+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 27 ileti bulundu.

Konu: Samsung ile ilgili sıkıntılar yaşıyorum

Samsung ile ilgili sıkıntılar yaşıyorum Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    bursa
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Samsung ile ilgili sıkıntılar yaşıyorum

Merhaba arkadaşlar.. LÜTFEN SIKILMADAN SONUNA KADAR OKUYUNUZ Kİ MAĞDUR OLMAYINIZ. SAMSUNG UN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRÜNÜZ.

burada anlatacaklarım biraz uzun ama SAMSUNG kullanıcıları için çok önemli bir bilgidir MAĞDUR olmamak adına MUTLAKA okuyunuz ve yorumlarınızı fikirlerinizi belirtiniz.

Burada anlatacağım herşeyi kanıtlayacağım belgeleriyle sunacağım ve televizyonda da izleyeceksiniz.

12.10.2013 tarihinde Bursa Vatan bilgisayardan samsung S3 mini cep telefonu aldım ve daha sonra cihazda donmalar başladı bayramı bir şekilde geçirdikten sonra ilk iş günü cihazı samsung ebru elektronik yetkili servise donma olayından ve ayrıca kasasıyla ekranı arasında ekranın etrafında bulunan o conta gibi malzeme kasanın dışına çıkıktı ve telefonun kasasında da aralık vardı yani bir üretim hatası.
    Cihazı teslim ettiğimde cihazın iade talebiyle teslim ettim ve onlar ise yazılımsal bir problemse iade olmadığını donanımsal ya da kasanın açılmasını gerektirecek olaylarda ancak iade alabileceklerini söylediler. Bende servis fisine kesinlikle tamir yazılım vs atılmamasını ve iade alınmasını talep ettim ve yazdım sonuçta biz bu telefonun işletim ssteminin lisansına da para veriyoruz dolayısıyla Devletimizin koydugu kanunlar gereği ayıplı mal tanımına giriyor ve doğal olarak iade talebi hakkım var fakat kendileri devletin koyduğu kanunları değilde samsungun prosedürlerine göre hareket ediyorlarmış.
    Neyse telefon bu taleple servise verildi ve 2 -3 gün sonra servis tarafından akşam 18:00 civarı arandım telefonumun İNCELENDİĞİNİ VE BİR ARIZA OLMADIĞI SÖYLENDİ. Ertesi gün servise gittiğimde cihazı teslim alırken kontrol amaçlı cihazı açtığımda cihazda kendi koyduğum ekran kilidim duruyordu. Yani bu şu demek oluyor o cihazın donduğunun dokunmatiğinin incelenmesi için ekran kilidinin bilinmesi gerekir fakat bunlar benden ekran kilidi almamışlardı. dolayısıyla cihazı hiçbirşekilde incelemedikleri ve bana inceledik deyip tüketiciyi aptal yerine koymaya çalışmışlardır. bu durumu kendilerine söylediğimde siz benim ekran kilidini bilmeden nasıl cihazı kontrol ettiniz diye kızarıp bozarmalarla birlikte saçma sapan bahaneler söylemeleriyle konuyu kapatmaya çalıştılar.
    Tabiki bu süreçte 4447711 samsung ile görüşmelerim de oldu ve başka teknik servisleri olduğunu oraya gitmemi söylediler. (servis çalışanı Yakup bey tarafından). dolayısıyla bursada ki diğer yetkili servisi ABC TEKNİK e gidip cihazın donma yaptığını ve kasasının ayrık olduğunu söyleyerek iade talebiyle cihazı teslim ettim.

İşte asıl DOLANDIRICILIK REZİLLİK burada kendini göstermeye başladı..

