+ Konuyu Yanıtla
3 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 77 ileti bulundu.

Konu: Avukatın anlaşılmaz tavrı

Avukatın anlaşılmaz tavrı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    209
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Avukatın anlaşılmaz tavrı

Sayın Erdoğan; Ne hakla bana bunu söylersiniz.Ortada somut birşey var.Siz beni yalancılıkla mı itham ediyorsunuz...
    Sayın Engin bey; Çok haklısınız,icra başlatın..İşlerini namusları ile ve gerektiği şekilde yapan insanların emeklerine saygısızlık ve sömürmek bu..Kesinlikle ne gerekiyorsa yapmalısınız.Ben müvekkil tarafı yani dolandırıcı müvekkilin tarafında olamam ki.Kadir kıymet bilmezin tekiymiş.Benim avukatımda aynısını yapıyor.Randevu veriyor,gelmiyor.Ya da evden çıkmadan arattırıyor, iptal ediyor.Anlayacağınız yakalayamıyoruz bile.
    Sayın Engin; siz işinizi gerektiği gibi yapmışsınız.Bence hakettiği gibi davranmalısınız.Saygılarımla

Hukuki NET Güncel Haber

Avukatın anlaşılmaz tavrı konulu yargıtay kararı ara
    Avukatın anlaşılmaz tavrı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı melahatgüloğlu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ailemde 2 yeğenim ve dayım avukattır,kuzenimde hakimdir.
    Ve siz de işinizi bir başkasına verdiniz...
    Bir de yeğeninizle dayınıza söyleyin siz kötüsünüz, yalancısınız, pissiniz siz diyin.

Nerede
    ankara
    İletiler
    209
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Emrah; Bilmeden yargılamayınız lütfen..Madem yargısız infaz ediyorsunuz beni.Açıklayayım o zaman.Yeğenlerimden ikisi İstanbul da,dayım artık yapmıyor,kuzenimde İzmir de hakim.Ve ben onlarla aynı kentte yaşamıyorum.Şu anda durum değişti ve devreye girdiler zaten.İlk başta yormak istememiştim onları.Buraya kadar anlaşıldı sanırım..Niçin onlara durduk yerde kötüsünüz,pissiniz diyeyim...Israrla benim öyle söylemiş olduğumu empoze etmeye çalışıyorsunuz...?? Ben hiç yazdıklarınızı söylemedim...Burayua yazmadım.Ben işine ve başkalarına saygı duymayan bir insanı eleştiriyorum..Ayrıca uslubumda hiçbir kaba tavır ve sözde yok.İşini iyi yapmayan ve bundan dolayı sorumluluğunu aldığı insanı zarara rekli yerlere uğratan bir mesleği icra eden insanı eleştiriyorum ve gerekli yerlere bildireceğimi söylüyorum.Buda benim vatandaşlık hakkım değil midir..Hukukta bunun yeri yok mudur...BNir söyledim,ne popilistliğim kaldı ne iftiracılığım...Gerçek ortada ki ben büyük bir zarar gördüm.

- - - Updated - - -

Sayın Emrah; lütfen beni yargılarken kışkırtıcı ve beni yönlendirici olmayınız.Bekınız sözlerinide ''pissiniz,yalancısınız,kötüsünüz deyin ailenizdeki insanlarada'' gibi beni geren ve savunma ataklarına sevkeden bir uslup kullanıyorsunuz.Bunu tekrarlamayınız lütfen..Burada medenice sorunlarımızı paylaşıyoruz.Bir hekim yada polis maduru olsa idim tavrınız sanırım böyle önyargılı olmazdı diye düşünmeye başladım..Baro disiplin kurulunda olsa idiniz (ki bilmiyorum belki böyle bir göreviniz vardır) sizinle inanın konuşamazdık..Beni geren bir tavrınız olabilir miydi diye düşündüm birden...

- - - Updated - - -

Ayrıca bu ülkede insanlar, istedikleri insana işlerini verebilirler değil mi...Bunda bir kısıtlama mı var acaba..Bu sizi ilgilendirmez..Koşullara göre davrandım diyelim...Özgürce seçme hakkımı kullandım.Ve avukat seçtm..Bu kadar.Üzerinde durulacak bir durum değil..

