+ Konuyu Yanıtla
1 den 7´e kadar toplam 7 ileti bulundu.

Konu: Turknet adsl'in sözleşme kazığı

Turknet adsl'in sözleşme kazığı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Turknet adsl'in sözleşme kazığı

merhaba

türknet iletişim hizmetleri a.ş. ile iki yıllık (kampanya!) internet sözleşmem vardı. bu sözleşme 14 haziran 2013 tarihinde sona erdi. 10 haziranda yani sözleşmenin bitmesine 4 gün kala düzenledikleri ve bana yolladıkları bir evrakta kısaca şöyle yazmışlar:

"...10.06.2013 tarih itibariyle 0.00 TL hizmet bedelini halen ödemediğiniz anlaşılmıştır ve hizmetiniz kapatılmıştır.

hizmet almak istememeniz ya da yukarıda belirtilen faturalarınızı ödememeniz halinde, imzalamış olduğunuz adsl abonelik sözleşmesi gereğince, ekte açıklamalı örneği bulunan 136.11 TL'lik iptal faturanız ayrıca oluşturulup adresinize gönderilecektir.

işbu yazının tarafınıza tebliğinden itibaren 3 (üç) iş günü içinde yukarıda belirtilen 0.00 TL borcunuzu sadece aşağıda belirtilen tahsilat noktaklarımıza ödemeniz ve hizmet almaya devam etmek için 08502888080 no'lu telefonumuzu arayarak, müşteri temsilcimizi bilgilendirmeniz halinde söz konusu iptal faturası oluşturulmayacağını ve hizmetinizi almaya devam edebileceğinizi bildirmek isteriz. hizmet açma bedeliniz bir sonraki faturanıza yansıtılacaktır..."

bu evrak gönderildiğinde yurtdışındaydım ve temmuz ortasında döndüm. verdikleri iletişim telefonunu arayıp konu hakkında detaylı bilgi istediğimi söyledim. bana, sözleşmenin sona erdiği tarihe kadar arayıp sözleşmeyi bitirme ya da yenileme talebinde bulunmadığım için böyle bir cezai işlem uygulanmıştır dediler.

ardından sözleşme evrağını bulup baktım. altı sayfalık a3 kağıdına maddeler ve altmaddeler halinde sıralanmış bir pehlivan tefrikası! ilgili maddeyi aramaya gerek yok; mutlaka sıkışmıştır bi yerlere.

kısaca türknet tarafından dolandırıldım -gayet nitelikli ve incelikli bir şekilde. 23.07.2013 tarihine kadar bu faturayı ödemezsem, hakkımda yasal işlem başlatılacakmış. ne yapmam gerektiği konusunda öneriye ihtiyacım var.
    saygılar
    oğuz karabeli

Hukuki NET Güncel Haber

Turknet adsl'in sözleşme kazığı konulu yargıtay kararı ara
    Turknet adsl'in sözleşme kazığı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Turknet adsl'in sözleşme kazığı

kendimce bir kaç yöntem keşfettim, paylaşmak isterim.

1 - buradan
    http://www.tuketici.gov.tr/index.sne...rulur_tr&open=
    size en yakın tüketici sorunları hakem heyetine online başvuru yapabilirsiniz.
    2 - buradan
    http://www.ibb.gov.tr/sites/zabita/S...ayetFormu.aspx
    ibb beyaz masa'ya şikayette bulunabilirsiniz.
    3 - vaktiniz varsa, benim gibi 'tüketici' sıfatını sineye çekerek, çeşitli forumların tüketici hakları bölümlerine yazabilir, uğradığınız haksızlığı ifşaa edebilirsiniz.

yapılacak başka da bi şey görünmüyor. 136 lira için avukat tutup koskoca şirketleri mahkemeye veremeyiz sonuçta -üstelik anadiliniz tarafından bile aşağılanırken! ama en azından internet ortamında, bu uyanıkların sürekli bilinçaltımıza çalışıp duran reklamlarının yanında, aslında ne yaptıklarını da görünür kılmış oluruz. züğürt tesellisi...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

beyaz masadan mailime cevap yazmışlar, şöyle:
    Sayın OĞUZ KARABELI;
    İlgi : 20/07/2013 15:29:02 Tarih ve 2140868 Nolu Başvurunuz
    Başvurunuzda yer alan konu değerlendirilmesi ve gereği için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Zabıta Destek Hizmetleri Müdürlüğüne iletilmiş olup, alınan bilgi aşağıdaki gibidir. Tüketici Hakları Zabıta Amirliği 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 12. maddesi alanında yetkilidir. Öncelikle, bahsi geçen firmaya PTT'den iadeli taahhütlü olarak bir ihtar yazısı göndermelisiniz. İhtar yazınızda; yaşadığınız bu sorunu anlatmalı, talebinizi belirtmeli ve sorunun çözülmemesi durumunda yasal mercilere başvuracağınızı belirtmelisiniz. İhtar yazınızın fotokopisini ve gönderi belgenizi delil açısından saklamalısınız. 10 gün içerisinde olumlu bir yanıt alamazsanız; ihtarnamenin fotokopisi, gönderi belgesi ve tarafınıza çıkartılan fatura ile birlikte ikamet ettiğiniz ilçenin Kaymakamlık binasında yer alan İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurmanız gerekmektedir. Hakem Heyeti başvuruları ücretsiz olup, 1192 TL’ye kadar olan kararlar mahkeme kararı niteliğindedir. Ayrıca; firmayı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na (444 9 777 www.btk.gov.tr) şikayet edebilirsiniz.
    İyi günler dileriz.
    FUAT KÜÇÜK
    İBB BEYAZMASA
    HALKLA İLİŞKİLER UZMANI
    02123125269
    fuat.kucuk@ibb.gov.tr

