Merhaba bu yazıyı yengem yerine yazıyorum altaki durumlara göre vatandaşlık alabilir mi?Zaman ayıran herkese minettarım şimdiden....Teşekkürler

13.07.1982 doğumluyum. Tüm ailem asken Moskovalıdır. 2001-2003 yılları arasında Moskova'da Mimarlık Fakültesinde okudum. 2003 yılında eğitimimi tamamlamadan üniversiteden ayrıldım. 2001-2006 yılları arasında mimar olarak Moskovada çalıştım

08.03.2006 tarihinde şimdi ki kocamla beraber yaşamak için turistik vize ile Antalyaya giriş yaptım. Eşimin üniversite eğitimi süresince Antalya’da ikamet etmeye devam ettik.

01.04.2008 tarihinde Antalya'da evlendik. Evlilik sonrasında SARIGÜL soyadını kullanmaya başladım.

Mayıs 2008 yılında Antakyaya taşındık ve aynı yılın temmuz ayının 12’sine kadar orada yaşamaya devam ettik.

12.07.2008 tarihinde doğum yapma maksadı ile Moskovaya dönüş yaptım. 21.10.2008 tarihinde kızımız doğdu. Eşim memleketime gelemediği için yaklaşık 6 ay kadar tek başıma evraklarımı toplamak zorunda kaldım (isim değişikliği sonucu değişen belgelerin yenilenmesi bu işlemlere dahildir)

2009’un mayıs ayında Türkiyeye döndüm. Eşim eğitimine MKÜ Antakya MYO ‘nda devam ediyordu. Bu yüzden 2011 haziranına kadar Antakyada yaşamaya devam ettik.

2011 temmuzunda yine doğum yapmak maksadı ile Moskovaya döndüm. Veraset ve doğum işlemlerinden ötürü yine bir süre Moskova da kalmam gerekti.

28.03.2012 tarihinde İstanbul üzerinden Türkiye’ye giriş yaptık. Daha sonra aynı gün KKTC’ye geçiş yaptık. Eşim 2012 Ocak tarihli çalışma vizesi ile burada faaliyet göstermektedir. Eşim 1 yılı doldurmadığı için oturum izni alamamaktayım. Dolayısı ile her ay çıkış-giriş yapmak durumundayım. İlk girişimden 1 ay kadar sonra vizem, bitmeden önce KKTC muhaceret işlerinden vizemi 2 ay uzattım.

28.06.2012 tarihinde ilgili vizem bittiği için Antakya-Lefkoşa şeklinde çıkış giriş işlemi gerçekleştirdim. En son giriş tarihim ertesi günü olan 29.06.2012’dir.