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Onceki yazinizda avukatlar icin kotu... pis ... vs. soylemediginizi ama bunun dogru oldugunu yazmissiniz. Bu yazinizda da yine soylemedim diyorsunuz. Bu da bana gercekten de avukatlara karsi bir moda oldugunu dusunduruyor. Sizin mesleginiz nedir peki? Profilinizde emekli yaziyor ama nereden emeklisiniz belli degil.

Nerede
    ankara
    İletiler
    209
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Litigation;Lütfen dikkatlice okuyunuz yazdıklarımı..Evet ben demedim.Israrla yazılınca doğru dedim madem ısrarla duygumun öyle olduğu konusunda davranılıyor,(ayrıca benim kişisel duygumu öğrenmek zorunda değil kimse) uzatmamak için yazdıklarınızı kabul ettim dedim..Madem bu kadar duygularıma tercüman olunmak isteniyor.....Benim mesleğim, nereden emekli olduğum yada adresim gibi kişisel bilgileri kim açıklıyorda ben açıklayayım..Site yönetimi özel olarak beni tanımak isterlerse pekala kendimi tanıtırım...Peki aynı soruları ben sorayım size...Kendinizi, ne iş yaptığınızı falan bana yazabilir misiniz...

- - - Updated - - -

Ne modaymış bu konu ..Hayretler içindeyim...Bir modadır dönüyor sayfada...Hiç kimsenin gerçek hukuki bir sorunu böyle alaya alma ve basitleştirmek gibi hukuki bir forumda hakkı olmadığını düşünüyorıum....Peki şöyle yapalım o zaman...Ben bu konuda somut adım attığımda savcılarada moda konuyla ilgileniyorsunuz deyiniz o zaman

- - - Updated - - -

Ne modaymış bu konu ..Hayretler içindeyim...Bir modadır dönüyor sayfada...Hiç kimsenin gerçek hukuki bir sorunu böyle alaya alma ve basitleştirmek gibi hukuki bir forumda hakkı olmadığını düşünüyorıum....Peki şöyle yapalım o zaman...Ben bu konuda somut adım attığımda savcılarada moda konuyla ilgileniyorsunuz deyiniz o zaman

- - - Updated - - -

Sayın Dilla; bir konu açtınız sorununuzu paylaşın diye yüreklendirmek istedim sizi..Forum başıma kaldı...Benim sayfam oldu çıktı..Sanki yeryüzünde avukat sorunu yaşayan kimse yok ta bir ben varım ve hayretler içinde kalan insanlar görüyorum..Bu ülkede demek ki hiç böyle birşey olmuyor ve geldi bizi buldu....Demek ki biz ilkiz..Öyle olmalıyız ki insanlar inanamıyorlar ve sorguluyorlar bizi..

- - - Updated - - -

Sayın Litigation; nerden emekli olduğunuz belli değil ne demek anlayamadım....Belli olmak zorunda mı..Ayrıca emekli değil halen çalışıyorum...Siz yazınca farkettim. Buradaki kişisel bilgilerimi doldururken yeğenim yardımcı olmuştu..Hemen düzelteceğim..Niçin bu kadar merak ettiniz beni...Merak ettiniz söyleyeyim..Bir firmanın üst düzey yönetimindeyim.Uluslararası iş yapıyoruz.Bu kadarını yazmak doğrumu bilmem.Merakınızı giderebildim mi acaba..Genel müdür sıfatı ile yakında umarım daha iyi işler yapmaya adayım..

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Melahat hanım olay sistem sorunu kişileri konuşmak işi çıkmaza sürükler kişiselleştirmeyin sistemden duyduğunuz rahatsızlığı dile getirin mağduriyetinizi anlatın aksi halde haklı iken haksız olursunuz sayın vekilllerin bu tartışmaya müdahil olmasını da hoş karşılamadığımı belirtmek isterim bir hukukçu konuya cahil bir vatandaş ile açık tartışmaya girmez

- - - Updated - - -

Meslek üzerine tartışma demek istedim

- - - Updated - - -

Birde benim yanlış anlaşılmak gibi bir özelliğim vardır

Cahil vatandaştan kastım tedbir nafakası açılmış bir erkek avukata geldiğinde haklılığını anlatmaya çalışır ve davada söylediklerinin hiçbir hukuki değeri yoktur. Burası halka açık bir ortam yargı mensupları haklı olsa dahi tartışmaya girmekle dava açılmış erkeğin gözündeki duruma düşer vatandaş bazı noktaları anlayamaz anlam veremez.

