Herkese Simdiden Yardımları icin Teşekkür Ediyorum.

Gecen Ay itibariyle Banka kredisiyle konut alicagimi belirterek kurumsal bir emlak firmasına gittim.Emlakcıyla evi gezmem adına bir senet imzaladim,senette 3000 tl kapora verdigimi belirttim.Fakat acemiligime gelerek ben sözleşmeye kredi onaylanmassa kaporayi geri alacagim ibaresini koydurmayı unuttum.Bankada yaptıgım başvuru neticesiyle almak istedigim daire'nin kredisi onaylanmadi.Emlak bürosunun satış müdürleri benim haberim olmadan 3-4 bankaya da giderek kredi başvurusunda bulunmus ordanda olumsuz yanıtlanınca paramı geri almak istedim bana ilk belirtildiginde sözleşmeye eklenmeyen onay cıkmazsa kapora geri alınır ibaresi icin benden 6bin tl gibi bir ücret istendi üstelik ilk olarak cektigim 20 bin tl'lik tüketici krediside emlakcıda mütahite verilmiş durumda.Ben işim nedeniyle ailemi göndermiştim 20Bin tl ödendigine dair senet almak icin fakat 3-4 haftadır bana senetleri fakslamadilar tekrar bugun gittim ve daha düşük bir ev icin bakmam gerektigini yoksa diger imzaladigim tellallık ve satıcı 'ya dairenin degerinin %3 (emlakcı) %3 (satıcı) olmak üzere ibareler var.ben bunu geri istedigimde avukata gidiceni parami vermiceklerini belirttiler.fakat ben telefon görüşmemde ne olur ne olmaz diye ses kaydı aldım parayi geri iade ediceklerine dair fakat onlarin elindede bu sekilde bir sözleşme var savcılıga suc duyurusunda bulunsam ne gibi bir delile ihtiyac duymaktayım ve ne gibi sonuc dogrulur benim icin.Gercekten kaç gündür ne yapicagimi bilemiyorum aynı sorunla karşılasan 4-5 aile daha var internet üzerinden sikayet edilmiş.ayrica sirket sahibinin televizyonda röportajındada paranın karşılıklı veya alıcının vazgeçmesi durumunda bile geri iade edilcegi ibaresi geçmekte düşünceleriniz icin simdiden teşekkür ediyorum.