Merhabalar;

Hakkımda Bilişim Sistemindeki Verileri Bozma Yoketme, Erişilmez Kılma,Sisteme Veri Yerleştirme vb.(teşebbüs) suçundan yani TCK'nın 244/2, 35, 53/1 maddelerinden kamu davası açıldı.Şikayet eden kişi ile olaya tanık olan kişi beni 22.04.2020 günü saat 18:30'da aradılar .30 Dakikaya yakın görüştük şikayet eden kişi dedi ki sosyal medya hesaplarımın şifresini sen mi değiştiriyorsun dedi bende evet ben değiştiriyorum dedim. O sırada şikayetçi kendi telefonundan benimle konuştuğu sırada olaya tanık olan kişi ise telefonu ile bu ses kaydını kayıt altına alıyor,daha sonra şikayetçinin telefonuna gönderiyor.Tanık olan kişi polisteki ifadesinde şikayetçi ile sanık arasında ki konuşmayı kayıt altına aldığını daha sonra şikayetçinin telefonuna gönderdiğini söylüyor.Şikayetçi ise polisteki ifadesinde ben sanık ile telefonda konuşurken yanımda bulunan arkadaşım tanık olan kişi bunu kendi telefonu ile kayıt altına aldı,ve daha sonra benim telefonuma gönderdi dedi.Bunların elindeki tek delil benim almış oldukları ses kaydım.Ses kaydında herhangi bir tehdit,küfür vs yok.Hatta bu konuyla alakalı Ordu.3.Asliye ceza mahkemesinde duruşmanın 1.celsesi 20.01.2021 tarihinde yapıldı.Bende talimat yolu ile Samsun 9.Asliye ceza mahkemesinde 25.12.2020 tarihinde ifademi verdim.Bundan bana ne doğrultuda bir karar çıkar.Herhangi bir sabıkam yok.Birde ayrıca savcı iddianamesinde teşebbüs aşamasında kaldığımı söylüyor.Şikayetçi kişi ise polisteki ifadesinde sosyal medya hesaplarımın şifreleri kimsenin eline geçmedi diyor.20.01.2021 tarihindeki 1.celsedeki duruşmada savcı TCK'nın 244/2, 35/1-2 ve 53/1 maddelerine göre cezalandırılmasına karar verilmesi kamu adına mütalaa olunur dedi.Duruşma 03.03.2021 tarihine ertelendi.Dediğim gibi bunların elindeki tek delil almış oldukları ses kaydı.Suçun oluştuğuna dair maddi bir belge bile yok ellerinde.Ben bu durumdan beraat alabilirmiyim.Ayrıca bunların ellerindeki tek delil benim almış oldukları ses kaydı.Ayrıca şikayetçi kişi polis merkezindeki ifadesinde sosyal medya hesaplarım kimsenin eline geçmedi dedi.Beraat alabişirmiyim.Benim olay teşebbüs aşamasında kaldı diyor.Herhangi bir bilirkişi incelemeside yapılmadı.
Başa dön