+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: HS Group İsimli Firma'dan Nasıl Kurtulabilirim?

HS Group İsimli Firma'dan Nasıl Kurtulabilirim? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post HS Group İsimli Firma'dan Nasıl Kurtulabilirim?

Değerli Üyeler,

Forumlarda ilgili başlığı bulamadığım için yeni konu açmak durumunda kaldım. Anlayışınız için teşekkür ederim.

9 ay önce HS Group isimli firma tarafından telefonla arandım. Kadıköy Kart isimli hizmetlerinden bahsettiler ve maalesef kabul etme gafletinde bulundum.
    Kredi kartı numaramı da verdiğim için aynı gün 1.taksit olmak üzere toplam 12 ay 20'şer TL, toplam 240TL olmak üzere hesabıma bloke koydular.

Evrakları 6.gün teslim ettiler imza karşılığı teslim aldım. İnternetteki araştırmalarım sonucu firma hakkında sayısız şikayeti görüp aynı gün cayma hakkımı kullanmak istedim. Hemen aynı gün telefonla arayarak iptal talebimi ilettim fakat 7 gün henüz dolmamasına rağmen kabul etmediler. Devamında sürekli aramama rağmen telefonlara da çıkmadılar.

Hizmetlerden hiç faydalanmadığım halde kart taksitleri düzenli olarak hesabımdan düşülmekte. Banka ile görüştüğümde kendilerinin yapacağı bir şey olmadığını belirtti. Borç bakiyesinden benim sorumlu olduğumu , ödeme durdursam bile borçlu kalacağımı söyledi.

Bankanın çözüm olarak ilettiği şeyler ; numarasını HS Group'a bildirdiğim kartı iptal edip yeni kart numarasıyla yenilemek ve internet alışverişlerine, mail order'a kapatmak oldu. Banka, yeni kart numaranızı kendiniz tekrar bildirmediğiniz taktirde bulamazlar ve para çekemezler dedi.

Yine de endişem devam etmektedir.

1) 12 ayın sonuna sözleşme otomatik olarak yenilenecektir. Bunu engellemek için ne yapmalıyım? Muhatap bulamıyorum, telefonlar yanıtlanmıyor.
    2) Yeni kart numaramla yine de çekim yapabilirler mi ya da çekilmedi zannettiğim halde bilgim dışında borçlandırabilirler mi?
    3) Para iadesini alabilir miyim ve bu konuda ne yapmam lazım?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

Hukuki NET Güncel Haber

HS Group İsimli Firma'dan Nasıl Kurtulabilirim? konulu yargıtay kararı ara
    HS Group İsimli Firma'dan Nasıl Kurtulabilirim? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: HS Group İsimli Firma'dan Nasıl Kurtulabilirim?

Bende aynı durumla karşılaştım, hemen cayma hakkımı kullanacağıma dair bir e-postayı firmaya gönderdim. Bunu dilekçe ile de yapacağım, eğer sonuç olmazsa noterden ihtarname ve tüketici örgütleri aracılığı ile dava açmayı düşünüyorum. Banka aynı önerileri de bana söyledi. Üyelik yenileme için bence "cayma hakkını" sizde düşünün.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yanıtlama nezaketinde bulunduğunuz için teşekkür ederim.
    İkamet etmekte olduğum yerin Kaymakamlık Tüketici Hakem Heyeti'ne dilekçe ile başvurdum.
    Firmaya da sözleşmeyi yenilemeyeceğimi ve para iadesi talep ettiğimi belirten iadeli taahhütlü mektup gönderdim.
    Şimdi süreci bekliyorum.Yaklaşık 3 ay sürebilir dendi.Umarım sorunsuz halledebilirim.
    Bu arada , noterden ihtarname çekmeye gerek yok,iadeli taahhütlü mektup yeterli.
    Ayrıca ödediğiniz meblağ 1191,52-TL’nin üzerinde ise dava açabilirsiniz.Altında ise Tüketici Hakem Heyeti ile takip edebilirsiniz.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Önemli değil, firma bana da bugün telefonla dönüp iade yapılamayacağını söyledi, en kısa zamanda bende heyete başvuracağım. Dilekçenizi cayma hakkı ihlali üzerine mi yazdınız acaba ?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

7 günlük cayma hakkımı kullandım evet.Bu 7 günlük süre, evraklar yani imzaladığınız sözleşme evrakları elinize ulaştıktan sonraki 7 günü ifade ediyor.İmzaladığım sözleşmede de zaten 'cayma hakkını kullanan müşteriye para iadesi 10 gün içinde yapılmalıdır' diye yazılmış aslında ama yine de firma şansını deniyor işte.Mücadeleyi bırakmamak lazım.Sözleşmeyi dikkatlice okumanızı öneririm.