Cihazı 07.11.2013 akşam 18:00 civarı teknik servise bıraktım ve ertesi sabah telefonuma samsungdan mesaj gelerek işlemlerin tamamlandığı bilgisi verildi ve 08.11.2013 saat 17:00 dan sonra abc teknik servise gittim
    cihazı teslim almadan önce kontrol ettiğimde yazılım yüklendiğini söylediler ve kasadaki aralığı da CİHAZIN İÇİNİ AÇIP YAPTIKLARINI belirttiler. Bende tekrar tamir değil iadesini istediğimi söylediğimde bana bu durumun iadeye girmediğini. Yani kasasındaki bir üretim hatasının (yani 1sıfır cihazın ilk ay içinde arka vidalarının açılıp işlem yapılmasının) iadeye girmeyeceğini söylediler.

Bunun üzerine servisteyken 4447711 müşteri hizmetlerini aradım ve onlardan önce genel bilgi aldım ve dedim ki ilk 30 gün içinde tamir görürse kasası açılırsa iadeye girermi diye sorduğumda evet beyefendi diyen müşteri temsilcisini telefonu servis elemanına vererek konusturduğumda 5 dakıka aralarında konuşma geçip daha sonra 5 dakika da beni hatta beklettikten sonra aynı müşteri temsilcisi KIVIRARAK beyefendi bu iade olayına teknık servis karar veriryor onlar yetkili demelere başladı ve sorduğum bütün sorulara kaçamak cevaplar vererek görüşmeyi sonlandırdı.

BİR REZALET DAHAA...

Daha sonra tekrar teknik servis elemanına dönerek telefonumun içini açtıkları halde bunu neden servis fişlerine yazmadınız diye sorduğumda yapılan her işlemi yazamayız yeterli yer yok diye saçma bir bahane söylediler (ki bunu yazmamalarının nedeni cihazın ilk ay içinin açılıp tamir edilmesi iade sebebidir iadeye düşmemesi için tüketiciyi aptal yerine koymalarıdır. Bu yüzden de ayrı dava açacağım.) ve kendi sistemlerinde kayıtlı olduğunu söylediler. Bunun üzerine kendi sistemlerine ısrarımdan sonra baktığımızda REZALET ortaya çıkıyor. Telefonun içinin açıldığını kendi sistemlerine de yazmamışlar. Bu şu demek oluyor. Ben cihazı teslim alsam 3-5 ay sonra bir arızadan servise versem servis kontrol edecek ve cihazın içinin açıldığını görecek ve kendi sistemlerini kontrol ettiklerinde kendileri tarafından içinin açıldığına dair bir bilgi olmadığından bana diyecekleri şu cihazınızın içi yetkili servis hariçi açılmış bu sebebten dolayı cihazınız garanti dışıdır diyecek.

Kendilerine bunu anlatmaya çalıştığımda söyle bir örnek verdiğimde bana verdikleri cevap şu oldu.. Örneğin ben yeni telefon aldım diyelim ve merak edip cihazın içini açsam sonra kapatsam daha sonra 3-5 ay sonra cihaz arıza yapsa servise getirsem siz içinin açıldığını gördüğünüzde bunun içi açılmış garanti dışı kalmıştır demeyecekmisiniz dedim (ki bu sorunun cevabı belli..) bana verdikleri cevap hayır garanti dışı kalmazz...

Bunun üzerine o sinirle cihazın kutusunu vs bütün belgelerini ve cihazı oradan bırakıp hiçbir yere imza atmadan ABC teknikten ayrıldım ve yolda Samsung 4447711 i arayıp kendimi tanıtınca beyefendi cihazınızı teslim almışsınız diyor...

DOLANDIRICILIKK... Telefonu servisten almadığım, hiçbir yere imza atmadığım halde şu anda onların sistemlerinde cihaz teslim alındı gözüküyor ve bu konuşma telefon kayıtlarında mevcuttur.

YANİ işin özeti samsung firmasına ebru elektronik ve abc teknik servise ayrı ayrı salak yerine koydukları için maddi manevi tazminat davası ayrıca EVRAKTA SAHTECİLİK YAPTIKLARI İÇİN ayrı dava 15 gündür beni sinir hastası ettikleri için ayrı dava ve maddi manevi diğer tüm kayıp ve zararlarım icin davalar açacağım.