tam gaz devam. astarı yüzünden pahalıya gelse de çözecem bu işi

Nerede
    istanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

https://tuketici.btk.gov.tr/haber/?id=84

TAAHHÜTLERE İLİŞKİN DÜZENLEMELER YAPILDI [GÜNCELLEME]

Taahhütlere ilişkin tüketicilerin yaşadıkları mağduriyetler dikkate alınarak 03.01.2013 tarihinde alınan 2013/DK-THD/14 sayılı Kurul Kararı'nın yürürlük tarihi, 20/03/2013 tarihli ve 2013/DK-THD/154 sayılı Kurul Kararı ile 01.07.2013 olarak belirlenmiştir.. Söz konusu Kurul Kararı ile;

Aboneler, taahhütlerini sonlandığı ay itibarı ile;

— almış oldukları indirimlerin toplam bedelleri,

— kalan ayların toplam bedelleri

seçeneklerinden hangisi abone açısından daha avantajlı ise yalnızca bu tutardan sorumlu tutulabilecektir.

İşletmeciler taahhüt süresi boyunca belirlenen tarifeler, hizmet şartları vb. tüm hususlarda “açık ve somut bir şekilde abone lehine olmayan” hiçbir değişiklik yapamayacaktır.
    İşletmeciler taahhüdün ne kadarının tamamlandığına (tüketicinin taahhüdünün hangi ayında olduğuna) ve taahhüdün ne zaman biteceğine ilişkin bilgilendirmeyi faturalarda belirteceklerdir.

yani bu karara göre, sözleşme bitimine 4 gun kala düzenledikleri faturayla, kampanya indirimlerini geri ödememi talep etmelerinin hiç bir yasal dayanaği yok -en fazla 4 günlük daha internet ücreti talep edebilirler. bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu'na şikayet dilekçesi yazdım. savaşa devam...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

btk (bilgi teknolojileri iletişim kurumu)'na yaptığım şikayete cevaben, uzun uzun neden bu cezayı ödemem gerektiğini anlatmış turknetci abiler ve sonuç olarak şöyle yazmışlar:

"...Ancak memnuniyetiniz adına oluşturulan 4913541 nolu 23.07.2013 son ödeme tarih ve halen ödenmemiş olan 136,11 TL’lik faturanız ise şirketimiz tarafından iptal edilmiştir. 31.07.2013 tarihinde yapılan telefon görüşmemizde de sizinle mutabık kalınmıştır ve faturanızın iptali sağlanmıştır. TurkNet’e herhangi bir borcunuz bulunmamaktadır.
    Bilgilerinize.
    Saygılarımızla.
    TurkNet Müşteri Hizmetleri"

bu arada, bir hafta önce türknet'ten çok nazik bir beyefendi aradı ve "hukuki.net forumunda yazmış olduğunuz şikayetinizi değerlendirdik, müşteri memnuniyeti gereği faturanızı iptal etmeye karar verdik" dedi (btk şikayeti o sıra hangi safhadaydı bilemiyorum).
    sonuç olarak kopardığım yaygara işe yaradı
    saygılar

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şikayetim Var

Turknet Kötü bir firma 12 - 24 Taahhüt yapanlar dikkat olaki adres değiştirecek olursanız .. ne interneti nede telefonu eve kadar getirip bağlamıyorlar.. taşınma işlemini gerçekleştirip size bir mesaj yolluyorlar. internetiniz ve telefonunuz yeni adresinize taşınmıştır . Kullanabilirsiniz diye. Ancak gelin görünki malesef telefonu ve interneti bina girişinde bırakıyorlar.. Siz aradığınızda ve durumu bildirdiğinizde ise malesef biz turknet olarak daire işlerine taşıma işlemi yapmıyoruz diyorlar.. İyide madem böylesiniz o zaman ilk kurulumda bunu nasıl yaptınız diye sorduğumdada bana tekerleme gibi aynı şeyleri söyleyip duruyorlar.. eğer konu detayını öğrenmek isterseniz sikayetvar sitesine gerekli tüm bildirimleri yapmama rapmen hala aynı cevap.. 12 - 24 Taahhütlü sözleşmenizi Cayma bedeli ödemeden Taahhütlü sözleşmelerinizi iptal edebilirsiniz.. Özellikle 3. ve 4. cü maddeler

Kanun : Resmi Gazete Sayı : 28835

6502 Nolu Kanun - Kabul Tarihi( 7- 11- 2013) Nolu Kanun Maddesi

Abonelik sözleşmeleri

MADDE 52 -

(1) Abonelik sözleşmesi, tüketicinin, belirli bir mal veya hizmeti sürekli veya düzenli aralıklarla edinmesini sağlayan sözleşmelerdir.