İspat da çok önemli.Cayma hakkıma istinaden firmaya telefonla ulaşamayınca 7 gün dolmadan önce elektronik posta göndermiştim; "cayma hakkımı kullanıyorum, iptal edilsin" içerikli.Sadece telefonla aradığınızı ifade etmek yeterli olmayabilir.

Heyete verdiğim dilekçe içeriği şöyleydi ;

-Sözleşmemin yenilenmemesini talep ettim,
    -Hizmetlerden faydalanmadığımı ve de faydalanmayacağımı belirttim,
    -7 günlük cayma hakkımı kullandığımı belirten e-mail çıktısı ekledim,
    -Paramın iade edilmesi gerektiğini ifade ettim

Aynı dilekçe ve içeriğindeki evrakları iadeli taahüütlü mektup ile firmaya da gönderdim.

Süreci takip ediyorum.Gelişme oldukça bilgi vereceğim.

Bu konuda sorun yaşayanları bazı forumlarda okudum , sorunu halledenler sadece 'hallettik' demişler ama nasıl hallettiklerini paylaşmamışlar malesef.
    Bu anlamda şahsım adına ben yardımcı olmaya çalışacağım.

İlgilenenlerin bilgisine sunarım.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Firma aradı ve mektubumun ellerine ulaştığını, talebime istinaden sözleşmeyi uzatmayacaklarını söyledi fakat para iadesiyle ilgili bir şey söylemedi.
    Ben de hesabımdan çekilen paranın tamamını iade etmeleri gerektiğini ve sözleşmedeki maddeye istinaden buna mecbur olduklarını hatırlattım.
    Kendilerine daha önce iade talebinde bulunmadığımı , böyle bir kayıt olmadığı için de iade yapmayacaklarını söyledi.
    Tarih vererek 7 günlük cayma hakkıma istinaden gönderdiğim e-posta tarihini belirttim.İnceleyip tekrar arayacağını söyledi.
    5 dakika sonra tekrar aradı ve iadenizi 15 gün içinde yapacağız dedi.
    Umarım sözlerinde dururlar.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Paranın tamamı hesabıma iade edildi.
    Bilgilerinize

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar aynı sorunu ben de bugün itibarıyla yaşamaya başladım.Köpükkart satın almıştım daha onu kullanmaya başlamadan Sağlık ve alarm sistemi olan paketten bahseden birisini buldum telefonun diğer ucunda. Maalesef satın aldım bugün ve sonrasında internette şikayet yoğunluğunu görüp telefonla iptal talebinde bulundum ancak ısrarla hem paketlerini övdü telefondaki adam hemde onaylamış olduğum(nasıl bir hata yaptıysam) paketin iptal edilemeyeceğinden ısrarla bahsetti. Öyle bir hakkım yokmuş güya, hizmet satın aldığım için keyfi bir şekilde iptal etmemin imkanı yokmuş. Kanunlarda yer almıyormuş. Daha elimde ne evrak ne broşür var sözleşme , fatura veya makbuz hiçbirşey ulaşmadı hala elime o yüzden sözleşme maddelerini de bilmiyorum. İmza bile yokken ödeme başlıyor ama. İnternette dolaşırken 7 günlük cayma hakkından bahsettiğinizi gördüm. Çok sevindim. Merak ettiğim birkaç nokta var tecrübelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

-Mesafeli satış sözleşmesinden cayma hakkı telefonu kapattığımız andan itibaren mi başlar yoksa evrakların elimize ulaşmasından sonra mı ya da ne zaman (tabi herhangi bir aşamada imza gerekli mi değil mi bilmiyorum)?
    -Dilekçede tam olarak satın aldığımız ürünün adı sanı nasıl geçer yani köpükkart ve/veya süperkart vs şeklinde mi yoksa hs grouptan alıyor olduğum hizmetler şeklinde mi olmalıdır ve dilekçe kime hitaben yazılmalıdır? (HS group veya alt birimlerinden birine mi)
    -Elime daha evraklar veya hs grouptan ne aldıysam bunlarla ilgili herhangi birşey ulaşmadı. Bu durumda hak iddia edebilmem için elimde ne olmalı kredi kartımdan çekilen miktarı gösteren belge vs.