VE ben ürünü teslim almadığım halde teslim ettik gösterip eğer imzamı taklit edip o servis fişine işlem yapılmışsa kişilik haklarımdan dolayı cok ciddi bir tazminat davasını hem abc tekniğe hemde servisi koruyup kolladığı için samsung firmasına açacağım.

SON OLARAK... Bunları yaptıktan sonra bu telefonun arıza videosunu imeisiyle birlikte internete koyup gerekli diğer konuşma kayıtlarımı da çıkartıp bunları bu sitede ve ayrıca açaçağım bir web sitesinde bunların hepsini tarihleriyle birlikte yayınlayacağım ve daha sonra telefonu servisten alıp basını çağırıp bu telefonu da servisin önünde yakıp televizyonlarda ve internet sitesinde bunların yayınlanmasını sağlayacağım ki benim gibi başka tüketiciler mağdur olmasın. Bu durum samsungun 759 liralık cihazının arkasında duramamasından dolayı kendi kendisine verdiği zarar olacaktır tüm sorumluluk SAMSUNG a aittir..

Samsung ile defalarca görüşmeme rağmen sorunumu çözemedikleri için de yarın sabah bu paylaştıklarımı avukatıma vererek gerekli maddi manevi ve hakaret davalarını samsung firmasına açacağım..

EVET ARKADAŞLAR.. Burada yazılanlar şu 15 gündür başıma gelenler hepsini konuşmalar çıktıkça burada ve samsunga karşı açacağım web sitesinde yayınlayacağım ki Zahmet edipte okuyan diğer vatandaşlar mağdur olmasın.

LÜTFEN bu tür sıkıntılarla karşılaşan arkadaşlar da desteğini esirgemesin birlikten kuvvet doğar..

Sormak istediğiniz paylaşmak istediğiniz şeyler olursa bu iş sonuçlanana kadar güncel olarak forum aktif kalacaktır.

SAYGILARIMLA Erkut GÖYMEN

Hukuki NET Güncel Haber

Samsung ile ilgili sıkıntılar yaşıyorum konulu yargıtay kararı ara
    Samsung ile ilgili sıkıntılar yaşıyorum konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Samsung ile ilgili sıkıntılar yaşıyorum Bir Yol Gösterirmisiniz.

Hayırlısı olsun,
    yanlız
    yani 1sıfır cihazın ilk ay içinde arka vidalarının açılıp işlem yapılmasının) iadeye girmeyeceğini söylediler.
    arka kapağın açılarak işlem yapılmasını gerektirecek bir sorunun iadeyi gerektireceği fikrine nereden vardınız?

Nerede
    bursa
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hayırlısı olsun,
    yanlız
    arka kapağın açılarak işlem yapılmasını gerektirecek bir sorunun iadeyi gerektireceği fikrine nereden vardınız?
    Merhabalar arka kapak değil telefonun kasası yani vidalarının sökülerek içinin açılması. Ayrıca bunu yapmalarının nedeni de cihazda üretim hatası olmasıdır.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

gene anlayamadım,
    yada anlatamadım,
    cihazın kapağını yada kasasını açmayı gerektirecek bir arıza olmasının , iadeyi gerektirdiği bilgisi nerede yazıyor?

Cihazı alırken , kasa ile cam arasındaki contanın çıkmış olduğunu görmediniz mi?

Nerede
    bursa
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evet alırken görmedim çünkü cihazı aldıktan sonra kutusunu açıyorsunuz, ayrıca değişim gerektirmesi durumu da cihazı alalı 1 ay olmamış olması yani ilk ay arızası olmuş oluyor.

Bu sefer anlaşabildik sanırım

Nerede
    bursa
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konu ile ilgili hukuksal olarak neler yapabilirim öğrenmek istiyorum Sonuçta bu teknik servisler bir gerçek ve birileri çıkıp uğraşmadıkça keyiflerine göre hareket etmeye devam edecekler o yüzden bana bir yol gösterirseniz ben bu süreçte sonuna kadar hakkımı arayıp inandığım değerleri savunacağım.

O yüzden bu konuda bana yol gösterecek arkadaşlar olursa çok mutlu olurum. Elimde teknik servis ve Samsung müşteri hizmetlerinin benimle yaptığı konuşma kayıtları var.

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Elinizdeki belgeler ile Tüketici hakem heyetine başvurun oradaki raportörler size yardımcı olacaklardır. elinizdeki belgeler yeterli derlerse başvurunuzu yaparsınız. Buradan sonuç alırsanız dava işlerini ona göre karar verirsiniz. Önce haklı olduğunuzu ispat edecek bir dayanak olmalı.

Yalnız burada firma isimlerini vererek, dolandırıcı sahtekar gibi ibareler kullanmayın. ve bunları düzeltin. Yoksa hakaret davası ile siz karşı karşıya kalabilirsiniz.

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Açıkcası anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla iade olayından söz edemeyiz.Sanki garanti şartlarıyla iade şartlarını karıştırıyor gibisiniz.Giderilebilecek bir arıza ise,garanti şartları devreye girer ve yapılır alırsınız.Yok siz bu arızayı giderdiniz ama ben bu telefonu iade etmek istiyorum deme hakkınız yok.Sanırım aynı arızayı 2 kez tekrarladığında filan gibi durumlarda iade hakkınız doğuyor,yada 3 teknik servis sonunda vs gibi..

Teknik servis o telefonu tamir edilebilir olarak kayıtlara geçmiştir.Üretim hatası olarak gösterilmiş olsa iade hakkınız doğardı..

Alın telefonunuzu bir sorun yoksa eğer kullanırsınız.Yine bir sorun çıkarsa zaten izleyeceğiniz yolları biliyorsunuz..

Giderilmeyecek bir arıza olduğunda teknik servisin zaten arızayı gideremeyeceği için size yeni bir ürün veya para iadesi seceneği sunmak zorunda.Ama giderilebilek bir arıza ise sizin iade hakkınız yok gibi geliyor bana.

Teknik servis o telefonun yerine tamir aşamasındayken aynı özelliklerde kullanmanız için size bir cihaz verdi mi?

Dava açtığınızda,örneğin teknik servis telefon tamir edilmiştir ve şuan sağlamdır derse ne olacak..Hakkınızı aramanızı kimse engelleyemez,sizi tebrik ederim ancak bazı sorularında cevabını düşünmek gerekir.Kolay gelsin..

Bilmem anlatabildim mi?

Nerede
    bursa
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı feyyar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Açıkcası anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla iade olayından söz edemeyiz.Sanki garanti şartlarıyla iade şartlarını karıştırıyor gibisiniz.Giderilebilecek bir arıza ise,garanti şartları devreye girer ve yapılır alırsınız.Yok siz bu arızayı giderdiniz ama ben bu telefonu iade etmek istiyorum deme hakkınız yok.Sanırım aynı arızayı 2 kez tekrarladığında filan gibi durumlarda iade hakkınız doğuyor,yada 3 teknik servis sonunda vs gibi..

Teknik servis o telefonu tamir edilebilir olarak kayıtlara geçmiştir.Üretim hatası olarak gösterilmiş olsa iade hakkınız doğardı..

Alın telefonunuzu bir sorun yoksa eğer kullanırsınız.Yine bir sorun çıkarsa zaten izleyeceğiniz yolları biliyorsunuz..

Giderilmeyecek bir arıza olduğunda teknik servisin zaten arızayı gideremeyeceği için size yeni bir ürün veya para iadesi seceneği sunmak zorunda.Ama giderilebilek bir arıza ise sizin iade hakkınız yok gibi geliyor bana.