(2) Yazılı veya mesafeli olarak kurulan bu sözleşmelerin bir nüshasının kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile tüketiciye verilmesi zorunludur.

(3) Belirli süreli abonelik sözleşmelerine sözleşmenin belirlenen süre kadar uzayacağına ilişkin hükümler konulamaz; ancak abonelik sözleşmesinin kurulmasından sonra, sözleşmenin sona ereceği tarihe kadar tüketicinin talepte bulunması veya onay vermesi hâlinde abonelik sözleşmesi uzatılabilir.

(4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

(5) Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin aboneliğe son verme isteğini yönetmelikle belirlenen süreler içinde yerine getirmekle yükümlüdür. Aboneliğin belirlenen süreler içinde sona erdirilmediği durumlarda, bu sürelerin bitiminden itibaren mal veya hizmetten yararlanılmış olsa dahi, tüketiciden herhangi bir bedel talep edilemez. Satıcı veya sağlayıcı, fesih bildiriminin hüküm ifade etmesinden itibaren on beş gün içinde tüketici tarafından ödenmiş olan ücretin geri kalan kısmını kesinti yapmaksızın iade etmekle yükümlüdür.

(6) Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshedilmesi ile ilgili bildirim ve taleplere ilişkin işlemleri yerine getirmek üzere gerekli tedbirleri almak ve gerektiğinde uygun bir sistem kurup bu sistemi kesintisiz olarak açık tutmakla yükümlüdür.

(7) Sözleşmenin zorunlu içeriği, tüketici ile satıcı ve sağlayıcının hak ve yükümlülükleri ile diğer uygulama usul ve esasları yönetmelikle belirlenir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Türknet adsl hizmeti adı altında hem ayıplı hizmet ve nitelikli dolandırıcılık yapıyor. İnternet üzerinden ADSL reklamı görüp ismi de tanıdık geldiği için formu doldurdum. Bana email ile evrak gönderdiler. Bende imzalayıp kargoladım. Var olan TTNET aboneliğimi 18.01.2018 tarihinde sonlandırdılar. Ve bana şifre attılar. Şifreyi girdik ama bağlantı olmadı. 3 kez arıza kaydı için aradım. Zaten müşteri temsilcisi diye birşey yok ses kayıtlarına 48 saat içinde dönüyorlarmış. Ama dönen olmadı. Bende 3 gün sonra iptal başvurusunda bulundum. bir gün sonra hemen döndüler. 59 tl'lik internet hizmeti ilk üç ay 30 tl indirimli vereceğiz ve 22.01.2018 tarihinde saat 11:00 de çözülmesi için bir arkadaş atadıklarını söylediler. Ama çözüm olmadı ben daha iptal kaydı verdim. Bu sefer 25.01.2018 tarihinde aradılar şaka bir cevap verdiler sorunumun çözüm sürecinde olduğunu sevinçle bildirdiler. Ama süre yok.

Dalga geçer gibi sevinmemi beklediler. Türknet temsilcisine bende 22.01.2018 de saat : 11:00 arkadaşın sorunumu çözeceğini söylerken çözüm sürecinde değil miydi diye sorunca kilitlendi. İptal çözüm sürecinde dediler. Ben iptal edeceğimi kararlı olduğumu söyleyince bana nedenini tekrar sordular . İnternet hizmeti alamadığım için diye gereksiz cevap verdim. Ve boğaziçi bilişim şirketi sahibi olan arkadaşımının da o gün bugün deyip 24 gündür hizmet alamadığı için ve verdiğiniz sözü tutmadığınız, muhatap bulamadığım için iptal edeceğimi söyledim.

Onlar da vermedikleri hizmet için iptal edersem 28 tl lik bir fatura yansıtacakları gibi yüzsüzce söylediler. Bu konuda yapmam gereken neyse gerçekten uğraşacağım. Benim bildiğim BİMER, BEYAZ MASA ve Tüketici Hakları hem yaşadığım mağduriyet hemde haksız istedikleri kazanç için yaptıkları yanlarına kar kalmasın? Başka yapmam gereken bir şey var mı?

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

turknet şikayet

türknet kullananlarturknet kullanıcı yorumlarıturknet sikayetturk net şikayetturknet hakkında yorumlarturknet internet kullananlarturknet yorumtürknet abonelik sözleşmesitürknet nereye bağlıturknet hangi kuruluşa aitturknet şikayetleriturknet iyimiturknet yorumlarturk net forumavukat turknetturknet yorumlarıtürknet memnuniyetturknet nasıltürknet hakkındaturknet iptal dilekçe örneğitürk net yorumturknet forumturk.net hangi kuruluşa bağlıturknet avukat
Forum