- - - Updated - - -

Ben çok mu anlıyorum kendimi biraz geliştirdim ama bu gelişme bilgili olduğum anlamında değil bilmediğimi bilebilecek konuma geldiğimi idrak etme şeklinde yorumlanmalı

Nerede
    ankara
    İletiler
    209
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın İsmail32, Sizinle aynı sayfalarda forumlarda buluştuk.Siz biliyorsunuz benim başımdan geçenleri.Hiçbir zaman uslubum kaba olmadı.Tabi ki kişiselleştirmedim.Kişiselleştirmemde.Fakat insanlar bana kişisel ,direk şahsımı muhattap alarak popilist bir konu,moda ,yani modaya uyuyorsunuz gibi bir eleştiri getirir ve kişiselce imalarda bulunurlarsa ben tabiki geri dönüş yaparım.Bu yaşadığımız sorunu moda sayfasında mı tartışalım.Ya da yemek tarifleri sayfasına mı taşıyalım..Son derece doğru bir yerde paylaşılıyor.Hukuk maduru olduğuna inanan sayın Dilla doğru yerde bilgi akışı istiyor..Anormal olan nedir burada..Ben de aynı sorunları yaşadığımı söylememe kalmadı..Ne kadar önyargı varsa üzerimde hissettim..Hukukçu aile bireylerimizden yardım almamış olmamın konu ile hiçbir ilgisi yokken, sanki psikolojimle oynanmak isteniyor gibi hissettim...Koyarım cebime paramı istediğim yere giderim..Kime ne..Nitekim öyle yaptım ve yanlış adrese gittiğimi malesef kötü kayıplar sonucu öğrendim...Hukuk sisteminde Baro disiplin kurulları yok mu...O zaman demek ki böyle bir sorunda var..Yani bunu dillendiren ilk biz değiliz...'Olamaz Tanrım, acılar içindeyiz, kötü bir avukat olduğunu söylüyorlar' gibi sanki uzaydan gelmişizde insanlığa merhaba diyormuşuz gibi büyük bir şaşkınlıkla ve çok uç kabul edilemez bir olay ortaya atmışız gibi bir tavırla karşılaşmakta insanı incitiyor.Dikkat ederseniz, ben hep savunmadayım..İnsanların yazdıklarına yazmakla meşgulüm..Yani, bana yöneltilenleri açıklamaktan ibaret tavrım..Neyse, burada kapanır umarım, Teşekkür ederim İsmail bey..

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Melehat hanım sizin mağdur olduğunuza inanıyorum ancak siz mağdur olduğunuz için tarafsınız farkında dahi olmadan tarafsınız daha önce bir kaç farklı konuda sizi uyarmıştım farkında olasınız diye burada yanlış olan sayın vekillerde taraf olma izlenimi yaratmıştır burada siz mağdursunuz taraf olma izlenimi yaratanlar ise mağdur eden konumuna düşer o yüzden bu tartışmada taraf olamazlar şunu yapabilirler baroya gidin savcılığa gidin şu şekilde ispat yapabilirsiniz olay bu şekilde ise şu nedenden sonuç almazsınız

Yada haddinizi bilin siz bir meslek grubu hakkında bu şekilde konuşamazsınız şeklinde yorum yapabilirler