Son not olarak firmaya cayma hakkıyla ilgili bildirimde bulunduğuz mail adresi nedir acaba?

Açıkçası kafam çok karışık ve kötü hissediyorum. Vereceğiniz destek için şimdiden çok teşekkür ederim.
    Konu Kırmızı Kart tarafından (14-08-2013 Saat 01:14:47 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Değerli Arkadaşım,

Mesajı bu kadar geç gördüğüm için öncelikle çok üzgünüm. Sanırım geç kaldım ama yine de yardımcı olabilme umuduyla sorularınızı yanıtlamak isterim.

Bana teklif edilen KadıköyCard isminde bir hizmetti. Yani size sunulanın başka versiyonu ama hemen hemen aynı kapıya çıkıyor. Sadece içerdikleri hizmetler farklı. Sonuç olarak siz de benim yaptığım süreci aynen başlatabilirsiniz.

7 günlük cayma hakkınız kesinlikle var. Bu hak, telefondan itibaren değil , sadece ve sadece sizin adınıza gelen evrakları bizzat elden teslim alıp, sözleşmeyi imzaladıktan sonra başlar. Eğer size henüz evrak göndermedilerse ve imzalamadıysanız işiniz daha kolay sayılır diyeceğim ama çok da rahat olmayın. Çünkü ödemeleri telefonu kapattığınız ilk görüşmede zaten hesabınızdan çekmişlerdir. Sözleşme imzalayın ya da imzalamayın senesi dolunca da siz iptal etmedikçe sonsuza dek hesabınızdan para çekerler. Sözleşme imzalamadığınıza göre telefonda da kendilerine caydığınızı söylediyseniz biraz rahat olabilirsiniz. Çünkü süreçte telefon kayıtlarını dinlemelerini söyleyebilirsiniz. Kabul etmeyeceklerdir ama siz yine de ısrarla söyleyin. Bana da ses kayıtlarında bulamadıklarını söylediler ama parayı seve seve iade ettiler.

Ben kendi yaptıklarımı sırasıyla aşağıda belirtiyorum;

1) Firmadan gelen sözleşmeyi malesef imzaladıktan sonra 7 gün dolmadan telefonla firmayı arayıp cayma hakkımı kullanmak istediğimi belirttim. Önce biraz direndiler ama ısrarlı tutumum karşısında 3-4 gün içinde iade yapılacağını belirttiler. Sakın bu söze güvenmeyin ve 3-4 günü beklemeyin. 7 günün dolmasını beklemek için yapmış olabilirler. Ayrıca telefonun düşmesi vs. saatlerimi aldı. Pes etmeyin, tekrar tekrar arayın.

2) Telefonla aradığımın ertesi günü firmaya ( musterihizmetleri@hsgroup.com.tr ) e-posta gönderdim. ( Bu adres halen geçerli mi bilmiyorum. İnternette firmanın kendi sitesinde adres info@hsgroup.com.tr olarak geçiyor.

Metnin içeriği ;

- Günü ve saati itibariyle Müşteri Hizmetleri ile telefonda konuştuklarımızı aktardım,
    - .... tarihinde imzaladığım sözleşmeye istinaden ..... tarihinde 7 günlük cayma hakkımı kullanma talebiyle sözleşmemin iptal edilmesini talep ettim,
    - Telefondaki yetkilinin iadeyi kabul ettiğini ve ses kayıtlarından inceleyebileceklerini belirttim,
    - Hesabımdan çekilen aylık ....TL, toplam ....TL 'nin aide edilmesini,
    - Sözleşme yenilenme tarihi olan ..... tarihinde yenilenmemesini, uzatılmamasını talep ettim.
    - Bana gönderdikleri kart no.sunu ve iletişim no.mu da ekledim.

Bu e-posta , iade sürecinde cankurtaran etkisi yarattı.