Teknik servis o telefonun yerine tamir aşamasındayken aynı özelliklerde kullanmanız için size bir cihaz verdi mi?

Dava açtığınızda,örneğin teknik servis telefon tamir edilmiştir ve şuan sağlamdır derse ne olacak..Hakkınızı aramanızı kimse engelleyemez,sizi tebrik ederim ancak bazı sorularında cevabını düşünmek gerekir.Kolay gelsin..

Bilmem anlatabildim mi?
    Teşekkür ederim haklısınız fakat cihazda ilk 30 gün içerisinde bir arıza oldugunda kanun gereği seçimlilik hakkı doğuyor. Bu noktada kararı tüketici veriyor isterse ücretsiz onarım hakkı isterse değişim isterse iade hakkı burada arızanın tamır edilebilirliğine bakılmaz çünkü ilk 30 gün içerisindeki haklar böyle. Eğer güzel davransalardı insanı aptal yerine koymaya çalışmasalardı bu noktaya zaten gelmezdi.

Ayrıca ben Burada yazdıgım yazıda yalan yanlış birşey yapmadım bu yazdıklarımın hepsinin kayıtları firmada oldugu gibi bende de var eğer dava açarlarsa kendileri bilir ben ortada dönen yanlış şeylerin farkındayım ve kendi çabamla bunu duyurmaya çalışıyorum firma bana dava açarsa onlar bana böyle bir oyunlar yapmadıklarını kandırmaya aptal yerıne koymaya çalışmadıklarını ıspatlamak zorundalar ki o yukarıda yazdığım herşeyi yaşadım ben kanıtlayabilirim. O yüzden dava açabilirler benim içim rahat ama yine de biraz daha yumuşak bir şekilde olmak üzere başlıkları düzelteceğim
    Teşekkürler.

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı erkutgoymen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Teşekkür ederim haklısınız fakat cihazda ilk 30 gün içerisinde bir arıza oldugunda kanun gereği seçimlilik hakkı doğuyor. Bu noktada kararı tüketici veriyor isterse ücretsiz onarım hakkı isterse değişim isterse iade hakkı burada arızanın tamır edilebilirliğine bakılmaz çünkü ilk 30 gün içerisindeki haklar böyle. Eğer güzel davransalardı insanı aptal yerine koymaya çalışmasalardı bu noktaya zaten gelmezdi.

Ayrıca ben Burada yazdıgım yazıda yalan yanlış birşey yapmadım bu yazdıklarımın hepsinin kayıtları firmada oldugu gibi bende de var eğer dava açarlarsa kendileri bilir ben ortada dönen yanlış şeylerin farkındayım ve kendi çabamla bunu duyurmaya çalışıyorum firma bana dava açarsa onlar bana böyle bir oyunlar yapmadıklarını kandırmaya aptal yerıne koymaya çalışmadıklarını ıspatlamak zorundalar ki o yukarıda yazdığım herşeyi yaşadım ben kanıtlayabilirim. O yüzden dava açabilirler benim içim rahat ama yine de biraz daha yumuşak bir şekilde olmak üzere başlıkları düzelteceğim
    Teşekkürler.

Ben size dava açarlar demedim.Siz dava açacağım demişsiniz ona istinaden söyledim.

Ayrıca 1 ay içerisinde üründe bir arıza olursa iade hakkı doğuyor diye bir durum söz konusu bile değil.Telefonla ve internet aracılığı ile yapılan alışverişlerde sadece 1 hafta içerisinde koşulsuz iade hakkı var,sizin dediğiniz gibi değil.Mağazadan kendin görerek secerek bizzat aldığın ürünü geri iade etmen için şartların oluşması lazım.Bu şartlara giderilebilecek arıza girmez kanısındayım.Belirtmek istedim..

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

samsung abc bursa

abc teknik bursa samsung

abc teknik servis samsung bursa iletişim

Samsung bursa servs tefonu

abc samsung servisi bursa

Forum