İşin modasına meslek etiği gereği girmemeliler

Nerede
    istanbul
    İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

oldukça üzücü bir durum.bir öğretmen öğrenciye döverse tüm öğretmenlermı kötü
    olur? itibarlı doktor yurt dışında izinsiz böbrek ticareti ve operasyonu yapar,tüm doktorlarmı kötü olur?bir kaç polis protesto edenlere fiziksel saldırı yapar,tüm polislerimizimı kötü olur?daha da ileri gidicam....ırak diktatörü saddam hüseyın,sivil pilot babama ve abime kerkük harekatları görev itaatsizlik suçlamasıyla her ikiside mahkemesiz idam cezaları infaz edildi ,tüm mal varlığmızı el koydu. aceba tüm ıraklılarmı kötü olur? vican ile ahlaki değer bir kimsenin onurlu veya onursuz onlar karar verir meslek değil.bir pilot 5000 insan üzerine kimyasal silah kulanması red ederken.onursuz pilot olabilir .ama aslında o onurlu bir insan. sayın emrah.benden objektif olmam istediniz.saygıyla kabul ettim ve olabilir dedim avukatıma sonsuz güvendiğim için karşılıklı mukavele yapmadım ve inan yalnış ifade etmiş olabilirim ödediğim ücret sözkonusu yapmadım .bu hususa deydim olaki düşünürseniz aceba hakkını vermemiş olabilirmı.kendisine karşı oldukça mesafeliyim ve saygılıyım fakat madem bu kadar sayın melahat benim yüzümden üzüldü sadece iki şey yazıcam.davamla ilgili tüm evraklar karşı tarafın dosya kopyasından suçsuzluğumun isbat eden tüm deliler belgeli olarak ben hazırladım kendisine verdim,bu onun ilk şartı bende seve seve kabul ettim.ardında
    ücreti talep etti derhal ödemesi iki şahit yanında yaptım ve 3 ay ara geçen süre duruşmaya kadar bir kere bile aramadı ben sekreterile hep irtibat kurdum.duruşma 3 gün öncesine tesadüfen eşimle ben onu balıkçıda hasmım ve ailesi ve onların avukatı beraber yemektelerdır.şaşırdım ve hiç çaktırmadım yüzleşmekten korktum ve hemen ayrıldık mekandan.cepi hep kapalı aramadı
    duruşma sabahı benimle hiç konuşmadı alkol kokusu tüm yanımdakiler aldı sinirsel
    hareketleri ve birden bana tam çağırılman yarım saat önce ( ben bu celseyi kısa tutucam ve kabul edelim cezayi paraya dönüşmesi talepte bulunacam.sayın emrah,yermide olsaydınız ne cevap verirseniz.elbete ailece hayır kabul etmiyorum
    ve benim gibi bir bayan bana iyi peki ne b.... yersiniz yiyin beraber.eşim ve çocuklarım bu kelimelere tepki verirken ben şoktaydım.çağrıldık herkes girdi o en son.hakim ona , bu üçünçü defa neden eksiklerin tamamlamadınız.cevap vermedi
    tanık isimleri beyan etmesi istedi hakim uzun kekeledi ve olmayan şahısların adıları verirken ben işaret parmağım onun önündeki liste olan kişilerin elimle işaret ettiğim anda ,elimi itti ve hemen dosyayı kapadı hakime doğru ben çekiliyorum bu davadan dedi bende ona neler yapıyorsun ne bu dediğim anda bana çek elini terbiyesiz dedi ve çıktı..dışarda yüksek sesle bana aşağlıyıcı laflar etti ve çabuk çıkıp gitti.hakım sordu bana neden istifasını yaptı ,hiç bir yorum veremiyorum hakim bey dedim. evet sonra davamı tek başıma devam ettim ve kazandım.şimdi hatamı bir daha bana söylermısınz lütfen.aslında şu anda sizlere
    bunları yazarken hiç bir zaman unutmadığım babamı bu yanında nedir.evet ne o avukatı şikayet edicam nede tazminat davasını açıcam .ilahi adalet her şeyın üstündür.hepinizden istirham ediyorum .bu konuyu burda kapatalım .ben sunduğum sorun farklı yerlere ulaştığı için ve sayın melahat üzüldüğü için açıkladım. hepinize ,miletimize,ve dünyanın en güzel vatanımıza hayırlar olsun dilerim.

Nerede
    ankara
    İletiler
    209
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Dilla; Şu anda ben çok üzgünüm..Neden mi....Yaşadıklarınız ve ailenizin başına gelenler ............ Ben yazamayacağım....Size belki özel ileti atarım...Onu da öğrenemedim henüz.Herşeyden önce yaşadıklarınız babanız abiniz....Çok kötü oldum ben...Sevgiyle kalınız güzel kardeşim...

+ Konuyu Yanıtla
3 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: