İyi geceler, hayırlı ramazanlar..
Benim biraz karmaşık gibi görünen bir sorunum var, babam vefat etmeden önce bir vasiyet bırakarak, altında 3 dükkan bulunan üzerinde 2 katlı daire olan gayrımenkulü abimle bana vasiyetle bıraktı, ama vasiyette ada pafta parsel numarası yazılı, 1 dükkan ve 2 nci kat bana, 2 dükkan ve 1 kat abime,fakat tapuda bina olarak değil arsa olarak görünüyor yani , yapı izinleri alınmamış, kat mülkiyeti kurulmamış. (proje falan vardı ama belediyede bulamadılar, sadece 2 nci katın yapı izni ve yapı ruhsatı var... bu vasiyetnameye istinaden "tapu müdürü" tapuda arsa olarak göründüğü için, bu vasiyetnameyi uygulayamayacağını söyledi, mimarlarla görüştüm, onlarda cins değişikliği için ölen kişi adına yapı ruhsatı alamayacaklarını arsanın bizim adımıza olması gerektiğini söylediler...bu durumda hangi işlemleri yapmam gerekiyor..
Diğer bir konuda geride kalan tarlalar için, babamın ikinci eşi üvey annem, mirastan kendisine düşen hisseden feragat etmek, yada bana devretmek istiyor, bu durumda üvey annemden nasıl bir vekaletname alabilirim, bu hisseleri adıma tescil ettirmek için... yardımcı olursanız çok sevinirim..