3) İade yapılmadığı ve telefonlarla ulaşamadığım için Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum. İkametinizin bağlı olduğu Tüketici Hakem Heyeti'ne bizzat başvurmanız gerekiyor. Derdinizi sabırla dinleyip size hemen orda bir dilekçe yazdırıp kısaca belirtmenizi istiyorlar. Destek olabilecek ne varsa sunmanızda fayda var. Mesela ben gönderdiğim e-postadan bir çıktı ve hesabımdan düşülen parayı gösterir kredi kartı ekstremi de dilekçeme eklemiştim. Bana sürecin ortalama 90 gün süreceği belirtildi.

4) Bu süreci beklerken boş durmayıp aynı gün firmaya da bir posta gönderdim. Yukarda 2. maddede yazdıklarımı bu dilekçede de yazdım. Normal posta ile göndermeyin. İadeli taahhütlü olsun ki postanın firmanın eline ulaştığından emin olun. Posta en geç 2 iş gününde gidiyor.

5) Postanın ulaştığı gün firma beni aradı. Düşünebiliyor musunuz, firma kendisi aradı. Talebinizi aldık, inceledik vs.. Sadece sözleşmeyi uzatmayacaklarını söyledi fakat para iadesiyle ilgili bir şey söylemedi. Ben de hesabımdan çekilen paranın tamamını iade etmeleri gerektiğini ve sözleşmedeki maddeye istinaden buna mecbur olduklarını hatırlattım. Kendilerine daha önce iade talebinde bulunmadığımı , gönderdiğim postada da olmasına rağmen böyle bir kayıt olmadığı için de iade yapmayacaklarını söyledi. Tarih vererek 7 günlük cayma hakkıma istinaden gönderdiğim e-posta tarihini belirttim. İnceleyip tekrar arayacağını söyledi. İşte bu aşamada cankurtaran etkisini yaşadım. 5 dakika sonra tekrar aradı ve iadenizi 15 gün içinde yapacağız dedi.

6) 15 gün bile dolmadan 5-6 gün sonra paramın tamamı iade edildi. Sözleşme yenilenme tarihim de geçti, sorun yok. Mutlu son

7) Tüketici Hakem Heyeti de işin peşini bırakmamış bir de onlardan firmaya uyarı gitmiş. Firma, müşteriye parasını iade ettik diye açıklama yapmak zorunda kalmış. Tüketici Hakem Heyeti bu cevapla yetinmeyip beni telefonla aradı ve benden teyid aldı. Kendilerini alkışlıyorum.

8) Firma bende fobi yarattığı için kredi kartımı iptal ettirdim. İptal ettirmek yerine yeni kart no.suyla yeni kart da talep edebiliyorsunuz. Banka bunun çözüm olduğunu söyledi. Kart no ve özellikle de güvenlik no.sunu kimseye vermediğiniz sürece hesabınızdan kimse para çekemiyor. Bir de kartınızı internet alışverişine, mail order'a kapatmanız gerekiyor. Sanal kart kullanmak en güvenlisi.

9) Firmanın telefon no.larını silmeyin ve ararsa da sakın açmayın. Beni sonrasında defalarca aradılar. İlkini açtım ve hiçbir şey olmamış gibi yeni baştan tanıtım yapmaya çalıştılar. Ağzımdan çıkan tek söz onaylamıyorum oldu. Bir şeye onay verdiniz falan diye uydururlar mazallah.. Sonraki aramalarını açmadım. Zaten artık aramıyorlar.

Umarım sorununuzu çözümlemişsinizdir. Sorularınız olursa memnuniyetle cevaplamak isterim. Tekrar geçmiş olsun.

Saygı ve sevgilerimle
    Konu çikita bey tarafından (25-09-2013 Saat 19:49:00 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hs group

hs group şikayeths gruphsgrouphttp:www.hukuki.netshowthread.php102385-HS-Group-isimli-Firma-dan-Nasil-Kurtulabilirimhs group sahibi kimdirhs group dolandırıcılığıhs group tüketici şikayetlerihs guruphs grup kiminkadıköy karths group kurucuhs group kime aiths group çalışanlarıye kart hs groupnorma grup sikayeths group karaköyhs group gokhanhs GRoup hakan kimdirıcra mahkemesınden nasıl kurtulabılırızhs group şikayetlerihs group nasıl bir firmahs group şikayetvarhsgroup anlasmami nasil iptal edilirhs group kimin
Forum