekkür ederim ama yine yeterli degil çünkü kendi yorumunuzu mu katıyosunuz yoksa hukuken bu böylemidir benim işyerimdeki direktörün eşi ögretmen kendisi öğretmen ama ögretmenlik yapmıyo özel sektörde çalışıyor ben bu soruyu sordugumda eşi neredeyse orada olacagını belirtti ve illaki eşim olursa hakim savcı degil diğer bi memur statüsüde düşünüyorkaymakam olmak istiyor yada başkada bişeye diyebiliriz yardımcı olursanız sevinirim bu arada kız arkadaşıma anlattın ve sizin ikide bir çok daha erken demenize sinir oldu ve ayrıca bende sinir oluyorum kendi yorumunuz yapmayın lütfen sadec hukuken aydınlatabilirseniz sevinirim teşekkür ederim.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Apr 2006
  Nerede
  İstanbul, Turkey.
  İletiler
  93
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın Metinkrdz,
  "Erken" kelimesinin bu derece asabiyete yol açacak bizim bilmediğimiz hakaret gibi öğeler içeren bir anlamı mı var merak ettim doğrusu. Erken çünkü bu kişinin saydığınız mesleklerden herhangi birini yapabilmesi için önünde çok uzun denilebilecek bir süreç var.
  İşin hukuki yönünü de zaten iki avukatımız da açıklamış. Ancak yine de tereddütünüz varsa söyleyeyim. Kız arkadaşınız saydığınız mesleklerden hangisini seçerse seçsin siz devlet memuru olmadığınız için eş durumu tayini söz konusu olmayacaktır. Hakim ve savcılıkta ise devlet memuru olmak dahi değil, sizin de bu meslekten olmanız gereklidir. Atamalar mevcut boş kadrolara göre yapılır ve tayininin çıktığı yere gitmek zorundadır.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Jun 2006
  Nerede
  istanbul, Turkey.
  İletiler
  11
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  sayın fulya hanım
  ERKEN denmesi asabiyet şöyle gerektiriyo ben kendi kişisel bir eylem soruyorum başka kişiye özel degil ve yorum gerektiren bir konu yok ve sadece gereken cevap verilmesini rica ettim ve sizin acaba bu boyutta tecrübeniz nedir mesleginiz mi cavap verebiliyorsunuz eger bu başarıyı gösteriyorsanız sizi tebrik ediyorum erken olduguna inanmıyorum sadece 1 yıl var ve bizim gelecegimiz için hiç erken olarak görmüyorum çünkü yolumuzu çizmemiz gereken sadece 1 yıl kalmış ne kadar kısa bir süre degilmi cevaplarınız teşekkür ediyorum hala ısrar ediyorum lütfen hukki boyutunu bilmem kaçıncı benti f ,m,si varya ondan hangi maddede yazıyor bu maddeyi okuyup öğrenmek istiyorum sağolun.

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Özetle sayın bayım ;
  Özel sektörde olduğunuz için eşiniz nereye siz oraya bukadar basit.
  Kanunda 'bu kadar basit' kısmı hariç aynen böyle diyor.

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Apr 2006
  Nerede
  İstanbul, Turkey.
  İletiler
  93
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Öncelikle ben bir stajyer avukatım ve elimdeki kaynaklardan araştırıp bilgi edinemediğim bir konu hakkında buraya ileti yazmam.
  Adalet Bakanlığı Memur, Sınav ve Atama Nakil Yönetmeliği
  Eş Durmu Nedeniyle Atama
  madde 26: Eş durumu mazeretine dayanarak memurun naklen atama isteğinde bulunabilmesi için; eşinin 08/06/1984 tarihli ve 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye tabi bir kurumda memur statüsünde bulunması gerekir.
  Eşi başka kurumda çalışanların nakil isteğinin kabul edilebilmesi, eşinin çalıştığı meslek ve kurum itibariyle kendisinin bulunduğu yere veya yakınındaki bir bölgeye atanmasına imkan bulunmamasına bağlıdır.
  Eş durumu nedeniyle atananlar, göreve başladıkları tarihten itibaren sağlık, öğrenim durumu, can güvenliği ve hizmet gereği veya deprem, yangın, sel gibi doğal afet durumları hariç olmak üzere bir yıl geçmedikçe, eş durumu nedeniyle yeniden atanamazlar.
  Daha ayrıntılı incelemek isterseniz ilgili yönetmeliği internet üzerinde arayın. Kolayca bulacaksınız.


Kilitli Konu
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Benzer Konular :

 1. Hakim, Savcı'nın iddianamesiyle bağlı mı?
  Yazan: Adaletin Bu mu Dünya Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 10-08-2016, 21:14:19
 2. Hakim, Savcı olma yaşı
  Yazan: TuncayGungor Forum: Diğer Hukuki Sorular
  Yanıt: 1
  Son İleti: 30-05-2015, 21:10:27
 3. Eş durumu tayini istedik ama tayini yapmadılar
  Yazan: acipinarli Forum: Kamu Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 18-08-2011, 10:22:43
 4. Hakim ve Savcı Oabilmek için
  Yazan: birkanurlu Forum: Hukuk Eğitimi
  Yanıt: 4
  Son İleti: 24-07-2011, 08:23:28
 5. Hakim mi Savcı mı?
  Yazan: hepsorun Forum: Hukuk Eğitimi
  Yanıt: 5
  Son İleti: 18-07-2009, 13:10:13

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hakimlerin tayinleri

hakimlerin tayini

hakimlikte tayin

hakimlerin tayin durumu

idari hakimlik tayin

hakimlerin tayin süreleri

hakimlikte eş durumu

hakimlerde Tayin

savcıların tayin durumu

hakim tayinleri

hakim es durumuhakimlerde eş durumuidari hakimlerin tayinlerihakimlik tayinesi ozelde calisan hakimlerin atamalarihakim eş durumundan tayinhakimlerin eş durumundan tayinihakimlik tayinlerisavcı eş tayinisavcıların tayinihakim savci atamalarinda es durumuidari hakimlik atama yerlerihakim savcı eşlerinin tayinieşi özel sektörde çalişan hakimin tayinihakim atamaları eş durumu
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2016 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2016 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2016 yılı reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.